Tänane kuupäev Reede Juun 21, 2024 7:58 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 26, 2009 9:19 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
Max Power kirjutas:
Otsi see koht ülesse kus tafka kündjaid pooletoobisteks sõimab.


Näita mullegi seda kohta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 26, 2009 9:21 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=99103
Mingi kümnendal minutil hakkab näitama.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 12:05 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
Max Power kirjutas:
Otsekülvi mehele üle kurgi puju paljundamise ja resistentsuse tekke pärast.
http://www.eko.org.ee/gmo/images/storie ... tspalu.doc
Kuradi glüfosaadi kummardajate ordu. Igal aastal 3-3,5 l/ha. Ja see peaks säästlik ja keskonnasõbralik majandamise viis olema. Sa tafka mine remondi oma külvikut, et järgmine esinemine jälle tuksi ei läheks. Selle külviku raha eest saaks mitu komplekti tavatehnikat, mis ei kaalu kokku ka nii palju, kui sinu külvik.


Aitüma! Ma tõesti ei tea kes sa oled ja mis sul ette jääb ja ma ei hakka siinkohal anonüümse isiku kohta arvamust avaldama!
Ma olen seda kokkuvõtet lugenud ja alguses tundus päris ehmatav. Kuna mul keeled suus, siis lühikese uurimise peale selgus, et mitmed väited antud kirjutises ei pea ka ligilähedaseltki paika. Mul on endal samuti mõnigaid kahtlusi glüfosaatide kohta ja ma ei pea neid sugugi ohutuiks. Samas on glüfosaat ilmselt üks ohutuimaid herbitsiide. Kuna aga ta on maailmas üks enamlevinud ja Monsanto koll, siis on seda lihtne ja tore materdada.
Mis intensiivsesse mullaharimisse puutub, siis peaks alustama mullaviljakusest. Nagu kõigile põllumeestele teada sõltub mullaviljakus suuresti mulla orgaanilisest ainest, sh. huumusest. Mida rohkem süsinikku mullas seda: suurem veemahutavus, suurem toitainete mahutavus( CEC )
vähem mullaerosiooni, suurem vee infiltratsioon, väiksem mullatihedus,
parem mulla struktuur, vähenenud õhusaaste, väiksem väetiste vajadus, muldade suurem bufferdusvõime, suurem mulla bioloogiline aktiivsus, toitainete parem ringlus ja säilimine, mikrofloora suurem mitmekesisus, pestitsiidide parem sidumine, mulla võime paremini siduda organilisi väetisi. Viimase 120 aastaga on intensiivse mullaharimise tõttu mullad kaotanud hinnanguliselt 30-50% oma süsinikuvarudest CO2-na.
Kuna otsekülvil mulda ei harita ja kogu põhk jääb mulla pinnale, siis on võimalik hakata süsinikku tagasi mulda siduma ja mullaviljakust suurendada.
Siin jõuame tagasi pestitsiidide juurde. Võib ju arvata, et kõigest mis glüfosaatide kohta on kirjutatud, on glüfosaat kõige hullem mürk ja otsekülv tuleks keelata jne. Fakt on see, et hoolimata glüfosaatide kasutamisest, mullaviljakus otsekülviga suureneb. See tähendab, et mullas on rohkem mikroorganisme, rohkem vihmausse, rohkem toitaineid, vähem mullaerosiooni, jne., kui tavaharimise korral. Kui halb siis on glüfosaat?

