Tänane kuupäev Pühapäev Mai 12, 2024 9:42 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 33 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2009 5:08 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2009 9:51 pm
Postitusi: 22
Asukoht: raplamaa
Andke ikka nõu jah Tänud.

_________________
Väike põllumees


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2009 8:02 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2009 9:51 pm
Postitusi: 22
Asukoht: raplamaa
Kas keegi on kasvatanud kurkke ka sellistes kile-turba kottides ja kui on siis mis arvate.
Palju ühele kurgitaimele oleks optimaalne kogus turvast?

_________________
Väike põllumees


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2009 8:28 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 06, 2009 3:17 pm
Postitusi: 94
Asukoht: L-Virumaa
Väidetavasti pidavat Luunias kasvatatama kurke sellises kivivilla taolises tehislikus aines, tilkkastmissusteemiga, väetiselahusega. Head isu! :( Mulle tundub, et see turba - värk kisub ikka vägisi ka sinnakanti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2009 8:33 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Ats kirjutas:
Väidetavasti pidavat Luunias kasvatatama kurke sellises kivivilla taolises tehislikus aines, tilkkastmissusteemiga, väetiselahusega. Head isu! :( Mulle tundub, et see turba - värk kisub ikka vägisi ka sinnakanti.


eks tootja mõtleb sellele, et kuidas saada hästi head, suurt ja korraliku saaki.
kurb aga tõsi.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 07, 2009 9:17 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
reevo kirjutas:
Prooviks ühe hektariga ei tea kas olen lolliks läinud :shock:


Proovi 0,3 hektariga. Hektar on liiga suur suutäis, eriti kui midagi (pean silmas kogemusi ja raha) ei ole. Kui raha pole probleem ja võlgu jäämise kartust pole, anna minna. Sellest jääb väheks, kui ainult kilepeenra teed. Kile alla pead tilga vooliku vedama, sest kust mujalt vesi kile alla pääseb (kurk vajab tohutult vett). Vooliku otsa pead sättima pumba ja dosaatori ning sealt edasi vajad suurt mahutit (tiiki) kus vett hoida millega kastma hakkad.
Minu soovitus on alustada väiksema pinnaga ja ilma kileta. Kastmissüsteemi ehitad ise kasutades PELM (oli vist nii) toru (selline must plastist veetoru, millel kasutatakse plastist liideseid) ning tavalisi vihmuteid. Kui rohida ei viitsi paned multšiks põhku vm sarnast. Kasvatad taimed ette ning istutad multši sisse. Seemnest kasvatades tekivad probleemid umbrohuga. Tõmbad katteloori peale, sinna peale sätid vihmuti torud. Vihmuteid ei ole ju ka tarvis tervele 0,3ha-le osta vaid piisab näiteks kahest, mida käid aeg ajalt lihtsalt edasi tõstmas (kasutades kahte vihmutit, ei ole tarvis ka väga võimsat pumpa panna, et kõiki vihmuteid ära toita, sama jutt käib torustiku kohta).
Tasapisi tulevad kogemused, suurendad pinda, lähed üle kilemultšile, ehitad koristusplatvormi jne. Aga alustad väikselt, siis ei tule seda tunnet, et ei saa hakkama ja risk orki lennata on samuti väiksem.
Ehk on Sul sellest abi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2009 8:21 am 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 03, 2009 9:22 pm
Postitusi: 13
Eelmise kirjutajaga ikka täitsa nõus. Mis see taimede mahapanek ikka nii väga on, aga saak tuleb ka kätte saada ja turustada. Egas siis kurk niisama kasva, väetamine kasvuajal ja taimekaitset tuleb ka teha.
Hektari käsitsi korjamine on paras ettevõtmine. Arvesta sellega, et korraliku saagikuse puhul tipphooajal 10 tonni päevas. Pangi korjates ühe korjaja tööjõudlus 200 -500 kg. Olen ise 500 kg päevas pangiga korjanud, krt ma olin mitu päeva rivist väljas.

