Tänane kuupäev Kolmapäev Juun 26, 2024 3:26 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 375 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2009 11:33 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Nonii, väga huvitav see soti tehnoloogia. Just tehti hea pakkumine vaomoodustajale ja separaatorile, aga mis edasi saab seda ei tea, kas on ikka mõtet sellise tehnoloogia järgi kartulit kasvatada? Loogiliselt peaks ju olema,sest muld saab pehme ja kivid ka maetakse maha :wink: (ise küsin ise vastan :D )
Aga Simok sul on separaator vist Standen Pearson kui ma ei eksi? Vabalt võin eksida:D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2009 11:39 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mardikas kirjutas:
Nonii, väga huvitav see soti tehnoloogia. Just tehti hea pakkumine vaomoodustajale ja separaatorile, aga mis edasi saab seda ei tea, kas on ikka mõtet sellise tehnoloogia järgi kartulit kasvatada? Loogiliselt peaks ju olema,sest muld saab pehme ja kivid ka maetakse maha :wink: (ise küsin ise vastan :D )
Aga Simok sul on separaator vist Standen Pearson kui ma ei eksi? Vabalt võin eksida:D


jah on huvitav ja vägev :D
Hea pakkumine, äkki räägid lähemalt mida pakuti ja paljuga(ei pea vastama kui ei taha) :)
vaja oleks veel freesi
hmm....mõtet? no mina kasvatan ja on....aglus raske aga tuleb üle elada.
jep muld jäääb pehme ja kiviklibu ja muu sodi maetakse maha, suuremad kivid korjatakse kolusse.
ja separaatori margi koha pealt sa ei eksi- Standen Pearson- pidi parem olema kui Grimme separaatorid.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2009 12:27 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Noo pakuti kasutatud kvernelandi separaatorit ja vaomoodustajat 100-ga(vahet pole kui müüja nüüd näeb siin foorumis seda, foorum ongi sõnasõdade jaoks :D ) Mis sa arvad on see ikka hea pakkumine? Ise olen igalt poolt mujalt vaadanud Mascus.com ja agriaffaires.com, et paar tükki on alla saja ,järgmised ikka üle 200 ja kõvasti rohkemgi, uutest ma ei hakka rääkimagi. Nüüd võiksid enda separaatori hinnaklassi ka öelda :lol:
Nonii see selleks, aga selle tehnoloogiaga kaasneb ka kõvasti muutusi ju, et enam vahelt harida ei saa, peab ainult kemikaalidega läbi ajama, mis on kallim kindlasti :wink: Aga samas kui saak parem tuleb ,pole ju vahet. Tegelikult on mul selle teema kohta veel tuhat küsimust :D Et Simok palju su vaol laiust on? ja nagu ma piltide pealt vaatasin siis põld tuleb selline, et 2vagu, siis väike vahe siis jälle 2 vagu ,siis vahe jne jne.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2009 1:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mardikas kirjutas:
Noo pakuti kasutatud kvernelandi separaatorit ja vaomoodustajat 100-ga(vahet pole kui müüja nüüd näeb siin foorumis seda, foorum ongi sõnasõdade jaoks :D ) Mis sa arvad on see ikka hea pakkumine? Ise olen igalt poolt mujalt vaadanud Mascus.com ja agriaffaires.com, et paar tükki on alla saja ,järgmised ikka üle 200 ja kõvasti rohkemgi, uutest ma ei hakka rääkimagi. Nüüd võiksid enda separaatori hinnaklassi ka öelda :lol:
Nonii see selleks, aga selle tehnoloogiaga kaasneb ka kõvasti muutusi ju, et enam vahelt harida ei saa, peab ainult kemikaalidega läbi ajama, mis on kallim kindlasti :wink: Aga samas kui saak parem tuleb ,pole ju vahet. Tegelikult on mul selle teema kohta veel tuhat küsimust :D Et Simok palju su vaol laiust on? ja nagu ma piltide pealt vaatasin siis põld tuleb selline, et 2vagu, siis väike vahe siis jälle 2 vagu ,siis vahe jne jne.


ääm..see päris hea hind, sõltub ka sellest mis seisukorras masinad on.
uue saad kuskil miljoniga...hetkel jään vastuse võlgu palju oma maksis, aga asi nii et on odavam kõik kuluosad ära vahetad uute vastu kui uus separaator osta.
endal oli sama asi, et küsimusi oli palju palju. aga käisime viljandis ühte kasvatajat vaatamas ja ning tsekkasime kuidas miski käib.
palju sul siis praegu saak olnud?
kemikaalidega on nii palju tegemist et, kui hakkab umbrohi tekkima...väga algses staadiumis siis kohe tõrje peale ja rohkem umbrohuga tegemit ei tee...kui lääb pritsimine aia taha sis on jama, umbrohi hakkab vohama ja võib saagi ära rikkuda. teised pritsimised on siis lehemädaniku, mardika ja väetamine(vedelväetis). muidugi võib lüüa ka muu haigus sissse mille vastu on ka vaja võibolla pritsida.
kahe vao vahel on jah natukene suurem vahe.
peenar on 180 lai, sellest saab 2 vagu laiusega 75

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2009 1:58 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Saak on nigel, eriti eelmine hooaeg: 20 tonni piires
aga mis kemikaali täpsemalt sa umbrohu vastu kasutad?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2009 2:09 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mardikas kirjutas:
Saak on nigel, eriti eelmine hooaeg: 20 tonni piires
aga mis kemikaali täpsemalt sa umbrohu vastu kasutad?