Taavi

PS. Kui Eestis on 100% otsekülvajaid näpuotsatäis, siis kes tarvitasid enamuse 168897 liitrist glüfosaadist aastal 2005?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 7:13 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Max Power kirjutas:
Pühapäeva õhtul kirjutasin foorumisse pika jutu, jürtsile vastuse, aga enne kui saada nuppu vajutasin jooksis arvuti kokku ja lõin käega.
Proovin uuesti oma seisukohta väljendada.
Kasutan ise kõiki harimisviise(otsekülvi,min.harimist, kündmist) ega leia et üks välistaks teist. Vihale ajavad pealesuruvad kõneviisid. Otsi see koht ülesse kus tafka kündjaid pooletoobisteks sõimab.
Jürto kumb on säästlikum ja keskkonnasõbralikum. Tooks näite traktori põhjal. Euro4(osa põlemisgaase suunatakse taas põlemiskambrisse, et rangetele co nõutele vastata.aga suureneb oluliselt kütusekulu) mootoriga masin või sama suur ilma euro(kasutatakse ainult värsket õhku, aga co tase on suurem ja kütusekulu väiksem) standardita. Üks reostab rohkem õhku teine kasutab rohkem taastamatut ressurssi.
Sama on selle otsekülviga. Perses on sellepärast, et te ei saa mürgi jääke mullast minema.
Tavaharimisega kasutan rohkem kütust, aga mullas ei ole jääke.
tafk sul keeled suus . Otsi see prantslaste video üles monsatost. Kui isegi kolmandik nendest väidetest tõeks osutub siis oleks aeg oma tervise ja elukeskonna pärast tõsiselt mõtlema hakata.
Ei ole puudekallistaja ega veel vähem pritsikallistaja.
Korraliku saagi saamiseks on teatud hulk ressurssi vaja. Tafka viib oma raha glüfosaadi tootjale ja ka masina tootjale. Tavaharija raha läheb enamuses naftamagnaatidele. Kumb siis nüüd targem on.

Lihtsalt. Mingi 5-6 aastat tagasi hakati kõvast randaale reklaamima, kui head ja toredad. Adrad soovitati, kui arhailised masinad, vanarauda saata. Nüüd on parimad käpp randaalid. Varsti tulevad uuesti adrad päevakorda. Lihtsalt müüa on midagi vaja ja vaene loll põllumees jookseb masina müüjate järel.
Kolmandik minu põldudest on paepealsed kus mulla kiht on 22-25cm. Künnan ka neid iga kolmas aasta. Kividega probleeme pole. Õiged masinad peavad olema. Noh mõnikord on ka aga need rohkem tööde korralduse taga.
herr max ma ei öelnudki et üks või teine vale või õige on,midagi veel vähem peale suruda:) ega ma ise kah mingi pritsimees ole:D lihtsalt kõik peab tasakaalus olema või nii ,mitte aga et üle kurgi noh... PEACE,aga hea et pikk jutt raisku läks,noh pikk jutt sitt jutt.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 8:08 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Mõni postitus kaob siit imeväel,õhtul oli hommikuks kadunud :?:

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 9:33 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
uhvud käivad :?

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 10:15 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 15, 2009 10:04 pm
Postitusi: 128
Taavi

PS. Kui Eestis on 100% otsekülvajaid näpuotsatäis, siis kes tarvitasid enamuse 168897 liitrist glüfosaadist aastal 2005?


Ei arva minagi, et glüfosaati kasutavad enamjaolt otsekülvajad. Tean mitmeid ettevõtteid kus kasutatakse glüfosaadiga pritsimist nii sügisel kui kevadel ja need põllumehed kasutavad nii adarapõhist kui ka minimeeritud mullaharimist. Nii, et ainult otsekülvajatele keskkonna saastajate silti külge tembeldada ei ole küll õiglane

_________________
Põllumees- aga ikkagi inimene!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 9:20 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 7:23 pm
Postitusi: 138
Asukoht: Järvamaa
Tsiteeri:
Samas on glüfosaat ilmselt üks ohutuimaid herbitsiide.



Kui aastaid tagasi taimekaitse kursustel käisin, siis toodi välja tabel preparaatide mürgisuse kohta. Kui ma õigesti mäletan siis toodi glüfosaat esile kui kõige ohutum mürk. Seal oli esitatud see suhtarvudes. Harilik keedusool oli vist 121korda mürgisem kui glüfosaat.
Siit minu ettepanek. Pane oma raha sinna kus sul suu on, ehk ühesõnaga.
Teeme eksperimendiõhtu. Mina 10 grammi soola sina, no ütleme 100 grammi glüfosaati, nii õhtu otsa. Vaatame kuhu meid elu viib.

Tsiteeri:
Kui Eestis on 100% otsekülvajaid näpuotsatäis, siis kes tarvitasid enamuse 168897 liitrist glüfosaadist aastal 2005?


Kui Eestis oleks enamus otsekülvajaid siis oleks see number mitmeid kordi suurem,


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 11:54 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
Max Power kirjutas:
Tsiteeri:
Samas on glüfosaat ilmselt üks ohutuimaid herbitsiide.



