Tänane kuupäev Pühapäev Mai 19, 2024 5:54 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 640 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2016 3:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
Kas keegi on uurinud/proovinud täita uut KSM kohustusega kaasas käivat väetamisplaani ?
http://www.pria.ee/docs/resources/8786.docx

Ma üritasin täna seda teha ja kurat nii vihale ajas, et viskasin selle soperduse prügikasti ja mõtlesin, et tulen elan ennast siin välja hoopis! Tundub asjalikum tegevus kui seda vildakat läbimõtlematut tabeli jura täita! :twisted:

Nimelt nüüd tuleb, seda uut väetusplaani täita kasutades trükist "Väetamise ABC" kus on siis keegi kõigetargem ära otsustanud mida ja kui palju me tohime oma põldudele panna. Peale selle on see trükis ju veel vigane ja mu päringule ei ole autori poolt ühtegi piiksu ega kõõksu vastuseks tulnud! (P ja K koefitsendi arvutuse süsteemne viga)! Pealegi on selle tabeli kritseldanud keegi algklassi joonistustunnis, see ei arvesta üldse põllumajanduse eripärasid! Näiteks ei kasva igal põllul 1 kultuur vaid vahel on üks ja sama kultuur 8 põllul ja väetamine ka täpselt sama! Samuti ei pane keegi kõiki toitaineid ühe väetisega ära, tihti läheb 3-4 erinevat väetist ja mõnda nendest jaotatult veel. Närvi ajab ka see, et kui nüüd panen näiteks P või K natuke rohkem kui "Väetamise ABC" lubab (K tarbe suur), sel juhul pean järgneval aastal sellevõrra vähem panema!! Aga kuidas ma siis K sisaldust suurendan mullas, eluaeg jääb suur tarve? Juhul kui eelviljaks oli ristik peab suvirapsil N normi vähendama 50-80 kg/ha !!! :shock: ABC järgi võiks panna 50-80 kg/N/ha !
Need kes kasutavad sõnnikut, ma ei taha teada kuidas nemad veel seda krdi tabelit täidavad. See nagu ülikooli lõputöö!

Lõpuks veel see, et kui eelmise perioodi väetusplaanist tuli välja aastane N ja P kogus kogu põllumajandusmaa ha kohta, siis selles uues tabelis sellist kokkuvõtvat osa ei olegi! Mille jaoks see uus tabel tehti üldse, kiusamiseks?

Seltsimehed rahustage mind nüüd maha või teine variant lähme kallame oma ülejäänud väetise mida põllule laotada ei tohi Hr. "kommitäispõsk" Rõivase ja Hr. "kohvi-"Kruuse luksusautodesse mida me neile oma "suurest" kasumist kinni plekime!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2016 4:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2015 7:03 pm
Postitusi: 33
maaltjahobusega kirjutas:
Kas keegi on uurinud/proovinud täita uut KSM kohustusega kaasas käivat väetamisplaani ?
http://www.pria.ee/docs/resources/8786.docx

Ma üritasin täna seda teha ja kurat nii vihale ajas, et viskasin selle soperduse prügikasti ja mõtlesin, et tulen elan ennast siin välja hoopis! Tundub asjalikum tegevus kui seda vildakat läbimõtlematut tabeli jura täita! :twisted:

Nimelt nüüd tuleb, seda uut väetusplaani täita kasutades trükist "Väetamise ABC" kus on siis keegi kõigetargem ära otsustanud mida ja kui palju me tohime oma põldudele panna. Peale selle on see trükis ju veel vigane ja mu päringule ei ole autori poolt ühtegi piiksu ega kõõksu vastuseks tulnud! (P ja K koefitsendi arvutuse süsteemne viga)! Pealegi on selle tabeli kritseldanud keegi algklassi joonistustunnis, see ei arvesta üldse põllumajanduse eripärasid! Näiteks ei kasva igal põllul 1 kultuur vaid vahel on üks ja sama kultuur 8 põllul ja väetamine ka täpselt sama! Samuti ei pane keegi kõiki toitaineid ühe väetisega ära, tihti läheb 3-4 erinevat väetist ja mõnda nendest jaotatult veel. Närvi ajab ka see, et kui nüüd panen näiteks P või K natuke rohkem kui "Väetamise ABC" lubab (K tarbe suur), sel juhul pean järgneval aastal sellevõrra vähem panema!! Aga kuidas ma siis K sisaldust suurendan mullas, eluaeg jääb suur tarve? Juhul kui eelviljaks oli ristik peab suvirapsil N normi vähendama 50-80 kg/ha !!! :shock: ABC järgi võiks panna 50-80 kg/N/ha !
Need kes kasutavad sõnnikut, ma ei taha teada kuidas nemad veel seda krdi tabelit täidavad. See nagu ülikooli lõputöö!

