Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:13 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 83 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 4:55 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juul 31, 2010 12:28 pm
Postitusi: 35
Saaks ka väiketalunikest aru, kui neil on vähemalt 50ha põldu ja väike osa ka metsa juures. Elavad oma elukese ära ja siis pensionieas vinguvad, miks küll pension nii väike on, kui elu aeg rasket OMA TALU tööd tehtud - kes küll abistab. Riik paha paha.





Sinu puhul on lootusetu seis. Sa paratamatult veidi "soe peast". Arvatavasti ei paranda sind haudki. Kuid kas sa sellele ka mõtled, mida sa hakkad pensioni eas tegema, kui pension ei kata isegi söögirahasid? Ise oled sa siis nii sant, et ei suuda enda m... tõsta. Loodad sa tõesti, et su lapsed hakkavad sellist siis ülal pidama? Praegu vanainimeste hooldekodus maksab koht liikuvale pensionäärile 600euri kuus - kõige odavam.
Jah ma ei ütle, et maaelu ei võiks sööki laua peale tuua. Toob ja sellise nõdrameelse hinnaga ei anna olla.
S
Teisalt noor elujõuline mees ja raha. Seda on vaja. Ilma rahata ei saa ka ju isegi naistesse. Vahepeal ju tahaks pulka nühkida. Talupoja mõtlemisest saame aru. Auk on auk olgu või sea/lamba/lehma oma, naisele käib heal juhul telefoni vibraator. Kummi jaoks ju raha pole.
Ma imestan kuidas annab ära elada väiketalunikel, kes ei müü midagi vaid tarbivad? Kas tõesti primaarsed vajadused rahuldatakse siis ainult oma ainukesest sissetulekust ehk pindala toetustest? Olgu selleks Elekter, traktorikütted, telefon ja muu esmatarbekaup inimesele.
Teadupärast jah pensionieelikule selline elu sobib. Samas tänapäeval ei saa mees naistki, kui ta raha kodu ei too. Arvate tõesti, et meie tänapäeva naised lähevad lehma lüpsma või topivad üldse oma näolapi lauda poole?

No sinusuguse mõtlemisega inimeste pärast ongi meil asjad perses. Sinu mõttemaailm on maainimese omast ikka väga kaugele lennanud....
Esiteks pole mina süüdi selles,et olin ettevõtja maapiirkonnas kus tööd polnud ja tegin ennast FIE-ks. Kümme aastat töötasin miinimumpalgaga( ei ole mõtet endale rohkem maksta,kui sedagi raha korralikult välja ei teeni) . Olen kõik maksud korralikult tasunud. Vasta saan selle 10 aasta eest ainult paar aastat tööstaazi!!!??? Kas olen ise süüdi? Olen süüdi selles,et üritasin siin mingit ettevõtlust arendada,oma esivanemate talu edendada . Vaat see on mu süü. Ei jooksnud nagu marutõbine Soome tööle ega muu ilma peale töllama. Kogu selle hea eest saan tulevikus närust pensioni(kui meist üldse keegi saabki) Mina pole selles süüdi,et riik omadega metsas on. Kui siin keegi peast soe on,siis sinusugune õhutekitaja,kes arvab kõik teised lolliks ja peast soojaks. Tead linnamees,sa lähed seal oma eluga paksuks kätte. Küll tuleb ka sinusuguste jaoks aeg. Siis jooksed ise koos näljastega mööda küla ja sinu jutt odavast söögist siis juba meelest läinud. Ükskord tuleb aeg,kus poest midagi ei saa ja siis ulud ja heietad oma emmi peal.....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 14, 2012 9:44 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Ei ole siia maale küll rahvast juurde vaja-neid hädaldajaid juba niigi palju.Paarkümmend ruutkilomeetrit inimtühja maad-täitsa paras rahulik elemine.Praegu mul 9km pikkuselt lambakarjamaid ca 300ha kui sinna mingi pasatski 2,5 ha peale keskele panna no net.Siis hakkab pihta-küll lambad karjuvad-küll haisevad.On kunagi linnavurled külas käinud-ei saanud öösel magada ööbik karjus nende jutu järgi öö otsa.Kui tahta on igal jamal helgem pool ka.Maksuamet on 4 kuuga 55 000€ ära võtnud,PRIAst jäi esijalgu 25 000€ saamata peaegu kõik töölised kaasaarvatud ennast koondasin ära.Ühest otsast vaadates-täitsa sitt majas aga teisest otsast jälle kõik nii-loomad-linnud-töölised-ka ise on elus tähendab on hea aasta olnud.Vaikselt tuleb nüüd seda rahakest tagasi hakata kutsuma ja kui ei tule on vähemalt VÄGA KORRALIK õppetund saadud meie riigis elamisest.Asi seegi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 5:12 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ega tegelt jah mida vähem rahvast maal ,seda parem... just ei ole siis neid vingujaid ja kadepunne.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 7:41 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juul 31, 2010 12:28 pm
Postitusi: 35
jürto kirjutas:
ega tegelt jah mida vähem rahvast maal ,seda parem... just ei ole siis neid vingujaid ja kadepunne.

