Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 10:09 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 227 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2012 9:12 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Semm kirjutas:
Kutseka omadel pole vast mõtet jonnida praktilise poole osas, aga ise emü´s käies peaks küll vist jonnima :D


Aga sealt saad ju kõva teoreetilise poole alla, et kodus praktiseerida.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2012 10:53 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Semm kirjutas:
Kutseka omadel pole vast mõtet jonnida praktilise poole osas, aga ise emü´s käies peaks küll vist jonnima :D

Aga mine metsas klotside korjamise asemel kuhugi lauta lüpsjaks peale kooli 8)

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2012 3:03 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
EMÜ koha pealt tundub et nad ei taha praktikat väga teha, kuna siis keerab kogu selle teooria pea peale. Need praktikumid viiakse lihtsalt läbi aga tulemused ei lähe teooriaga kokku. Siis poetakse mingi vabanduse alla, et näe see seade on vana ja andmed on ebatäpsed võetud vms.
Mina isiklikult arvan et parim õppimise viis on just teooria koos kohese praktikaga. Mis kasu mul sellest teooriast kui praktikas asjad päris nii ikka ei toimi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2012 3:09 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
õpipoiss kirjutas:
EMÜ koha pealt tundub et nad ei taha praktikat väga teha, kuna siis keerab kogu selle teooria pea peale. Need praktikumid viiakse lihtsalt läbi aga tulemused ei lähe teooriaga kokku. Siis poetakse mingi vabanduse alla, et näe see seade on vana ja andmed on ebatäpsed võetud vms.
Mina isiklikult arvan et parim õppimise viis on just teooria koos kohese praktikaga. Mis kasu mul sellest teooriast kui praktikas asjad päris nii ikka ei toimi.


Räägi täpsemalt, too näiteid.
Mis eriala ja mis eesmärgid on/mida teada tahad saada?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2012 4:18 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
ott kirjutas:
õpipoiss kirjutas:
EMÜ koha pealt tundub et nad ei taha praktikat väga teha, kuna siis keerab kogu selle teooria pea peale. Need praktikumid viiakse lihtsalt läbi aga tulemused ei lähe teooriaga kokku. Siis poetakse mingi vabanduse alla, et näe see seade on vana ja andmed on ebatäpsed võetud vms.
Mina isiklikult arvan et parim õppimise viis on just teooria koos kohese praktikaga. Mis kasu mul sellest teooriast kui praktikas asjad päris nii ikka ei toimi.


Räägi täpsemalt, too näiteid.
Mis eriala ja mis eesmärgid on/mida teada tahad saada?


Tootmistehnika eriala.
Elektroonika ja elektrotehnika - elektrimootori ja erinevate kaitsmete katsetused. Klassi sisustus on niipalju vana, et rikkevoolukaitse testis rakendus kogu klassi rikkevoolukaitse enne kui see, mida me katsetama pidime.
Füüsika laborid - panid elektriskeemi kokku ja hakkasid vajalikke mõõtmisi tegema, saad oma anmed kätte, lähed õppejõu juurde, näe sellised andmed, kas sobib. Ei, ei need küll ei saa õiged olla... Nojah proovime siis veel, ja veel, kutusme õppejõu, et tulge siis vaadake, mis me valesti teeme. Kontrollib, vaatab ja sätib üle ja jõuab järeldusele, et jah tõesti tulevad sellised tulemused... Järgmine grupp sama tööd tehes sama asi. Selge oli see, et tulemused oleks pidanud muud tulema, aga kui ei siis ei ja sinnapaika see jäi.
Materjalide töötlemistehnoloogia - ilusad, uhked ja kallid CNC pingid seisavad nurgas mida ma pole kordagi töös näinud, kolmas aasta läheb. Baka vist lõpetan ära nii, et ei näegi. Keevitamise, freesimise ja treimise praks mulle meeldis, sai ikka ise midagi teha, aga 3x3 tundi iga asja jaoks tundus ikka väga kerge ülevaatena. Ega ma seal keevitajaks ei õpi, selge see, aga oleks võinud rohkem olla.
Jagupeaga plastikust hammasratta freesimine õnnestus esimese korraga nii nagu pidi. Positiivne kogemus :D
Põllupraktika - hea oli see, et sain esimest korda 150-ga sõita, seda ka seepärast, et mul oli vähemalt R kat olemas, see võtab palju kütust sellega väga ei sõidetud, sama oli Jumps kopaga, lasti tühikäigu pööretega tõsta nalja viluks, pööret anda ei tohtinud kuna kütust võtab siis rohkem. Kütus teadupoolest ju kallis ja ega seda väga palju koolile antud pole. Minujaoks oli see ikka täielik nali, aga kui oled kodus kõiki neid asju teinud juba, siis ega sealt väga oodata polnudki. Need kellel kokkupuudet üldse polnud traktoriga varem, neil oli küll lõbus..


