Tänane kuupäev Neljapäev Mai 02, 2024 12:12 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 626 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2012 1:05 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
Tõsi ta on ;)

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2012 8:18 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
otsus positiivne :) Loodame et investeeringud saavad nüüd ka vastavalt määrusele tehtud ja kohustused täidetud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2012 8:51 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Varsti on eestis ainult lihaveised, hull popp teema... :shock:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2012 9:00 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
Andrese talu kirjutas:
Varsti on eestis ainult lihaveised, hull popp teema... :shock:

Teoorias ongi kõik suured kasvatajad arvates, et lihaveise lased metsa lahti ja ta kasvab ise aga väga paljud ei tea/ei ole arvestanud, et ka lihaveised nõuavad suurt hoolt. Paljud on nö uuspõllumehed, kes on ajakirjandusest lugenud, et lihaveis ei vajagi midagi, vaid närib ainult võsa ja kasvab mühinal :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2012 11:18 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Minu arvates on siin "abiks" ka vastutustundetud konsulendid, kes aitavad säärase olukorra tekkimisele kaasa. Kõik uuspõllumehed ei suuda ise projekti valmis vehkida. Konsulent imeb pliiatsist ilusad numbrid, saadakse rahad kätte ja mõlemad on häppid. Mis aga viie aasta pärast tegelikult juhtuma hakkab, see konsulenti enam ei huvita. Toetuse saajad jällegi ei anna endale tihtipeale aru, et toetuse saamisega võetakse endale pria ees ka kohustus peale. Aus nõustaja võiks juba eos terad sõkaldest eristada...

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2013 3:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Terv.

Kas keegi ülevõtmist veidi selgitada viitsib?
Praegu on vanem teraviljakasvataja FIE-na, osad põllud isiklikud, osad hüpoteegis, osad masinad isiklikud, osad talu omad jne. Suvel esitan taotluse 1.2-le, ülevõtmise punkte sooviks ka. Kuidas seda ülevõtmist korraldada? Pealegi tahan OÜ-na ise tegutseda edasi.
Kas vanem peaks tegema FIE OÜ-ks ja siis minule "üle andma", " kinkima" "müüma" ? Või teen ise pärast OÜ-ks? Kus ametis seda üleandmist üldse vormistatakse? Äriregistris? Pean ju mingi dokumendi saama millega Priale tõestada et olen üle võtnud.

Üldiselt kes on ise ülevõtmis protsessi läbi käinud võiks natuke jutustada kuidas temal käis. Kas võttis kogu majapidamise või ainult osad põllud jne?
Hea ju rääkida teistele oma läbikäidud teemast :) Ja minul näiteks oleks kasu selle kuulamisest.

Terv.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 02, 2013 10:49 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
maaltjahobusega kirjutas:
Terv.

Kas keegi ülevõtmist veidi selgitada viitsib?
Praegu on vanem teraviljakasvataja FIE-na, osad põllud isiklikud, osad hüpoteegis, osad masinad isiklikud, osad talu omad jne. Suvel esitan taotluse 1.2-le, ülevõtmise punkte sooviks ka. Kuidas seda ülevõtmist korraldada? Pealegi tahan OÜ-na ise tegutseda edasi.
Kas vanem peaks tegema FIE OÜ-ks ja siis minule "üle andma", " kinkima" "müüma" ? Või teen ise pärast OÜ-ks? Kus ametis seda üleandmist üldse vormistatakse? Äriregistris? Pean ju mingi dokumendi saama millega Priale tõestada et olen üle võtnud.

Üldiselt kes on ise ülevõtmis protsessi läbi käinud võiks natuke jutustada kuidas temal käis. Kas võttis kogu majapidamise või ainult osad põllud jne?
Hea ju rääkida teistele oma läbikäidud teemast :) Ja minul näiteks oleks kasu selle kuulamisest.

Terv.