Selle väitega olen küll nõus. Kõige parem naaber on see naaber,kelle talu paistab vähemalt 300 meetri pealt... :D Kõikse paremad aga 900.....
Asi on selles,et linnaelu on inimesed ära rikkunud. Kakeldakse tühiste asjade pärast. Minuarvates ei ole see maaelu,kui keegi mats ostab maal talu,ehitab selle kruntideks ja müüb soovijatele. Siis on kõik ninapidi koos,vahivad üksteisel aknasse. Iga väiksemagi asjaga kukuvad oma "õigusi" taga ajama......
Ma saan aru,kui jagatakse maad nii,et talud on üksteisest kilomeetri kaugusel.
Mis vingujatesse ja kadepunnidesse puutub,siis need tekivadki siis,kui elatakse ninapidi koos. Eestlane on harjunud elama nii,et naaber paistab metsatagant..... :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 4:38 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
[quote="TALUPOEG TALUJA"]
Kõige parem naaber on see naaber,kelle talu paistab vähemalt 300 meetri pealt... :D Kõikse paremad aga 900.....
[quote]
Mul üks m.u.n.n paistab 900... pealt. Ei ole selle väitega nõus :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 6:23 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juul 31, 2010 12:28 pm
Postitusi: 35
Andrese talu kirjutas:
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
Kõige parem naaber on see naaber,kelle talu paistab vähemalt 300 meetri pealt... :D Kõikse paremad aga 900.....
Tsiteeri:
Mul üks m.u.n.n paistab 900... pealt. Ei ole selle väitega nõus :lol:


No vaata siis teisele poole....järsku seal normaalne rahvas.... :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 8:58 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 09, 2010 7:40 pm
Postitusi: 160
Asukoht: laatre tõlliste v.valgamaa
Midagi pole teha eestlase rahvusroog on teine eestlane.Ja kui saavad naabrid läbi siis ei saa naabri koerad läbi.Nii et peale pikka sõnelemist tekib ka mingi ühine seisukoht.1000ha tegijale 2,5 kanepikasvatajale metsatallu-maarehform tehtud jääb ainult ministril kinnitada.Terve riigikogu on seda lihtsat asja juba aastaid punnitanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 9:22 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Andrese talu kirjutas:
Mul üks m.u.n.n paistab 900... pealt. Ei ole selle väitega nõus :lol:


Kuule, võta rahulikumalt. Tal on kõvem pill kui sul! Ja kuna ma jään teie vahele siis sa ei näegi teda - take it easy PöialLiisi! :mrgreen:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 10:48 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Loodan, et õpipoisi ilmavaade pole veel lõplikult kujunenud. Pea meeles, *** saab ikka olla, käi kasvõi raketiga säästumarketis hapukoort ostmas. Ja mõtlev inimene soetab uue auto sõitmiseks ja uue traktori töötegemiseks, mitte seisma (ja see info ei tule eriti kaugelt ja pole võõras ka sulle endale :lol: ) Ja munni ei pea isegi nägema, sageli piisab tema eksistentsist, et tõestada oma m-iks olemist. Ja kui midagi on vastumeelset, siis võta ise iisi, Pöiakas. 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 11:07 am 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Andrese talu kirjutas:
Loodan, et õpipoisi ilmavaade pole veel lõplikult kujunenud. Pea meeles, *** saab ikka olla, käi kasvõi raketiga säästumarketis hapukoort ostmas. Ja mõtlev inimene soetab uue auto sõitmiseks ja uue traktori töötegemiseks, mitte seisma.


:D Tegelen kujundamisega, aga mingi on juba olemas kaa! Aga jah, see oli tögamise pärast öeldud, sellist maailmavaadet ma ei oma!
Selle seismise koha pealt, teraviljakasvatajal ju ongi kiire kevadel, kui kiirelt vaja külvid maha saada. Bellakaga ta oma külvikut ja randaali ei veaks. Väiksemate koormate kaupa käru ehk veaks, aga no selleks kuluks jälle rohkem aega. Aeg on raha!

Minu oma on ka veebruari algusest seisnud. Silo vedasin lauda juurde kõik ära, tuisku pole olnud, ja muud pole ka teha olnud vaja. Väiksel tegijal ongi nii et pole talle 365 päeva aastas tööd anda, aga samas on tööd, mis on vaja õigeaegselt teha, või mida näiteks ühe traktoriga ei tee, tööd milleks on vaja suuremat traktorit (silo pressides jääb minu oma natuke lahjaks, maad harides samamoodi, sõnnikuveol oleks vaja teist kõrvale) Ka need tööd on ju vaja ära teha, mis siis, et need tööd tervet aastat kokku ei võta.

