Tänane kuupäev Pühapäev Apr 28, 2024 10:02 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 26, 2013 11:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
jaan1414 kirjutas:
...sai glüfo peale ja siis...

Seda ma pidasingi silmas, et mul on mõnevõrra suurem väljakutse, sest keemiaga ma vigadeparandust teha ei saa ja kõik tuleb esimesel korral teha korralikult.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 12:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Teiselpool lompi kasutatakse palju mehaanilistrullimist teradega rulliga. Mõni kasutab pärast glüfot, aga olen aru saanud, et kõik mitte, aga kas ja kuidas selline asi meietingimustes toimiks? Rukkiga ilmselt ei tule välja, sest nagu aru saan siis peab rukis olema kindlas kasvufaasis, et pärast ära kuivaks, aga meil on siis juba suvi :lol:

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 8:38 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
http://www.dal-bo.com/images/editor/PDF/MaxiCut%20UK%20web%20feb11.pdf
Eks nii kaugele on vaja veel jõuda, aga ühel heal päeval tuleb ka see endale muretseda.
Muidugi jube huvitav oleks näha mis moodi taimik reageerib sellisele rullile keset suve, aga paraku olukord on selline, et huvi rahuldamiseks tuleb vist ära osta ja siis proovida, sest vaadata pole kusagil.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 2:58 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
http://www.youtube.com/watch?v=vH5TF92a5jY
Huvitav kas see võiks ka pria mõttes purustamisena arvesse minna, hekslipikkuse võiks ju isegi välja anda?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 5:01 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Tavalise crosskilliga pole keegi proovinud. See maxicut tükeldab ja toimib kindlasti efektiivsemalt.
Netist lugesin, et tavalise rulliga tehakse ka ja siis otsekülviga peale. Vaatasin, et oh äge, aga jah neile oligi aretatud pritsi süsteem ka rulli järgi ikkagi ehk mahedalt ja ilma mürgita pole sellist efekti, et taime elutegevus lõpetada.
Maxicutil jälle mureks on kivid, ehkki võib kivipekkaga korra ära teha siis mõne aasta püsib ehk, aga maa seest ikka tõusevad üles hoolimata sellest, et ei künna. Et kaua need terad seal püsivad teravad ja tükeldavad ilusti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 7:13 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
CrossKill on täiesti mõtetu sellel tööl, sest mõte ei ole mitte maharullimine vaid üheaastase vahekultuuri hävitamine või mitmeaastase nt. v.ristiku kasvu pidurdamine, et uus külvatav kultuur jõuaks üles tulla. Sellise rulliga oleks täiesti mõeldav külvata ka valgesse ristikusse mida iganes, sest nädalapäevad põeb raudselt seda räsimist ja lisaks külvik ka veel, seega peaks andma uuele kultuurile piisavalt aega ja seejuures ise ka alles jääma. Iseenesest on külvik võimeline külvama ka püstisesse taimikusse, aga eelkultuur hakkab sel juhul varjutama ja allasuruma põhikultuuri. Randaal ei ole ka variant, sest ketaste vahelt ei toimu sisulist pinnatöötlust ja kui lased randaali rohkem maasse, siis hakkab mättaid pöörama ja hiljem on äärmiselt keeruline saavutada külviühtlust.
Antud rull annab võimaluse intensiivsemalt kasvatada vahekultuure, sest ilma sellise rullita tuleb muidu talvel lasta see töö ära teha ja talivili võib jääda külvamata tänu sellele.
http://www.youtube.com/watch?v=PsaONlQEO6c
Sel videol on näha üks vahekultuuri segudest (keerispea 7kg, päevalill 10kg, vikk 20kg) kuhu külvatakse rullimisega samaaegselt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 11:07 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Mind huvitaks kust hangite seemneid vahekultuuride tarvis? Nii kohalikke kui välismaiseid.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 11:58 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Mis neis seemnetes siis nii erilist on?
Sinepit saab Dotnuvosest, vikki ja keerispead saab Older Gruppist, hernest-rukist saab mitmelt poolt, ristikute ja kõrrelistegaga ei ole ka suurt muret, mesikat saab Olderist ja Ameluht oü´st, jõgevalt peasks sel aastal tulema ka lupiini ja kui ei siis Olderist ikka saab, köögiviljaseemneid saab Scheteligist.
Päevalille ja rõikaid peab eraldi tellima, aga esimest saab prooviks linnutoidust see pole ka teab mis kallis ja idanevus on ca 90%, 100kg osta ei ole üldse hull kulu, rõikaid võib esialgu asendada sinepiga ja mügarbakterid saab kõigele Olderist.
Muidugi üht asja tuleb endale tunnistada, et vahekultuurid on suht kallis lõbu ja otsekülviga neist pääsu pole ja kulude pool nii võrd ei vähene pigem jaotub ümber, aga positiivne on see, et kulud ei lenda tuulde vaid akumuleeruvad mulda ja sealt hakkab see teist pidi lõpuks tagasi tulema, mida aga ei saa öelda pritsimiste, väetamiste ja harimiste kohta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 29, 2013 4:14 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Esialgu pean mina edasi tegema veel künnipõhiselt kuna otsekülvik puudub. Eks tuleb mõtteid mõlgutada sinna suunda. Vahekultuure aga peaks hakkama kasutama küll. Eriti oleks pidanud see aasta rüpsi järgi panema, see sai juba 10 juuli koristatud. Imehästi oleks sobinud, selle asemel et randaaliga uhasin seal.
Ehkki ma otse ei külva, siis mõju mullale on vaheultuuril ju ikkagi. See mida külvata ongi vist katsetamise asi ja mida kätte saada on lihtsamini esialgu. Mis taimed aga sügisel (juuli lõpp - augusti keskpaik) jõuavad veel end kasvama ajada ilusti? Mis on need, mille talv ära võtab, ehk kui tahta jätta ta ka järgmiseks pooleks suveks, et talivili panna?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 29, 2013 5:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
http://www.oilseeds.ee/sites/default/files/vahekultuurid.pdf
Siin on päris hea lühiülevaade vahekultuuridest.
Selleks, et pärast vahekultuuri talivili külvata ongi vaja eelmainitud rulli, sest ilma keemia või rullita ei taha ta enne külmasid järgi anda ja seega tõenäoliselt su talivilja külv ikaldub.
Millega sa praegu külvad?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 29, 2013 10:13 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
rait kirjutas:
http://www.oilseeds.ee/sites/default/files/vahekultuurid.pdf
Siin on päris hea lühiülevaade vahekultuuridest.
Selleks, et pärast vahekultuuri talivili külvata ongi vaja eelmainitud rulli, sest ilma keemia või rullita ei taha ta enne külmasid järgi anda ja seega tõenäoliselt su talivilja külv ikaldub.
Millega sa praegu külvad?


