Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 13, 2024 10:05 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 08, 2008 7:29 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Kurat kirjutasin pikka juttu ja ühendus katkes.Tahan üelda,et toetus on maa harijatele mitte omanikele.Ja kui omanik arvab,et mina saan sellest rikkaks las ta siis harib ise ja näeb kuidas tulu tuleb.Küsimus neile kes ostavad hirmsa raha eest maad,mittu aastat läheb enne kui see maa ennast ära tasub.meil lõunaeestis pole maa just kõige parem ja kui käija palju pappi välja siis maksavad ka lapselapsed seda.Kas sellel on mõttet.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 09, 2008 5:26 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Kaido ütle mis lõuna eesti põldudel häda? Kas Muhu saarel oleks paremad ja suuremad ning vähemate kividega w?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 09, 2008 6:41 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Targemad väidavad,et mulla viljakus on palju kehvem ja minul näiteks pole ültse põldu kus ei ole mäge sees.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 09, 2008 10:59 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Mul on kasutada põld (kusjuures piirneb minu kinnistuga, kui ka naabri karjamaadega) mille omanik on Keskkonnaministeerium. Kasutame seda 1/2 ja 1/2 naabrimehega praegu illegaalselt. On kellelgi ideid mis moodi saaks kasutust legaliseerida. Kõrval toodab üks ärimees „euroheina“ 840 per ha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 09, 2008 9:48 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Juun 07, 2008 7:31 pm
Postitusi: 251
Lõuna-Eestis on ka see miinus et põllumees ei saa täit toetust tehtud töö eest. Pria jagab toetusi ju massiivipindade järgi, mis on plaanimaterjali alusel määratud kuid mägedes on ju tegelik haritav pind palju suurem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 09, 2008 11:21 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Apr 07, 2008 10:26 am
Postitusi: 3
Asukoht: Saaremaa
jürto kirjutas:
Kaido ütle mis lõuna eesti põldudel häda? Kas Muhu saarel oleks paremad ja suuremad ning vähemate kividega w?

Sel kevadel Maaameti poolt korraldatud enampakkumise Saaremaal asuvale põllule on väidetavalt võitnud Võrumaal registreeritud osaühing. :?

_________________
Ära karda suuri väljaminekuid, vaid väikseid sissetulekuid!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 10, 2008 5:20 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Krt.Tahtsin üelda,et need kes on kesk eestis on ju paremas seisus.Neil enamus suured põllumasiivid ja tasased ka.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 10, 2008 5:59 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Kaido kirjutas:
Krt.Tahtsin üelda,et need kes on kesk eestis on ju paremas seisus.Neil enamus suured põllumasiivid ja tasased ka.


Tööd tuleb igal pool teha. Kahjuks ei anta Kesk Eestis ääremaade toetust (Türi vald vist siiski saab). Nii et ei maksa neid, kes keset Eestit toimetavad, vist ikka kadestada- neil toetused mõnisada krooni väiksemad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 10, 2008 8:58 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Krt.See ääremaade toetus on ikka suur küll.Ei saa maa kasvatada ei õlle otra ega muud paremat teravilja kuna valmimine ei ole ühtlane. Vot selles ongi meie eripära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 10, 2008 11:33 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Kaido kirjutas:
Krt.See ääremaade toetus on ikka suur küll.Ei saa maa kasvatada ei õlle otra ega muud paremat teravilja kuna valmimine ei ole ühtlane. Vot selles ongi meie eripära.


Kulla mees, see on kogu Eesti eripära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 11, 2008 5:25 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ühesõnaga,ei ole meil kerge kellelgi ei sul ei mul ei vellelgi. kivistel maadel on ka siiski üks pluss, nimelt kuival ajal hoiab niiskust paremini natuke;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 12, 2008 7:37 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Teeks juttu, kuidas teist keegi ka maaomanikeks, -rentnikeks saanud on?
a.) Kolhoosiesimehe, -osakonnajuhataja, partorgina lõid kolhoosilõpus oma osaühingu. Esimesed osanikud on ka suurimad rentijad.
b.) Niitsid puhtaks võsastunud põllud, mis said algul kasutada imeodavalt (ka kasutusvaldusesse).
c.) Käisid konkurendile parimaid maid rentivate pool jutuga. „Mina maksan Teile õiglast hinda! Tavaliselt ma küll niipalju ei maksa, aga Sa hakkasid mulle meeldima. Pane tähele, see pole veel kõik! Lisaks joome ka selle suure „Laua Viina“ sinuga siin ära. Siis on sul aega rahulikult mõelda. Oi, kuidas sa mulle meeldid!“
d.) Tegelesid tõrvapõletamisega. Ostsid kokku raiesmikke, juurisid nad puhtaks. Lagedatele väljadele tegid aga omale põllud.
e.) Pidasid kõigepealt külas poodi, kus müüsid ka salaviina. Kõikidele maaomanikele andsid hullult võlgu. Täna kasutad inimeste maid võlgade ja võlgadeintresside katteks.
f.) …………..(mõni muu) :?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 12, 2008 9:18 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ostsime riigilt vabu maid ,mingi aeg kui sai,hiljem osa ajutisse kasutusse vms mis värk see on. rendimaad on nii saadud ,et ole mees ja tee ära ,a viisakusest saab maamaks neil makstud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 01, 2008 9:36 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
minu kandis maadega nigel lugu....üks soomest tulnud viljakasvataja on ikke kõigile käpa peale pannud...nüüd vahetame maid ja rendime ühelt kinnisvara jorsilt....iga aastaga tõstab renti :? jama aga ple midagi teha...
mõned maa lapikesed on jäänud mis lastud jummala võssa... :( aga usun et nendesse peab kõvasti raha laduma et midagi sinna kunagi maha saaks panna

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 03, 2008 9:08 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kaleidoskoop kirjutas:
Maaomanikuna leian, et kui olen teinud investeeringu, peab see mulle tootma. Põllumaa võimalikud tootmisviisid on rent või põllumajanduslik TOOTMINE (ma ei räägi vilja KASVATUSEST, nagu mõned viljelevad). Et maaomanik oleks rahul ja rentnik samuti, tuleb leida kompromiss.
Neile, kes elavad toetustest, on see loomulikult üle mõistuse suur summa ja sellistele ei ole maaomanikul mõtet ka maad rentida.

Räägi mis saakidele sa taimekaitse- ja väetusplaanidel järgmiseks aastaks rõhku paned, et sind ikka tootjaks mitte lihtsalt toetustest elatuvaks peetaks.

Mutikesed autolahvka juures rääkisid, et Kemirad ja Keskod ei taha järgmine aasta seemet ja väetist enam võla peale anda. Kõik tuleb kohe pesiga välja plekkida! :? Igatahes pikka sügist ennustades panid mutikesed täppi. :)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 52 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.