titus+sencor +kemiwett(kleepaine)

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2009 3:24 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
selge, aga palju sa kartuli panemisel kartulite vahe jätad(kui tihedalt). Olen kuulnud et jalajälg on normaalne, nii umbes 30cm, et väga tihedalt ei tohi panna ja liiga palju ruumi pole ka mõtet jätta. Kas on nii kui jätad palju ruumi ja paned ka palju väetist ,siis kasvab kartul liialt suur? Sul kulub hektarile 3500kg seemet? 3500 pidi olema õige norm, imelik aga mul kulub vähem :? palju oleneb ka seemnest muidugi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 04, 2009 4:39 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mardikas kirjutas:
selge, aga palju sa kartuli panemisel kartulite vahe jätad(kui tihedalt). Olen kuulnud et jalajälg on normaalne, nii umbes 30cm, et väga tihedalt ei tohi panna ja liiga palju ruumi pole ka mõtet jätta. Kas on nii kui jätad palju ruumi ja paned ka palju väetist ,siis kasvab kartul liialt suur? Sul kulub hektarile 3500kg seemet? 3500 pidi olema õige norm, imelik aga mul kulub vähem :? palju oleneb ka seemnest muidugi.


kartulite vahe sõltub seemnest.
mhmh nii on, väetist läheb 1000kg/ha
ääm kartulit 2500kg/ha
2007 aasta jäi palju väetist maase kuna nii kuiv oli :?

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 05, 2009 1:13 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Ma vaatasin pilte ja nägin et sa lased kartuli kotti, nii vist lihtne majandada küll :) aga kas need mingid spets kotid(mingid õhku läbilaskvad) või sa kasutad Big Bage ainult transportimiseks? Hoidlas ju ikka lahtiselt või kastides. Me kasutame kastisüsteemi, kunagi oli lahtiselt, aga see viglaga sorteeri peale viskamine tüütas ära lõpuks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 05, 2009 12:59 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mardikas kirjutas:
Ma vaatasin pilte ja nägin et sa lased kartuli kotti, nii vist lihtne majandada küll :) aga kas need mingid spets kotid(mingid õhku läbilaskvad) või sa kasutad Big Bage ainult transportimiseks? Hoidlas ju ikka lahtiselt või kastides. Me kasutame kastisüsteemi, kunagi oli lahtiselt, aga see viglaga sorteeri peale viskamine tüütas ära lõpuks.


kuidas võtta...kombainist kotti laadimine võtab ikka aega. BigBag...no ma ei tea kui spets nad on aga ikka õhku laseb läbi jatugevad on. hoidlas on ka nii.
kui kastiga on siis saab ju kastikallutaja laadurile panna ju?
plaan ka kastide peale üle minna kui oma hoidla saab aga on lahtine kas kasti pannakse põllupeal või hoidla juures...

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 15, 2009 12:03 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Me eelmine hooaeg tegime nii, et kartuli tõime veoautoga hoidla ette, seal sorteerisime väiksed ja prahi välja ja ainult ilus läks kasti. See hooaeg ei olnud seda aega, et sorteerida ja lasime kohe põllu peal kasti ja siis kastid otse hoidlasse. Soovitan soojalt kui kastisüsteemile üle lähed siis enne ikka ära sorteerida, pärast hulka mugavam tegeleda :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 17, 2009 2:22 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mardikas kirjutas:
Me eelmine hooaeg tegime nii, et kartuli tõime veoautoga hoidla ette, seal sorteerisime väiksed ja prahi välja ja ainult ilus läks kasti. See hooaeg ei olnud seda aega, et sorteerida ja lasime kohe põllu peal kasti ja siis kastid otse hoidlasse. Soovitan soojalt kui kastisüsteemile üle lähed siis enne ikka ära sorteerida, pärast hulka mugavam tegeleda :wink:


aga sellevõrra on ju päevas ülesvõtmise maht väiksem :?
kui hoidla siis saab sorteerid ju igapäev, võtta ei saa ju igapäev sest ilm ei luba vahest :)

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 17, 2009 3:02 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Õige ta oleks olnud küll jah, aga ei olnud isegi seda aega, et hiljem hoidlas sorteerida. Tegelikult on meil kartulikasvatus töö kõrvalt ja nii on suhteliselt raske kõike korralikult teha, sest aega jääb väheks :( Aga kuidas muidu uueks hooajaks valmistud? Seeme olemas? Ootab idandust? :) Ma alustan ise varsti idandusruumi ehitust, teen sellise lihtsama, et palju valgust ja mingi küttekeha ka sisse. Eks näis mis välja tuleb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 17, 2009 3:30 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
mardikas kirjutas:
Õige ta oleks olnud küll jah, aga ei olnud isegi seda aega, et hiljem hoidlas sorteerida. Tegelikult on meil kartulikasvatus töö kõrvalt ja nii on suhteliselt raske kõike korralikult teha, sest aega jääb väheks :( Aga kuidas muidu uueks hooajaks valmistud? Seeme olemas? Ootab idandust? :) Ma alustan ise varsti idandusruumi ehitust, teen sellise lihtsama, et palju valgust ja mingi küttekeha ka sisse. Eks näis mis välja tuleb.


valmistumine hakkab kevadel...meil sama teema et töö kõrvalt, mina ainuke kes ei tööta kuskil mujal.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 18, 2009 9:53 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2009 9:26 pm
Postitusi: 183
Asukoht: Võrumaa
Simok sul võtmise ajal kombaini peal rahvast ka üldse on ? :D Kive tuleb lindi peale?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 375 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.