Tänane kuupäev Pühapäev Mai 19, 2024 12:17 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 12:20 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Tegelikult võtsin just kõige tavalisema Same poolt tehtava 12m rippkultivaatori. Ma ei vaja teda rohkem kui ainult selleks tööks. Oleks eelistanud 20m äket- see ei vaja erilist jõudu. Siis oleks küll pannud pritsi ette ja äkke taha ning üks käik kokkuhoidu just kui maast leitud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 11:49 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Mis külvik sul endal ka on? Seda ei anna segama panna?
Ise olen kasutanud (tõsi vaid liiva sees) ja naabergi kasutab tehnikat, kus pritsiga traktor sõidab külviku (tavalised Jukod) ees ja külvik segab. Devrinol annab pritsimise ja mullaharimise vaheks kuni 2 ööpäeva.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 6:47 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 13, 2008 1:33 pm
Postitusi: 18
Asukoht: Harjumaa
ants kirjutas:
Mis külvik sul endal ka on? Seda ei anna segama panna?
Ise olen kasutanud (tõsi vaid liiva sees) ja naabergi kasutab tehnikat, kus pritsiga traktor sõidab külviku (tavalised Jukod) ees ja külvik segab. Devrinol annab pritsimise ja mullaharimise vaheks kuni 2 ööpäeva.


Kes oskab öelda, kes müüb devrinoli.Mis hinna klassis need on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 8:02 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kemira GrowHow AS müüb 5 liitrit 1500 krooni. Ka vist Agrimatco Eesti AS
Vaata ka siit http://www.plant.agri.ee/failid/taimeka ... _SC_II.pdf


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 9:05 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Horsch 6m. Aga ütlen veelkord, ma ei veeda tervet külviaega traktoris kaitseülikonnas, mask ees.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 21, 2008 10:24 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Süsteem on ,et on kaks traktorit ja meest (või mees ja naine, kaks naist), sama mis sinu pritsimisel ja kultiveerimiselgi, ma arvan!?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2008 6:02 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
ants kirjutas:
Süsteem on ,et on kaks traktorit ja meest (või mees ja naine, kaks naist), sama mis sinu pritsimisel ja kultiveerimiselgi, ma arvan!?


76% ajast prits seisab ja ootab külvikut järele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 26, 2008 9:44 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kaleidoskoop kirjutas:
76% ajast prits seisab ja ootab külvikut järele.

**************
See, et prits kevadel natuke (76 %) seisab on täiesti okay. Mis sa vaenemees siis teed, kui sa külvad ja samal ajal KAKS täitsa korralikku tööriista kultivaator ja prits (kes teab üks traktorgi lisaks) aiaääres jõude seisavad?
Iseküsimus on see, kas ehk kevadine kultiveerimine sulle lisasaaki ei anna. Oma kogemusest tean, et iga kultiveerimine on lisa kulutus küll!


Viimati muutis ants, Neljapäev Mär 27, 2008 9:45 am, muudetud 4 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 26, 2008 7:17 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
[quote="ants

See, et prits kevadel natuke (76 %) seisab on täiesti okay. Mis sa vaenemees siis teed, kui sa külvad ja samal ajal KAKS täitsa korralikku tööriista kultivaator ja prits (kes teab üks traktorgi lisaks) aiaääres jõude seisavad?
Iseküsimus on see, kas ehk kevadine kultiveerimine sulle lisasaaki ei anna. Oma kogemusest tean, et iga kultiveerimine on lisa kulutus küll![/quote]

Hea ja halva peremehe vahe on üks päev.
Kevadised masinaseisakud ei ole kuidagi OK.

Ja veel, mulle ei meeldi selline iroonia: "Tean, et sul on kaks ettevõtet. Kas see teine ei ole kuidagi vanglate ja sõjaväega seotud. Sealt tulevad poisid, kes kaevavad auku ja ajavad uuesti kinni peaasi, et ei seisa."
Kangesti tahaks midagi vänget öelda, aga leian, et väljaelamiseks on teised kohad.

Ants, kui Sa oled foorumit hoolikalt lugenud, meenub Sulle kindlasti Kalle tuttav, kes ütles, et külv peab olema õigel ajal tehtud!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2008 8:51 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kaleidoskoop kirjutas:
Hea ja halva peremehe vahe on üks päev.
Kevadised masinaseisakud ei ole kuidagi OK.

Ja veel, mulle ei meeldi selline iroonia: "Tean, et sul on kaks ettevõtet. Kas see teine ei ole kuidagi vanglate ja sõjaväega seotud. Sealt tulevad poisid, kes kaevavad auku ja ajavad uuesti kinni peaasi, et ei seisa."
Kangesti tahaks midagi vänget öelda, aga leian, et väljaelamiseks on teised kohad.

Ants, kui Sa oled foorumit hoolikalt lugenud, meenub Sulle kindlasti Kalle tuttav, kes ütles, et külv peab olema õigel ajal tehtud!

Sorry
Tean, et sulle ei meeldi veeta külviaega kaitseülikonnas mask ees. Mulle ka ei meeldi.
Järelikult tuleb leida keegi „jopski“ (auastmelt madalam) kelle käest ei küsita, meeldib või ei meeldi. Ise kultiveerides on aga hea jälgida, et kogu taimekaitse ikka põllule jõuaks, et midagi uugama ei panda.
Minul igatahes on külvik kahes vahetuses kevadel töös, pritsida samal ajal niikuinii midagi muud pole. Või??

Arvan, et aasta-kahe pärast istun mina mõtlikuna, et kumba osta kas kultivaator, või siis agrilla (kultivaator) või disk (ketas) süsteemi oma Väderstad külvikule. Devrinoli annab pritsida hommikul päevaports ette ja hiljem triiksärgiga külvata. Parandage mind, kui ma mingi tšuktsi tembuga niimoodi hakkama saan. Kogu minu teraviljakasvatusel on tihti ainus õigustus, et ma pole ka hirmsaks pätiks läinud. :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 11, 2008 2:53 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 10, 2008 10:10 pm
Postitusi: 37
Asukoht: Tartumaa
Eelmisel kevadel sai Treflan äketega sügisel randaalitud põllul mulda aetud. Tulemusel polnud väga vigagi. :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 16, 2008 9:26 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 18, 2008 7:28 pm
Postitusi: 12
Minu arvates on kõige parem nii, et mürgiprits eesrippes ja kult tagarippes segab.Hoiab raha ja aega kokku.Ei jää midagi segamata ka. 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 11, 2008 10:27 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Rapsikasvatusest (küll veidi ajast maas)
http://www.eria.ee/public/files/Olikultuurid.pdf


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 11:49 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Sel kevadel läks vaidluseks. Sellise kuivaga, kui tänavu, Treflaani pritsida pidi olema sama kui panemata jätta. Teine kogenud põllumees teadis, et tolmaku põld palju tahes ära jätta teda ei tohi. :?
Ise jõudsin pritsida kui kergelt veel sadas. Otsekülvid, soos turba sisse, läksid kõik ilma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 9:23 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Turbal tuleb normi suurendada, mitte päris ära jätta. Eelmisel aastal panime turbal sama normiga mis mineraalmullal. Läks nii maltsa täis, et odavam oli koristamata jätta. Samas pean ütlema, et see ei ole ka alati nii- kui Sa panid otse glüfosaadiga pritsitud rohumaale, siis peaks asi ok olema.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.