Tänane kuupäev Laupäev Mai 18, 2024 12:16 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 208 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 10:24 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
soots05 kirjutas:
Mina ei saanud ikagi vastust kõige esimesele küsimusele.
Kui ma tahan saada alusava ettevõtte toetust siis kas pria sellist asja üldse annab?
Noore alustava põllumehe toetust vast ikka saad, kui hästi põhjendad, tundub, et seda raha ikka jagatakse ka sel aastal.
soots05 kirjutas:
Tahtsin veel küsida, et selle aasta PRIA toetustes on osadel kirjas sulgudega "(viimane)" ...
Mida nad selle all mõtlevad? Ettetänades.Kaido
No selle eelarveperioodi (2008-1013) rahad hakkavad lõppema, seega tõmmatakse voorusid koomale, osad ongi juba läbi.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 10:52 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 07, 2012 4:50 pm
Postitusi: 8
Asukoht: Viljandimaa
Aare kirjutas:
soots05 kirjutas:
Mina ei saanud ikagi vastust kõige esimesele küsimusele.
Kui ma tahan saada alusava ettevõtte toetust siis kas pria sellist asja üldse annab?
Noore alustava põllumehe toetust vast ikka saad, kui hästi põhjendad, tundub, et seda raha ikka jagatakse ka sel aastal.
soots05 kirjutas:
Tahtsin veel küsida, et selle aasta PRIA toetustes on osadel kirjas sulgudega "(viimane)" ...
Mida nad selle all mõtlevad? Ettetänades.Kaido
No selle eelarveperioodi (2008-1013) rahad hakkavad lõppema, seega tõmmatakse voorusid koomale, osad ongi juba läbi.


See tähendab, et mul on alustamiseks valitud küllaltki raske aeg ? Kas on lootust ka paranemiseks meie põllumeestel?
Maalehte lugedes siis mõne aasta pärast mõni asi tundub parem teine jälle kehvem. Aga no maainimene ma olen ja seda ma teha tahan. Kuidagi peab pihta hakkama. :)

_________________
Algaja. :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 11:34 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
soots05 kirjutas:
Aare kirjutas:
soots05 kirjutas:
Mina ei saanud ikagi vastust kõige esimesele küsimusele.
Kui ma tahan saada alusava ettevõtte toetust siis kas pria sellist asja üldse annab?
Noore alustava põllumehe toetust vast ikka saad, kui hästi põhjendad, tundub, et seda raha ikka jagatakse ka sel aastal.
soots05 kirjutas:
Tahtsin veel küsida, et selle aasta PRIA toetustes on osadel kirjas sulgudega "(viimane)" ...
Mida nad selle all mõtlevad? Ettetänades.Kaido
No selle eelarveperioodi (2008-1013) rahad hakkavad lõppema, seega tõmmatakse voorusid koomale, osad ongi juba läbi.


See tähendab, et mul on alustamiseks valitud küllaltki raske aeg ? Kas on lootust ka paranemiseks meie põllumeestel?
Maalehte lugedes siis mõne aasta pärast mõni asi tundub parem teine jälle kehvem. Aga no maainimene ma olen ja seda ma teha tahan. Kuidagi peab pihta hakkama. :)


Võimalik, et see on põud minu veskile, aga hetkel on eriti hea aeg alustamiseks. Ise olen sööte võtnud renti 10€ hektar. 2014 saab need toetuse alla võtta.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2012 11:57 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 07, 2012 4:50 pm
Postitusi: 8
Asukoht: Viljandimaa
Tsiteeri:
Võimalik, et see on põud minu veskile, aga hetkel on eriti hea aeg alustamiseks. Ise olen sööte võtnud renti 10€ hektar. 2014 saab need toetuse alla võtta.


Kui mul on hetkel maatulundusmaa 13,3 ha. Sellele on sügisel külitud ristik.
Osa sellest tahaks karjamaana kasutusele võtta. Toetust saan ikka ju küsida kogu maa pealt mis minu käsutuses on? See maa on renditud mu isalt oma oü-le siis. Lisaks võtan veel kohalikult natuke maad lisaks.
Esialgu saan nendega vast hakkama kuna masinapark pmst olematu siis pean palju sööti sisse ostma esialgselt.

