Tänane kuupäev Reede Mai 17, 2024 11:05 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 80 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 12, 2009 12:33 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 11, 2008 8:07 pm
Postitusi: 126
Ei ta jää, ega sa tervet traktorit korraga upitama hakka. Aga pea meeles - korralik toetus masinale alla, kui elu vähegi armas on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 20, 2009 8:38 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 07, 2009 11:21 am
Postitusi: 63
Asukoht: Harjumaa, Saku vald
ei kurivaim ei lähe käima et rehvi saaks vahetada. aia ja maja vahel täpselt ei pääse tõstma kuskilt.
oskab keegi teha kiir teoreetilise kursuse mis moodi üksi see saadanas käima meelitada. mul puudub kogemus ja oskused. olen kaks korda käinud käivitamas ja jõuan ikka sinna alguspunkti kus alati. enam ei luba ka.
aku saab tühjaks ja starteri juhtmed hakkavad juba kärssama:(
kui on keegi kel viitsimust lühidalt kirjutada võiks aidata noort traktoriomanikku..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 20, 2009 8:48 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
ma kusakilt lugesin siin foorumis kui just mitte eelmisel lehel :oops:
Lase õhuvõtu avast sooja õhku sisse ja anna starterit. Me tegime nii oma Sitapumba Kunniga(Ford TW 30). keerasime õhusisselaske kollektorist ühe punni maha, leeklambi ots sisse ja teine annab starterit ja paari sekiga käib.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 21, 2009 6:09 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juun 07, 2008 7:31 pm
Postitusi: 251
vman, kas sul talvine kütus on ikka paagis? Vastasel juhul ei imesta kui käima ei lähe.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 21, 2009 6:44 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
haha me saame alles talvise järgmine nädal :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 28, 2009 6:17 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 07, 2009 11:21 am
Postitusi: 63
Asukoht: Harjumaa, Saku vald
kristjan kirjutas:
vman, kas sul talvine kütus on ikka paagis? Vastasel juhul ei imesta kui käima ei lähe.


Tõdva Alexelast võtsin erikütet, aga ei küsinud kas see talvine ikka. Kuna -15`C voolas normaalselt siis pakun et on ikka talvine.

John3400: mul pole nii pikki käsi et ühega anda sooja õhufiltri potist ja teisega samal ajal võtit keerata. Homme tuleb üks siinne foorumlane abiks. Täna käiasin ja käiasin, ei lubanud ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 28, 2009 8:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
Jah me olime seal kahekesi.. Või siis teine varjant on ka et üheskäes siis leeklamp või soojapuhur.. Ja teises käes kruvikeeraja mis starteri vahele toppida.. Aga oleneb ka masinast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 28, 2009 9:45 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 07, 2009 11:21 am
Postitusi: 63
Asukoht: Harjumaa, Saku vald
Sul head ideed aga jällegi, starter täpselt teiselpool diagonaalis üle mootori. rumal ehitus

John3400 kirjutas:
Jah me olime seal kahekesi.. Või siis teine varjant on ka et üheskäes siis leeklamp või soojapuhur.. Ja teises käes kruvikeeraja mis starteri vahele toppida.. Aga oleneb ka masinast.
:twisted:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 29, 2009 1:25 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 23, 2008 11:16 pm
Postitusi: 716
Asukoht: Pärnumaal
njahh selle ma unustasin ka ara :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 30, 2009 3:05 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Dets 30, 2009 1:45 am
Postitusi: 4
Asukoht: Harjumaa
Kuna oleme naabrid, siis võin vajadusel sulle näidata akut, reduktoriga starterit ja seda, kuidas üksinda kogu krempel külmaga käima saada. Täiesti mitut moodi, vastavalt sellele, mis käepärast parajasti on.

Siis on selliste kohta olemas veel meie omas keeles üksikasjalik raamat nagu "TRAKTORID T-40 T-40A", mida võin sulle eemalt näidata ja mida peaks saama lugemiseks laenutada, igast enam-vähem viisakast raamatukogust. :idea:

Tasub läbi lugeda, sest muidu küsid sa varsti siin: Mis see diferentsiaali blokeerimismehhanism on? Kuidas töötab vedav esisild? Mis see revers teeb? Kus minu tagumise jõuvõtuvõlli pikendus on? Aga miks mul ei ole külgmist väljavõtet ja miks mul kabiinis ikka veel külm on? jne jne...

