Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 8:50 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Suvirapsi umbrohutõrje
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 4:16 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
Kuna varem peamiselt kasutatav trifluraliin on keelatud siis milliseid alternatiive olete kasutanud: Galera, Butisan 400, Lontrel, jmv. Ise proovisin möödunud hooajal Galerat 0,35 l/ha. Tulemusega olin täitsa rahul. Isegi puju tõmbas kägarasse. Kuid samas olen kuulnud ka rahulolematust Galera suhtes. Jagage kogemusi - põllumehed.

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 4:50 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juun 07, 2008 7:31 pm
Postitusi: 251
Teridox pärast külvi 3-6 päev. Tulemus hea, kuid ilma peab jälgima palju ja suht kirves hind ka


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 5:24 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
tegin siin väikseid arvutusi ja võtsin välja preparaatide keskmised hinnad hektari kohta: Lontrel 525 eek/ha, Galera 725 eek/ha, Teridox 990 eek/ha, Butisan 1188 eek/ha. Suhteliselt suured erinevused hinndades. ei tea kas tõhusus on sama erinev

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 5:53 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
kasutasin ka galeerat ja rahul pole ka kindlasti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 6:34 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 8:04 pm
Postitusi: 38
mägilane kirjutas:
tegin siin väikseid arvutusi ja võtsin välja preparaatide keskmised hinnad hektari kohta: Lontrel 525 eek/ha, Galera 725 eek/ha, Teridox 990 eek/ha, Butisan 1188 eek/ha. Suhteliselt suured erinevused hinndades. ei tea kas tõhusus on sama erinev


Lontrel ja Galera ei sobi siia nimekirja (pole mulla herbitsiid). Galera spekter on laiem kuid pritsimise ajaga peab täpne olema. Neid kõiki teisi olen aga proovinud. Kõikide jaoks on märgusõna niiske muld, kuivaga on raha raiskamine. LIsaks ei meeldi neile turvasmullad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 7:23 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
ma ei mõelnudki just nimelt mullapreparaate vaid lihtsalt erinevaid herbitsiide mida võiks suvirapsi umbrohutõrjel kasutada. Aga selge siis miks neil ka nii erinevad hinnad on.

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 10:48 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 29, 2009 10:58 pm
Postitusi: 21
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tundub et hinnad on toodud max normi kasutamisel ja preparaatide hinnad ka natuke liiga kõrged aga see selleks.Pigem tuleks siin rääkida mis normiga keegi midagi kasutanud ja kuidas tulemusega rahule jäi.Eelnevast loetelust olen kasutanud Lontreli,Galerat ja Butisani.Lontreli on saanud kasutada nii nagu kirjas 0,3-0,4 L/ha,kui õigel ajal pritsida siis on 0,3 täiesti piisav.Puuduseks liiga kitsas spekter ja seega peab tihti veel mõnda teist herbitsiidi kasutama.Eelmisest aastast selline kogemus ühelt põllult et oli plaan pritsida Galeraga aga ei jõudnud õigel ajal peale.Probleemiks oli puju ja vähesel määral virn.Olin kuulnud et üks mees pritsinud Lontreliga siis kui raps juba kergelt õitses ja kõik toimis,rapsi ei kahjustanud.Pritsisin ka Lontreliga 0,4 L/ha kuna puju oli suhteliselt suur aga tulemus oli hea,puju keeras kõveraks ja kuivas ära.Virnast päris lahti ei saanud aga vähemaks võttis,kirjas on ka et omab virna suhtes mingit õju
Galeraga on ainult ühe aasta kogmus aga jään rahule. 0,35 liitrit ja korralik tulemus.
Butisani puhul on määrava tähtsusega mulla niiskus,kuivaga pole asjal mõtet.Olen varasematel aastatel kasutanud ca 2 päeva peale külvi 2L/ha,hea tulemus aga kevadkülvi ajal pritsimiseks raske aega leida ja samas peab olema sobiv ilm ning mulla niiskus,viimastel aastatel olen pritsinud juba tärganud rapsi 2,5 l/ha.Tulemus sama aga pritsimiseks sobivaid ilmasid (pikem periood) ja aega lihtsam leida.Eelmisel aastal kasutasin ühel põllul 3 l/ha kuna oli näha et umbrohtu on kõvasti tärganud.See 3 liitrit võtis rapsi korraks põdema,keeras leheservad üles ja kasv nädalajagu seisis aga hiljem oli pilt vaatamist väärt,täiesti puhas raps.Etiketil on ka minu teada kirjas et suurem norm võib kahjustada aga varased külvid taastuvad,hilisemad ei pruugi.Vett olen kasutanud Butisanil 200 l/ha.
Ootan kellegi teise kogemusi Teridoxiga,endal see puudub.Mõnel põllul on olnud kohati probleeme põldsinepi ja rõikaga aga kuna Bladeksit enam kasutada ei saa siis head lahendust nagu polegi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 14, 2010 5:29 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
Eks preparaatide valik sõltub natuke ka viljelus viisist - künnipõhine, min.harimine, või otse külv. Küntud, kultiveeritud mullal mõjuvad Butisan ja Teridox võibolla efektiivsemalt. Mina jäin samuti Galera tulemusega rahule ja võrreldes ha hindu mullaherbitsiididega siis miks mitte seda edasi kasutada? Kui aga põllul probleeme põldsinepi ja -rõikaga siis jääb ilmselt Galerast väheseks,,,, või mis?

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 14, 2010 8:21 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 8:04 pm
Postitusi: 38
Sellist hebitsiidi mis rapsist põldsinepi kätte saab vist veel olemas ei ole, vähemalt müügis. Aga jah, viljelusviisist muidugi oleneb mida kasutada. Minimeeritud harimisega meestel vist Teridoxi näiteks vaja pole, Galera pigem ainult


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 15, 2010 10:20 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 04, 2009 12:40 pm
Postitusi: 42
Asukoht: Põlva
2008 aastal Galera toimis päris hästi.Tõrje jäi nõrgaks ainult kõrvikule ja üksikutele virnadele.Kokkuvõttes 4+.2009.a.jäi osadel põldudel Galera mõju virnale nõrgaks,kuigi põllu üldilme oli väga hea.Treflaani kasutades virnaga probleeme ei ole olnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Suvirapsi umbrohutõrje
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 24, 2011 4:28 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
Kas on keegi kursis milliseid preparaate saab Galeraga kokku segada, et tõrjuda rapsist kõrrelisi? Olen kuulnud sellisest herbitsiidist nagu Panthera, et seda pidi saama pritsida koos Galeraga.Kuid kiire neti otsing ei andnud tulemusi. Idee lihtsalt selles, et võimalikult vähe selle pritsiga seal põllul ringi kolistada, pritsides kõike preparaate eraldi.

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Suvirapsi umbrohutõrje
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 27, 2011 1:20 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
http://www.agrimatco.ee/Pantera_tutvustus_250110.pdf
http://www.berner.ee//ext/failid/taimek ... galera.pdf
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Suvirapsi umbrohutõrje
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 17, 2014 8:58 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Oskab keegi rääkida külvieelsest pritsimisest glüfosaadiga suvirapsil?
Künnipõld, paar nädalat tagasi libistatud. Ootaks kuni roheliseks tõmbab ja siis väiksema normiga üle. Kultivaatoriga siledaks ja kohe enne külvi Devrinoliga. Devrinol kahjuks küll põldsinepi vastu ei aita ja ei tea palju teisigi ristõielisi seal glüfosaadi ajaks püsti tõuseb.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.