Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:08 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 07, 2014 1:49 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Siin räägitakse lahti see rediste teema ja selgitatakse kuidas külvata ja mis siis juhtuma hakkab...
http://www.youtube.com/watch?v=STfmEnrGkGc


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 08, 2014 11:40 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Mai 23, 2009 12:09 am
Postitusi: 56
Asukoht: Tartumaa
simok kirjutas:
Taavi,
räägi sellist asja, et olete selle Cross Slot'iga juba mõned aastad paugutanud eks- kuidas külvik ennast pidanud on, vigu, kuluvosade vastupidavus?
Et nagu aru olen saanud, siis kaks Cross Slot külvikut on veel Eestimaa kamara peale lisandunud. Kuskilt lugesin, internetist, et seal Nõo kandist üks ostis ka eks, siis seal artiklis mämmutati- et vaja kergemaid muldi, sõkutakse maad ära...
Kuidas selle raskema maaga on- saab viljeleda otse? Teil on põllud kenasti tasaseks jäänd, et ei ole tehnikaga ära rüüstatud?


Rõõmsaid pühi,
Simo.


Me selle teise Cross Slot'i omanikud siit Nõo kandist. Eks seda ajalehejuttu on mõistlik koefitsendiga võtta, nagu tavaliselt :) Kuigi meil päris saviplönnpõlde pole, siis võiks öelda, et kui ise vähegi põllule mineku aega vaadata, siis pole probleemi. Eks üksikud kohad on rööpasse ka sõidetud, kuid see ikkagi väga lokaalne probleem ja ennekõike rooli-istme vahelise tihendi teema.

jaan1414 kirjutas:
Külviku teemal polegi õiget sotti saanud kas CrossSlot siis on enda kallimat hinda väärt või mis? Idee on tal hea...minusilmis üks parim otsekülviks aga kas see kõik ka nii toimetab?


Hinna-kvaliteedi võrdlust teiste otsekülvikutega ei oska teha, sest pole muid kasutanud. Eelnevalt oli Horsch Pronto 6DC, mis isegi minimeeritult harimisega hakkama ei saanud.

Sel suvel kasvatasime haljasväetisena vikk+tatar+päevalill+mais+p.uba+keerispea+t.rüps+põldsinep+p.ristik. Külvatud jaanipäeva paiku, peale lägavedu. Septembri keskel rullisime maha ja paar päeva hiljem külvasime talinisu ilma ühegi probleemita ja hetkel selgelt ilusaim talinisu põld.

Võrdluses on kõrval väga sarnase mullastiku ja ajalooga põld, kuid vähemalt visuaalne pilt pole praegu nii hea kui eelmisel põllul. Ainuke erinevus on, et pulli pärast koristasime selle haljasväetismassi siloks.

Ainukesed probleemid(umbe jooksmised) sügiskülvi jooksul olid seoses kombaini põhuoksendustega, mis on pärit ajast, mil ei teadnud, et otsekülviks läheb :)

See oli meie esimene katsetus haljasväetiste-vahekultuuridega ja muljed on positiivsed. Järgmisel aastal on eesmärk külvik "kombaini sappa" sõitma panna vahekultuuridega.

Minu teadmised otsekülvist on väga pinnapealsed võrreldes näiteks Taaviga, kuid sellest ma olen aru saanud, et haljasväetised ja vahekultuurid on otsekülvi lahutamatu osa.

CS on kallis, ei vaidle vastu, kuid kui sa ostad sama raha eest kolm odavamat otsekülvikut, mis ikkagi vahekultuuri sisse korralikult külvata ei suuda, siis kus see mõte on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 09, 2014 1:01 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kui need kolm teist külvikut tõesti ei suudaks külvata, siis ma oleks sinuga nõus, aga nad suudavad lihtsalt kvaliteet võib paari protsendi võrra kehvem olla, kuna ristvagu on tõesti hea ja hüdrauliline kopeerimine annab ka oma osa, aga selle mõne prossase vahega pead sa oma külviku lisamaksumuse tasa teenima ja selles ma vähe kahtlen lihtsalt muud midagi.
Ristvao eelised tuleks ka siin paremini välja kui meil oleks sama vähe vett, kui seda on Austraalias, aga meil veega erilist muret ei ole, seega osa eelisest kaob siin ära, väetise asetusega paistab ka olema nagu on ja siin nagu näha suudab korralik vahekultuur suuremat tulemust anda kui seemne kõrvale väetise panemine.
Ühesõnaga raudselt on ta hea riist, aga hind ja selle tagasi teenimine võib-olla nii ja võib ka teisiti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 09, 2014 1:37 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Mai 23, 2009 12:09 am
Postitusi: 56
Asukoht: Tartumaa
Pean tunnistama, et kuna mul ei ole reaalset töökogemust teiste otsekülvikutega, siis jääb mu arvamus teiste masinate suutlikuse osas puhtalt internetiteooriaks. Mida ma oskan rääkida on enda kahe aasta kogemus ja selle jagamisega ei ole kunagi probleemi olnud, kui on huvilisi.