_________________
Elu on lill


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2009 9:03 am 
Eemal

Liitunud: Reede Sept 05, 2008 6:13 pm
Postitusi: 112
uus ja huvitav asi see pangi :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2009 1:48 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 03, 2009 9:22 pm
Postitusi: 13
no mis seal ikka
ämbriga korjates....
ma mõtlesin, et keegi hakkab vastu mu kurgikasvatamise juttudele, aga , et ´´pangi´´ jalgu jäi
mis seal ikka
niisiis veel kord, ämbriga korjates

_________________
Elu on lill


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2009 3:12 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 06, 2009 3:17 pm
Postitusi: 94
Asukoht: L-Virumaa
Pang kõlab ju väga hästi. :D
Kasutasid lihtsalt valet käänet, õige oleks: "Kurke korjatakse pange", mitte "pangi". No mumeelest oli nii ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2009 5:42 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2009 9:51 pm
Postitusi: 22
Asukoht: raplamaa
Noh kui nii hästi läheks,et 10 tonni saaks päevas siis kõik sugulased ja küla asod ajan korjama :D
Kas väetate pealt või tilkkastmisega.
Palju ma võidaksin kui sellised tunneli moodi kasvuhooned rajan või pole olulist mõtet või on?

_________________
Väike põllumees


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 08, 2009 11:08 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
reevo kirjutas:
Noh kui nii hästi läheks,et 10 tonni saaks päevas siis kõik sugulased ja küla asod ajan korjama :D
Kas väetate pealt või tilkkastmisega.
Palju ma võidaksin kui sellised tunneli moodi kasvuhooned rajan või pole olulist mõtet või on?


Katsu nüüd alla tagasi tulla!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 11, 2009 8:23 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2009 9:51 pm
Postitusi: 22
Asukoht: raplamaa
Ikka täitsa all olen, lennata ei oska :o

_________________
Väike põllumees


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 02, 2009 7:24 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Mai 02, 2009 7:12 pm
Postitusi: 2
Kõige lihtlabasema kiletunneli ruutmeetri hind on seal 400-500kr kanti, kui ma nüüd õieti mäletan. Siia juurde veel paigaldus jne. Ja need on heal juhul küljetuulutusega või ainult otsa tuulutusega.
Mis puutub turbakottidesse, siis nendes kasvatatakse nii kurki kui tomatit väga edukalt. Et avamaal seda kasutatakse, seda ei ole kuulnud. Ja kivivilla mattidega ei ole seal midagi ühist. Kott ikka sarnane krundis kasvatamisega. Eeliseks on see, et kui taimedel peaks tekkima mingi juurehaigus, siis see ei levi kogu kasvuhoones vaid jääb kotti. Lisaks sellele on vee ja väetise kulu väiksem, sest kastad ju väiksemat pinda. Miinuseks on see, et suhteliselt kallis ja ühekordseks kasutamiseks.

Aga küsiksin siin avamaa kurgi kasvatajatelt, et kas te toestate ka taimi või lasete maas vohada. Ja kas kasve/lehti ka kärbite sarnaselt kasvuhoone kurgiga. ja kui suur on mädaniku oht? ning mis see avamaa kurgi seemne hind ka praegusel hetkel on.
On ka omal plaanis tegelikult avamaa kurgiga natuke tegelema hakata. Enne aga vaja müügikanalile kinnitus saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 03, 2009 7:51 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2009 9:51 pm
Postitusi: 22
Asukoht: raplamaa
Kurkke avamaal ei toestata ja ka ei lõigata sest kurgi sordid on sellised spetsjaalsed mis just avamaa jaoks aretatud.
Seemne hind näiteks minu kurkkidel on kui letist osta siis 53 sentti tk(nn suurtootja seemned) ,paljud kokkuostjad ei lubagi tavalisi seemneid maha toppida.

Kas keegi teab kust saaks hea hinnaga tilkkastmis voolikut!!!???

_________________
Väike põllumees


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 03, 2009 10:13 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Mai 02, 2009 7:12 pm
Postitusi: 2
reevo kirjutas:
Kas keegi teab kust saaks hea hinnaga tilkkastmis voolikut!!!???

Üheks müüjaks on Schetelig. Aga avamaale imbkastmine ikka mõtekam.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 33 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.