Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 1:58 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 30 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Reede Apr 12, 2013 10:08 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kadarbikul on kindlasti kapsakombain kombain ja ma olen suht kindel, et see ei ole ainuke.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 13, 2013 10:44 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 17, 2010 4:06 pm
Postitusi: 36
Asukoht: põlva
Suutsin lähinaabri Timmi ära unustada,seal oli ka elevaator kapsakoristus. :oops: Sai ka elevaatorit proovitud aga mingi 10ha peal on effektiivsus kaheldav.Teemaalgatajale,et miks sa Megatoni kasuks otsuse langetasid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 14, 2013 5:49 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 12, 2013 5:36 pm
Postitusi: 13
oll35 kirjutas:
Suutsin lähinaabri Timmi ära unustada,seal oli ka elevaator kapsakoristus. :oops: Sai ka elevaatorit proovitud aga mingi 10ha peal on effektiivsus kaheldav.Teemaalgatajale,et miks sa Megatoni kasuks otsuse langetasid?




Kuna on plaan müüa need kapsad masstootmisele mitte eraisikutele, kuna ilmselt inimesed ei tahaks osta mingi 6-8kg kapsast ja see on suure kaaluga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 9:30 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 17, 2010 4:06 pm
Postitusi: 36
Asukoht: põlva
See 6-8 on paberil,tegelikult võid rahulikult 4-5 keskmiseks arvestada.Mileks sa suurtootmisse seda kapsast võrku topid,töötlejatele läheb tavaliselt konteineritega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 5:02 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 12, 2013 5:36 pm
Postitusi: 13
Kas te teate veel firmasid/isikuid, kes soovivad suuremas koguses kapsast osta? Praegu ma olen rääkinud Eesti Viljaga ja nad on suht kindlad ostjad, aga lihtsalt, et kindel olla sooviks veel teiste kokkuostjatega ka rääkida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 5:24 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
Eesti vili isegi ei vastanud viimasele kirjale kui hinna ütlesin millega müüksin. Vot suhtumine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 6:10 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 12, 2013 5:36 pm
Postitusi: 13
Huviline kirjutas:
Eesti vili isegi ei vastanud viimasele kirjale kui hinna ütlesin millega müüksin. Vot suhtumine.



Aga kas tead kedagi sellist, kes ostaks suurtes kogustes ja normaalse hinnaga?
Mulle pakkusid hinnaks 120-140€ tonn. On see normaalne? Küsin, kuna esimest aastat proovin midagi taolist teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 6:44 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
hind on kapsal kõikuv olenevalt mis kuu on. Juulis on ok saada isegi 20c/kg mis nende puhul oleks absurdne. Augustis on samas hea kui 12c/kg kuskilt kätte saada. Lisaks siis ka km hinnale. Nendepoolne nõue on muidugi see, et 24t tahaksid korraga saada. Väiketootjale see suht raske kuna üldjuhul puudub tõstuk väiketootmises, teiseks ei ole vajaliku temp-riga säilitusruumi kuhu saaks selle 24t valmis panna korraga. Kui need asjad olemas siis pole probleemi ning mõned sendid kg kohta teenid isegi siis kui 12c/kg müüd. Ma kusjuures augustikuu hinnaks pakkusingi 12c+km ja vastust enam ei tulnud. Teisi suuri kokkuostjaid kahjuks ei teagi peale jaekettide, aga nendesse ei saa kui ei suuda aastaringselt neid varustada ma usun. Lepingutega peaks muidugi olema ju felixid ja salvestid, aga neil enamasti püsitootjad juba välja kujunenud, see muidugi ei tähenda, et neile pakkuda ei võiks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 7:08 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 12, 2013 5:36 pm
Postitusi: 13
Huviline kirjutas:
hind on kapsal kõikuv olenevalt mis kuu on. Juulis on ok saada isegi 20c/kg mis nende puhul oleks absurdne. Augustis on samas hea kui 12c/kg kuskilt kätte saada. Lisaks siis ka km hinnale. Nendepoolne nõue on muidugi see, et 24t tahaksid korraga saada. Väiketootjale see suht raske kuna üldjuhul puudub tõstuk väiketootmises, teiseks ei ole vajaliku temp-riga säilitusruumi kuhu saaks selle 24t valmis panna korraga. Kui need asjad olemas siis pole probleemi ning mõned sendid kg kohta teenid isegi siis kui 12c/kg müüd. Ma kusjuures augustikuu hinnaks pakkusingi 12c+km ja vastust enam ei tulnud. Teisi suuri kokkuostjaid kahjuks ei teagi peale jaekettide, aga nendesse ei saa kui ei suuda aastaringselt neid varustada ma usun. Lepingutega peaks muidugi olema ju felixid ja salvestid, aga neil enamasti püsitootjad juba välja kujunenud, see muidugi ei tähenda, et neile pakkuda ei võiks.




Nojah.... See suvi ootangi saaki kuskil 24t (kadud maha arvestatud), aga kui muud võimalust ei jää, siis tuleb ikka Eviljale maha müüa... .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 7:14 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
kuidas sa seemnehinnaks nii vähe said? Mul paberil ca ha kohta 500€. Mingi 50 000 taime hektarile.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 22, 2013 7:20 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 12, 2013 5:36 pm
Postitusi: 13
Huviline kirjutas:
kuidas sa seemnehinnaks nii vähe said? Mul paberil ca ha kohta 500€. Mingi 50 000 taime hektarile.



Mul läks tegelikult mingi 200€
Ostsin Megaton F1 ja natuke ka Krautman F1 (umbes 3400 seemet) arvestasin ,et kuskil 6kg üks kapsas (eelmisel aastal proovisime ka natuke, et kas on nii ja keskmine oligi enam vähem nii üle 6kg veits) ja siis ostsin proovimiseks ka teisi kapsaseemneid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 01, 2013 4:18 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
Tigudega ei ole olnud see kevad probleeme kellelgi? Meil eelkasvatuses paari päevaga tõmmati ligi 10t potensiaalsest saagist maha. Maal ema ja isa on liitrite viisi neid ära korjanud taimedelt. Üldse kuidagi palju neid sel aastal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 08, 2013 10:00 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
Peab ütlema, et need kasvatajad kes tegid lepingud sel aastal 140€-160€/t on saanud üsna korraliku tünga. Hulgihinnad pole veel alla 300€/t langenud. Üldse kuidagi uskumatud tunduvad need sel aastal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 14, 2013 9:08 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
eks kapsas ole ka suht hulga aastaid lahja hinnaga olnud, mingi aasta peab toimima, a noh korra saad head hinda tavaliselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kapsas
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 20, 2014 8:06 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mär 08, 2011 7:14 pm
Postitusi: 131
on kellelgi umbrohutõrje ideid kapsa jaoks. Pean silmas keemiat mitte kõplamist. Malts kohati juba puusani. Varast ei hakka keegi enam loomulikult puutuma kuna see peab paari nädalaga koristatud olema, aga järgmised tahaksid mingit pidurit saada umbrohule.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 30 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.