Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 12:19 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: ÖKO
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 14, 2010 10:50 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
kopraonu kirjutas:
Hindadade suhe on minu arust siiski topelt suurem.
Väljanägemine kisub ka sinna naturaalsuse kanti mitte plastmasstoodete tehase toodete kanti.

Naturaalselt kidur, ussitanud ja haige väljanägemisega jne tihtipeale.
Topelt hind ei tähenda ei saak ju just poole väiksem on võib ka veel väiksem olla või siis ka natsa väiksem aga see pole teema. Kui palju kulub tööjõule raha ja seejuures just mehaanilsele umbrohu tõrjele.
No ma ei tea. Kaalikat mahena kasvatada tundub minule võimalik seda niigi raske koos tõrjete ja muude asjadega kasvatada et ilus vili saaks. Sama kartuliga.
Porgandit ja peeti küll saaks kui umbroht välja jätta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ÖKO
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 14, 2010 10:02 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Eks igal ühel ole omad seisukohad.Kerime umbes 35-40 aastat tagasi siis polnud seda igasugust keemiat nii laialt käes ja söödi kõik need ussitanud fruktid sisse.Nüüd peab porgand olema teatud pikkusega tömbi otsaga-eitea kas ta üldse söögiks lähebki.Praegu muud ei kuule kui lastel igasugu allergiad üks kahest kas on arstiteadus nii arenenud või on kala millegis muus.Milleks üldse selle maaga jännata muudkui künna ja silita.Kõige lihtsam-asfalt maha ,kiht NPK ad,siis kivivill,siis seeme ja mürgiga kastad.Kui paned tummisema väetise korra alla võid ka mitu aastat ühe villa peal kasvatada.Juurikate jaoks tuleb vist asfaldi paneku tehnoloogiat muuta.Taimed ja ka inimesed ongi nii nõrgaks muudetud,et ilma selle kõrgtehnoloogiata nad enam ei eksisteeri.Mul võib muidugi olla põlvkonna vahetuse sündroom,aga vanasti oli ikka rohi rohelisem ja taevas sinisem.
Lõpetuseks nii palju,et kui antakse valida,kas suutäis sitta või suutäis NPK ad-kumma valiksite.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ÖKO
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2010 8:40 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
kopraonu kirjutas:
Lõpetuseks nii palju,et kui antakse valida,kas suutäis sitta või suutäis NPK ad-kumma valiksite.
Mina olen kuulnud, et taimed (kapsas, kartul, teravili, ...) ei söögi sitta, ei krõbista NPK graanuleid. Taimed omastavad neid keemiliste ühenditena, milledel aga ei ole vahet kas nad on orgaanilist või mineraalset päritolu. Seega kas taim on kasvanud sõnniku või NPK väetise peal, ei tohiks kellegi tervist nässu ajada.
Paranda mind, kui olen millestki valesti aru saanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ÖKO
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 20, 2010 10:33 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
ants kirjutas:
Mina olen kuulnud, et taimed (kapsas, kartul, teravili, ...) ei söögi sitta, ei krõbista NPK graanuleid. Taimed omastavad neid keemiliste ühenditena, milledel aga ei ole vahet kas nad on orgaanilist või mineraalset päritolu. Seega kas taim on kasvanud sõnniku või NPK väetise peal, ei tohiks kellegi tervist nässu ajada.
Paranda mind, kui olen millestki valesti aru saanud.

Oled õigesti aru saanud küll - sama asja toonitavad ka maaülikooli teadlased. Küsimus on vaid kontsentratsioonis - min. väetist on kergem "üle doseerida".

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ÖKO
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 21, 2010 10:18 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
OK.
Jääme siis oma doseerimiste juurde,mis siin ikka vaielda.
Eks minu supp tuleb pisu lahjem-ainult supipõhi on mul tasuta käes.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.