Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 12:38 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 12 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 5:55 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Sai ostetud 170 tugrikuga GAZ 53-st valmistatud käru, kaasa sain 2 tagavara ratast kah. Koju ei toonud, sõitsin töökoja juurde, tehakse tiisliga midagi, veosilmuse panen ka uue (põõrleva), tagaluugi hinged...
Vedrupakke ei ole - käru hea madal, 8 kanti mahtuab (umbestäpselt mõõtsin). Mis ma kandevõimeks võin arvestada? 5 tonni? Veosilmuse ostan igatähes 10 tonnise oma. Kuidas kaalujaotus on teie arvates?

Fotot kah


Manused:
rong.jpg
rong.jpg [ 247.32 KB | Vaadatud 15051 korda ]
põhi.jpg
põhi.jpg [ 199.96 KB | Vaadatud 15051 korda ]
tiisel.jpg
tiisel.jpg [ 234.94 KB | Vaadatud 15051 korda ]

_________________
endine kasutajanimi hillar
Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 9:49 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
53-st tundub asi kaugel olema?

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 11:54 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
jah see ei ole ligilähedale ka.kui viitsid tule vaatama.ma pole võrumaalt nii kaugel.mul kaks tükki tehtud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 5:46 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
Kas sul on arvel ka?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 6:17 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
mul endal jah arvel ja sõbral on zillist tehtud ja sellel ka arvel.aga nüüd vist mingi värk,et kui teel sõidad 25km tunnis või vähem,siis ei pea arvel olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 9:40 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Kaido kirjutas:
mul endal jah arvel ja sõbral on zillist tehtud ja sellel ka arvel.aga nüüd vist mingi värk,et kui teel sõidad 25km tunnis või vähem,siis ei pea arvel olema.

Järelkärudega on jah see trikk, kui taha paned kõik vajalikud tuled-viled ja "25" km/h märgi siis ei ole vaja arvele võtta, kindlustust eaga TÜV-i.
Tuled-viled on siis aeglase sõiduki märk, haagise märgid, tuled+helkurid (haagisel nõutavad kolmnurk helkurid)+ette valged helkurid ja külgedele kollased helkurid.

Pilt
Pilt

"25" märk jääb paremasse nurka.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 9:51 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
Altp2rtli kirjutas:
Kaido kirjutas:
mul endal jah arvel ja sõbral on zillist tehtud ja sellel ka arvel.aga nüüd vist mingi värk,et kui teel sõidad 25km tunnis või vähem,siis ei pea arvel olema.

Järelkärudega on jah see trikk, kui taha paned kõik vajalikud tuled-viled ja "25" km/h märgi siis ei ole vaja arvele võtta, kindlustust eaga TÜV-i.
Tuled-viled on siis aeglase sõiduki märk, haagise märgid, tuled+helkurid (haagisel nõutavad kolmnurk helkurid)+ette valged helkurid ja külgedele kollased helkurid.

Kas see haagise märk on ka kuidagi massiga seotud või peab see kõikidel haagistel olema? Kas see 25 km/h märk on kohustuslik või soovituslik? Või piisab ainult aeglase sõiduki märgist ka? Endal see 25 km/h märk puudu, pole siiani politseiga kohtunud ja ei oska öelda, kas tehtaks sellest ka probleem kohe.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 10:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Haagis on haagis ja sellel peab olema haagise märk, et saaksid aru, et tegu on haagisega! Ehk siis see märk peab olema küljes igal HAAGISEL! Kui Sul ei ole seda "25" km/h märki siis ei kvalifitseeru see enam, sest aeglase sõiduki märk lubab kiiremat kiirust kui 25 km/h! Seega on see kohustuslikult soovituslik. Küljele pandavad kollased helkurid - neid pidi panema alles mingist pikkusest alates.

Kõik need tingimused ja nõuded on kirjas sellises kirjutises nagu "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded"

Tudeeri, see teeb pildi selgeks ja selge pilt aitab vältida sekeldusi sinikuubedega!

https://www.riigiteataja.ee/akt/13312367

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 6:45 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
nii altp2rtli nüüd vaidlen vastu. Kui sa paned haakeseadmele haagise märgid tunnistad sa automaatselt ,et tegu on haagisega,ehk ,et võta arvele. kõik muu on õige tuled 25märk jne. Samas siis jälgige ,et kiirust ei ületa:D Oli kokkupuude härradega "maksuametist" siis küsisin neil ,et kuidas on ja just nii nad mulle seletasid. Muidugi eks iga ment räägib oma juttu ja seadust tõlgendavad nad just nii nagu arvavad,selline oli minu kokkupuude(mitte haagisega,see tuli niisama jutuks:D,mul pold lihtsalt lube kaasas) nende ütlus oli ,et "Põhiline,et tuled taga,aeglase sõiduki märk ja 25kmh märk. ,aga,et just tuled,et saaksid suunda näidata. Samuti hoiatasid nad siis kiirust ületamast,et nt 25ga võid sõita aga lased oma trakaga 50 siis on sul kiirus üle nt 25+- 5 ,20 üle ja saad korralikult:D

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 8:13 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Ma julgeks omakorda veel vastu vaielda. Kui nüüd päris täpne olla, siis on tegu suure sõiduki tunnustega. Nõutakse neid masinatel, millede reg mass on üle 3,5 tonni (veokitel oma ja haagetel oma)

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 8:57 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Täpsustan, tegu on siiski haagise tunnusmärgiga, mis kuulub suure sõiduki märgi alla. Sinna suure sõiduki märgi alla kuuluvad haagise tunnusmärk (O3 ja O4 kat. haagis) ja N3 kategooria sõiduki, v.a sadulveduki tunnusmärk.

Kood 116. Suure sõiduki tunnusmärk

Nõuded: 1) O3 ja O4 kategooria sõiduki, mille registrimass on üle 3,5 t, taha peavad olema kinnitatud E-reegli nr 70 kohased tunnusmärgid. Kui tunnusmärgil on kirjutatud sõna «Top», peab see märgi külg jääma ülespoole. Tunnusmärkide komplekt koosneb ühest, kahest või neljast nelinurksest märgist, mille pikkuste summa ei tohi olla väiksem kui 1130 mm ja suurem kui 2300 mm;
[RTL 2009, 1, 5 - jõust. 10.01.2009]
2) haagise (kesktelik-, täis- ja poolhaagise) tunnusmärgil peab olema kollane valgustpeegeldav ristkülik ja seda ümbritsev punane fluorestseeruv ääris (joonis 4):


Pilt


Joonis 4. Haagise tunnusmärk.

a, b, c ja d on näited tunnusmärkide paigutamisest haagise tagaosale;

3) N3 kategooria sõiduki, v.a sadulveduki, taha peavad olema kinnitatud E-reegli nr 70 kohased tunnusmärgid, millel peavad olema vaheldumisi kollased valgustpeegeldavad ja punased fluorestseerivad kaldtriibud vastavalt joonisele 5.

[RTL 2009, 1, 5 - jõust. 10.01.2009]

Pilt

Joonis 5. N kategooria sõiduki tunnusmärk.

a, b, c ja d on näited tunnusmärkide paigutamisest veduki (v.a sadulveduk) ja veoauto tagaosale.

Kontrollimine: 1) TÜ – mõõdulindi ja vaatlusega;

2) TK ja TJV katsetustel vastavalt E-reegli nr 70/01 metoodikale. Värvused määratakse elektroonilise kolorimeetriga CIE koordinaatide süsteemis.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: .::Veneraud::. Ainult pildid!!!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 17, 2013 5:45 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ah mis sa plärad

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.