Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:06 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 10:09 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
rait kirjutas:
Teadus võib see olla, aga mis sellise teadusega peale hakata, kus külvikute põldtärkamine ei ületamitte üheski katses 76%, samas kui laiali loobitud seemned idanevad 84-89%. Sellistes katsetes on metoodilised vead sees ja nendega pole muud teha kui lugeda ja teadmiseks võtta, et ka nii on asjalood olnud.


siis loe lk 92, mis nende laiali loobitud seemnete edasiseks kasvuks sobilikud tingimused on. ja parem alusta lk 90, kus kirjeldatakse katse tingimusi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 11, 2014 10:28 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Las ta olla nagu ta on, sul on oma nägemus mul oma nägemus nende katseandmete tõlgendamisest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 12, 2014 12:37 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Ma ei tea Rait kust sa need numbrid said, aga mina näen küll, et parasniiskes mullas on tärkavate taimede % kuni 90 tagurpidi T puhul)lk 108 tabel 7.2).
Tekivad küsimused kas GP on nõnda kehva, et vajab sellist suhtumist teiste külvimasinate vastu?(kuna ei saa ju olla, et ostsid pea miljoni krooniga 3 meetrise külviku mis tegelikult ei toimi nii nagu tahaks ikkagi) või lihtsalt arvad, et oled kõigetargem ja tead kuidas kõik siin maamunal toimib?
Kui ei siis selgita meilegi mis vinklist sina asja näed? Ja paluks siis mitte stiilis: "ma ei hakka täpsemalt seletama, sest te nagunii ei saaks aru".

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 12, 2014 1:37 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Esiteks minu kola ei ole siin teema ja näita mulle koht, kus ma kas või vihjan, et mõni külvik on kehv või promon üht rohkem, vastupidi ma olen kogu aeg olnud seisukohal, et SC on väga hea otsekülvik, aga tasuvuses on küsimus minu jaoks ja seda ei ole veel keegi söandanud lahata kuidas see raha tagasi tuleb ja see uuring siin arvesse ei lähe.
Ma ei ole ka kõige targem, kuid kui asjast huvitatud isikute uuringus on vasturääkivused sees, siis paraku tekitab see skeptilisust kogu töö metoodika suhtes ja on näha, et asju pööratakse selles suunas kuhu neid vaja on. Lisaks juba mainitud tabelile, kus kõigist külvikutest oli pigem kahju kui kasu näitab uurimuse kallutatust ja metoodika puudulikust ka tõsiasi, et kõik kõnealustes tabelites toodud võrdlused on eeldusel, et V-kujulises vaos on kõik seemned paljad ja näha -Class I cover visible seed (5. peatüki algus)- nii lihtne see elu siiski ei ole ja seemendi kettaste asetusest ei saa järeldada kuidas vagu kinni pressitakse, sest surverattaid on erinevaid ja neid käsitleti ka selles raamatus, mis tähendab, et nad olid ka katses, aga need andmed ei oleks olnud "sobivad".
Teine oluline aspekt on see, et V- ja kolmekettalisele V-seemendile omistatakse täpselt ühed tulemused ja kõik see viitab otseselt tulemustega manipuleerimisele ja andmete mugandamise.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 12, 2014 9:40 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Selles suhtes olen sinuga nõus, et sellistes uuringutes tuleb natuke skeptiline ollla, kus osalevad uuringus ainult ühe teatud uuritava objektiga seotud inimesed.
Tegelikult aga ei saa kindlalt väita, et kõigist külvikutest kahju. Mina näiteks loen sealt välja hoopis nii, et laiali loobitud seemnete idanevus oli tõesti võibolla 84-90% aga idanemata jäi kõigil(meie mõistes ikka väga kuivas mullas) nii V,U kui T kujulise vaopuhul ka kõigest 9%, edasi käis juba jutt tärkamisest mida mõjutab vägagi seemet katva kihi paksus ja selle koostis, ehk kas tera ümber on õiges koguses mulda,multsi ja õhku (sõtlub vao avaja tehnoloogiast). Näiteks on seal selgelt kirjas, et T kujulise ava puhul tärkas koheselt 64% siis 27% seemnetest idanesid, jäid ellu, aga ei tärganud sest jäid ootama vihma. Lihtne matemaatika ütleb, et kui vihma ka tuli siis 9% jäi tärkamata.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 12, 2014 10:46 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Vaata nüüd uuesti tabelit 7.1 kus on külvatud kuiva mulda ja siis 20 päeva iga nelja tunni tagant niisutatud ja kokku simuleeriti 400mm sademeid ja jätame seal kõik teised variandid välja vaatleme ainult V-rida ja laotatud seemeneid, V-idanevus 15-25% ja laotatult 84.89%
Kui seda situatsiooni ette kujutada, siis miks on selline erinevus?
Kooriku teke V-reas on välistatud kahel põhjusel, esiteks class I cover ja teiseks iga nelja tunni tagant niisutamine, aga ometi kahel kõrvuti asetseval lapil on erinevus 60% - see on täielik jama mida oleks võinud ajada ikka usutavuse piires, seemned idanevad ka külviku astemelaual paremini kui V-reas ilma multšita ja ussideta saavutatud 15%.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 12, 2014 12:09 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Tõesti vähe imelik on see tabel, või me siis ei mõista päris täpselt mis oli selle katse metoodika.
Aga üldiselt ma usn, et eks see tagurpidi T on ikka vähe parem kui V aga tõesti kas ja kuidas ning kui kaua selleks aega võib minna, et CS hinnavahe tagasi teenib Samas eks sellega on sama lugu ka natuke nagu iga asjaga meil siin ilmas, kes lepib Seatiga kes aga tahab sõita Volkariga. Eneserahulolu määrab ka vähemalt hingelise taluniku töö juures väga palju.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 12, 2014 5:28 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
jaan1414 kirjutas:
...Eneserahulolu määrab ka vähemalt hingelise taluniku töö juures väga palju.

