Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 13, 2024 6:34 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 11:49 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Nov 25, 2010 11:17 am
Postitusi: 1
Tervist põllumehed ja teisedki!
Sooviksin Teie abiga läbi viia turu-uuringu, mis tulevikus aitaks Teie soove tootmises realiseerida.
Loodan Teie vastutulelikkusele. Järgnevalt mõned küsimused:
1.Kas elate enamasti maal/linnas?
2.Kas elate enamasti kortermajas või eramajas?
3.Milliseid sõiduvahendeid igapäevaselt kasutate (sõiduauto, jeep, traktor)?
4.Kuidas Te eelmisel talvel lumekoristusega hakkama saite(lumelabidaga, sahaga, traktoriga, lasite vallal koristada jne.)?
5.Kui Teil oleks võimalik soetada maasturautole paigaldatav sahk, siis kas see oleks Teile vajalik ost?
6.Milline oleks kõrgeim hinna piir üle mille Te maasturi sahka kindlasti ei ostaks:
a)ei taha üldse sahka osta
b)25000-30000
c)30001-50000
d)50001-65000
e)65001-80000
f)80001-90000
g)kui on hea sahk ostan, ükskõik mis hinnaga
7. Kas eelistaksite pigem odavamat vintsiga tõstetavat sahka või pigem hüdraulist sahka, kuigi see on kallim?
SUUR TÄNU ABI EEST NING ILUSAT TALVE KÕIGILE!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 6:02 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Ameerikas maasturitel lumesahad üsna levinud, kuid nende masinad on ka tunduvalt raskemad-võimsamad. Meil valdavalt kasutusel jaapani kraam, mis üldjuhul ei kannata lumelükkamist - on selleks liialt kerged, (ei kuula siis hästi rooli jne). Tean, et Eestis mõned entusiastid kasutavad ka, võib-olla maasturiomanike foorumis on sellest juttugi olnud, ei tea. Kindlasti õhukest kohevat lund kannatab lükata, kuid suurema töö tegemiseks ikka traktor asendamatu.

Mis küsitlus(tes)se puutub, siis enamus põllumeestest suhtub neisse teatud skepsisega (ise kaasaarvatud) ühe kindla riigiasutuse järjekindla tegevuse tõttu. Antud küsimustele vastaks lühidalt vaid niipalju, et elan maal oma majas, (vajaminevad) masinad kõik esindatud, lumekoristusel kõik loetletud variandid kasutusel ja, sahast ei ole huvitatud. Tänan tähelepanu eest!

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 7:39 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Elan oma majas ja lumekoristuseks kõik varjandid olemas.Aga sahka sellele maasturile ei osta.Esiteks kallis ja teiseks on rohkem mänguasi.Jah kohevat ja väikest lund võib lükata aga sellest ju vähe kasu.Ka paksemat ja sula lund vaja millegagi koristada.Suht mõtetu asi maal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 8:59 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 01, 2010 2:47 pm
Postitusi: 57
Asukoht: Tartu
Tartus oli eelmine talv näha lumesahkadega varustatud maastureid. Olid kastikad, marki ei mäleta. Kastis olid (vähemalt neil kordadel kui ma neid nägema trehvasin) liivapuisturid. Tegelesid vist ülekäiguradade puhastamisega, või miskit sellist. Uuri välja, kellega tegu ja neilt saad vast adekvaatsemat inffi nende sahkade kasutamise mõttekuse kohta. Oma tarbeks vaevalt mõni talunik neid ostma hakkab, tal selleks otstarbeks traktor koos sahaga.
Eelmine talv sai nii maal kui ka linnas edukalt hakkama, Q ruulib :D kuid kui sel aastal ka sama palju lund tuleb, siis peab suurema kliirensiga sõiduki peale mõtlema hakkama.

_________________
Eestlased on toredad inimesed


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 25, 2010 9:41 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Hata kirjutas:
Tartus oli eelmine talv näha lumesahkadega varustatud maastureid. Olid kastikad, marki ei mäleta. Kastis olid (vähemalt neil kordadel kui ma neid nägema trehvasin) liivapuisturid.


