Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 11:42 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Galeega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 9:10 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 06, 2012 3:26 pm
Postitusi: 2
Veidi ringivaatamist siin foorumis näitab, et galeega ei tundu olevat just eriti populaarne kultuur. Küsin siiski - kas keegi või kellegi tuttav on sellest heina teinud ja saaks mulle seda natuke müüa? Esialgu on vaja ainult natuke, et korraldada mõned katsed. Kui need on edukad, on edaspidi huvi juba suuremate koguste vastu. Hein peaks olema igati korralik, leherikas ja hallituseta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Galeega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 6:18 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Galeega on ju pigem silokultuur, ning et tal suht jäme vars, ei sobigi oma olemuselt heinaks, nii nagu ristik. Selleks ajaks, kui korralikult läbi on kuivanud, on järel vaid rootsud. Mis hein see enam :?

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Galeega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 6:36 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Ei ole päris nii! Aastaid kaleegat heinaks tehtud enne kui rullsilo tegemisele üle sai mindud. Kaleega kuivab kenasti ära kui ilma on ja lehed jäävad külge. Ainuke miinus on see, et loomad ei söö seda rootsu, laudas pead need kõsikud kokku korjama aeg-ajalt ja sitapatareisse või kuhugi viskama.

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Galeega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 10, 2012 11:50 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Tegelikult annab galeega päris hästi massi välja kui omal silotehnika ja saad neli korda aastas põldu üle käia. Teenusena tellides on tihti nii, et niiduk niidab häda-vaevu massi maha ja sejärel press kuidagi keerutab sellest rulli. Et galeegast head asja saaks peab teda noorelt töötlema kui vars jäme jääb temasse õhku sisse ja silo võib minna hallitama. Heina teo puhul on just see et paar korda saab teda kaarutada - kui rohkem siis jäävad ainult rootsud järgi ja lambad rootsu ei söö, lehmad veel kuidagi.
Galeega annab muidugi päris hästi mulda lämmastiku, isegi nii, et puhas galeega põld peaks reostama kogu kesk- ja ida euroopa põhjavee süsteemi...

Ise mina teda külvata ei soovita. Kui on põld, kus teda on siis rahulikult sealt silo teha või tihedalt niita. Isegi roundup ei pidavat galeega vastu aitama....

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Galeega
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 11, 2012 8:04 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Olen seda võitlust galeegaga ise kõrvalt vaatand ja ega ei tahaks sellega tegeleda.Kui see taim on mõned korrad niiöelda valmis saanud ehk siis seemned maha külvanud.No siis jäädki seda rountappi sinna panema.Üks sugulane võitleb kaheksandat aastat ja tulemuseks on galeega hõredamaks jäänud aga ikka tuleb viljasisse kui hakkab suve teine pool.Ilmselt on muld seda seemet nii täis.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Galeega
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 11, 2012 9:03 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 06, 2012 3:26 pm
Postitusi: 2
Ise ma seda seni kasvatanud ei ole, aga olen jälginud, mida meie teadlased aastate jooksul on teada saanud. Galeegat tuleb kaarutada ainult korra või paar ja õrnalt - siis jäävad lehed külge (ristikul ja lutsernil harilikult ei jää!). Kui kasvatada segus timutiga, siis on varred peenemad ja lambad söövad ka varred ära. (niita õitsemise algul, hiljem vars puitub). Galeega ei talu liiga tihedat niitmist, nii peaks tast lahti saama ka kemikaalideta. Ja on esimesel aastal aeglase arenguga ja ei talu hästi varju - sellepärast oleks huvitav teada, kas seal vilja sees on ikka seemnest tärganud noored taimed või on need kasvanud vanade taimede juurevõsudest. Hein endiselt oodatud!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Galeega
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 11, 2012 5:10 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Viimane vastus täitsa pädev, galeega ei talu tõesti tihedat ja madalat niitmist ja kõige mõnusam kraam tuleb varakult esimeste õite õitsemise ajal niites, siis ei sordi lehmad varsi välja. Ja muideks taime õige nimi on Ida-Kitsehernes ehk galega orientalis.

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.