Tänane kuupäev Neljapäev Mai 09, 2024 11:21 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 5:48 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
25 oleks kõigile koti pähe tõmmand

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 12:16 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juul 15, 2008 11:14 pm
Postitusi: 499
Asukoht: Võrumaa
Meil siin kolhoosis ajal näpiti ühte kiirovitši niimoodi, et kiiruskatsetuse ajal tegi spidokas kolm (3) tiiru peale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 27, 2009 1:24 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Link Talupäevade kodulehelt, piltide autor E.Lööper http://erik25.planet.ee/2009-07-25_Talup/

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 05, 2009 10:10 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Täna rääkis Uhtna müügimees et nende arvates oli Valtra võimsamaks timmitud.No ma ei saand ka peris hästi aru aga keegi oli tahnud seal midagi järgmisel päeval Valtratel kontrollida ja siis olevat selle peale Valtra mehed varvas lasknud.
Mida arvate :?:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 05, 2009 11:51 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Valtrad tõmbasid hästi küll, kuid kas nüüd timmitud olid... Eks see rohkem iga mehe südametunnistuse asi.

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 06, 2009 5:12 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
äkki on lihtsalt viinamarjad hapud ning ei kannata vaadata kuidas "soome belarus"(ühe agrilandi müügimehe sõnad) teistele ää tegi.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 07, 2009 2:17 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Dets 09, 2008 10:29 pm
Postitusi: 129
Asukoht: Viljandimaa
Jõudu.

Sinine T-151 e on minu oma. Reedel panin masina enda juurest (viljandimaalt) Taure treila peale ja läks Jänedale, kus võttis Toomas (Jürgen) ta maha. Reedel sai teha nö vabatreeninguid, kus siis sai otsida õiget käikku, rehvi rõhke ja kaalu jaotust. Kui keegi seda võimalust ei kasutanud-oma viga. Kui midagi teha, tuleb teha seda korralikult, et pärast ei saaks keegi ädaldada.
Rehvide kohapealt. Kui masinale on antud orig. rehvid, siis järelikult need sobivadki. See päev näitaski asja õigsust. Kas mulle tundus või siis oligi nii, et ainuke kellel rattad tõusu peal läbi ei libisenud olidki Valtrad. Põhjus lihtne. Haagise rehvid surusid tekkind rööpast sodi välja ja traktori rehvid istusid täpselt sisse. Kellel olid laiemad rehvid, sõitsid nö. rööpa äärte peal, kus oli pori! Kapoti all teeb hobuste koloonia meeletut tööd, aga sellest 75% tõmbab koormat edasi, kuna 25% ajab pori laiali. Ka mul on laiemad rehvid olemas, aga need ma panen põllutööde ajal lisadena kõrvale.
Mis puutub mootori kruttimisse, siis unustage ära. Juba algusest saadik on mulle selle tööhobuse võimsus meeldinud. Ei ole kordagi häbisse jäänud ei 300 hj masinate mudast välja toomisel ega ka rekkade teele aitamisel. Lihtsalt sellel päeval tuli vahe välja nn. tava kasti ja nn. automaat kasti vahel. Tava kastil vahetad siis kui tunned, et nüüd peab, aga automaat vahetab siis, kui tema arvab et nüüd vist peab. Minu hobusel on ka 50km sild.
Taurel ei olnud tegelikult plaani Jänedale tulla, aga kuna pakuti võistelda siis öeldi jah. Kui Toomas nädal enne mulle helistas ja masinat küsis, siis rääkisime kohe, et reedel sinna ja laupäeval tagasi. Ei olnud mingit varba laskmist.
Lõpp kokkuvõtteks. See üritus on mõeldud puhtalt RAHVALE. Ja niipalju kui mina raja ääres rahvaga juttu ajasin ja teisi kuulsin rääkimas, oldi VÄGA rahul. Ja on ka pärast positiivseid jutuajamisi olnud.
Masinate omadustest ei näita see suurt midagi, selleks on teised katsed.

aga EDU kõigile ja kivi punkrisse!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 07, 2009 7:23 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
aivo kirjutas:
Jõudu.

Sinine T-151 e on minu oma. Reedel panin masina enda juurest (viljandimaalt) Taure treila peale ja läks Jänedale, kus võttis Toomas (Jürgen) ta maha. Reedel sai teha nö vabatreeninguid, kus siis sai otsida õiget käikku, rehvi rõhke ja kaalu jaotust. Kui keegi seda võimalust ei kasutanud-oma viga. Kui midagi teha, tuleb teha seda korralikult, et pärast ei saaks keegi ädaldada.
Rehvide kohapealt. Kui masinale on antud orig. rehvid, siis järelikult need sobivadki. See päev näitaski asja õigsust. Kas mulle tundus või siis oligi nii, et ainuke kellel rattad tõusu peal läbi ei libisenud olidki Valtrad. Põhjus lihtne. Haagise rehvid surusid tekkind rööpast sodi välja ja traktori rehvid istusid täpselt sisse. Kellel olid laiemad rehvid, sõitsid nö. rööpa äärte peal, kus oli pori! Kapoti all teeb hobuste koloonia meeletut tööd, aga sellest 75% tõmbab koormat edasi, kuna 25% ajab pori laiali. Ka mul on laiemad rehvid olemas, aga need ma panen põllutööde ajal lisadena kõrvale.
Mis puutub mootori kruttimisse, siis unustage ära. Juba algusest saadik on mulle selle tööhobuse võimsus meeldinud. Ei ole kordagi häbisse jäänud ei 300 hj masinate mudast välja toomisel ega ka rekkade teele aitamisel. Lihtsalt sellel päeval tuli vahe välja nn. tava kasti ja nn. automaat kasti vahel. Tava kastil vahetad siis kui tunned, et nüüd peab, aga automaat vahetab siis, kui tema arvab et nüüd vist peab. Minu hobusel on ka 50km sild.
Taurel ei olnud tegelikult plaani Jänedale tulla, aga kuna pakuti võistelda siis öeldi jah. Kui Toomas nädal enne mulle helistas ja masinat küsis, siis rääkisime kohe, et reedel sinna ja laupäeval tagasi. Ei olnud mingit varba laskmist.
Lõpp kokkuvõtteks. See üritus on mõeldud puhtalt RAHVALE. Ja niipalju kui mina raja ääres rahvaga juttu ajasin ja teisi kuulsin rääkimas, oldi VÄGA rahul. Ja on ka pärast positiivseid jutuajamisi olnud.
Masinate omadustest ei näita see suurt midagi, selleks on teised katsed.

aga EDU kõigile ja kivi punkrisse!



Õige jutt, Aivo!

Pole teiste trakade kohta midagi halba öelda, aga omanikele niipalju, et peab oskama kaotada!

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 13, 2009 2:51 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Aug 20, 2008 1:28 pm
Postitusi: 136
Asukoht: järvamaa
kas keegi Jäneda sügislaadale ka? :D


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.