Ehk läheb asi paremaks, Tehnikamaja sai renoveeritud ja saab ka uue sisustuse, vähemalt õppejõud väidavad ja loodavad. Eks näis kuidas rahadega lood on ja millal see kõik juhtub. Just selle elektroonika koha pealt!
Belarusse, T25, T16, T-150 ja Jumpsi ilmselt lääne tehnika vastu ei vahetata, kuu aega aastas leiavad rakendust, ülejäänud aja seisavad.

Nüüd kevadel tuleb aine Põllundusmasinad. See peaks vast see olema, mis mind ennast väga huvitab. Ootused on kõrged...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2012 6:21 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Apr 07, 2008 10:07 am
Postitusi: 233
Asukoht: Võrumaa / Tartu
Olen lõpetanud EMÜ-s tootmistehnika bakalauruse, nüüd käsil magister.
Nende praktika kohapealt nii, et CNC õpetatakse vabaine raames, mis on üks osa Masinaehitustehnoloogia õppeaines magistris.
Põllundusmasinate aines pidime ühe ettevõtte kohta ainetöö tegema, et andmeid saada, pidime ettevõttes kohapeal käima ja hiljem eksam. Laborite tunni aegu oli atrade ja kultivaatorite mõõtmine ja kvernelandi külviku puldi seadistus külviks ja normide tegemine. Kui muutunud ei ole midagi, sellest mõned aastad mööda ka juba.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2012 6:46 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
lenar19 kirjutas:
Olen lõpetanud EMÜ-s tootmistehnika bakalauruse, nüüd käsil magister.
Nende praktika kohapealt nii, et CNC õpetatakse vabaine raames, mis on üks osa Masinaehitustehnoloogia õppeaines magistris.
Põllundusmasinate aines pidime ühe ettevõtte kohta ainetöö tegema, et andmeid saada, pidime ettevõttes kohapeal käima ja hiljem eksam. Laborite tunni aegu oli atrade ja kultivaatorite mõõtmine ja kvernelandi külviku puldi seadistus külviks ja normide tegemine. Kui muutunud ei ole midagi, sellest mõned aastad mööda ka juba.


See juba oleks midagi.

Kuidagi ei suuda mainimata jätta ka Materjalide töötlemistehnoloogia praksi, mis oli stantsimise kohta. Me tegime kolmel aastal järjest üht ja sama asja. Pidime need laiali lammutama ja jupid üles joonistama. Ilma liialdamata igal õppeaastal! Aga see on puhas õppejõu kapsaaed, kes teavad, saavad aru keda silmas pean. Ma saan aru probleemist, mõistan seda inimest, aga ei taipa kuidas lastakse sel nii minna ülevalt poolt.