Sellega on nii, et 1.2 meetme ülevõtmisega ei pea üle võtma vanema ettevõttele (antud juhul FIE-le) kuuluvat vara või maid. Ülevõtmise punktide saamiseks peab FIE lõpetama oma tegevuse äriregistris ja samuti võtma selle kohta tõendi maksuametist. Seejärel kirjutab vabas vormis avalduse, et lõpetab tegevuse ja annab kogu ettevõtmise üle oma järeltulijale kuuluvale OÜ-le.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 02, 2013 5:46 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
toetusraha kirjutas:
maaltjahobusega kirjutas:
Terv.

Kas keegi ülevõtmist veidi selgitada viitsib?
Praegu on vanem teraviljakasvataja FIE-na, osad põllud isiklikud, osad hüpoteegis, osad masinad isiklikud, osad talu omad jne. Suvel esitan taotluse 1.2-le, ülevõtmise punkte sooviks ka. Kuidas seda ülevõtmist korraldada? Pealegi tahan OÜ-na ise tegutseda edasi.
Kas vanem peaks tegema FIE OÜ-ks ja siis minule "üle andma", " kinkima" "müüma" ? Või teen ise pärast OÜ-ks? Kus ametis seda üleandmist üldse vormistatakse? Äriregistris? Pean ju mingi dokumendi saama millega Priale tõestada et olen üle võtnud.

Üldiselt kes on ise ülevõtmis protsessi läbi käinud võiks natuke jutustada kuidas temal käis. Kas võttis kogu majapidamise või ainult osad põllud jne?
Hea ju rääkida teistele oma läbikäidud teemast :) Ja minul näiteks oleks kasu selle kuulamisest.

Terv.

Sellega on nii, et 1.2 meetme ülevõtmisega ei pea üle võtma vanema ettevõttele (antud juhul FIE-le) kuuluvat vara või maid. Ülevõtmise punktide saamiseks peab FIE lõpetama oma tegevuse äriregistris ja samuti võtma selle kohta tõendi maksuametist. Seejärel kirjutab vabas vormis avalduse, et lõpetab tegevuse ja annab kogu ettevõtmise üle oma järeltulijale kuuluvale OÜ-le.


Ei pea lõpetama tegevust FIEna, peab lõpetama põllumajandusliku tegelemise, muid asju võib ikka edasi teha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 02, 2013 5:57 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
Margusv kirjutas:
toetusraha kirjutas:
maaltjahobusega kirjutas:
Terv.

Kas keegi ülevõtmist veidi selgitada viitsib?
Praegu on vanem teraviljakasvataja FIE-na, osad põllud isiklikud, osad hüpoteegis, osad masinad isiklikud, osad talu omad jne. Suvel esitan taotluse 1.2-le, ülevõtmise punkte sooviks ka. Kuidas seda ülevõtmist korraldada? Pealegi tahan OÜ-na ise tegutseda edasi.
Kas vanem peaks tegema FIE OÜ-ks ja siis minule "üle andma", " kinkima" "müüma" ? Või teen ise pärast OÜ-ks? Kus ametis seda üleandmist üldse vormistatakse? Äriregistris? Pean ju mingi dokumendi saama millega Priale tõestada et olen üle võtnud.

Üldiselt kes on ise ülevõtmis protsessi läbi käinud võiks natuke jutustada kuidas temal käis. Kas võttis kogu majapidamise või ainult osad põllud jne?
Hea ju rääkida teistele oma läbikäidud teemast :) Ja minul näiteks oleks kasu selle kuulamisest.

Terv.

Sellega on nii, et 1.2 meetme ülevõtmisega ei pea üle võtma vanema ettevõttele (antud juhul FIE-le) kuuluvat vara või maid. Ülevõtmise punktide saamiseks peab FIE lõpetama oma tegevuse äriregistris ja samuti võtma selle kohta tõendi maksuametist. Seejärel kirjutab vabas vormis avalduse, et lõpetab tegevuse ja annab kogu ettevõtmise üle oma järeltulijale kuuluvale OÜ-le.


