Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 2:12 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Aidake tuvastada vene veoauto velg - vaja veljevitsa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 21, 2015 8:23 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 7:45 pm
Postitusi: 3
Asukoht: Tartu
Tere
Mure selline, et rehvil läks õhukumm tühjaks, see metallist stutsik velje kohalt andis ka järgi. Sai viidud rehviboxi. Võeti maha, tehti õhukumm korda, metallstutsiku osa ka, ventiili osa ka, kuid enam ei saa süsteemi kokku laduda.
Nimelt vits ei lähe peale. Propeleris ja kõver. Tegid igast imevigureid, ei tulnud välja.
Siia on siis traktori rehv peale tõmmatud vene ajal. Siiani kõik hästi koos püsinud, kuni tänaseni...
Ehk siis kasutatud kombinatsiooni traktori rehv + veoauto velg

Panen abistava pildi ka:
PiltPilt

Kuskilt on meelde jäänud, et neil velgedel olid mingid lukustusrõngad ehk lukustusrõngaste vahe oli, et need vitsad sinna peale üldse püsima jääksid.


Minu küsimus Teile:
1. Mis veoauto veljega täpselt on tegu. Ehk mis tüüpi veljele minevat vitsa ma pean otsima 110% kindlusega?
Kas tegu on kindlasti Gaz 53 veljega?
Minu teada on traktoril all sild 51 oma. Sest 53 sild oli ju lukustatav võrreldes 51 omaga?
2. Kui on tegu Gaz 53 veljega, siis kas sellele sobib ainult gaz 53 vits või sobib ka gaz 51 vits? Hetkel tuttaval seismas garaažis üks vana gaz 51 oma.
3. Kui on tegu kasutatud vitsaga, kuidas ma ostul kontrollin, millise vitsaga on siiski tegu? Kuidas ära tunnen?
4. Kas neid vitsasid müüakse ka kuskil poodides? Näiteks uuena? Mõned vene varuosa poed mis alles veel jäänud? Näiteks mõni kas Tartus, Tallinnas või Võrus - äkki saate mõne poe nime öelda. Uuriks neilt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aidake tuvastada vene veoauto velg - vaja veljevitsa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 21, 2015 1:30 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Ma ei oska küll kindlalt öelda mis veljega tegu, aga mainiks ära, et üks "imenipp" mis tegemata jäänud on velje ja vitsa roostest puhastamine. See peaks olema esimene asi mida vitsaga veljele rehvi peale pannes teha.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aidake tuvastada vene veoauto velg - vaja veljevitsa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 21, 2015 3:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
Ega 51 ja 53 velgedel polegi suurt vahet, kui just laiuses. Läbimõõt neil igaljuhul sama 20'' (tolli).
Ja selliseid uunikume ei tasu tänapäevastesse rehviparandustesse viia, neil pole ei õigeid tööriistu ega töövõtteid. :lol:

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aidake tuvastada vene veoauto velg - vaja veljevitsa
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 22, 2015 8:03 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 7:45 pm
Postitusi: 3
Asukoht: Tartu
Siin ühel naabrimehel pidi olema ühe Gaz 51 vits tema mälu järgi.
Aga ka roostene. Peab siis puhtaks laskma. Nii vitsa kui ka velje serva (peaasi et rehvi ära ei lõhu).

Kui selliseid rehve ei tasu viia rehviparandustesse, kuhu siis tasuks viia, et abi saada?
Endal vahendid puuduvad, et peale saada või korda teha. Sest vitsa ju kodus suure kuvaldaga peale ei tao esimest korda tehes? Pärast on kõver või propelleris.
Mõni abistaja Tartus, Tartumaal või Valgamaal kelle poole siis pöörduda? Et siis nn veoauto ja traktori rehviboxid ei sobi? Need punktid kõige lähemad mulle, kus traktor koos selle veljega asub.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Aidake tuvastada vene veoauto velg - vaja veljevitsa
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 22, 2015 11:39 am 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Otsi mõni vana autojuht üles-see aitab kindlasti.Ise olin autojuht ja sellel ajal küll kummiboxi polnud.Korralik heebel kuvalda ja vinkelraua jupp-kogu muusika.Pumpamise ajal pane heebel sealt velje aukudest läbi-muidu kui vitsa surve all maha lööb võivad su ajud ka lae poole lennata.Vitsa taob ikka kuvaldaga peale-nii esimest korda kui järgmistel kordadel.Kui tahad võin ka pikemalt kirjutada.
Minu arust peaks siiski sealt ka abi saama,kus suuri traktori rehve remonditakse-Valgas peaks Gersamia olema.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.