Lõpuks veel see, et kui eelmise perioodi väetusplaanist tuli välja aastane N ja P kogus kogu põllumajandusmaa ha kohta, siis selles uues tabelis sellist kokkuvõtvat osa ei olegi! Mille jaoks see uus tabel tehti üldse, kiusamiseks?

Seltsimehed rahustage mind nüüd maha või teine variant lähme kallame oma ülejäänud väetise mida põllule laotada ei tohi Hr. "kommitäispõsk" Rõivase ja Hr. "kohvi-"Kruuse luksusautodesse mida me neile oma "suurest" kasumist kinni plekime!


Sa tundud selle väetusnormidega hästi kursis olema. Saad mulle kui võhikule seletada, kuidas see abc P ja K arvutamine vale on ja kuidas ma peaksin õigesti arvutama. Eks ikka õppimise mõttes, sest kui asi endale korralikult selgeks teha, siis parem juba õigesti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2016 5:06 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
masinist kirjutas:

Sa tundud selle väetusnormidega hästi kursis olema. Saad mulle kui võhikule seletada, kuidas see abc P ja K arvutamine vale on ja kuidas ma peaksin õigesti arvutama. Eks ikka õppimise mõttes, sest kui asi endale korralikult selgeks teha, siis parem juba õigesti.


Vaata teema eelmisel lehel minu viimane postitus, seal seletasin lahti mis on Väetamise ABC-s valesti õpetatud!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2016 5:39 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2015 7:03 pm
Postitusi: 33
maaltjahobusega kirjutas:
masinist kirjutas:

Sa tundud selle väetusnormidega hästi kursis olema. Saad mulle kui võhikule seletada, kuidas see abc P ja K arvutamine vale on ja kuidas ma peaksin õigesti arvutama. Eks ikka õppimise mõttes, sest kui asi endale korralikult selgeks teha, siis parem juba õigesti.


Vaata teema eelmisel lehel minu viimane postitus, seal seletasin lahti mis on Väetamise ABC-s valesti õpetatud!


Aa, leidsin ,aga mis nende koefitsentide arvuline väärtus oleks ? Näiteks kui võtta see väetamise ABC , siis kohe esimesel lehel on sõnaseletused. Seal on välja toodud,et kui on oksiidina väetised, siis peab erinevad koefitsente kasutama. Kas nood arvulised väärtused on õiged ? Saan aru,et seal lk 43...46 on lihtsalt valesti arvutatud ja pole koef. arvesse võetud?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2016 8:39 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
masinist kirjutas:

Aa, leidsin ,aga mis nende koefitsentide arvuline väärtus oleks ? .........................Saan aru,et seal lk 43...46 on lihtsalt valesti arvutatud ja pole koef. arvesse võetud?


Pole raamatut praegu käepärast, aga Px0,44 ja Kx0,83, need olid raamatus jah kuskil märgitud, aga ei ole kasutatud ei seal soovitatud väetiste tabelis kui ka näidetes mis õpetavad kuidas elementi arvutada väetamisplaani jaoks.

Ma vist enda jaoks leidsin lahenduse, kuna määruses ei ole otse öeldud, et tuleb kasutada seda uut väetamisplaani ja täita seda väetamiseABC alusel, siis ma lasen vana tabeliga edasi!

(8) Taotleja koostab kogu põllumajandusliku majapidamise põllumajandusmaa kohta iga kohustuseaasta 15. juuniks väetusplaani, milles on vähemalt andmed kohustuseaastal põldudel kasutatavate orgaaniliste ja mineraalväetiste kohta, arvestades väetatavate põllumajanduskultuuride toitainevajadust, saaki ning mulla toiteelementide ja orgaanilise süsiniku sisaldust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2016 10:32 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2015 7:03 pm
Postitusi: 33
Sain selle raamatu pdfina http://www.pria.ee/et/toetused/valdkond ... _uus_2015/ siit.. Sul on täiesti õigus, neil on need koefitsendid lisatud ,isegi lk 43 ,kus need näited on ja pole näidete arvutuses kasutatud. Proovisin siis läbi arvutada ja vahe on ikkagi üsna suur. Seega viga ikka üsna suur. Huvitav, nagu sa eespool mainisid,et võtsid isegi toimetajaga või kes iganes ühendust ja nad pole reageerinud. Tegelikult see võib olla küll lihtne arvutusviga, aga mis võib paljudele minusugustele kalliks maksma minna. Mulle meeldib näiteks scandagra väetiste sortimenti leht, kus on ka toimeaines välja toodud ja õigesti K ja P sisaldused arvutatud.


