Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 2:17 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2016 6:09 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Dets 05, 2009 8:40 pm
Postitusi: 79
Ega muu ei aita kui seataud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2016 6:38 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
jahh,kahjuks töesti,endal tundub küll,et sigu läheb aina rohkemaks,valus tõdeda,aga tõesti vist seakatk aitaks ainukesena. Läänemaal paraku veel pole. Seapidajad ärge pahandage:D

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2016 7:13 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
https://www.youtube.com/watch?v=8oe3YO6RzIU https://www.youtube.com/watch?v=v7JATeB8Ug0 Jahimeestele vilja müümine on iseendale noa selga löömine. Väidetavalt lisasööki saavad metssead saavad varem suguküpseks toovad suuremad pesakonnad ja võivad ka aastas pesakonna rohkem saada. Eestis on jahindusest tehtud metssea kasvatus talunike arvelt, üle 25 aasta tagasi ("heal nõukogude ajal") polnud mingeid elektrikarjuseid vaja ja maainimesed said kõik oma kartulid kätte- nüüd sigu nii palju et keeravad segamini metsa ,põllud ja õuemuru :evil:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2016 9:45 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
oma kogemustele toetudes polnud ka 25 aastat tagasi seis roosilisem

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2016 11:14 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
urm71 kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=8oe3YO6RzIU https://www.youtube.com/watch?v=v7JATeB8Ug0 Jahimeestele vilja müümine on iseendale noa selga löömine. Väidetavalt lisasööki saavad metssead saavad varem suguküpseks toovad suuremad pesakonnad ja võivad ka aastas pesakonna rohkem saada. Eestis on jahindusest tehtud metssea kasvatus talunike arvelt, üle 25 aasta tagasi ("heal nõukogude ajal") polnud mingeid elektrikarjuseid vaja ja maainimesed said kõik oma kartulid kätte- nüüd sigu nii palju et keeravad segamini metsa ,põllud ja õuemuru :evil:

Ma ei hakka tervet postitust lahkama- niipalju küsin, et kas oled ikka kursis, et üle 10 kg ei tohiks 24h jooksul sigadele sisse sööta, seadus nimelt keelab seda. Samuti on seaaiad keelatud. Seega pole mõtet kõvatada asja üle, mille eest siinmaal karistada saad. Ja minule kui tagasihoidlikule jahimehele on arusaamatu, miks sigadele ei tohiks sööta viia, kui tänu peibutussöödale lasen ma igal aastal portsu sigu. Sööda pealt sigade summimine on oluliselt produktiivsem tegevus kui mööda metsi kambaga ringi trallida ja kari "lennus" hoida...
Peibutussöödalt lastes on suht kindel, et siga nähes , on siga ka käes. Ajujahis ei pruugi lood nii roosilised olla. Ja söötmiseteema lõpetuseks tuletan meelde, et sead võivad küll veidi hiljem suguküpseks saada, aga maha nad ei sure, kui lisasööta või peibutust ei saa. Kärss on tugev ja kangutab aastaringselt vajamineva.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2016 12:38 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Just nimelt "ei tohiks" mul nii isa kui vend olid kolhoosis kombainerid -no ei olnud nii et nagu üks eelkõneleja rääkis 35-40 ha põld maatasa tehtud, jah pisut metsaäärtest ,mul mullu läks maja eest 4,5 ha hernest sigade nahka , kui näitasin öösel lambiga ,siis siga ei jooksnud ära vaid mulle peale. Ja seadusi peaks muutma ja kaitsma leiva lauale toojat mitte hobijahimehi kes tahavad põllumehe vilja peal nuumatud sigu ilma metsa minemata pukist või maasturi aknast lasta, et ikka lähen ja iga kord saan ja mitu - no peab teisi ikka nii tihedalt olema.


Viimati muutis urm71, Pühapäev Juun 05, 2016 1:02 am, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2016 1:01 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Kui minu viljakasvatust võtta metssigade söötmisena siis peaks jahiseltsile kirjutama arve kus hävitatud pind hektarites korrutada saagikuse ja keskmise hinnaga ja ilma nurinata peaks raha minu töö eest laekuma minu arvele mitte et mina vean km. kaupa elektrikarjuse traati ,maksan 3-4 korda suve jooksul trimmerimehele et ta karjuse alt niidaks ,siis jooksen igal hommikul karjuseaiad läbi ja seon traadid paelad kokku. Ja siis korjan vähese allesjäänud vilja kombainiga kokku ja peaks siis saadud raha eest suutma maksta viljaseemne, kütuse jne eest. No kurat ei ole õiglane, varem sai vilja kasvatatud normaalselt -enam ei saa. Metsloom peab elama metsas ja kartma inimest ja koera haugatust ja seda ta teeb just siis kui ta teab mis on ajujaht , mitte 15-30 pealiste karjadena mööda põlde kolades, kus sügisõhtul jahimehele oma muret kurtes võtab mees oma maasturist binokli ja ütleb "aga see ju emis põrsastega ei tohi häirida" "las söövad sinu põllus ennast ilusti rasva küll me pukist ja platsilt laseme kui meil vaja on " seda viimast ilmselt mõtleb mitte ei ütle.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2016 1:07 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
http://eestielu.delfi.ee/saaremaa/elu/s ... d=73718007
Ilmselt selline statistika tehtud üle Eesti ,no surmkindlalt tegelik sigade arvukus 4-5 korda suurem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2016 1:49 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
http://www.keskkonnaagentuur.ee/sites/d ... e_2015.pdf
metssigade kohta siis alates lk 27