_________________
Algaja. :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2012 11:54 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kui palju maid on võimalik ümbruskonnast kasutusele võtta, mida plaanid kasvatama hakata ja mis kogemused ja teadmised põllumajanduses on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 10:04 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 07, 2012 4:50 pm
Postitusi: 8
Asukoht: Viljandimaa
Andrese talu kirjutas:
Kui palju maid on võimalik ümbruskonnast kasutusele võtta, mida plaanid kasvatama hakata ja mis kogemused ja teadmised põllumajanduses on?


Suurusjärku maadele ei oskagi öelda, aga esialgu saan kuskil kuskil 5ha kohe lisaks ja kuna siin üks põllumees tõmbab otsi kokku siis sealt loodan päris palju saada. Toetajaid oleks kes maasid rendiks, täpset hektarite kogust ei oskaks kohe sedasi öeldagi.
Kogemuste pagas on ametlikult väike, aga mitteametlikult seda jagub. Olen elanud terve elu maal ja seda elu siin ikka näinud ja ka tunda saanud siit ja sealt. Traktor on tuttav. Mitte küll nii tuttav kui sõiduauto, aga hakkama saan. Olen olnud ka hobusetallides tööl, seda ka muidugi mitte ametlikult.
Ja lisaksin, et haridus on pooleli, õppisin olustveres loodusmajandust, aga jäi pooleli tol ajal. Plaanis on küll kunagi tulevikus edasi õppida kui isa koduseks jääb.

_________________
Algaja. :P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 3:19 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Millal investeeringutoetuste kohta info liikvele tuleb?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 4:13 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Juun 04, 2009 10:39 am
Postitusi: 5
ca 52,7 punktiga on lootust saada investeeringutoetust


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 10:33 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Päris kõva hüpe võrreldes eelmise aastaga. Järgmisel aastal on sõiduvees taotlejad, kel 56 punkti?! :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 6:53 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
see punktisüsteem on ilmselgelt vanemaid inimesi ja tavatootjaid diskrimineeriv. pead olema mingi mahepede ,noor ,või etnofolgi mees,et punne saada.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 8:13 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Seda punnide summat pole enam vanadel võimalik saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 9:15 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Noortalunikuga läks ju samamoodi- kõrgete punktide saajaid on järjest enam- reeglid on aastaid teada ja kui veidi ettevalmistusi teha, siis saab vajaminevad toimingud õigeaegselt teostada. Keskmist eesti taset näitas ilmselt esimese 2 aasta punktide ja taotlejate seis. :lol: Poleks uskunud, et 1.4.1 vaid 1 aastaga nii suur muutus miinimumpunktide osas tuleb. Siit võib järeldada ka seda, et taotlejaid pidi palju olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 9:44 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2011 5:38 pm
Postitusi: 11
jürto kirjutas:
see punktisüsteem on ilmselgelt vanemaid inimesi ja tavatootjaid diskrimineeriv. pead olema mingi mahepede ,noor ,või etnofolgi mees,et punne saada.



Mis mõttes MAHEPEDE ??? Kuidas on mahe rohkem pede kui tava ??? Proovige nüüd siin üksteist vähem sõimata.Mitmes teises teemas samuti kasutatakse ikka roppe sõnu küll. Just põllumehed sõimavad üksteist!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 9:49 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
pedaja talu kirjutas:
jürto kirjutas:
see punktisüsteem on ilmselgelt vanemaid inimesi ja tavatootjaid diskrimineeriv. pead olema mingi mahepede ,noor ,või etnofolgi mees,et punne saada.



Mis mõttes MAHEPEDE ??? Kuidas on mahe rohkem pede kui tava ??? Proovige nüüd siin üksteist vähem sõimata.Mitmes teises teemas samuti kasutatakse ikka roppe sõnu küll. Just põllumehed sõimavad üksteist!!

Ma ka mahepede ja küll end negatiivselt puudutatuna ei tunne. Sõimu pole siin foorumis näinud ja ainuisikuliselt põllumeestele näpuga näidata ja öelda-" näe sõimajad" on tagasihoidlikult ogar. Otsi omale teine foorum, kui siin ei sobi olla ja ära solgi teemasid. Jätkame toetuste teemal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: toetused
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 10:37 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
sry,ei tahtnud solvata kedagi,polnud mõeldud nii ,vaid noh heas mõttes.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 208 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.