Ei pea lõpetama tegevust FIEna, peab lõpetama põllumajandusliku tegelemise, muid asju võib ikka edasi teha.

Kuidas sa tõestad, et põllumajanduslik tegevus on lõppenud, kui FIE tegutseb edasi. Määrus ütleb ju, et omandab 100% vanemale kuuluva põllumajandusettevõtte või osaluse. Ehk siis selle järgi peab lõpetama FIE.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 02, 2013 6:26 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Läbi käidud tee. Peab vahetama EMTAK koodi, mitte tingimata lõpetama FIE. Ehk siis ei tohi enam tegeleda aladega 01- 015 vist.

Samas selle kohapealt oli omajagu segadust suvel nii pria kui ka erinevate konsulentidega suheldes.

Pria vastusest lähtudes jäi lubatuks ka pm abistavad tegevused: "EMTAK 016 (põllumajandust abistavad tegevusalad ja saagikoristusjärgsed tegevused) ei lähe vastuollu MAK meetme 1.2 määrustikuga. Ülevõetud ettevõtjal peab põllumajanduslik tegevus olema lõpetatud. "


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 04, 2013 8:48 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Üllatavalt kiired vastused, Tänan mehed!

Nagu aru saan siis parem on üle võtta kogu tegevus ja et tema lõpetab oma tegevuse üldse ( muud ta FIE-na ei tee ka).
Samas on võimalik asi üle võtta näiteks ilma viljakuivatita ja vanem jääb siis Fie-na kuivatusteenust pakkuma (põllumajandust abistavad tegevusalad)?
Kuidas mõjub PRIALE see, et minu OÜ ei oma kõiki vahendeid vaid omab osasid ja ülejäänud on isiklikud või vanema isiklikud traktorid vms?
Ilmselt meeldib neile kui mul kõik masinad ja maad on taotleja (minu) OÜ nimel, Et see tõendab et mul on potensiaali hakkama saada?

Liivaku: Kas sa jagasid ka kuidagi isiklikku vara ja talu vara ära? Ma mõtlen et osad masinad ja hooned on vanema isiklikud ja neid minu OÜ-le anda oleks ju natuke jama, praegu on see eraisiku vara ja maksuvaba kui müüa näiteks. Mulle tundub natuke keeruline see protsess, pealegi pean veel selgeks tegema mis on nn "talu oma" ja mis eraisiku oma ("maha kantud" "amortiseerunud"). Kas on soovitusi ?

Liivaku: Kas sul siis "vanem" (üleandja) vahetas EMTAK koodi ära ja jäi edasi FIE-ks? Ja "kinkis" põllumaa ja seadmed sinule või kuidas see üleandmine käib? Kas mingigisugune notariaalselt kinnitatud "kinkeleping" või notari kinnitatud "1 euroga müügileping" või ongi kohe "vanemalt üleandmise leping" vms? Selle esitasid Äriregistrisse ja seal tehti siis kanne " tema varad sinu OÜ-le" ?

Tänan ette abivalmiduse eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Juul 19, 2013 10:24 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
See teema on kuidagi vaikne olnud sel aastal. Läheb keegi sel aastal toetust ka küsima ja kui saladus ei ole, siis mis valdkonnas?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 01, 2013 9:13 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
"toetusraha" sina oled tegelenud projektidega ja võibolla oled isegi konsulent või raamatupidaja seega küsimus sinule (ka teised võivad arvamust avaldada).

