Tänane kuupäev Pühapäev Mai 19, 2024 2:20 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 375 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 01, 2009 11:52 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
A miks see nii on et mitmel mitmel veel maas on, tean isegi nii mõndagi aga miks ? ehk mõni ammendav põhjus.
Ei ole isklikult mõeldud lihtsalt olen loll ja noor ei aba konti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 11:38 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
MK kirjutas:
A miks see nii on et mitmel mitmel veel maas on, tean isegi nii mõndagi aga miks ? ehk mõni ammendav põhjus.
Ei ole isklikult mõeldud lihtsalt olen loll ja noor ei aba konti.


noh, eks suurim põhjus, et sügis oli märjem kui eelmine- tunduvalt kohe.
mäleta eeelmine aasta oli üle nädala järjest kuiva ja sai kiirelt ja hästi võetud- see aasta seda kuiva meil siin ei olnud. päev paar kuiva ja siis sadas jälle korralikult.
kevad oli jahe mis lükkas ka õiget võtmiste algust nädalake edasi julgelt.
eks mõnel ole veel minegei põhjuseid- kuna meil omal hoidlat pole siis oli sellega ka üks trall :?
aga märg sügis oli see kurjem põhjus.
muide Otslava kartul pole enam TÜ Talukartuli liige.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 12:02 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Kuhu sa siis nüüd kartuli turustad, kui saladus ei ole? Ja miks siis enam Talukartuli liige pole?: )


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 4:56 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mardikas kirjutas:
Kuhu sa siis nüüd kartuli turustad, kui saladus ei ole? Ja miks siis enam Talukartuli liige pole?: )


turustamisega tegeleb meil firmas õppinud ja oma ala proff.
astusime sealt välja.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 5:14 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
Suur sul firma on? Mitmekesi seda asja ajate?

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 5:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Jason kirjutas:
Suur sul firma on? Mitmekesi seda asja ajate?


suuruse koha pealt- noh kuidas vötta- umbes 30ha'l kartuli kasvatamine.
see aasta tahtsid teised köögivilja ka proovida, sai seegi ära proovitud aga mina sellega ei tegele.
omanike ring on 4 inimest- 3 kasvatavad ja üks müüb ehk müügimees ja ajab muid paberi värke.- üks kasvataja(vend mul) ajab ka paberimajandust kõvasti.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 7:12 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
omanike ring siis kaunis suur tegelt, tehnikat ja nodi suht palju kokku ka aetud ja maad kuidagi vähe selle kohta. Suurem peaks teil see ettevõttmine olema. Mingi 60 ha peaks miinimum olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 7:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
MK kirjutas:
omanike ring siis kaunis suur tegelt, tehnikat ja nodi suht palju kokku ka aetud ja maad kuidagi vähe selle kohta. Suurem peaks teil see ettevõttmine olema. Mingi 60 ha peaks miinimum olema.


mis sa arvad, et pauhti ja panen 0 alustades suure bisnissi kokku või?
asjad ei käi nii lihtsalt, maa, tehnika ja oma hoidla puudumine seab piirid Õhust ja armastusest ei ehita/arenda siin mitte midagi.

näis kuidas nüüd aasta üle elatakse :?

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 8:55 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
No päris nii ma ei mõelnud ikka küll, samas aga ma alul arvasin et sa kaksi kellegai seda teed. Arvestades hetke kartuli hindasid peaks seis lausa nutune olema ja kui juurikaid ka kasvatasite siis nendega on veel hullem seis. porgandi puhul peab seeaasta kasvatamisele veel peale lausa maksma.

Ma saan aru küll et raske on alustada ega endal ka suuremad kulutused ees, kuna järgmine aasta on maad jälle palju rohkem, ja enam pole võimalik lihtsalt ilma tehnikat juurde soetamata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 9:07 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
meil siin kõik omad inimesed.
raske on jah see aasta- saak on hea aga kätte ei saa seda maast.

mis pinnal ise majandad- sa vist tegelesid ka kartuliga eks?

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 02, 2009 9:40 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Okt 01, 2009 2:20 pm
Postitusi: 216
simok kirjutas:
meil siin kõik omad inimesed.
raske on jah see aasta- saak on hea aga kätte ei saa seda maast.

mis pinnal ise majandad- sa vist tegelesid ka kartuliga eks?

