Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 4:27 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Teistmoodi mahe
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 10:01 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Nagu ikka on inimloom kariloom ja läheb nendega kaasa, kes teda ümbritsevad. Viimasel ajal olen liikunud maheseltskonnas.
Igatähes käisin koolitusel. Küsin kas keegi siinsest seltskonnast on proovinud õlikultuure kasvatada mahedana? Näiteks talirüpsi? Eks need koolitajad saavad palka selle eest, et tulud ületaksid kulusid, aga koolitusel tundus kõik ok olema.
Rüpsil/rapsil on vist põhiprobleem, et sitikad söövad ära? Kui talivili külvata söödile ja läheduses rapsikasvatajaid ei ole peaks saak õnnistuma?
Räägin ma millestki väga võõrast ja utoopilisest või on kellelgi mõni toetav kogemus?

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Teistmoodi mahe
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 11:44 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Kogemus olemas ca 800kg sain ha-lt talirüpsi 10 ha oli.Sügisel jäi külv hiljaks umbes 2 nädalat järgmine sügis seisis valminuna umbes kuu aega kuni ära sai koristatud aga selle eest läks kuivatamata salve.Suve lõpus lõi kanapasalille nii täis et koristama kippujaid oli väga vähe.Minu arust oli Maalehes ka pilt sellest minu põllust-et sellist põldu küll keegi ei taha kasvatada.Kevadel oli küll igati kena ja hakkas ka õitsema ilusasti aga siis lõi selle võõrkakra läbi-ju ma siis tõstsin künniga selle seemne ülesse.Kena oli see et olin ka ristiku seemne kusagilt pinnale saanud.Üldiselt mure et pean heinaseemnekülvi tegema uuesti kevadel jäi ära.Üks mure peaks veel olema nimelt ilma loomadeta seda põldu rüpsist puhtaks ei saavat-no aga lambaid mul jätkub.Kulutused olid:künd,libistamine ja külv pneomo peenseemne külvikuga mis asub libisti peal ja 80 kg seemet mis maksis kusagil 5000 krooni.Selle 8 tonni eest pakkus Eest Mahe 550€ tonn.Kuna mul kooki läheb lindudele vaja jätsin selle edasi tagasi solgutamise ära ja söödan seda lindudele sisse.Sellel aastal proovin suvirüpsiga.Ei pannud ma mingit sõnnikut oli see põld ainult 2aastat lammaste karjamaana kasutusel.Arvutustena 2000 eeku panin magama koos koristusega hektarile ja 6000eeku sain tagasi pluss 4000 toetusena.Sellest 150 ha mis ma külvasin oli see teisel kohal-esimesl oli suvinisu kust sain enam vähem 4 tonni teri ha-lt.Nisule läks ainult rohkem kulusid kuivatamise näol.Otra sain ainult 1,5 tonni speltat 1 tonni ja kaera paari tonni ringis ha-lt ja mõningad kaerapõllud läksid lammastele söögiks.Oma harimatuse ja kombaini puudumisega tundsim ma ennast siiski hästi peale koristust.Tunda andis kaeraseemnega koonerdamine.Koos loomadega hakkab asi pikapeale jumet võtma ja kui ilma tõttu kõik peesse läheb on kaotada ka vähem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Teistmoodi mahe
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 05, 2012 7:43 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
kopraonu kirjutas:
Üks mure peaks veel olema nimelt ilma loomadeta seda põldu rüpsist puhtaks ei saavat-no aga lambaid mul jätkub.

Kas see tähendab, et sul jäi liiga kauaks põld koristamata ja seeme langes maha? Raps/rüps võib kergesti muutuda umbrohuks.
Kas külvinorm 8 kg/ha tähendab, et proovisid suure külvinormiga umbrohtu tõrjuda?

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Teistmoodi mahe
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 05, 2012 9:05 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Kusjuures ei olnudki kõdrad lahti eriti läinud.Tavapõllu peal näed vahepeal kuidas ülemine osa rapsil heledaks läheb siis on küll lahti.Ju oli mul nii peenike seeme et ei ajanud kõtra lõhki.Külvinorm oligi ette antud maheseemnel kuni 8kg ja tundus isegi et vähe sai.Tegelikult ma küsisin seemet 10ha jaoks ja anti 80kg.Korralikum põld oli tõesti seal kus ülejääk sai topelt lastud.Õitsemise ajal oli kõige ilusam väljanägemine põllul-ülejäänud aja nii alul kui lõpus oli küllaltki kesine väljanägemine.Algul oli väga ebaühtlane kõrgus taimedel ja hiljem lõi see kakar läbi.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.