Korralikku haljasväetismassi külvasin esimest korda sel sügisel ja kui aus olla, siis olin ma enne külvi päris murelik ja kahtlesin ka CS võimekuses sinna probleemideta ära külvata, sest vaip oli ikka korralik. Ma ei pea selle all silmas T-seemendit, hüdraulilist kopeerimist vms. vaid üleüldist suutlikust sellisest massist ükskõik mis suunas läbi külvata ilma "kotti jooksmata". Tulemus oli null külviprobleemi + väga hea vilja tärkamine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 09, 2014 5:05 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Matu kirjutas:
simok kirjutas:
Taavi,
räägi sellist asja, et olete selle Cross Slot'iga juba mõned aastad paugutanud eks- kuidas külvik ennast pidanud on, vigu, kuluvosade vastupidavus?
Et nagu aru olen saanud, siis kaks Cross Slot külvikut on veel Eestimaa kamara peale lisandunud. Kuskilt lugesin, internetist, et seal Nõo kandist üks ostis ka eks, siis seal artiklis mämmutati- et vaja kergemaid muldi, sõkutakse maad ära...
Kuidas selle raskema maaga on- saab viljeleda otse? Teil on põllud kenasti tasaseks jäänd, et ei ole tehnikaga ära rüüstatud?


Rõõmsaid pühi,
Simo.


Me selle teise Cross Slot'i omanikud siit Nõo kandist. Eks seda ajalehejuttu on mõistlik koefitsendiga võtta, nagu tavaliselt :) Kuigi meil päris saviplönnpõlde pole, siis võiks öelda, et kui ise vähegi põllule mineku aega vaadata, siis pole probleemi. Eks üksikud kohad on rööpasse ka sõidetud, kuid see ikkagi väga lokaalne probleem ja ennekõike rooli-istme vahelise tihendi teema.



Tervist,
ülimrõõm on lugeda, et teine Cross Sloti omanik ka siin foorumis :)
Ega ma ei tahtnudki seda ajalehejuttu uskuda- tundus minu jaoks selline....mitte profesionaalne :D
Kui põllul tihesest lahti saab, siis ju ei teki seda liigvett sinna, taheneb kiiremini ja ei teki harimisega probleeme. Savika peale peaks ju ajapikku tekkima ikkagi see huumus ning asi peaks viljakuse kohalt paranema- muidugi ei saa seda paugust loota aga ajapikku ikka.
Matu- ega teil sellist turbast maad pole juhuslikult?
Kuidas külvik nagu kahe aasta näol ennast nagu näitab? Kulumisi? Midagi mis vb võiks paremini olla? Kuidas traktor ees jõaub- vead seda vist NH T8.3... ?

Olen Nõo kandist mõned korrad mööda sõitnud ja isegi põlda näinud, külvikut ka kaugelt :)
Igatahes minu poolt respect.
Loodan, et viitsid siin edaspidi kogemusi ja muljeid jagada :wink:

Jõudu soovides,
Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 09, 2014 9:04 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Mai 23, 2009 12:09 am
Postitusi: 56
Asukoht: Tartumaa
simok kirjutas:
Matu- ega teil sellist turbast maad pole juhuslikult?

Kuidas külvik nagu kahe aasta näol ennast nagu näitab? Kulumisi? Midagi mis vb võiks paremini olla? Kuidas traktor ees jõaub- vead seda vist NH T8.3... ?

Olen Nõo kandist mõned korrad mööda sõitnud ja isegi põlda näinud, külvikut ka kaugelt :)
Igatahes minu poolt respect.
Loodan, et viitsid siin edaspidi kogemusi ja muljeid jagada :wink:

Jõudu soovides,
Simo.


Turbast maad on vast mõne hektari jagu laiguti. Kuna ülejäänud põld on normaalne, siis külvik tolle järgi paika sätitud ja järsu üleminekuga turba peale uputab seemendid ära. Täitsa hästi külvab ära, kui seemendid lihtsalt oma raskusega vastu maad sõitma panna.

Mõned pisemad asjad on näppimist tahtnud, kuid muidu võib rahule jääda. Paar-kolm tera on katki läinud, kuid seemendite osas on see ka kõik. Meie külvik on Taavi omast kitsama raamiga - ilmselt on laiem parem, kuna kokku pakkides ei taha seemenditorud kuhugi ära mahtuda ja kipuvad viga saama. Kolmas CS tuli jälle laia raamiga.

Ees on seal T8.360 + 60hj chip vastavalt vajadusele ja sellest piisab. Pigem tekivad pidamise probleemid. Alguses kasutasime topeltrattaid, kuid need ei toimi otsekülvis, kuna ei saa piisavalt tühjaks lasta mõlemat ratast. Kevadeks vahetame need lihtsalt suuremate rehvide vastu välja.

Madis


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 09, 2014 5:02 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Külviku laius oli 6m?
Nagu aru saanud on Sul ka läga- see läheb viljale loosi?
Otsekülvi puhul kannatab kenasti loomadele sööta ka korjata- kui kultuur on vastav? Et ei teki sellega mingeid probeeme?