Mitte, et kahju oleks neile sinu tulevatele küsimustele vastata, seda mitte, hoiaks lihtsalt eelkõige sinu enda aega kokku ja säästaks sind sellest, et sa ei peaks edaspidi pikki aastaid, iga oma postituse lõppu kirjutama, kui algeline sa oled.

Eelnevat kokku võttes. Et kui sul näpuga näitamist vaja peaks minema, siis mulle privaatsõnumi saatmine viib edasi. :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 30, 2009 10:29 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 07, 2009 11:21 am
Postitusi: 63
Asukoht: Harjumaa, Saku vald
to Noglik: Minu mure on ainult traktori käima saamine oma jõududega. Nii teadmatu ma ka pole kui sa paistad arvama, kuigi jah, küsimused on siiani olnud kõike muud rääkivad. Raamat on mul olemas ja ma võin sulle seda täitsa lähedalt näidata :wink: Akut ka. Tule näita ainult kuidas minu pill laulma saada üksinda.
Kuna raamat on olemas siis kõik mis seal kirjas saan sealt teada, aga igasugu muid nippe pean ikka siit lugema ja ka KÜSIMA!! Küsija suu pihta ei pidavat veel löödama :twisted:
Raamat ei räägi ka seda, kuidas ma saan sisselaskekolle soojenduse enne starteri andmist sisse lülitada. Raamat räägib midagi muud või on veneaegne sõnastus mulle arusaamatuks jääv.

Igatahes - uue aastal, uued mured nagunii

Head vana-aasta lõppu kõigile!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 30, 2009 12:29 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Mär 15, 2008 5:28 pm
Postitusi: 98
Asukoht: viljandi
eelsüüte küünal hakkab üks nõks enne starterit tõõle ja pead seda niikaua hoidma kui kabiinis sees läheb andur punaseks, juhu kuil ikka on võtmega masin:

_________________
Ponsse Ergo.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 30, 2009 10:09 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 03, 2009 9:09 pm
Postitusi: 179
Karta on, et nii vanal masinal enam eelsüüteküünalt pole. selle asemel pandi külataatide poolt puupunn, mida oli talvel hää ära võtta ja sealtkaudu tulelondiga elusat tuld mootorile käivitades anda.

Meil kodus 40 karteris on 1kw spiraal, mida ca tunnike sees hoides läheb iga ilmaga käima (õlitase on 5mm üle normi!). kõrgsurvepump on reas 4-ne ja pihustiotsad on pandud smd-18 omad. võtab vast veidi rohkem kütet, aga käib mis mürin.
talvekütet pole sellele masinale kunagi ostetud, allapoole -25 kraadi sai tilgake bensiini paaki juurde kallatud - vene värk, käib igasugu paksema ködiga küll.

selleks, et talvel masin häste käima läheb, peab olema küttesüsteem piinlikult puhas, ei mingeid vesiseid jääke kusalgi, aku ja starter peavad samuti olema OK (ega ilmaasjata kasutatud 2-te 6-voldist akut, mahtuvust oli vaja, et jõuaks käiata). nende uuemate väikeste starterite häda on, et tugeva vooluga pikemalt käivitades kipub nendesse tehase poolt pandud "sinine pilveke" kiiresti väljuma - avaldub mähiste läbipõlemises.
T-40 puhul piisab mootoriõli kuumutamisest küll, kui starter teda vähegi ringi veab ja kütuses takistusi pole siis käivitub iga ilmaga.

viimases hädas kutsu keegi külavello, kes oma traktoriga ta käima veab - 100% aitab alati.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 4:27 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 07, 2009 11:21 am
Postitusi: 63
Asukoht: Harjumaa, Saku vald
Kuna on majanduslikult raske aeg hetkel mis ei luba uut sahka soetada ja lumi kerge siis on plaan ise käepärastest vahenditest sahk teha :evil:
Traktor on palgihaaratsiga mul
Kui võtta üks ca 30cm läbimõõduga ca 1,5m pikkusega palk
sinna külge kruvida tugev veekindlast vineerist plaat
kas keegi on teinud või on näinud midagi sellist? :twisted:

Kui rehvivahetusest asja saab siis meisterdan valmis:P


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 05, 2010 6:29 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 11, 2008 12:06 pm
Postitusi: 140
Asukoht: Harju maakond, Pillapalu küla
Kas sul on ristihaarats või pikihaarats?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 80 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.