Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 11:17 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2011 1:59 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
Kas heinamaad oleks võimalik ntks randaaliga siledaks teha, või siis natukenegi siledamaks. Sead on ikka jubedat tööd teinud mõnedel põldudel. Ja kui ntks ära randaalida, kuidas siis järgmisel aastal heinakasvuga on? Kas ikka midagi tuleb üles ka?
Põhiküsimus olekski siis, et kuidas saada heinamaa siledaks?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2011 7:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
ONiils kirjutas:
Kas heinamaad oleks võimalik ntks randaaliga siledaks teha, või siis natukenegi siledamaks. Sead on ikka jubedat tööd teinud mõnedel põldudel. Ja kui ntks ära randaalida, kuidas siis järgmisel aastal heinakasvuga on? Kas ikka midagi tuleb üles ka?
Põhiküsimus olekski siis, et kuidas saada heinamaa siledaks?

Vett täis soorullid peale kõva vihma :P
Tegelikult kui uuesti külvata saab näiteks augusti kuuks täitsa asja. Aga kindlasti tuleb enne teha hooldusniide et rämpsust lahti saada (maltsad jne)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2011 7:38 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
Aga kui ei külva, et lased looduslikult kasvada?
Oletame, et lähen sellise http://www.soov.ee/tallinn/Randaal_1320662.htm?ca=1&last=1 randaaliga põllule, kust on hein ära koristatud, ning kus on nii värskeid seatuhnimisjälgi, kui ka aastaid vanu mättaid ja niisama ebatasane maa. Kas see randaal üldse suudab midagi ära teha? Või peab midagi raskemat olema?
Põllud on nii jube konarlikud, et kiirust ei saa üldse ülesse, ning lõhub ka masinaid. Kaarutajat eriti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2011 9:21 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
ONiils kirjutas:
Aga kui ei külva, et lased looduslikult kasvada?
Oletame, et lähen sellise http://www.soov.ee/tallinn/Randaal_1320662.htm?ca=1&last=1 randaaliga põllule, kust on hein ära koristatud, ning kus on nii värskeid seatuhnimisjälgi, kui ka aastaid vanu mättaid ja niisama ebatasane maa. Kas see randaal üldse suudab midagi ära teha? Või peab midagi raskemat olema?
Põllud on nii jube konarlikud, et kiirust ei saa üldse ülesse, ning lõhub ka masinaid. Kaarutajat eriti.

Aga kas künd ei tuleks kõnealla?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 09, 2011 2:29 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
90 hp Belarus ja kolmehõlmaline ader :D Päris mitu kuud peab vist kündma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 09, 2011 4:59 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Apr 07, 2008 10:07 am
Postitusi: 233
Asukoht: Võrumaa / Tartu
ONiils kirjutas:
90 hp Belarus ja kolmehõlmaline ader :D Päris mitu kuud peab vist kündma.


