Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:59 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 04, 2015 9:25 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2015 5:04 pm
Postitusi: 23
Kuna talv hakkab lähenema ja põllutööd järgemööda lõppema hakkaks vaikselt metsa poole vaatama. Kuna eelmine talv andis saag saba tahaks uut vaadata. Oleks va suurt profisaage(50 kuubikut), mis oleks ikka rauast karteriga. Olen hetkel vaadanud stihl 261 on kellelgi kogemusi või sama võimsate Huskidega. Suurem küsimus on kellelgi kogemusi DOLMARI saega?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 05, 2015 6:13 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Ostsin kunagi omale suure Dolmari. Käib tänini ilusti. Vahetatud vaid kette ja latte. Võid osta küll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 05, 2015 4:55 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 8:03 am
Postitusi: 310
Asukoht: Ida-Virumaa
Mul isal on pakkuda Jonsered CS2252. Saaginud ca 800 tm. Puudu ketipidur. Hind 300 euri. Tingi! Kuna ta saeb sügisest kevadeni siis tahab, et ketipidur ikka olemas oleks. Ise ostis uue samasuguse sae.


Manused:
12026409_933415476733163_1021566000_n.jpg
12026409_933415476733163_1021566000_n.jpg [ 166.02 KB | Vaadatud 19494 korda ]
Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 05, 2015 5:24 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2015 5:04 pm
Postitusi: 23
tänan pakkumast, aga plaan on osta ikka tutikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 05, 2015 9:22 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
omal see MS260- 261 uuem mudel.
Lõikab talvepuud ja muidu abiks- julgen soovitada.
vb mainiks siis, et ma Stihl usku üldse, teisi ei tunnista :mrgreen:


Jõud,
Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 05, 2015 10:47 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
omal 16'' latiga Partner 371, kui ika jookseb ja kett terav siis üle igast nn. Huskist. Niipalju kui sellega hoolduses (Husqvarna) olen käinud, alati mainitud et hea masin, parem kui uued ''H'' masinad.Kusjuures Partner 440 võsasaagi kiitsid ka taevani. Siiani olen ka kõik vajalikud jupid sealt saanud. Tanni-Vakoma OÜ siis, kust mul head kogemused.

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 06, 2015 6:14 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Dolmari eeliseks teiste saagide ees on see, et sa ei pea temaga hoolduses käima ja kuulama seal kui sitt v hea sinu saag on. >Dolmaril võtad kaane maha ja lased suruõhuga ise puhtaks, küünal käib Dolmaril samuti selle sama kaane alt keermega peale ja maha, lati/keti vahetamiseks on Dolmaril sae paremal küljel kaks mutrit mis tuleb lahti lasta ja pärast uuesti kinni, keti pingutamine on kah paremal küljel ja seda saad teha kruvikeerajaga. Ketti teritatakse viiliga ja latti võid lihvida rela kettaga. Bensiin tuleb kindlasti segada kahetaktilise õliga ja mitte kunagi ei tohi tankides segu olla rohkem kui keti õli.
Vat selline masin on Dolmar. Aga teiste markidega pead sa minema esindusse hooldusesse, sest saag on nii keerulise ehitusega. Dolmariga pole seda muret, sest ehitus on lihtne.
Jama jamaks! Üks kõik mis marki osta plaanid, ära osta võrri vaid korralik töömasin, siis ei ole pärast vaja vinguda kui sita margi ma valisin.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 06, 2015 7:06 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
dolmar väga hea,lihtsalt meil vähem tuntud nagu shindaiwa jne. partner on lihtsalt husqvarna toodetud odavmark. tegelikkuses sitt mis sitt. aga nagu kaleidokas ütles osta korralik saag mitte odav pask siis pole vahet mis mark,igal margil on paremad ja kehvemad mudelid. ja kui vaja saaida aastas 5tm puitu siis parem osta puud.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 06, 2015 9:09 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Uutel varnadel on miski hull elektroonika peal, mis kolmsada korda sekundis mõõdab õhurõhku ja temepratuuri ja niiskust ja midakõikeveel ja siis paneb selle järgi segu paika. Käima lähevad nad tõesti paari tõmbega ja lõikavad päeva lõpuks tihusid ka, aga minu arvates on seal ikka liiga suur rikketõenäosus mida põlve otsas ei tee korda.