No enam jaolt jah, aga kaalikas, porgan, peet, see aasta oli sibulad.
Maast kättesaamisega meil väga probleeme pole olnud suht liivased maad aga on ka raskemaid. Lihstalt nüüd plaanid muutunud ja hoidla pinda plaanis efektiivsemaks teha.
Ma nagu vanamehe külje all rohkem, seega elu palju kergem. Raskeks teebki kogu üritise see asi et suureneda on vaja.
Enda maad tegelt kokku kuskil 7ha ainult, aga niivähesega asi ei toimiks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 03, 2009 12:32 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Meil oli see aasta 2ha maas.Eelmine aasta oli 1,3 aga võtmine läks aeglasemalt kui see aasta nii et lõpetasime pea kuu varem.Minu arvates eelmine aasta oli märjem kui see,meil vähemalt kuigi nüüd oktoobris kallas nii palju et põllule pold üldse asja.Pole künda kah saand veel.
Edaspidi tahaks pinda suurendada.Järgmine aasta üritaks 3ha kasvatada aga
ei tea kuidas jõuab.Isa tegeleb töö kõrvalt ja mina käin alles keskkoolis.
Muidu võiks kasvatada veel palju rohkemgi aga pole sügisel lihtsalt kohta kuhu panna.Kelder ka väga pisike.
Ma olen mõelnud et kui keska lõpetatud saab võiks suurelt ette võtta aga kuna plaan maaülikooli minna siis ei tea kas jõuab.Ajateenistus ka veel.Kes siis sel ajal tööd teeb.Isa veel ei tea kas ta tahab ainult põllumajandusega tegeleda.Varem proovis.Kasvatasime vilja ja kartulit kokku ligi 40 ha aga laienemiseks tuli investeerida ja raha ei jagunud.
Ise olen mõelnud et ainult kartulit ei ole mõtekas kasvatada sest vahekultuure on ka vaja.Aastapõllumees ütles ka ju et tootmise mitmekesisus on tähtis.Huuh,pikk jutt :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 03, 2009 2:50 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
[quote="weikepõllumiees"] Aastapõllumees ütles ka ju et tootmise mitmekesisus on tähtis[quote]


mahtu peab ka olema. maad peab olema- selle vennal oli hea kunagi alustada, põllumajandusega ei tegeletud nii aktiivselt ja tegijaid oli vähem. nüüd noortemal põlvkonnal 0 alustada üliraske, enamus maad on ju kasutusel, ringi sõites eesti peal siis tegelt noid kasutamata seisvaid maid küll aga nad ju kaugel ja laiali igalpool.
ei tasu endiselt unustada- et pappi on ka ikka vaja nagu ratsahobuse sitta :D

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 03, 2009 7:23 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Meil siin maid sadu hektareid vaba.Naaber ka lõpetab.Andis rendimaad kõik ära.Alles jäi umbes 50ha.Kui ta nüüd päris ära lõpetab oleks hea alustuseks näiteks need maad rentida.Need head kartulikasvatuseks.Ta ise ka kartuliagronoom.Suuremad üldiselt meist 8km kaugusel ja maid enam juurde ei võta.Nad ei jõua neidki korras hoida.Ühel tootjal on niipalju heinamaid käes et teeb ühe niite ja siis ei vea ka kõiki rulle ära.Seeaasta tuli mõistus pähe ja lasi osa purustajaga üle.Muidu kui ikka huvi on tuleb kasutamata maade omanikud üles otsida ja küsida kas on nõus kasutada andma.Meil siin rendiks maamaks.
Sul muidugi ju soomlane seal kes jäksab investeerida ja saab laieneda.
Meil seda pregu pole aga kardan et tulevikus kui vanadel põllumeestel jaks kaob ja noh järglased ei taha mässata,ostab mõni välismaalane firma ära.
Raha suhtes kardan ka et raske alustada.Me saame masinaid osta oma väikese pinna juures tänu sellele et tulu elamiseks ei kuluta.Kõik läheb tagasi et täiskasvanuks saades lihtsam oleks.
Kõik suured tootjad siin on kolhoosi aja kõvad mehed kes staffi kokku ajasid.Ainult üksikud oskavad selle õnnistusega midagi peale hakata.Mu oma sugulased läksid ka pankrotti.Algkapital oli korralik(kolhoosist).
Lisaks Ameerikast tuli sugulastelt pappi.Osteti 2 uut traktorit.See oli üheksakümnendatel.Kõigepealt läks pankrotti metsafirma.Siis üritasid ainult põllumajandusega tegeleda.Osteti aina uut tehnikat.Maad sai lõpuks ligi 1000 ha.Siis tuli paar kehva aastat ja kuna investeeritud oli üle ja sapardit ei saadud tuli pankrott.Üldiselt oldi kogu aeg kahjumis.Asjad läksid kõik,hea et maa ja talumaja alles jäid.Kusjuures kui sai küsitud et kuidas lood on oldi väga ülbed.Mõnda nende kasutatud põldu harib praegu võibolla ka John3400.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 03, 2009 8:34 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
meil jälle siinkandis pole põhimõtteliselrt ühtegi vaba lappi :( ühe käe sõrmede peal saab kokku lugeda ja jääb näppe ülegi :? aga mis sa teed, siin tegutsev soomlane oli õigel ajal õiges kohas ja tal on hea.
Kohaliku kuivati ja kartulihoilda ka tema käes.
Soomlane siis pidi maad ka nüüd juurde ostma naabervallast aga põld kaugel, muidugi vilja saab seal paremini kasvatada. Kartuliga kehvem kui kaugel on põld hoidlast.
Rendiga meil siin kadis nii, et maa omanikud on ikka ahned- kui nad vaid arvestaks ka sellega mis raha kuluba harimisele aga kus sa sellega. üks tahtis siin 1500eek/ha . Minu arust see, et rentija maksab maamaksu on kõige õigem ja mõistlikum. Maa omanikul pole sis ju mingit muret ning maad haritakse korralikult.
Ei veab kui maid on- tuleb sarvist haarata ja vaikselt aga samas nobedalt tegutseda :D
Edu ja jõudu,
Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 375 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.