Mis arvate asjast kui sai võetud nimekas konsulent ja tehtud nõuande teenuse leping temaga, pidi aitama paberid kokku koguda ja täitma äriplaani meetme 1.2 jaoks . Lõpuks nüüd kui esitamise aeg käes on mul täielik pettumus tema suhtes. Enamus töö olen ise ära teinud, kokku ajanud kõik paberid, teinud vajalikud lepingud samuti raamatupidamisest vajalikud väljavõtted, toetusavalduse täitsin ise 80%, 20% täitis tema. Äriplaaniga täitsa hull lugu, seda oleme kordamööda teinud, algul oli jutt et tema teeb sisi tuli välja et mina pean välja arvutama vastavalt külviplaanile sisendite kulud, aastased toote kogused, täitma ära üldise jutu investeeringu ja jätkusuutlikkuse kohta (mida tema siis kohendas), aga siiski koos üle vaadates pidin parandama tema kirjavigu (lausa ühes lauses 3tk) ja teksti ära muutma kuna ei olnud räägitud asjast millest pidi rääkima vaid oli jutt nagu anzipil kõigest muust aga mitte sellest mida küsitakse. Lõpuks sain kätte tema poolt täidetud rahavood (minu omad olevat ju ebareaalsed), nüüd vihastasin end välja jälle. Kui FIE aastane sotsmaksu kulu on 95 eur, kus on loogika? kui käibemaksu ei osata arvutada, pannakse tuhendete euridega mööda. Samas ei arvestata üldse kulumaterjalidega makstud KM rahavoogudes kuigi on arvestatud toote müügist saadud KM. Jne jne. Tõmbasin terve tabeli punaseks.
Okei nüüd võib öelda, et mida ma kirun, et teinud ise siis see projekt või valinud parem teenusepakkuja. Siiski mina mõtlen, et kui ma oma aja kokkuhoiu mõttes usaldan töö kvalifitseeritud spetsialistile ja lõpuks pean ise enamuse ära tegema (kui poleks kontrollinud oleks ilmselt PRIAs naerdud mu üle), siis mille eest ma seda kallist raha maksan? Leping on tehtud ja enam pole ilmselt midagi teha? Nõuandetoetuse pean ka ise korda ajama kuna ta unustas vastavad paberid täita. Kas kellelgi on ka sellist jama olnud oma projektiga ja kas on võimalik mingit soodustust ka küsida? Ma olen oma aega ikka piisavalt sinna alla pannud ja lõpuks on tema tunni hinne ca 100 ja töö ei ole tehtud ilma probleemideta :shock:
Viimasel ajal üldse pettunud Eesti teeninduskvaliteedis väga erinevates asutustes.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 01, 2013 10:11 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mär 28, 2010 2:56 pm
Postitusi: 106
maaltjahobusega kirjutas:
"toetusraha" sina oled tegelenud projektidega ja võibolla oled isegi konsulent või raamatupidaja seega küsimus sinule (ka teised võivad arvamust avaldada).

Mis arvate asjast kui sai võetud nimekas konsulent ja tehtud nõuande teenuse leping temaga, pidi aitama paberid kokku koguda ja täitma äriplaani meetme 1.2 jaoks . Lõpuks nüüd kui esitamise aeg käes on mul täielik pettumus tema suhtes. Enamus töö olen ise ära teinud, kokku ajanud kõik paberid, teinud vajalikud lepingud samuti raamatupidamisest vajalikud väljavõtted, toetusavalduse täitsin ise 80%, 20% täitis tema. Äriplaaniga täitsa hull lugu, seda oleme kordamööda teinud, algul oli jutt et tema teeb sisi tuli välja et mina pean välja arvutama vastavalt külviplaanile sisendite kulud, aastased toote kogused, täitma ära üldise jutu investeeringu ja jätkusuutlikkuse kohta (mida tema siis kohendas), aga siiski koos üle vaadates pidin parandama tema kirjavigu (lausa ühes lauses 3tk) ja teksti ära muutma kuna ei olnud räägitud asjast millest pidi rääkima vaid oli jutt nagu anzipil kõigest muust aga mitte sellest mida küsitakse. Lõpuks sain kätte tema poolt täidetud rahavood (minu omad olevat ju ebareaalsed), nüüd vihastasin end välja jälle. Kui FIE aastane sotsmaksu kulu on 95 eur, kus on loogika? kui käibemaksu ei osata arvutada, pannakse tuhendete euridega mööda. Samas ei arvestata üldse kulumaterjalidega makstud KM rahavoogudes kuigi on arvestatud toote müügist saadud KM. Jne jne. Tõmbasin terve tabeli punaseks.
Okei nüüd võib öelda, et mida ma kirun, et teinud ise siis see projekt või valinud parem teenusepakkuja. Siiski mina mõtlen, et kui ma oma aja kokkuhoiu mõttes usaldan töö kvalifitseeritud spetsialistile ja lõpuks pean ise enamuse ära tegema (kui poleks kontrollinud oleks ilmselt PRIAs naerdud mu üle), siis mille eest ma seda kallist raha maksan? Leping on tehtud ja enam pole ilmselt midagi teha? Nõuandetoetuse pean ka ise korda ajama kuna ta unustas vastavad paberid täita. Kas kellelgi on ka sellist jama olnud oma projektiga ja kas on võimalik mingit soodustust ka küsida? Ma olen oma aega ikka piisavalt sinna alla pannud ja lõpuks on tema tunni hinne ca 100 ja töö ei ole tehtud ilma probleemideta :shock:
Viimasel ajal üldse pettunud Eesti teeninduskvaliteedis väga erinevates asutustes.