Kui suur sul see põld on, et pead mitu kuud kündma. Meil kasutada umbes sama võimsusega mtz ja kolmehõlmaline tavaader ja ei künna ka kuu aega, kui kasvatame enda tarbeks vilja. Ning sul pole ilmselt sellist savimaad, nagu lõuna-eestis on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 09, 2011 5:26 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Oi kui saaks esisillaveoga traktoriga künda, siis see oleks minu jaoks midagi erilist sest praegu mtz 80 ja 2 hõlmaline tartu ader, siis see künd on pehmelt öeldes okse ja kevadel otsustasime et laseme osa üldse teenusena künda, sest kui ikka päev otsa jeblad mingi 1ha või 1,5 ha siis see kulutatud nafta ja aeg sellise sita kvaliteediga on suht raiskamine.Muidu mul naaber kündis varemalt 3 hõlmalise tavaadraga ja hiljem pöördadraga ca 150 ha.
Me rentisime sel aastal ühe heinamaa kust jookseb elektriliin üle ja paar aastat tagasi kui oli väga märg aasta siis need elektrikud vahetasid liini ja postid välja.Aga seda tehes tekitati sinna ikka reaalsed rööpad.Saime kuidagi sealt heina tehtud aga kaaruti sai korraliku vatui sealt ja osa jäi üldse tegemata sest lihtsalt polnud võimalik kaarutada.Ega nüüd polegi seal muud teha kui põlluks sest lisaks rööbastele on seal alles veel mingid ülisuured kokkukünni ja lahkukünni vaod.Jube kuumaastik oli ikka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 09, 2011 11:37 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kündmine on kõige vastikum töö üldse põllumajanduses, olgugi et esisillavedu ja pöördader.
Stress tuleb peale paljast mõttest juba...
Ja kui põllutööriistu sugude alusel liigitada siis ader on kindlalt naissoost - saada see tegema seda mida tahad ja nii nagu tahad.... no krt.... neid kohti kust kõike reguleerida saab ei jõua esimese hooga ülesse lugedagi...
Päev otsa krutid ja siis viskab lõpuks ikka kopa ette kuna päris paika ikka ei ole saanud ja annad lihtsalt talda ja keerad maa vägisi teistpidi, sest muud tööd tahavad ka tegemis ja ei ole aega seal lõputult lolli mängida.
Mitu korda olen kündes mõelnud, et peaks hoopis freesi muretsema, seda vähemalt lihtsam paika saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 10:48 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Kündmine on kõige vastikum töö üldse põllumajanduses.
Kuis nii, kündmine on ju mõnus rahulik töö. Künnad ja vaatad taha, silm puhkab, vao otsas peatuvad autod, inimesed tulevad välja, teevad pilti. Või olen mina millestki valesti aru saanud :D Ma ei räägi siin kündmist võistlusadraga.
See on sul Rait täita õigus, et ader on kui naine, tuleb hellalt koheld, st kõike, mida reguleerid tuleb reguleerida natukene mitte robustselt, mitu ringi . Paljudel meestel, keda ma juhendamas olen käinud on kirunud, et ei saa atra jooksma aga ise keeravad kogu aeg väntasi ühest äärmusest teise kuigi võiks keerata vända keskele ja oleks asi korras.
Mis sellel Tartu adral siis viga on ,et sellist kehva kündi teeb? MM il künnavad ka mõned ainult tagasillaveolise traktoriga ja on isegi võitnud. Kas siin võiks olla midagi sellist, et kehva tantsiat segavad isegi munad. Ma arvan, et sitas künnis ei ole kindlasti süüdi sinu mtz80 ja adra saab ka kindlasti jooksma kui sa natukenegi viitsid mõelda. Pane kasvõi siia mõned pildid üles ja ma ütlen, kust kohast mida keerat. Teeme künnitöö nauditavaks :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 11:15 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Ma ei ütle et ader sitt on, aga ta on sellele traktorile liiga suur, veab lihtsalt traktori ära.Ma arvan et kindlasti saaks reguleerides paremaks aga põhimõtteliselt kartulimaad sellega ikka ei künna.Viljamaad ehk küll, aga kartulimaa üritan ikka võimalikult sügavalt künda.Noigatahes ei saa mõnuga künda, koguaeg veab viltu ja ratas ringi.Ma arvan ise et see 45 cm korpuse kohta on natuke palju.Võiks 35 cm olla.Pilti vist praegu ei leia, aga kui ei usu siis võin sügisel vbideo teha :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 2:39 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
Ei kündmine on tore jh, siis kui adra jooksma saad :D
Aga ikkagi, mida teeks selline randaal seal põllul http://www.soov.ee/tallinn/Randaal_1320662.htm?ca=1&last=1
Eks ikka ju mättad ja asjad lõhub ära. Aga kas järgmine aasta hein ka üles tuleb?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 9:55 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2011 3:28 pm
Postitusi: 42
Sama siin. Mõned metsheinamaatükid on ikka päris ropult mättaid - ebakumerusi täis. Eks kõige parem variant oleks ikka kündmine, samas mõni kiirem ja mugavam alternatiiv võiks olla. Olen mõelnud pehmemal ajal suuremate rullidega üle käia, aga sellised head suured rullid hetkel puudu. Hea pöördader ka puudub suuremate tükkide jaoks.

Täna sai vaalutaja vatti ja vilet, kuidagi sai vaalud valmis. Aga ma kardan et ruloonipressiga mees annab homme molli, et tal raputada sellisel põllul lasin.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 10:01 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
See randaal teeb asja ainult hullemaks.
Lugedes teemat meenus üks vana asi:millalgi 70-ndatel (mtz-52+jäikader 3x35) kündis mees sügisel 350 ha siis said kodumajandi põllud valmis,selleks et püsida rajoonis esimene läks kõrval majandisse maad pöörama.Pikalt ei lubatud olla muidu napsabki äkki autoostuloa omale(parteisoosik oli naabermajandi oma)
Kas ajaga lähevadki mehed ja masinad sitemaks?

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 10:21 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
kaspar78 kirjutas:
Kuis nii, kündmine on ju mõnus rahulik töö. Künnad ja vaatad taha, silm puhkab, vao otsas peatuvad autod, inimesed tulevad välja, teevad pilti. Või olen mina millestki valesti aru saanud :D

Noh jah, eks ma ka püüan sinna poole, aga algatuseks oleks hea sedasigi, et kannataks rahulikult südamega vaadata, silmade puhkamiseni on veel pikem tee.
janek_s kirjutas:
...millalgi 70-ndatel (mtz-52+jäikader 3x35) kündis mees sügisel 350 ha....
Kas ajaga lähevadki mehed ja masinad sitemaks?

Kindel see, mul võtab kukla pealt karvad turri juba see, et vaja 100ha pööraga künda.
350ha kündmiseks kuluks minu tempo juures 50 päeva vähemalt ja kus sügisel see aeg on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Heinamaa silumine
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 10, 2011 10:28 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Oli lihtne jah kui teed oma ühte tööd päevad otsa.Praegu päeva jooksul sada asja ajada.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 62 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.