Tänane kuupäev Reede Mai 03, 2024 8:43 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 07, 2012 3:49 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Kuram see eestlane on ikka m... kül.Mina ka selle suve algul lüsisin 45 euri hektar ja siis ilmusid mingid teenuse jobud ja ütlesid,et neile piisab 35 ka.Ma küsisin mees kas traka võitsid loteriiga,et raha vihkad.Vastas,et sellepärast ongi nii odav kuna liisu tahab maksmist.No mis sa teed sellistega.Ja selliseid on palju.Aga lõpuks ikka alla 40 mina ei kukutanud ja sellel aastal arvasin ka sinna 50 kanti peaks küsima.Õnneks hakkab meil asi sinna kvaliteedile ka kiskuma,et kes ikka kakkub selle heina maha seda enam rohkem ei taheta.Tean meest kes vanasti niitis kuni tuhat hektarit hooajal aga nüüd istub kodus kuna kvaliteeti polnud mingit.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 07, 2012 8:57 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Aga milleks te üldse hooldusniite teenust teete, selle suhtes peaks tegema "ühiskondliku leppe", et ei niida ja kõik.
Las siis igaüks vaatab ise kuidas saab ja kas tasub. Need teenusepakkujad on reeglina kas oma- või naaberküla talumehed ja siis pärast on jama, et omanikud ei taha rentida või tahavad kole palju raha. Selle probleemi "lihtsalt niitjatega" on tootjad endale ise tekitanud lootes saada vähese vaevaga natuke raha, linnamehel reeglina põkat ei ole millega niita.
Kui massiline teenuse pakkumine ära lõpetada, siis aja jooksul laheneb ka soovijate asi ise, alati jääb mõni optimist, kes edasi niidab, aga igale poole ta ei jõua ja sealt tekivad juba probleemid sellega, et töö ei ole õigeks ajaks tehtud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 6:46 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
Jah niitmisel ja niitmisel on vahe,ikka ja alati võetakse selline,kellel jääb peale purustamist põld ilusaks,et endalgi hea vaadata.Nüüd pigem nõutaksegi kvaliteeti,ja vastavalt sellele ka hind. Ma olen näinud igasugust niitmist üks põld ilusti niidetud,samas teine põld on nagu kakutud kana.Sellised kes ei oska ei sa või ei taha korralikult niita,pole mõtet minna põldu rikkumagi,lihtsalt kole on vaadata. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 10:29 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
No neid kes seda teenust pakkuvad on kül niipalju kuna tean päris firmasid kes on registreeritud linna ja elavad ainult teenusest.Need ei lõpeta kunagi ära.Talvel pusivad lund ja suvel siis kõike muud.Aga jah õnneks paneb kvaliteet asja paika ja kui nad niidukeid ümber ei vaheta siis jääb neil tööd ka järjest vähemaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 1:03 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Kaido kirjutas:
No neid kes seda teenust pakkuvad on kül niipalju kuna tean päris firmasid kes on registreeritud linna ja elavad ainult teenusest.Need ei lõpeta kunagi ära.Talvel pusivad lund ja suvel siis kõike muud.Aga jah õnneks paneb kvaliteet asja paika ja kui nad niidukeid ümber ei vaheta siis jääb neil tööd ka järjest vähemaks.


Sul see Cabe- mis küljelt niidab? Et rattad ei sõku. Eks sõltub mehest ka kes niidab, üldiselt teenust tehes ei taha keegi masinat ka lõhkuda. Sest kurat teab mis seal maas on.
Ma ei tea kas olen rääkinud siin foorumis kuidas liblikas puruks sõideti. Küsiti, et kiva on- "ei". Pärast niiduk laiali- kivi polnud aga oli mingi raudtee rels või mingi jäme jurakas maast väljas natuke.
Kuulsin, et kuskil seal virumaal vmi pidi keegi niitma selle McConneliga. 6m lai niiduk ja pidi maru kõrgelt niitma (30-40cm), põhjusega, et Prias pole nagu ära vist märgitud et kui kõrgelt tuleb niita vmi. Kas tõsi ei tea- oma silmaga pole näinud aga kuulnud olen.

Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 1:28 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Niitmise teenus tundub olema nii magus raha, et keegi ei julge otse öelda, et enam ei lähe :roll:
Mina võin küll kinnitada, et ei ole käinud ja ei kavatse ka edaspidi minna kuhugi teenust tegema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 1:33 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
Minu arust ei ole mõtet ka päris keelduda. Niitmisteenus on ju tegelikult tore võimalus masinatele lisatööd leida ja natuke lisa teenida. Mõttekoht on aga see, kui soodsa keskkonna me ise tugitoolimeestele loome. Reguleerima peaks ikka hinnaga. Tegelikult ei ole ju linnameestel eelist. Põllumees/teenusepakkuja saaks ju sama maa kasumlikumalt kasvõi niidetud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 1:45 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Tegelt jah mis mõttega mina keeldun rahast mille siis keegi teine tasku paneb.Minul on see cabe finlandia niiduk ja rattajälgi ei jää.Ja tõesti sellel aastal oli neid kes ajasid taga kvaliteeti ikka kordades rohkem kui varem.Kes aga nägi põldu mis oli selle cabe niidukiga niitetud see enam teisi põllule ei lasnud.mina niidan umbes 10cm kõrguselt.Olen näinud niitmist kus hein oli nädal hiljem mulle üle põlve.Vanainimene kartis,et kas peab nüüd laskma kellelgi teisel üle niita muidu hakkab pria pahandama.Aga mammi toonitas mõtle nemad võtsid ainult 35 euri hektar.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 1:57 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
Kellel niiduk olemas on nendel on ju hea võimalus lisaraha teenida ning seda läheb alati tarvis. :) Kui töö on tehtud korralikult ja kvaliteetselt siis võib ka vastavalt hinda küsida. Üldiselt pean nõustuma eelkõnelejatega, et kvaliteet on viimastel aastatel hinda läinud rohkem kui odav hind. Sügisepoole ringi sõites oli väga hästi näha, millised põllud on korralikult purustatud ning millised on madala kvaliteediga.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 08, 2012 2:11 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kõik on õige, et hinnaga tuleb asja reguleerida, aga siis ei ole ka asjakohane kurta, et maaomanikud võtavad maad tagasi ja ainult niidavad teenusepakkujate abil, sest 95% teenusepakkujatest on põllumehed, kes selle sama teema alguses kurdavad ebaõiglase toetuste skeemi üle ja siis valavad ise vette peale sellele veskile, et kiiremini käiks.
Siia lõppu sobib heasti Kaido ütlus:
Kaido kirjutas:
Kuram see eestlane on ikka m... kül.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2012 6:53 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
simok kirjutas:
Kaido kirjutas:
No neid kes seda teenust pakkuvad on kül niipalju kuna tean päris firmasid kes on registreeritud linna ja elavad ainult teenusest.Need ei lõpeta kunagi ära.Talvel pusivad lund ja suvel siis kõike muud.Aga jah õnneks paneb kvaliteet asja paika ja kui nad niidukeid ümber ei vaheta siis jääb neil tööd ka järjest vähemaks.


Sul see Cabe- mis küljelt niidab? Et rattad ei sõku. Eks sõltub mehest ka kes niidab, üldiselt teenust tehes ei taha keegi masinat ka lõhkuda. Sest kurat teab mis seal maas on.
Ma ei tea kas olen rääkinud siin foorumis kuidas liblikas puruks sõideti. Küsiti, et kiva on- "ei". Pärast niiduk laiali- kivi polnud aga oli mingi raudtee rels või mingi jäme jurakas maast väljas natuke.
Kuulsin, et kuskil seal virumaal vmi pidi keegi niitma selle McConneliga. 6m lai niiduk ja pidi maru kõrgelt niitma (30-40cm), põhjusega, et Prias pole nagu ära vist märgitud et kui kõrgelt tuleb niita vmi. Kas tõsi ei tea- oma silmaga pole näinud aga kuulnud olen.

Simo.

See on viga,et pria pole ära märkinud kui kõrgelt peab niitma,see on küll kirjas,et purustatud heksel ei tohi olla üle 15 cm.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2012 7:00 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
Ja rääkides kvaliteedist siis ikka ja alati kutsutakse neid uuesti,kes on töö korralikult teinud,me isegi oleme aastaid käinud niitmas,ühtedel ja samadel inimestel,alati on rahul oldud.Mõned erandid muidugi kes on hinda liiga kõrgeks pidanud,ma olen öelnud ka,et kui tahad head tööd siis sellele ka vastav hind,kui ei meeldi võta siis odavam 25 euriga tegia.Muide meil liikus ka selliseid möödunud suvel siin! Mul on nende kohta veel mõndagi huvitavat rääkida,aga pole praegust aega õhtul kui aega saan siis kirjutan. Edukat päeva kõigile! :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 7:42 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Juul 09, 2009 9:30 pm
Postitusi: 219
Asukoht: Põlvamaa
küsida võib kõike! oleneb ikka kohalikust situatsioonist ja maaomanikust ja enda hädatarvidusest palju maksta.
omaniku huvi on ju suuresti ikka raha teenida, palju neid aatemehi ikka leidub. ise pead vaatama kustmaalt sul veel toimetamine ära tasub ja mida tahad saavutada. nii, et suhteline...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 9:28 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Lugedes teema pealkirja siis EV vaatabki ju toetused ümber - toetused kreekale!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Eesti riik peaks ka toetused ümber vaatama
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 10:40 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 12, 2011 6:09 pm
Postitusi: 178
Igasugused järelveetavad niidukid teevad ka ilusat tööd. kvereland FX300 purustab väga hästi ja rattajälgi maha ei jää, aga seda juhul kui kiirus valitud vastavalt põllule mitte ei aeta hirmsaid hektareid väikese raha eest. Selle masinaga olem isegi lauda ümbert ülekasvanud muru niitnud, umbes 20cm kõrgune ja tulemus jäi nagu murutraktoriga niidetud. Terasid tuleb vahel õgvendada ja teritada ka, siis on tulemus väga hea. Kui aga ilma masinat puutumatta pannakse hooaja algusest lõpuni välja mõttega- peaasi, et lapiti maas ja jäljed peal, siis ei saagi kvaliteeti olla. Pria mehed peaks hakkamagi toetusi maksma töö kvaliteedi järgi, kui kvaliteet 100% siis ka 100% toetusest saab ning mida sitemini töö tehtud seda vähem makstakse või ei maksta üldse.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 31 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.