Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 3:38 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2014 9:04 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
jürto kirjutas:
Mis mõttes pole veiste kalkulatsiooni osas + tulemust,kas pole loomi saada,mida ma kuidagi ei usu, või tahad sa neid poolmuidu kätte saada? Palju oleksid üldse nõus maksma tiine mullika eest,limusiin,aberdiin,sotlane,kui ikka lihaveist silmas pead?


asi pole loomade saamises vaid uus PRIA programm ei soosi.
Eile õhtu sai ühe suure talunikuga kokku.Kes ise ka väga oma tegevuses kindel pole.
Tema tuttav lõpetas nt ära seakasvatuse.
See aasta suht lahtine.Mis tuleb veel maamaksuga ning kuna 2003-2004 a maad mis jäid kasutamatta tulevad nüüd mängu kui suur hakkab olema ÜPT sest ESA kaob ära (meie kandis).
Tema kalkulatsiooni veiste puhul mulle eriti positiivsust ei külvanud :cry:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2014 1:30 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
nohh ja sa tahad siis kohe suurt ja jämedat kohe kokku ajada w? Enamik eesti põllumehi lasi mingi üle 10 aasta nii,et ots-otsaga katsuti lihtsalt ellu jääda,tambiti raha sisse,ennem kui midagi tulema hakkas. Toetustele on mõtetu üldse loota,see vist aga sinu nö. põllumajandus ongi .

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2014 6:29 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
jürto kirjutas:
nohh ja sa tahad siis kohe suurt ja jämedat kohe kokku ajada w? Enamik eesti põllumehi lasi mingi üle 10 aasta nii,et ots-otsaga katsuti lihtsalt ellu jääda,tambiti raha sisse,ennem kui midagi tulema hakkas. Toetustele on mõtetu üldse loota,see vist aga sinu nö. põllumajandus ongi .


kogu põllumajandus püsib tänu erinevatele toetusetele
Kui EL poolt poleks ühtegi toetust tulnud siis ei oleks varem alustanud põllumehed või sees.
Paraku kes soovib täna alustada on selleks rakse.miks?
1. maa hind kallis rent kipub 100eur/ha ronima kui üldse saad löögile kuna on konkurents
2.enam ei saa nii lihtsalt toetust kuna osad toetused kadunud ja needki mis alles on vaja ületada konkurents
3.ning tänavu ülemineku aasta (ei tea mis täpselt järgmised 7 aastat toob). Kui juba suured ei tea kas panna pillid kotti või riskida siis mida minu väiksel teha kui oodata. Kui olla raha peale vihane siis võiks seda niisama ahju all ka põletada
10-20 looma pole mõtet pidada ja seegi oota 3-5 aastat kui hakkad müügitulu saama

loodan ,et need olid hetkel piisavad argumendid oodata ja loota ,et tulevad helgemad ajad.
See oleks sama hea võrdlus kui sa hinges tunnen end eestlasena siis sa ei hakka venelaseks või kellekski kolmandaks.Mul sama seis ,et ma ei ole veiste (eriti shoti , kuna nad mulle puht välimustel meeldivad)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2014 7:00 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Mis kuradi suuremad väiksemad,ma arvan,et iga enamvähem suurem ettevõte ei kavatse mingil juhul pille tegelikult kotti panna. Kuidas sul siis nüüd raha pole,ise hull kõva ärimees, jutujärgi raha nagu raba,kohtukeisside jaoks peaks ka ju raha kuluma jne. Nüüd pole siis raha,et mingi 100 looma alustuseks osta ja maad.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 25, 2014 7:15 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Jah, olen ka mina mõelnud, et oleks tahtnud eelmise eelarve perioodi alguses alustada. Oleks maad rohkem võtta old(kuigi puudu pole ka praegu) , rendihinnad praktiliselt olematud ning oleks saanud päris palju maad kohe peale eelmise kasutaja tegevuse lõpetamist kasutusele võtta. Ja need põllud mis siis võsas olid, no see võsa on juba üsna puude moodi.
Investeeringu toetust oleks saanud näiteks haakerista puhul 60 %. Nüüd uuel perioodil vist max 35 kui õieti mäletan.
Aga tulu peaks ikkagi tulema eelkõige oma toodangu müügist. Ja tõesti, ega kohe ei saagi suurt tulu teenima hakata. Seda arvata oleks väga naiivne. Ennem peab ikka mitu, mitu aastat vaeva nägema ja ootama.
Ja, selle üle et LFA ära kaob, on mul küll siiralt hea meel. Purustajate rentaablus väheneb kohe 25 euri.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 30, 2014 4:52 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:
asi pole loomade saamises vaid uus PRIA programm ei soosi.
:

Neljapäeval oli lihaveisekasvatajate seminar Keavas. Arutleti igasugustel teemadel. Ma ei tea, kas olid kohal või mitte, igaljuhul mina ei saanud küll aru, et miski kehvemaks läheb. Väljaspool koosolekut tehti ühele talunikule kokkuvõte toetuste osas "vanad toetused versus uued toetused" ja vahet ei tulnud. Välja arvatud ammlehm, mida enam ei tule, sama vist utedega ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 30, 2014 6:08 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2012 11:31 pm
Postitusi: 66
Asukoht: Pärnumaa
Vaieldamatult minu lemmik teema siin foorumis :D

_________________
Diesel Power!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 30, 2014 6:34 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 28, 2011 4:30 pm
Postitusi: 142
Asukoht: Raplamaa
Mode võiks selle huumorinurka tõsta :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 30, 2014 6:54 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Juun 19, 2008 9:26 am
Postitusi: 262
Asukoht: Põlvamaa
MartinK kirjutas:
Mode võiks selle huumorinurka tõsta :D



tead, sellepeale tõstan ma sinu kuskile mujale. palun ära aja teemavälist juttu :!:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 30, 2014 6:59 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
MartinK kirjutas:
Mode võiks selle huumorinurka tõsta :D

Mis siin siis nii väga naljakat on? :? Proov käib, aga etendust vist ei tule :( Kunagi tuttavad lubasid katsikule tulla, sai veel aeg ka kokku lepitud. Varsti sellel poisil hakkab habe kasvama, aga katsikulised pole ikka käinud. :( Loodan, et Dj lihaveisteistega nii pikalt ei lähe, et mitu uut Makki (maaelu arengukava) ja okupatsiooni jõuab enne eestimaalt läbi käia. :cry:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 30, 2014 9:19 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
(((Pakkuda oleks siis täpsemalt Aseri-Viru-nigula ja lüganuse vallas niitmisteenust PRIA jaoks.
Osad maad varem niidetud osad niitmata.
kel huvi siis ülemuse nr 5122025 või minu 56244605

Maksmine kasvõi kohe peale PM tükki lõpetamist)))

(((OÜ kellel on piisavalt maid ,metsi ja muid huvitavaid objekte otsib inimest kes aitaks koostada äriplaane ja projekte.
Kuna endal pole aega ka uurida milliseid toetusi ja asju pakutakse.
Seega peab olema leidlik ja pakkuma erinevaid variante kuhu ja mida võiks teha.
Endal mõningad ideed olemas.

küsimused hetkel e-mailie: mebelland@gmail.com
tasumisega ei ole probleemi )))

http://www.virumaateataja.ee/525332/roh ... snud-hinda

Need on DJ selle foorumi eelnevad postitused , näib et tootmisega pole mingit tegemist ,kõik on orienteeritud toetustele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2014 11:21 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
weikepõllumiees kirjutas:
Jah, olen ka mina mõelnud, et oleks tahtnud eelmise eelarve perioodi alguses alustada. Oleks maad rohkem võtta old(kuigi puudu pole ka praegu) , rendihinnad praktiliselt olematud ning oleks saanud päris palju maad kohe peale eelmise kasutaja tegevuse lõpetamist kasutusele võtta. Ja need põllud mis siis võsas olid, no see võsa on juba üsna puude moodi.
Investeeringu toetust oleks saanud näiteks haakerista puhul 60 %. Nüüd uuel perioodil vist max 35 kui õieti mäletan.
Aga tulu peaks ikkagi tulema eelkõige oma toodangu müügist. Ja tõesti, ega kohe ei saagi suurt tulu teenima hakata. Seda arvata oleks väga naiivne. Ennem peab ikka mitu, mitu aastat vaeva nägema ja ootama.
Ja, selle üle et LFA ära kaob, on mul küll siiralt hea meel. Purustajate rentaablus väheneb kohe 25 euri.