Viimati muutis masinist, Kolmapäev Mär 16, 2016 10:37 am, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2016 10:34 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 23, 2015 7:03 pm
Postitusi: 33
Saaksid sa postitada lingi vanale tabelile? või lisada dokument


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2016 12:55 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juul 16, 2009 5:02 pm
Postitusi: 288
masinist kirjutas:
Saaksid sa postitada lingi vanale tabelile? või lisada dokument


Pria lehel saadaval: http://www.pria.ee/docs/resources/8001.rtf?

Tegelikult see koefitsendi asi on nagu on, oskame ise arvutada ju õigesti. Aga selle väetamise ABC järgi teha väetamisplaani ja veel enam seda uut nõmedat tabelit täita - kuul pähe!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 11, 2016 1:44 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
http://www.pollumajandus.ee/uudised/2016/08/10/lati-valitsus-moistis-oma-pollumeeste-muret

Jürto või keegi vanadest olijatest - ootan kommentaare :evil:
Ilma ju veidike oli, aga juunis polnud millestki teha ja juuli alguses käis sellel ajal teine siloniide. 2 lehmapidajad said jah käsitsi oma heina ära teha, aga suurtalunikul nagu mina oma 5 lehmaga olen, ei jagunud tööjõudu sel momendil heinateoks.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 7:08 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
mh mis sa sellelt lasteaialt siin ikka ootad,ise sain heina pohhuilt valmis aga teankante kus ikka tuuga. no on ikka m....n valitsus küll kui isegi lihtsat asja nagu ajapikendus ei raatsita anda,kuigi põllumeeste esindusorganisatsioonid palusid.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 8:46 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Hillar, pria ju palub teavitada, kui liigniiskuse tõttu ei saanud töid teha. Ja küllap saate kaubale. Aga jah, heinailma ei osanud ette arvata, kuna ilm ja ilmateade see aasta kooskõlas polnud. Ilmajaama aktsiaid sai see aasta kõvasti ostetud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 5:04 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Sinna PRIA teavitamiseni tahtsingi jõuda. Ministeeriumile oli suur probleem pikendust anda, kas nüüd siis PRIA andis justkui vabad käed kuu lõpuni heina teha?

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 6:28 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Sept 27, 2014 7:43 pm
Postitusi: 27
Ministeeriumis ajas keegi midagi vist sassi ja heinateole ajapikenduse asemel pikendati hoopis s...t ilmaprognoosi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 8:30 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 20, 2012 2:51 pm
Postitusi: 143
Asukoht: Raplamaa
Andrese talu kirjutas:
Hillar, pria ju palub teavitada, kui liigniiskuse tõttu ei saanud töid teha. Ja küllap saate kaubale. Aga jah, heinailma ei osanud ette arvata, kuna ilm ja ilmateade see aasta kooskõlas polnud. Ilmajaama aktsiaid sai see aasta kõvasti ostetud.


Helistasin minagi Pria infotelefonile, et nõu saada. Jah teavita, saadame kontrolli, menetleme, tõestame jne, jne. Aga kontrolle on juba niigi kurguauguni. Asetad heina külili ja loodad, ehk veab, sest ilmaprognoos ega ilm ei pole see aasta kuidagistki soosinud heinategu.
Eila lubas asukohapõhiselt kuni 52%, ei tulnud tilkagi, lasin veel paar tundi mööda ja vaalutama. Vaalud koos ja esimesed sabinad.Aga õnneks ligumärjaks ei teinud, sai täna liigutatud ja kokku :)

Ps. Küsimus on ka varutava sööda koguses, põldude suuruses, konfiguratsioonis jne. kas 5 korda 3 ha põldu või üks 15 ha,+ selle aasta min 1/3 väiksem heinasaak.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: päevakajalistel teemadel
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 10:52 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
hillar2 kirjutas:
Sinna PRIA teavitamiseni tahtsingi jõuda. Ministeeriumile oli suur probleem pikendust anda, kas nüüd siis PRIA andis justkui vabad käed kuu lõpuni heina teha?
Ära muretse kõigi ilmaasjade pärast. Sinule loeb, mida pria ütleb.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 640 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 43  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.