See on lihtsalt minu arvamus. Keegi teine näeb teistmoodi ja on väga rahul. Eriala ise oli kõige lähem sellele, mida ma õppida tahtsin seega paremat ei olegi ilmselt. Lepin sellega mis on, ärge saage valesti aru, ma tavaliselt pole eriline vinguja. Vahel on tuju lihtsalt. :mrgreen:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 1:36 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Juun 17, 2009 9:22 pm
Postitusi: 61
Asukoht: antsla
Oskab keegi rääkida midagi Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolist? Oleks huvitatud sealsest liikurmasinate tehniku erialast.
Mõtlesin algul EMÜ tootmistehnika peal, aga see tundub kuidagi kui ja igav minu jaoks. Tahaks ikka midagi reaalselt teha, mitte ainult teooriat tuupida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 1:59 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Kas keegi põllumajandussaaduste tootmist ka õpib EMÜ-s .Endal kindel plaan sügisest seda õppima hakata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 4:44 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
weikepõllumiees kirjutas:
Kas keegi põllumajandussaaduste tootmist ka õpib EMÜ-s .Endal kindel plaan sügisest seda õppima hakata.

Õpin teist aastat. Kui miskit huvitab siis küsi. :)

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 5:18 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Ja siin 3 aasta käsil. Anna aga teada mis kripeldab:D

Aga üldiselt, Nagu eelpool mainitudki, siis sealt saadav haridus on nö teoreetiline- ehk siis kuidas kõiki asju peaks tegema ja palju ka taustainfot miks (ehk kohati isegi liiga palju, aga tegemist siiski ülikooli, mitte kutsekooliga). Et ka reaalses elus nende teadmistega miskit pihta hakata, peaks olema endal võimalus õpitut kohe kuskil praktiseerida- näiteks siis oma talu.

Kohustuslik praktika, mis teisel aastal kooli poolt määratakse on nagu ta on. Peab endal hakkamist ja tahtmist olema, et korralik koht leida, muidu võid lõpetada kuu aega taimi ümber istutades või liinitöö sarnaseid töid tehes, mis teadmiste kinnistamise mõttes eriti mõttekad ei ole.

Need kellel kooli kõrvalt vaja omi asju ajada, olgu selleks talu või muu tegevus, on heas seisus. Tunniplaanid tehakse päris mõistlikud ja tudengisõbralikud, enamjaolt- ehk siis tihti reeded on vabad ja rühmade kaupa praktikumide aegade vahetamine ka mõeldav.

Loengutel käimine on vabatahtlik, aga paljude ainete puhul "rangelt soovitatav". Eks see, millistes peaks kohal käima, liigub tudengite seas juba esimestel nädalatel :lol:

Ennast häirib see veel, et turustamise pool õppekavast jääb suures osas magistrisse siiski.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 5:41 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
weikepõllumiees kirjutas:
Kas keegi põllumajandussaaduste tootmist ka õpib EMÜ-s .Endal kindel plaan sügisest seda õppima hakata.

Lõpetatud mõni aasta tagasi, mis huvitab?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 6:54 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Ise õpin hetkel metsamajandust EMÜ-s 1. kursus. Peaks sügisel ikkagi põllumajanduse vastu vahetama. Mõtlen veel kas põllumajandusettevõtte juhtimine või põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine. Tõenäoliselt see teine, sest see tundub vähe laiemalt haarav olevat. Saan oma talu kõrvalt nt PRIA-s tööl käia.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 24, 2012 2:50 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Juul 28, 2008 10:04 am
Postitusi: 49
Asukoht: Põlvamaa
Hea kui järgmine aasta ka foorumist inimesi tootmisesse ja turustamisse tuleb, siis saan teiega koos mullateaduses käia, loodetavasti neid aineid juurde ei tule :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumajanduskoolid
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 24, 2012 3:09 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Kas õpite/õppisite eelarvelisel kohal?
Kas elate ühikas?(olen kuulnud et neid pole just kerge saada)
Muidu üldiselt olete valikuga rahul?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 227 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.