Teemasse ka: Olen noor ja plaanin maale jääda. Seega annan oma panuse selleks, et maal elu oleks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 8:01 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Selline natuke tobe ja ummamuudu teemapealkiri. Väljasurnud koha ülessoojendamine on ränk ettevõtmine- noorel läheb raskeks, kui pole isegi maja ees, kus perega ööbida saaks. "Sooja" kohaga on lihtsam. Elu maal peab meeldima, samamoodi, nagu linnainimesele peab linnas meeldima.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 16, 2012 11:11 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Ehk ei peaks mainimagi seda nüüd siin, aga jääks ilmselt muidu kripeldama :roll:

Olen ka siis üks nendest noortest, kelle pärast muretsetakse. Ja pean ausalt tunnistama et hetke seisuga on mõtted küll pigem sellised, et päris 365 päeva maal elada on ikka veidi ränk noorele perele. Eks see ole veidi üldistav, aga räägin enda seisukohast. Kasvõi võtta igapäevane poeskäik, õhtused vabaajaveetmisvõimalused (ennetades kriitikanooli, siis tean isegi et ka nn. külakeskustest leiab ridamisi tegevusi, kes teha tahab.), laste kasvatamine- arstid, koolid, lasteaiad. Õnneks praegu on oma maakohas kõik need võimalused veel olemas , aga tulevik on tume ja kindlustunne puudub.
Eks kindlasti paarikümne kilomeetri raadiusesse jäävad need ka tulevikus, ja kellele ikka meeldib see maaelu, need saavad ka tulevikus hakkama. Ise olen plaanid seadnud nii, et elada veidi linnale/suuremale asulale ligemal- aga mitte päris linnas. Paneelmajades üürikorterites juba 6 aastat saanud elada ja hakkab nagu juba aitama küll. Eks kaua sellega leppima peab, sõltub juba majanduslikust olukorrast.
Õnneks teraviljakasvatusega on selline eluviis mõeldav veel, et igapäevaselt talus viibida vaid hooajati, loomakasvatajatel mitte. Kindlasti on sellele vastuväiteid küll ja veel, aga teatud piirini on see teostatav. Talul endal muidugi hoitakse silma peal igapäevaselt edasi õnneks.
Aga mis aitaks noori tagasi tuua? Töökohad! Tehased ja muud ettevõtted kogunevad samuti kõik linna servadesse ja tehnoparkidesse, kuna seal on kindlam, et leiavad töölise kes pole juba "pahapeale läinud" ja logistika kordades mugavam.
Majanduses nõrk, aga kujutan ette et soodustused/toetused rajamaks selliseid töökohti maakohtadesse, võik kaasa aidata ikka. Ei ole ju mõeldav et meelitame noori maale talu pidama kindlasti- selge see et tootmine läheb selle teed et sellised väiksemad paari lehma ja hektariga talud kaovad ja ei näe ka selles miskit hullu. Selline talu ei saagi ettevõtluse seisukohast olla konkurentsivõimeline ja kasumlik. Samas ei poolda ka mitmetuhandelisi ühistuid, kes söövad kõik väiksemad välja, aga eks sellega ole nii, et igaüks vaatab oma mätta otsast.
Kriitika ja vastuväited igati oodatud :wink:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 6:40 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ühesõnaga sa pole päris südamega maakas. lihtne.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 8:09 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juul 31, 2010 12:28 pm
Postitusi: 35
Ütleme nii,et vaata kui tore oleks elada,kui kõht täis,tuba soe,hing rahul ja saad elada nii,et ei pea orjama mingeid firmasid ja riike. Kõik see mida puutud ja millel kõnnid on Sinu. Kas see poleks mitte tore? Kõiksugu ahvatlused jätaksid külmaks,kui endal poleks nii suuri tahtmisi nagu tarbimis(läbustamis) ühiskonnas. Tegelt pole ju inimesele palju elamiseks vaja. Kui te ei usu,minge mõne kodutu juurde ja küsige.....
Kõige toredam on muidugi veel see,et me teame,et oleme orjad....... välismaal inimesed veel ei ole aru saanud ja elavad surmani võlgu.....
Kõige hullem on muidugi see,et inimesed on rikutud. Ei ole enam võimalik koostööd kellegagi teha,sest kõik hakkavad eri suundades asja vedama....... ehk siis vene ja muud võimud on saavutanud selle, mida taotlesid. Kõik omavahel tülli ajada.... Ega lootus pole veel kadunud. Kuid kui kõik linna põrutavad siis pole enam lootust.....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: anna-teada-mis-aitab-maal-elu-hoida-ja-noori-tagasi-tuua
PostitusPostitatud: Reede Veebr 17, 2012 8:49 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 10:03 pm
Postitusi: 99
Asukoht: põlvamaa
ise pendeldan juba kaksteist aastat talu ja kodu vahel. iga päev 30km maha sõita on möödapääsmatu. kuna lapsed peavad koolis käima, elamine kah juba linnas olemas aga tahtmine loomi kasvatada ka suur. õnneks on talus ka inimhing olemas et vargad ülbeks ei läheks. kõige keerulisem ongi poegimisperiood, siis oled teinekord poole ööni maal ,hommiku koju lapsed kooli, kõht täis ja tagasi maale. maal elada praegu veel ei saa aga maatööd teha küll.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 83 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.