Tänane kuupäev Laupäev Mai 18, 2024 1:05 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Maaomanikud pajatavad
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 12:43 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Teeks juttu põllumaade ostust-müügist, ka rentidest. Kuigi mul on üle 5% kasutuses olevatest põllumaadest omandis (saadud tagastamise teel ja EVP-de eest) on enamus maid rendimaad. Läksin esimese põllumaa ostuga soost, kohe tingima (kuulduste põhjal pole siinmail sellist hinda kui esialgu küsiti keegi veel välja käinud). Hind küll pisut sel kevadel langes, aga kuna Pank annab selle tagatisel vaid 30 % laenu, palusin omanikul sügiseni oodata. Täna käisin rendilepingut lõpetamas (vili lubati siiski minul koristada), kuna eemal asuv OÜ oli otsustanud selle ära osta.
Selge on see, et endast suurematega sõdida ei saa. Samas iga idioodi küsitud hinnaga ei tahaks ka nõus olla. :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 4:45 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Palju siis küsiti maa eest kui tahtsid osta.Meil siin küsivad 20 ümber ja alla ei anna keegi.Endal ka enamus rendimaad ja renti olen siiani 200 hektari eest maksnud aga nüüd tuleb vist hakata rohkem välja käima.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 10:17 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
200 oled isegi hästi hakkama saanud. Ma tean et 400 ringi on umbes. Muidugi oleneb ka maast ja küsijast. Kes natuke rohkem toetustest teab ütleb et vaat mis suured toetused sa saad selle maa eest aga mis kulutused sinna sisse lähevad seda ei rehkenda sulle keegi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 11:39 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
1000 per ha
Kahesaja krooniga ei tee juba neli aastat midagi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 5:19 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
meil tavalisellt maamaks rendiks,kui keegi rohkem tahab kerigu p... suure rendi puhul nagu juba 1000 ja 1500 ha peaks maaomanik juba vastutama korralikult toimiva kuivenduse ja kraavide puhtuse(võsa) korrasoleku eest+ kui maad läbib el liin seal asuvad kivivared jms siis kohe hinda kõvasti maha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 7:48 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
No meil siin Lõuna eestis pole maad ka nii head kui seal kesk eestis.Ja minul on enamus väikesed põllud.Kuid rent on selline kõigil meiekandi ühistutel ka.Meil on isegi selline kokkuleppe omavahel,et rohkem ei maksa.Või muidu las kasvatab võsa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 3:48 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Maade eest maksan siiani alla 1000, sel aastal sain ka põllu mille eest peremees lubas ise pudeli välja käia, kui see põllumoodi välja nägema hakkab. Tean, et naaber vallas põllumehed hoiavad kokku ja hinnad on jäänud alla 500.
Ostu puhul, tuleb ca 30 aasta ports kohe tagataskust leida.

Küsimus on tegelikult selles.
Käisin täna Hr. Kaleidoskoopi põlde vaatamas. On ikka ilusad. Lähen ja teen juttu nende omanikega. 2000 per ha on nende eest kasulikum, kui minu omade eest 500. Kui Hr. Kaleidoskoop ise 3000 per ha välja ei käi. :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 5:30 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Arvan kes väga kõrget hinda maksavad ei räägi omavahel kokku ja kui mina peaks maksma rohkem kui 500 siis hoidku see maa endale.Ilmselt on rentnikud selle rendi ise üles upitanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 5:33 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Äkki olid need hoopis Kaido sinu põllud. :? Siis pääsen mingi 700 või. :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 5:46 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Jah oleks ka mul mõni suur põld oleks tore küll..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 11:05 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Maaomanikuna leian, et kui olen teinud investeeringu, peab see mulle tootma. Põllumaa võimalikud tootmisviisid on rent või põllumajanduslik TOOTMINE (ma ei räägi vilja KASVATUSEST, nagu mõned viljelevad). Et maaomanik oleks rahul ja rentnik samuti, tuleb leida kompromiss.
Neile, kes elavad toetustest, on see loomulikult üle mõistuse suur summa ja sellistele ei ole maaomanikul mõtet ka maad rentida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 11:07 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Mulle endale meeldivad kõige rohkem kuni 20 ha põllud, siis on silmaga näha kuidas töö edeneb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 11:13 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kaleidoskoop kirjutas:
Maaomanikuna leian, et kui olen teinud investeeringu, peab see mulle tootma. Põllumaa võimalikud tootmisviisid on rent või põllumajanduslik TOOTMINE (ma ei räägi vilja KASVATUSEST, nagu mõned viljelevad). Et maaomanik oleks rahul ja rentnik samuti, tuleb leida kompromiss.
Neile, kes elavad toetustest, on see loomulikult üle mõistuse suur summa ja sellistele ei ole maaomanikul mõtet ka maad rentida.

Kas ka hiljem müüa?
Minu käes on mõned põllud ajutises kasutuses (riigireserv). Tema müüb-rendib neid vaid läbi oksjonite.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 07, 2008 11:21 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Alati ei saa lähtuda sellest, et äkki läheb käest ära ja ma jätan midagi tegemata. Seda saad teha siis, kui rendileping lõppemas ja omanik ei soovi pikendada.
Riigimaad on saanud oksjonitelt osta ka kuus korda hetke reaalhinnast kõrgemalt. Maa väärtus on ainus mis ei lange, vaid kasvab.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 08, 2008 11:39 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kaleidoskoop kirjutas:
Mulle endale meeldivad kõige rohkem kuni 20 ha põllud, siis on silmaga näha kuidas töö edeneb.

Mulle endale meeldivad kõige rohkem üle 20 ha põllud, siis ei ole keelegil silmaga näha kuidas töö edeneb.
Sellel põllul kasvataks vilja-rapsi. Põllu keskele toodaks väiksel peenral mittetoetatavaid kultuure. Saadud tuludest ostaks siis minagi kuus korda hetke reaalhinnast kõrgemalt põllumaad. Ja seda SULAS. Maa väärtus on ainus mis ei lange, vaid kasvab.
Oh, ohh, ohhhh, ……… Praegu veel ei ole mul sellist põldu. :?


Farmaatsia on ka mittepõllumajanduslik!?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.