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2016 8:05 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Minul käisid sead tänavu hernest rappimas. Ühe lasin maha- rohkem ei saanud. Samas panin tähele, et emisel põrsastega olid hundijäljed järel. Eks hunt käis ja lätsutas põrsaid. Ajasin emise minema- või läks ise see pole teada. Hundu ilmselt kaotas ta ja tuli mulle öösel kella 1 ajal karja. Tegi korraliku show, kus oli kõik, nii tants, tagaajamine, kisa, valguseffektid ja kärts-mürts. Minu piirkonnas on sigu vähe, hunte samuti. Aga see, et aprillis tuleb üksik hunt lihaloomi koduukse ette kimbutama näitab seda, et kui metsast pole võtta ,siis võetakse sealt kus võtta on. Ja ilmselgelt algab peale seapopulatsiooni suurt allaviimist arutelu teemal "miks meil hunte liiga palju on" Aga selle kõige juures olen ma teadlik,et on probleemseid piirkondi, kus on sigu liiiiga palju. Eks seal tuleb sigu rohkem lasta ja jahimeestele pinda käia. Muud lahendust ei ole. Võid ka aedikuid ehitada ja tonte toppida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2016 9:48 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Tegelikult tuleks hundi ja ilvese tapmine võrdsustada inimese tapmisega, siis suudaks need kaks ise ja sead ja kõik muud lojused ohjes hoida ja probleemid ei lähekski sedasi lappama nagu nad täna meil on läinud. Kui on vaja hunti-ilvest lasta on kõik jahimehed kohal, kui on vaja põllust siga lasta pole neid kuskil, minu kandi jahimehed on nii kõvad mehed, et pole viie aasta jooksul põllust mitte ühtegi siga suuutnud lasta...
Kohati on metsas sigala pidamine sellised mõõtmed võtnud, et ammu tuleks lõpetada sigade küttimine ja alustada nottimisega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2016 6:05 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Kui eile öösel oma "vihakõne" lõpetasin kell 2 läksin korra uksepeale vaatama ja oligi 3 suurt siga kartulipõllul , kuna vihma pole olnud ja maa kuiv ei saa nad ka elektrikarjusest õiget laksu ja astuvad rahulikult kahe paela vahelt läbi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2016 8:32 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Sead ikka käivad kartulis. Lasid sea maha?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2016 7:28 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 15, 2015 10:37 am
Postitusi: 11
Asukoht: Raplamaa
Olin vahepeal täielikult loobunud heinamaade silumisest aga nüüd, kui katk metsseafarmi räsinud on, võiks uuesti asja käsile võtta.

Künni jaoks ressurss puudub... Mis oleks alternatiiv?
Keeruliseks teeb asja ka see, et on nii turvasmuldasid kui ka kiviseid karjamaid.

Kunagi sai proovitud "vene mänguasjaga" (mingi siledate ketastega kõrrekoorija moodi kipakas) mis mineraalmaad isegi natuke pudistas aga turba peal üldse ei töötanud.
Suure H lohistiga proovides veab turbased mättad lihtsalt minema ja jõhkrad augud jäävad ikka...

Oma lolli aruga olen vaadanud Poola sakiliste, tihedalt asetsevate ketastega randaale: hinna poolest kannataks osta aga kas on õige masin selle töö jaoks?
Igasugune nõu on väga teretulnud :)

_________________
Sepa talu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 22, 2016 6:12 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Apr 20, 2012 2:51 pm
Postitusi: 143
Asukoht: Raplamaa
Ega turbaste pindadega häid valikuid ei olegi. Ühe 15 ha lasin tuimalt vene raskerandaaliga kuni mustaks sai ja siis seeme peale.
Olen proovinud rullida, äestada, libistada erinevate kombinatsioonidega (tala-äke-tala, betoonist el.postidega jne) turbale ei ole ükski vääriline vastane :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.