Selle toetuse nimeks oli ESA ja seda ei kaotanud purustajad vaid kõik ESA piirkonnas olevad talumehed.
Kuna maid tuli juurde siis ka ÜPT langeb prognoositavalt 90-95 eur/ha peale( kuulujutud antud hetkel)
Kui mõni talunik räägib ,et olen ainult toetuste najale ärimudeli püstitanud siis see on väär.
Siis sel juhul ei nõuaks ka suurtalunikud suuremaid toetusi mida saadakse Lääne-Euroopas.
Täna kohtusin kahe mahe tootjaga kelle pinnad üle 1000 ha ( ühel linnufarm teine teravili mõlemad mahe). Jutt õige või väär ,aga homme alustanul on antud hetkel raskem kuna tehnika ja muude haakeriistade toetused vähenenud.
Need kes alustasid 2003 ja edasi oli antud hetkel või sees.Keegi ei saa nüüd nende poole näpuga näidata ,et nad õigele rongile jõudsid.
Kui mõni mees üritab sama poriga mind mitu korda üle valada siis see ei toimi sellepärast et vead on tehtud ,neid on tunnistatud ja vabandust palutud ja kompenseeritud.
Paraku nii mõne põllumehe elu võib raskemaks minna kes pole oma luukeseri kapist välja veel tirinud,aga see selleks.

Viimasel seminaril mind jah ei olnud .Jäi antud teema kahe silma vahele.Kuid tänapäeval seminaride/koolituste läbiviimine on minu jaoks suht mõtetu. Selles suhtes,et see paber saadakse liiga lihtsalt kätte.See ,et inimene on kohal ja kuulab ei tee temast selle paberi vääriliseks.Tuleb läbida mingigi eksam.
Osalesin ka ühel mahe temaatilisel koolitusel millest 3 korrast sain kohal olla ainult 2.See andis õiguse nagu õieti aru sain mahe toetusi taotelda.

Tänase seisuga olen andnud jah paremad maad(haritavad maad rendile kuna teraviljakasvatuse plaane pole olnud).
Lihaveiste pidamiseks on mul valitud üks vana talu koht millest jookseb läbi jõgi mis on Natura 2000 ala millest ei tohiks loomi läbi karjatada teisele poole.See piirang ,aga vähendaks sel juhul karjatatavat ala.
Olen üle Eesti liigelnud ja näinud oma lemmikuid lihaveisi ehk Shoti mägiveisi ( mitte küll palju karjas koos teistega ca kuni 10 looma).Paragu on see liik rohkem südamelähedasem ,kuid mitte nii kasumlik kui teised


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2014 10:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Aasta aega arendad seda teemat kas midagi reaalselt ka juba tehtud on?
Unistamisest üksi on vähe, teha tuleb ka midagi, et unistused täituks.
Aeg läheb ja nagu ise näed ei tee see elu üldse mitte lihtsamaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 08, 2014 8:05 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:

Tänase seisuga olen andnud jah paremad maad(haritavad maad rendile kuna teraviljakasvatuse plaane pole olnud).

Hea põllumaa peal ei pea tingimata teravilja kasvatama- sealt saad ka hea silo.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Paluks abi agrnoomidelt
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 08, 2014 9:23 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
djkiller kirjutas:

Tänase seisuga olen andnud jah paremad maad(haritavad maad rendile kuna teraviljakasvatuse plaane pole olnud).

Hea põllumaa peal ei pea tingimata teravilja kasvatama- sealt saad ka hea silo.


selles osas olen nõus Teiega Andres ja rait.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 91 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.