Izusu pikapid. Ka Jõgeval lükkas eelmine aasta kõnniteid Izusu maastur koos sahaga, ning kastis liivapuistur. Kui seal puistur ikka liiva täis, siis peaks see masin edasi liikuma ka vähe suurema lume sees küll raskuse poolest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 7:02 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 30, 2010 5:39 am
Postitusi: 128
Asukoht: võrumaa metsade ja mägede keskel
Tere siis
elan ka maal omamajas,maastur on olemas millele käib ka sahk ette,aga toetan siin aare arvamust et paksu lumelükamisega jääb suht hätta.Endal traktor olemas millega saaks ka lund lükata ,aga valla poolt teed lahti aetud,ning seepärast pole oma tehnikaga suurt teinud talvel midagi.Mõned korrad kui on maru tuisk olnud öösel siis olen ka oma tehnikat kasutanud,aga seda on olnud suht harva :)

ps ma mõned aastat tagasi nägin paides sellist maasturit millel sahk ees ja liivapuistur taga,ajas seal eramajade vahel teed lahti mu arust sai täitsa edukalt hakkama. siis oli ka paks lumi tollel aastal :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 10:58 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Usas on väga levinud maastur + sahk. Ilmselt seetõttu, et eramuid ja väiksemaid teid on palju. Tuttava käive sõltub talveperioodil 100 % lumest- teeb eramutele lumelükkamist maasturiga. Tal siiski oluliselt võimsam masin siinmail nähtust. Mäletamistmööda olid maasturil taga topeltrattad, mootor 6 liitrine bensukas. Eks kõik sõltub ikka massist , masina kõrgusest, hobujõust ja rehvidest ja lumekogusest. On ju olemas ATV- jaoks ka lumesahad. Hobustele olid lumesahad. Inimestele ka on neid igas suuruses.
Eelmisel talvel ei saanud JCB ühe ülepõllu teega hakkama ja pakkis pillid kotti. Nii et iga asja jaoks on omad masinad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 27, 2010 9:58 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
Andrese talu kirjutas:
Usas on väga levinud maastur + sahk. Mäletamistmööda olid maasturil taga topeltrattad, mootor 6 liitrine bensukas.


Ilmselt oli tegemist Dodge Ram tüüpi masinaga, millel on tühimass juba 2.5t. Nii ta on jah, kui rattad maas ei püsis siis ei liigu kuhugi, olgu hobuseid kui palju tahes!

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 28, 2010 12:47 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Fordi kastikas on. Sealmaal üldse masinad ja naised suured :mrgreen:
Ahjaa, kui veel küsitlusele vastata, siis saha soetaks maasturile vaid siis, kui linnas teenust teeksin. Kui eelmisel aastal jäin lagedal põllul 110 hj valtraga lumme tühjalt kinni, mida ma siis sahaga maasturiga maal teen, kui viimane ei läheks sahatagi lumest läbi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 29, 2010 8:13 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Ram-i tühimass on vähemalt kolm tonni (diiselmootoriga isend). Ei Fordi F-seeria ka vähem kaalu, kui veel taga paarisrattad, siis kindlasti enam. Sõitmiseks vajavad C-kat-i. Aga loomad on nad küll, kahjuks suht janused ka

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 27, 2010 3:49 am 
Eemal

Liitunud: Reede Nov 26, 2010 8:41 pm
Postitusi: 8
Selline sahk on väiksemateks töödeks-pideva lükkamise tarbeks.Ei ole soovitav hange kangutama minna selle lahendusega.Sahaplaat ei tohiks autost laiem olla, st jälle seda, et laialt ei saa väga lükata.
Kui juba 40cm lund ei lähe sellega mitte kuskile.

Tehniline:Kui el.vintsiga tõstetav vms siis hakkb aku peale.Lumekette lisaks vaja, lisaraskusi, hakkab nii sildade, käigukasti, sassii peale.
Samas kuhu traktoriga ei pääse, linnas kõnniteed, kitsamad teed, peaaegu kannataks teha.Pole olemas tehnikat, mis igale poole sobiks.Mida rohkem erinevaid lumemasinaid, seda rohkem võimalusi.

Pigem väike traktor, pööratav sahk, lumefrees taga või liiva-sooapuistur.Nii lisaraskuseks kui ka liivatamiseks.Vana väetisekülvik kõlbab ka hästi.

Mina sahka ei osta, ma teen saha ise.
Lund tuleb varakult ja laialt lükkama hakata!Tuleb juurde , on kuhu lükata ja jõuab lükata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: SAHK - küsitlus
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 05, 2011 3:31 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Veebr 04, 2011 11:36 pm
Postitusi: 5
Asukoht: hiiumaa
Ma elan maal ja mu isal on zetor proxima 8441 muretsesime sami230 taha ja külatee puhastab küll ära. :D


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.