Endal on aastaid Dolmari kõige suurem talunikusaag - PS 500 ja lõikan muretult. Iga kevad uus küünal ja muud ei midagi. Kui mina saage hakkasin ostma siis oli nurinat dolmari profisaagede osas, et väntvõllilaagrid ei pea vastu, aga nüüd olen oma saemüüja juures letil näinud uusi mudeleid - ju on tehas midagi muutnud. Üks dolmar 460 lasti kokku, aga seda peale tunniajast saagimist puhta bensiiniga - remont 150 euri.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 06, 2015 10:58 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
Ei ole ma ühtegi teist marki maha teinud, lihtsalt rääkisin mis seis minul saega on, kusjuures selle Partneri andis mulle tuttav, kuna tema mõistus ei hakanud peale kuidas õieti ketti teritada ning karpat regullida. Õigetes kätes teeb iga pill ilusat häält. Peace :)

PS. Isegi plaanin teiseks saeks Shindaiwa miski profima sae osta.

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 08, 2015 9:42 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2015 5:04 pm
Postitusi: 23
Hetkel olen ka uuurinud asja ja Dolmari kohta, olen saanud positiivset tagasisidet ja hetke hinnauuring on kahh andnud paremat hinda stihli ja varna suhtes, hetkel veel stihli lõpliku hinda pole edasimüüja öelnud, aga kardan, et see eitule ligilähedale Dolmarile. Stihlilt uurisin tavalist mehaanilise karburaatoriga 261, mitte elektroonilist. Dolmari suhtes räägib ka kergem kaal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 08, 2015 12:23 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 16, 2015 6:21 pm
Postitusi: 1
Millist Dolmarit mõtled?
Seda võiks ka mainida, et Stihlil on ketisoon laiem, kui Husqil ja Dolmaril. Plaadid ka ei sobi omavahel. Kui eelmisest saest midagi korralikku üle siis võib see määravaks saada - kokkuhoid.


Viimati muutis riho, Reede Okt 16, 2015 9:22 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 08, 2015 9:12 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Suurtest saagidest ei tea küll midagi aga dolmar=makita.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mootorsaag metsa
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 03, 2015 7:11 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 17, 2014 2:26 pm
Postitusi: 15
Suve lõpus sai ka uus saag ostetud, kuna mõned aastad teeninud Husqvarna ära lagunes. Tagant järgi muidugi oma viga, sest see oli 450 seeria ja plastikkarteriga. Kui ühel hetkel hakkasid karteri küljes tihvtid loksuma, siis tuli nagu meelde küll, kuidas sai jõhkralt sikutada kinni kiilunud ketti.
Lisaks on majapidamises 2 väiksemat saagi - Makita ja Stihl. Makital lagunes starter kohe alguses ja suri pidevalt välja, kui soojaks läks. Garantiis tuli välja, et küünlajuhe andis lühist. Töötab nüüd hästi, aga algus oli probleemne.
Stihli saag on odav ja mitu väikest probleemi olnud. Keti õli voolas välja, vedrud läksid katki, karbuss läks paigast ära. Käivitub üldse halvasti. Aga nagu öeldud, et odav saag.

Aga uut langetussaagi sai valitud Stihli, Husqi ja Jonseredi seast. Viimane on küll sama, mis Husq, aga müügistrateegia vähe erinev. Uus saag pidi kindlasti metallist karteriga olema, kerge, aga mitte päris profi oma, sest üle 100 tihu aastas ei sae.
Esimesena langes välja Jonsered, sest mulle sobival mudelil oli käesoojendus peal ja veits raskem kui teised. Edasi oli puhtalt maitse küsimus ja sai valitud Husq 545.

Nii head saagi ei ole mul kindlasti enne olnud - kerge, erk, laitmatu pöördesse minek. Ma arvan, et see viimane on selle elektroonilise karbussi teema. Seda ei pidavat saama reguleerida, ainult välja vahetada.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.