Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 2:02 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:50 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
mahedal on ju ka mingi üleminekuperiood? kaua see võiks kesta?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:52 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
rait kirjutas:
mõelda kuidas, millal ning mida teha.


just


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 9:39 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
ott kirjutas:
mahedal on ju ka mingi üleminekuperiood? kaua see võiks kesta?


5 aastat.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 10:02 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
rait kirjutas:
djkiller kirjutas:
...ning võibolla mõne aasta pärast mõnele suuremale tootjale rendile anda

Sellega on ju ka kõik öeldud või olen mina millestki valesti aru saanud.
Selliseid mõtteid mõlgutades ei jõua kindlasti kuskile, ma oleks veel mõistnud, kui oleksid kirjutanud, et lööd mõnelt suuremalt tootjalt maid üle mõne aasta pärast.
Aga milleks juurikaid mädandad ja põllule vead ning hiljem välja rentida plaanid arusaamatu.



Hetkel ikka pingutan ja üritain maid juurde osta (mitte rentida) see tulevikus maade maha müümine või rent on üks viimaseid asju mida teeks.Lihtsalt panin need kirja võibolla mõni selle foorumi kasutaja soovibki tulevikus minu maid rentida mida on mahedana kasutatud.Midagi pole välistatud.
Täna lähen ühe mahetootja masinaparki vaatama ja veidi inffi koguma


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 12:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
devil22 kirjutas:
ott kirjutas:
mahedal on ju ka mingi üleminekuperiood? kaua see võiks kesta?


5 aastat.

Mis ajast nii pikk ülemineku periood on, mul oli küll 2 aastat.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 5:56 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Üleminekuperioodi pikkuse määramise aluseks on eelnevate aastate põlluraamat, millest selgub, kas on kemikaale-mineraalväetisi kasutatud või mitte. Aga ka sellest, kas on rohumaa või mingi kultuuri all. Pikkuse otsustab pm amet ja võib vabalt olla ka 0 aastat, ehk et nt rohumaa võib saada juba taotlemise aastal mahedaks. Tavaliselt jah on periood 2 aastat.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 6:58 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Aare kirjutas:
Üleminekuperioodi pikkuse määramise aluseks on eelnevate aastate põlluraamat, millest selgub, kas on kemikaale-mineraalväetisi kasutatud või mitte. Aga ka sellest, kas on rohumaa või mingi kultuuri all. Pikkuse otsustab pm amet ja võib vabalt olla ka 0 aastat, ehk et nt rohumaa võib saada juba taotlemise aastal mahedaks. Tavaliselt jah on periood 2 aastat.



enda maadel ei ole varem midagi kasvatatud.v.a üks tükk 22.22ha kus üks põllumees ei maksa renti ega loobunud toetusest.Nüüd jäime mõlemad ilma.
Vastus oli eriti lahe,et kui ma loobun 2011 toetusest siis maksab 2010 ja 2011 rendi ära.Kui ei siis ei maksa.On see normaalne?

suur tõenäosus kui varem pole maad kasutatud vilja jne on maal resurssi rohkem st. maad pole kurnatud vaid hooldatud


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 7:07 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
djkiller kirjutas:
....Täna lähen ühe mahetootja masinaparki vaatama ja veidi inffi koguma

Mis siis huvitavat nägid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 7:35 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
rait kirjutas:
djkiller kirjutas:
....Täna lähen ühe mahetootja masinaparki vaatama ja veidi inffi koguma

Mis siis huvitavat nägid?



täna polnud neil aega .Lähen uuesti esmaspäeval uurima.
enda jaoks panen kirja mis tehnika kui võimas mida läheb tarvis jne. teha kalkull tehnika osas.
mis moodi on mahetootmisel maade rendi jne kasutamsie osas.
kui hakata nüüd mahetootjaks ja algul fikseerib ära nt 200ha ja nt 2013 tuleb maid juurde.
Kas siis 2013 juurde võetud maadele hakakb nullist pihta see 5 aasta kohtust.või see kohustus käib kaasa taotlejaga mitte maaga?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2011 2:05 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
djkiller kirjutas:
kui hakata nüüd mahetootjaks ja algul fikseerib ära nt 200ha ja nt 2013 tuleb maid juurde.
Kas siis 2013 juurde võetud maadele hakakb nullist pihta see 5 aasta kohtust.või see kohustus käib kaasa taotlejaga mitte maaga?


Kui suurenemine on üle 30% siis jah. (PS! See 30% on viie aasta kohta)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2011 3:23 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Me siin kasutaja õpipoisiga teeme mahepõllundust. Minul on õnnestunud kaerast ja rukkist vastavalt 2+t/ha ja 2,8t/ha saada. Ódra saagid on olnud 1+ t/ha. Äärmisel juhul 2. Hindadest ei viitsi rääkida- olen tavahinnaga müünud-kogused väikesed ja samuti oli alguses üleminekuperiood, mil mahedana ei saanud müüa. Samas ei saa salata, et on täiesti võimalik saada minu saakidest 2 korda rohkem. Üks mahemees sai 4 tonni ha kaera ja ega kuulu järgi ostjad rahagagi ei koonerdanud. Umbrohuuputust ei ole ühelgi põllul olnud- põhjuseks ader. Mahekatseid nii palju tehtud, ainult otsige internetist ja küsige Jõgeva Sordiaretusest.
Ühesõnaga, ristik ja sitt aitavad saagile kaasa, järjest aastaid teravilja samal põllul kasvatada- selles suhtes olen pessimistlik oma kogemuste põhjal, mis ei ole just meemaitselised olnud :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2011 3:34 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:
Aare kirjutas:
Üleminekuperioodi pikkuse määramise aluseks on eelnevate aastate põlluraamat, millest selgub, kas on kemikaale-mineraalväetisi kasutatud või mitte. Aga ka sellest, kas on rohumaa või mingi kultuuri all. Pikkuse otsustab pm amet ja võib vabalt olla ka 0 aastat, ehk et nt rohumaa võib saada juba taotlemise aastal mahedaks. Tavaliselt jah on periood 2 aastat.