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 09, 2014 9:13 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Mai 23, 2009 12:09 am
Postitusi: 56
Asukoht: Tartumaa
Külvik on 6,2m ja 20cm reavahega.

Sel aastal rajasime 120ha rohumaid odrale allakülviga, põhu koristasime söödaks. Kuna koristuse ajal oli vihmane, siis jätsime raatsitud kõrre püsti ja hiljem ilusa ilmaga niitsime-vaalutasime-koristasime.

Läga vedasime juuni keskel ja siis külvasime haljasväetised kohe peale, sügisel läks talinisu otsa. Kevadel enne külvi jääb ajahätta või läheb tõmblemiseks ja põldude tallamise oht liiga suur. Sügisel oleks ka vist mõistlik vahekultuuride ette vedada, kui tarvis tünn tühjaks saada...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 2:20 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Mul tekkis küsimus, et mis need KOLM külvikut siis on peale CS-i mis otsekülvil veel kriitikat kannatavad?

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 3:34 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
jaan1414 kirjutas:
Mul tekkis küsimus, et mis need KOLM külvikut siis on peale CS-i mis otsekülvil veel kriitikat kannatavad?

Su küsimusest jääb mulje nagu terve maailma otsekülvajad külvaks CS´ga, aga reaalsus on see, et CS´i kasutab siiski väga väike osa.
Muidugi eesmärgid on ka inimestel erinevad, ühed tahavad oma tööga raha teenida, teised tahavad täiusliku tulemust, kolmandad on kuskil vahepeal üritades leida tasakaalu esimese kahe vahel...see on nagu väetamisega - agronoomiliselt optimaalne ja majanduslikult optimaalne on täiesti erinevad asjad ja meie elu ajal nad tõenäoliselt kokku ei lange.
Need külvikud on JD, GP, Kuhn, Juri, neid leiaks veelgi, aga hetkel ei tule kohe rohkem meil müüdavaid meelde, teatud mööndustega isegi VM.
Terve jagu on veel nö. sahkseemendiga otsekülvikuid, aga nendega on suht keeruline vist külvata vahekultuurile, kõrde külvil on nad muidugi omal kohal..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 4:27 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Weaving Machinery Big Disc peaks siia mahtuma.
Maal üks suurem teraviljakasvataja(soomlane) külvab sellisega- 8m
aa, tema on randaalima ja värki ka tegema hakanud- vahekultuure ei kasvata.

Külviku puhul on ju ikkagi tähtis see kuidas saavad seemendid hakkama "with heavy residue"

Simo

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 4:39 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
otsekülvist, cross slotist ja teistest seemenditest, süsinikust, ökonoomikast, keskkonnast, jne.

http://www.fao.org/docrep/012/al298e/al298e00.htm

tafka


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 6:43 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Jutus on tõeteri ka sees, aga mida muud see härra ka tõestada tahaks, kui seda, et CS on mitu korda parem.
http://www.crossslot.com/page.php?16
Kahju on sellest, et kuiva ja märja mulla külvikatseid otseselt võrrelda ei saa, aga huvitav paradoks tuli tabelist välja - nimelt märga mulda on kõige parem väetisekülvikuga külvata, tabel Lk91 nurgalt loetuna.
Kui tabelitest võtta numbrid kahekettalise seemendi "edukusest", siis kõigil on püsiv ikaldus, sest max 27% seemnest idaneb, märjas mullas koguni ainult 17%.... vähe jama tundub see jutt, aga noh võib olla ongi kuskil nii.
Aga tafka kas sa selle pärast oled nii vaikses jäänud siin otsekülvi foorumis, et sa nüüd ise CS´i maaletooja?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 8:32 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
rait kirjutas:
Jutus on tõeteri ka sees, aga mida muud see härra ka tõestada tahaks, kui seda, et CS on mitu korda parem.
http://www.crossslot.com/page.php?16
Kahju on sellest, et kuiva ja märja mulla külvikatseid otseselt võrrelda ei saa, aga huvitav paradoks tuli tabelist välja - nimelt märga mulda on kõige parem väetisekülvikuga külvata, tabel Lk91 nurgalt loetuna.
Kui tabelitest võtta numbrid kahekettalise seemendi "edukusest", siis kõigil on püsiv ikaldus, sest max 27% seemnest idaneb, märjas mullas koguni ainult 17%.... vähe jama tundub see jutt, aga noh võib olla ongi kuskil nii.
Aga tafka kas sa selle pärast oled nii vaikses jäänud siin otsekülvi foorumis, et sa nüüd ise CS´i maaletooja?



eks need leheküljed( 90-92) annavadki vastuse erinevate seemendite võimekusest kirjeldatud tingimustes, mis siin eelnevatel päevadel arutluse all olnud. kui tahad nende teadustöid kahtluse alla seada, palun.


tafka


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 9:28 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Teadus võib see olla, aga mis sellise teadusega peale hakata, kus külvikute põldtärkamine ei ületamitte üheski katses 76%, samas kui laiali loobitud seemned idanevad 84-89%. Sellistes katsetes on metoodilised vead sees ja nendega pole muud teha kui lugeda ja teadmiseks võtta, et ka nii on asjalood olnud.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.