Absoluutselt ja see, et mingi asi lihtsalt meeldib on teine kord väga pädev argument otsustamise juures, aga jamaga tõestada midagi see mulle peale ei lähe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 12, 2014 5:43 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
Rait, pane labor püsti, tee katsed ja lükka see jama ümber.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 18, 2014 9:05 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Uuriks CS kohta.Kui palju seemneid tärkab ketta poolt tekitatud vaost ja kui paljud tulevad otse pesast ülesse?Kas teist on keegi seda vaadanud?

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 4:46 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
janek_s kirjutas:
Uuriks CS kohta.Kui palju seemneid tärkab ketta poolt tekitatud vaost ja kui paljud tulevad otse pesast ülesse?Kas teist on keegi seda vaadanud?


sõltub mullast, nii ja naa on, aga lugenud ei ole. mõni taim kasvab läbi mulla ja mõni tuleb ketta lõigatud vaost.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 6:23 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Üldiselt on nii, et vili on alati üleval olnud, hoolimata sellest, mis aparaadiga tegu oli. Kui seeme mõistlikule sügavusele saab, siis üles ta ka tuleb. Ja kindlasti võib erinevus olla mõni protsent. Mitmekümneprotsendilisest erinevusest saab rääkida, nagu mõni mobiiliettevõte "parim leviala" või laenupakkuja "kvaliteetinimene tarbib kvaliteetteenust" jne. Ilmselt peaks kurja vaeva nägema, et seeme mullas ei idaneks, olgu ta mis masinaga eales pandud :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 6:52 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Rait:mitu seemendit su kolmesel on?

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 19, 2014 10:52 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
19tk, miks sa küsid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Otsekülv
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 20, 2014 8:29 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Uurin GP hj seemendi kohta,no nii umbes täpselt.
Kuskilt kunagi lugesin et CS 8 hj seemendile.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.