enda maadel ei ole varem midagi kasvatatud.v.a üks tükk 22.22ha kus üks põllumees ei maksa renti ega loobunud toetusest.Nüüd jäime mõlemad ilma.
Vastus oli eriti lahe,et kui ma loobun 2011 toetusest siis maksab 2010 ja 2011 rendi ära.Kui ei siis ei maksa.On see normaalne?

suur tõenäosus kui varem pole maad kasutatud vilja jne on maal resurssi rohkem st. maad pole kurnatud vaid hooldatud

Kuule dj, lubasid ju heinaseemnegraanuleid trükkima hakata- kütus ju tulevik. Kärmelt muutuvad plaanid. :lol: Aga pikalt liugu puhanud maa peal ei lase- esimese aastaga suckib arvatavasti tühjaks, kui korraliku saagi saad. Mõned mahedad kasvatavad teravilja ainult allakülviga. Ka kaera, mis muidu tavaviljeluses agronoomide poolt välistatud on lopsaka lehekasvu tõttu, aga minul on kaeral allakülv kahest korrast mõlemal korral ellu jäänud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2011 3:44 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
kui üldse alustada millegagi tuleks enne teha ära mullaproovid?
mis põle mille jaoks parem oleks.
plaanid ei muutu vaid tuleb enda jaoks see õigem lahendus leida.
tühja ei tasu rapsida ka.
nagu näha olen vilja jne kasvatuses totaalne võhik.seega tuleb osa asju uurida siit või siis külastada põllumehi .
kindlasti osade asjade puhul on selline katsemeetod(kui ei soovi teiste vcigadest õppida)
kui võtta üleüldine energiapoliitika siis loogiline ,et kõige kasulikum oleks kasvatada rapsi.
kompensastiiniks on siis POL, ÜPT, ESA, ENK, KSM

vähemalt selliseid toetusi sai üks n.ö rentik minu maa pealt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2011 10:05 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Ilma loomadeta tõesti ei näi minu mätta otsast väga hästi klappivat.Jäävad puudu ju igasugused K-d ja P-d jne.Turu poole pealt pannakse ikka sügisel söödavilja välismaale kokku ja see on tõesti ainult kuivatatud vili.Ise olen küll oma vilja loomadest ja lindudest läbi lasknud aga küsitud on küllalt.Sellelgil aastal pakuti talirüpsi eest vist 550€ tonn praegu otsitakse toidukaera.Speltanisu on nihuke et kui jõuaks kamba peale suurema koguse kokku panna saaks päris korraliku hinna.Köömneid ostetakse praegu välismaalt 15€ kg-hulgi.Ega need toetused ka väga megalt suuremad ei ole:ÜPT on kõigil üks,ESA samuti,mahetoetus on tavaline 1200 krooni ja kui sul on loomad kaotad võrreldes tavatootmisega poole-karjatamise toetuse pealt.KSM on tavadel võimalik saada ca üle 900 krooni mahedatel 550 krooni.Muidugi kui sul on viljavaheldses vili ja 2 aastat haljaskesa ja jälle vili siis saad 1850 krooni juba selle 1200 asemel.5500 krooni saad aedvilja ja maitse-ravimtaimede pealt.Vanasti anti ka köömnete eest aga üks molu lubas 800ha mahedana köömneid maha panna kusjuures ainult lubas mitte ei pannud ja see arvati kohe nimekirjast välja.Sellel aastal läks sama naljaga sinep välja.Muideks neid taimede liike on üle saja-isegi orashein ja nõges kui ta on monokultuur ja kui keegi jälle sadade hektaritega ärplema ei hakka.Toetatakse tugevalt neid asju mida vähe on-näiteks linnud ja küülikud saavad 100 eeku nägu,mahesiga saab vist võrdselt lehmaga toetust.Kõik see hinnakiri on muidugi PRIA lehel olemas.Nii et kuidas see kompott enda jaoks kõige meeldivamalt paika panna on oma teha-igal ühel on oma mättake ja oma vaateväli selle otsast.Viljast siiski niipalju et külvinormiga tõesti koonerdada ei maksa.Mul poisid ei osanud vene keelt ja juko külvikuga lajatasid päris korralikult üle selle normi mida ma käskisin.Tulemus oli 4 tonni ringis suvinisu ha-lt ja nüüd on näha et ka allakülv on päris korralik.2 aastat on tõesti ülemineku aeg ja seda iga ha puhul.Siis võid teravilja ja heina mahedana müüa ja alla on mul õnnestunud kaubelda ainult üks aasta kasutusest väljas olnud põldudelt-aedviljal ja marjadel on 3 aastat.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mahetootmisviis(teravili)kalukulatsioon,ja muu info
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2011 12:00 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Jutt õige, aga külvinormi osas panid puusse. See, et kõva normiga said kõva saagi ei ole reegel. Sordiaretuse katsepõllud räägivad täpselt vastupidist juttu. Pilt oli täpselt sama, kas külvatud 350 või 600 idanevat tera ruutmeetrile. Kahjuks ei mäleta, mis teravili see oli, mida õppepäeval vaatasime, kuid teaduri jutust tuli välja, et optimaalsest külvisenormist ruutmeetri kohta ei ole mõtet üle minna.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 36 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.