Kui aastaid tagasi taimekaitse kursustel käisin, siis toodi välja tabel preparaatide mürgisuse kohta. Kui ma õigesti mäletan siis toodi glüfosaat esile kui kõige ohutum mürk. Seal oli esitatud see suhtarvudes. Harilik keedusool oli vist 121korda mürgisem kui glüfosaat.
Siit minu ettepanek. Pane oma raha sinna kus sul suu on, ehk ühesõnaga.
Teeme eksperimendiõhtu. Mina 10 grammi soola sina, no ütleme 100 grammi glüfosaati, nii õhtu otsa. Vaatame kuhu meid elu viib.

[quote]

Sa ilmselt kaaliumikloriidi ka oma põldudele ei pane. See on keedusoolast vähemalt 2 korda mürgisem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 31, 2009 7:15 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Siin kohal oleks nüüd kõigil paras aeg välja öelda kui tihti kasutate glüfosaati?Endal on väljakujunenud nii et kui rohumaa kesaks siis saab glüfo peale.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 5:38 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
mina ei kasuta üldse midagi peale lehma sita.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 7:54 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
janek_s kirjutas:
Siin kohal oleks nüüd kõigil paras aeg välja öelda kui tihti kasutate glüfosaati?Endal on väljakujunenud nii et kui rohumaa kesaks siis saab glüfo peale.
Mina üritan sel hooajal nii: Taliviljad sügisel 1,5-2 glüfost ja siis otsekülv. Soodes (turvasmullad) annan sügisel ketast (randaali) ja kevadel enne külve glüfost. Mineraalmaadel pritsin sügisel ja enne külve kevadel randaalin.
Esimene hooaeg kus ma üldse ei kündnud.

PS. Ära mind küll igaksjuhuks endale eeskujuks sea. Minul kuivatit-ladu pole ja kokkuostja pole mind ka kordagi kiitnud selle eest, kui olen talle glüfosaadivaba vilja tarninud. Seevastu maksetähtaegade, hinna, niiskuse ja prügiga jobutanud nii, et küll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 03, 2009 9:06 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Tere tafka ja Toomas

Kindlasti lugesite minu eelmist postitust ja olite :shock: :shock: :shock: , et ma oma põlde kettaga "rikun".
Kuidas te ise nooruses oma esimesi otsekülvatud kevadkülve "kaanetasite", et nad ära ei kuivaks (ikka neid mida plinkja saviga rohkelt "õnnistatud"). Tegin sel aastal katse, kus jätsin enne külvi osa põldu randaalimata. Korraliku saagi andsid seal vaid põllulilled ja igasugu kõrrelised, randaalitud osalt andis aga prisket tulu suvinisu.
Külvasin Väderstadiga ja vili kasvas peale rapsi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 03, 2009 9:51 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:55 am
Postitusi: 136
Ants,

Kaanetaja on eelmise aasta taimejäänused. Pigem on kevadel muld liiga märg ja vahel ka külm. Mida rohkem põhku, seda paremini niiskust hoiab.
Seesama põhk peaks ka peale külvi mulla pinnale jääma, mis aga igale külvikule jõukohane pole, eriti sellistele, millel randaal ka küljes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 03, 2009 10:08 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
ants kirjutas:
janek_s kirjutas:
Siin kohal oleks nüüd kõigil paras aeg välja öelda kui tihti kasutate glüfosaati?Endal on väljakujunenud nii et kui rohumaa kesaks siis saab glüfo peale.
Mina üritan sel hooajal nii: Taliviljad sügisel 1,5-2 glüfost ja siis otsekülv. Soodes (turvasmullad) annan sügisel ketast (randaali) ja kevadel enne külve glüfost. Mineraalmaadel pritsin sügisel ja enne külve kevadel randaalin.
Esimene hooaeg kus ma üldse ei kündnud.

PS. Ära mind küll igaksjuhuks endale eeskujuks sea. Minul kuivatit-ladu pole ja kokkuostja pole mind ka kordagi kiitnud selle eest, kui olen talle glüfosaadivaba vilja tarninud. Seevastu maksetähtaegade, hinna, niiskuse ja prügiga jobutanud nii, et küll.

Ai ai ants ära jama,meelitad taime juured kõik pealmisse kihti ja kuiva suvega saad nii vastu näppe :?:

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 299 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.