Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 6:28 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2011 12:35 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
kopraonu kirjutas:
Ilma loomadeta tõesti ei näi minu mätta otsast väga hästi klappivat.Jäävad puudu ju igasugused K-d ja P-d jne.

Pigem jäävad K-d ja P- loomade puhul puudu, ega lehm midagi ei tooda vaid tarbib ise.
Kui sõnnikut andes tuleb parem saak on see ainult näiline, sest sa vead paljudelt põldudelt heina-silo kokku ja lased läbi lehma ja siis viid ühele põllule tagasi - juurde ei teki sellisest ressurside jagamisest midagi, pigem on see ümber jagamine ettevõtte siseselt ja toitainete bilansis on lisaks taimedele ka lehm tarbia. Tuleb ka meeles pidada, et lehm ei liigu jumala armust ja ligi tonn liha tuleb talve lumehanges soe hoida, kõik see käib sööda arvelt ja seega on loogiline eeldada, et tagastades sõnniku põllule on seal vähem toitaineid, kui see sama mass otse põllul ära purustada.
Sõnniku jutul oleks point sees, kui kogu lehma sööt tuleks väljastpoolt ettevõtet, siis võiks eeldada, et sõnniku andmisega tuli midagi juurde ka.
Tõenäoliselt on loomadega võimalik rohkem teenida hektari kohta, kui ainult viljaga, kuid on lühinägelik väita, et ilma loomadeta vilja kasvatada ei saa, ennem on see vastupidi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2011 8:22 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Põhilised viljapõllud mis saaki annavad on mul karjamaad.Igal aastal ca 150 ha läheb vilja alla.Olen saanud 400t aastas ja olen saanud 120t eelmisel aastal.Endal kombaini ei ole ja igal sügisel see kombineerimine või kombaineerimine võtab vahel küll ahastama.Eelmisel aastal see 120t oligi praktiliselt ühe päeva töö,siis tuli vihm ja lamandus lõplikult ära.Niipalju oli kasu et lambakari pistis selle nahka lõpuks.2 aastat on lambad peal ja kolmandal vili.Tavapõllu võtsin üle ja seal läks 3 aastat aega enne kui puju ja ohakas kadus muidugi tänu lammastele.Lambakomposti analüüsi lasin teha seal oli P 2860mg/kg,K 8840,Ca1900,Mg2030
siis tähendab ka nendes pabulates on ikkagi üht koma teist.Kuna ma siiski alustasin alles oluliselt teistest kohalikest põllumajandusfirmadest hiljem siis oli ka mulle jäänud viletsamad põllud.Egas nende herbitsiididega need umbrohuseemned kuhugi kao.Esimesel aastal pärast kündi on täis komplekt kohe olemas kõike seda saasta.Selle viljakülviga karjamaadel suudab ka parasiite natuke ohjes hoida.Natuke olen juurde teinud looduslike apteeke-aedruudu,saialille ja leeskputkega ja teine aasta juba ei tarvitanud ussirohtu lammastel.Nende katsepõldudega on minu arvamist mööda nagu 10 ja 1000 lamba kasvatamisega.10 puhul võid lusikaga neid sööta-1000 tuleb ka sealt pauke kust oodatagi ei oska.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2011 9:04 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
kopraonu kirjutas:
....Lambakomposti analüüsi lasin teha seal oli P 2860mg/kg,K 8840,Ca1900,Mg2030
siis tähendab ka nendes pabulates on ikkagi üht koma teist....

Ega ma ei väitnudki, et seal midagi ei ole, juhtisn tähelepanu nimetatud ainete päritolule. On täiesti kindel, et komposteerides selle sama massi ilma lammasteta ei oleks see number kindlasti väiksem.
Põhimõtteliselt on sama asi, kui tõstad kõigist oma taskutest sendid ühte taskusse kokku, siis on ühes kohas raha rohkem, aga sina sellest jõukamaks ei saanud.
Kuna mul on põllumajandus veel varasemas alguses, kui sul, siis järgnevad paar aastat näitavad ära, kas mul on õigus või mitte.
Sest loomadega ei tahaks küll tegelema hakata, siin ühes teemas käis läbi kuidas ämmaisandad tiinust kontrollivad....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2011 9:26 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Õnneks puudub mul haridus et selle teema üle pikemalt juurelda.Fakt on muidugi see et puhtalt viljakasvatusega jääb tõesti aega enda jaoks rohkem kui sa seda praktiliselt üksi teed.Tööliste puhul pead ka neile talveks tegevust leidma muidu jääd väärtuslikumast kaadrist varsti ilma.Nüüdisaegset väärt tehnikat ei remondi ju talv läbi ja mis ainult talv suvi samuti.Mahedana jäävad ka kõik regulaatorid ja stimulaatorid ka ära.Suvi ka täitsa ilus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 29, 2011 12:32 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Sel sügisel jäi mul järgi 20l roundupi. Tahtsin sellega 5 ha rohumaid mürgitada, aga ei leidnud kedagi, kes oleks põllud üle käinud. Nüüd on hakanud ka mõtted liikuma mahe suunas, eeskätt just suuremate toetuste pärast ja kindlusest, et saan mahevilja turustada (naaberkülas lihaveisekari). Omal ka hektel kaks pead laudas, neile kulub ka üksjagu seda manti. Samas ei meeldi mulle see, et mahedana peab saama loom vabalt liikuda. Je teeb mu ema lüpsilehmale kolmekümnekraadises burgaa käes viibimine head. Laudal ka ei taha seina maha lõhkuda seepärast, et vaba väljapääs karjakoplisse tekitada, kui lihaloomi oleks kümne ringis siis isegi kaaluksin seda sügavalt.
Teravilja alla paneks umbes 5 ha esialgu - teine 5 ha liblikõieliste all ja seda purustaks, 2 hektarit karjamaad ja 5 hektarit heinamaad. Rõõmu teeb see, et ei peaks kulutama taimekaitsepreparaatidele ja väetistele. Samuti on saak "mürgivaba" (kuigi tegelikult ma oma saaki ei söö). Muret tekitab see, et neid nõudmisi, mille vastu eksida on päris palju (st peab palju teadma). Sitta pole mul kusagilt võtta selle 5 hektari jaoks (kas mittemahe läga tohib laotada mahepõllule), seega kurnab see maheharimine põldu suhteliselt palju.

Eelnev on nagu perse - igalühel oma. See on minu arvamus, teadmised ja arusaamad, mitte puhas tõde.

Mul on põllud, mida pole 20 aastat pritsitud/väetatud (põlluraamatuga annab tõestada), eelnevalt on hooldusniidet tehtud. Millal minna PRIA-sse jutuga, et soovin hakata mahedaks, et 2012 majandada mahedalt (ja saada toetust). Mis aja jooksul peab läbima koolitused.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 29, 2011 6:10 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
hillar2 kirjutas:
Mul on põllud, mida pole 20 aastat pritsitud/väetatud (põlluraamatuga annab tõestada), eelnevalt on hooldusniidet tehtud. Millal minna PRIA-sse jutuga, et soovin hakata mahedaks, et 2012 majandada mahedalt (ja saada toetust). Mis aja jooksul peab läbima koolitused.
Pria jagab vaid raha, avalduse esitad ikka pm ametile. Osa infost, mis sul vaja, leiad PMA kodulehelt http://www.pma.agri.ee/index.php?id=104&sub=128
Mahetoetust rohumaadele saab jällegi vaid piisava loomkoormuse korral (min 0,2 lü/ha). Koolituste tähtajad leiab pria lehelt ka

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.