Ma olen projektikirjutaja ja Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni nimekirjas aga eile ole Pria konsulentide nimekirjas. Ehk siis otse nõuandetoetuse jaoks paberit kirjutada ei saa, et seda tuleb teha läbi ametliku konsulendi aga ise olen töö tegija. Ja samuti tegelen raamatupidamisega. Kui vaja siis ka aastaaruanneteni välja.

Mis on lepingu tingimustes kirjas? Mis on töövõtja kohustused? Kui töövõtja ei ole oma kohustust täitnud ja koostanud nõuetele vastavat tööd, siis peaks olema õigus leping ühepoolselt lõpetada ja raha mitte maksta. Mul endal on olnud juhuseid, kus mul töö on võtnud mingil põhjusel rohkem aega kui lepingus kirjas aga alati on toetusandjale saanud tähtajaks korralik plaan esitatud ehk siis mina kui töövõtja olen selle töö 100% valmis teinud, mitte tellija ei ole pidanud tegema. Paljudel juhtudel ei ole tellija seda läbigi lugenud, vaid lasknud mul endal selle otse toetusandjale esitada, sest usaldavad nii palju tänu eelnevate rahulolevate klientide soovitustele. Ma ei tea, et mis sa "soodustuse" all mõtlesid aga kui mul on juhtunud, et töö läheb üle lepingu tähtaja ja tegemist on konkreetselt minu poolse süüga, siis ma olen pakkunud tellijale mingis osas soodustust, et mõlemad osapooled rahul oleks.

Aga antud juhul on olukord selline, et kui sul on praeguseks hetkeks korralik plaan koos, siis peaksid nõudma sellelt tegelaselt kohe kindlasti soodustust. Aga kui sul ei ole veel korralikku plaani koos, siis vaatama kiiresti, et kuidas saaksid antud lepingu lõpetada ja selle järele jäänud 1,5 nädalaga korraliku plaani.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Noortaluniku toetus
PostitusPostitatud: Reede Aug 02, 2013 5:27 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Vigadeparanduse tegin ja panin korraliku plaani kokku täna hommikul ja viisin täna ära ka.
Ilmselt pean rahulikult arvet ootama nõustamise ja projekti eest kuna ma olin juba alla kirjutanud teenuse kättesaamis aktile enne kui äriplaanigi kätte sain :) Süsteem on hea, hinnast tehti esimest korda juttu ka siis kui juba 3 korda kohtutud ja seda, et meede 1.2 hind on jäigalt paigas, ei olene töötatud tundidest, seda sain ka alles siis teada :) Aga peaasi et asi esitatud ja midagi puudu esialgu ei olnud.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 626 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.