Ma Jukoga, sahkseemendi. Hetkel puhtalt künnipeal, kuna on loomad ka, ja ristikuid on vaja ka silo tegemiseks. Aga plaanis on teravilja suunda hakata rohkem hoidma ja loomade osakaalu vähendama. Seetõttu pakkuski huvi Margus Essi põllupäevade jutt otse valgesse ristikusse külv. Aga ta pole siiani sellist tulemust saanud nagu teoorias räägib, et võiks olla. Vahekultuurid on uuem teema ning tundub vajalik ja mõttekas. Otsekülvikust ma idee tasandil mõtlen küll ja külvikut on niikuinii vaja uut, kui teravilja pind suureneb ka veel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 1:22 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
3m ostekülviku hinnad algavad mingi 20+tuh. ja lähevad kuni 50tuh., CS puhul tõenäoliselt veelgi kõrgemale, aga ma pakun, et vahet pole millise külviku võtad paarsada kilo saad hektarile vilja kohe rohkem kui Juko´ga, vähemalt mul tuli selline vahe.
Mis puutub Marguse ristikukamarasse külve siis ma arvan, et tal ongi saanud probleemiks see, et ristik lämmatab põhikultuuri alguses ära...ja jällegi võiks sellest rullist abi olla.
Rüpsipõllust rääkides, siis jäi mul üks aasta samuti koristatud rüpsi põld seisma, sest künniks aega ei olnud ja juko´ga kooritud maale talivilja ei külva ja halb oli vaadata kuidas sisuliselt pool suve midagi tarka põllul teha ei saanud, sest korraliku külvikut ei olnud...muidugi mõistust oleks võinud ka rohkem olla, et seda probleemi ette näha ja vahekultuur peale külvata, aga oli mis oli vähemalt sai tarkust juurde.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 6:26 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Külviku teemal polegi õiget sotti saanud kas CrossSlot siis on enda kallimat hinda väärt või mis? Idee on tal hea...minusilmis üks parim otsekülviks aga kas see kõik ka nii toimetab?

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 7:20 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
jaan1414 kirjutas:
Külviku teemal polegi õiget sotti saanud kas CrossSlot siis on enda kallimat hinda väärt või mis? Idee on tal hea...minusilmis üks parim otsekülviks aga kas see kõik ka nii toimetab?


mhm, sama mõtlen ka mina.
raske on mingit teist kõrvale leida- Taavil peaks pikim kogemus olemas masinaga, äärmiselt huvitav oleks kuulda kuidas siis masin on.
youtubest vaadates, seal ikka multš'ist lõikab kenasti läbi- muidugi videost ei saa seda õiget pilti kätte...


Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 7:24 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
rait kirjutas:
...


Sa selle rulli ligikaudset hinda pole uurinud? Huvitav kas HEVA crosskilli rullile oleks pm võimalik panna ka need nugadega rullid külge siis oleks mul sellevõrra lihtsam ja vajadusel mõlemad variandid võtta. Peab mõõtmeid täpselt uurima. Ja ehk kannatab mingid vahetükid meisterdada.
Külvikuga on see mõte mul käinud, et kuna mul on nüüd topeltrattad ka olemas siis 3m külvik jääb kitsamaks kui traktor, et võiks 4m olla. Hinna poolest on ta ka muidugi kallim... Eks tuleb mõelda ja kaaluda aga lähi aastail tuleb veel Jukoga või teenusega hakkama saada. Siht mille poole püüelda on olemas vähemalt.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.