Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 1:34 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 08, 2013 6:36 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
ma kah läänemaal elan ja toimetan,fella kohta ei tea aga krone saab kividega hästi hakkama:) St,et kui otse 15kmh kümpi ei pane siis ei juhtu hullu midagi. Usun,et fella saab hakkama. kevadel üks ostis siin samaszi see oli küll õnnetu riist.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 08, 2013 2:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
Kas keegi foorumlastest omab kogemust ka Krone niidukiga, millel on SafeCut kivikaitsesüsteem peal?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 08, 2013 2:50 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Mul on,toimib väga ilusti. Ühekorra olen pidanud tifte vahetama,kui kümpi sai. Teil palju maad,tooge big m ära.

_________________
Tark ei torma!


Viimati muutis jürto, Esmaspäev Dets 09, 2013 6:57 am, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 08, 2013 3:45 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Henrik kirjutas:
Kas keegi foorumlastest omab kogemust ka Krone niidukiga, millel on SafeCut kivikaitsesüsteem peal?


Järgmine aasta saan kogemusi jagada, sügisel sai soetatud endale rippes 3,2m muljurita.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 08, 2013 5:39 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 8:03 am
Postitusi: 310
Asukoht: Ida-Virumaa
Tahaks teada kui keegi teab Samasz KDC 300S järelveetavast muljurniidukist. Olen otsinud eri foorumitest aga sellist isendit vist Eestis ei ole.


Viimati muutis vellemees, Neljapäev Dets 26, 2013 5:58 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 09, 2013 5:33 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Samazi, kui tootja kohta saad siit foorumist mingi ülevaate, kui otsinguriba kasutad. Võibolla pole see just parim valik, aga eks pead vaatama võimalusi ja vajadust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 26, 2013 6:10 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 8:03 am
Postitusi: 310
Asukoht: Ida-Virumaa
Uurides ja otsides olen arusaanud, et Samasz on ikka õnnetuse hunnik ja Pöttingeri või Kuhni koopia.
Küsimus oleks selline, et kumba eelistaksite kas

KUHN GMD 3110 http://www.kuhn.de/de/range/futterernte ... -3110.html


PÖTTINGER NOVACAT 307 T ED http://www.poettinger.at/de/produkte_sc ... novacat-t/




Hästi neid võrrelda ei sa kuna üks on rippes ja teine järelveetav.

Terade vastupidavus?
Maapinna kopeerimine?
Hammasrataste ülekanded latis?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 6:42 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Apr 07, 2011 8:42 am
Postitusi: 103
Asukoht: läänemaa
ma ei tea nende masinate hinda, aga uuri ka fella niidukeid. ei usu et meeletu hinna vahe, aga lahendus on palju parem


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 11:27 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
irwinaator kirjutas:
ma ei tea nende masinate hinda, aga uuri ka fella niidukeid. ei usu et meeletu hinna vahe, aga lahendus on palju parem

Mis lahendus sel Fellal palju parem on?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 1:56 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Apr 07, 2011 8:42 am
Postitusi: 103
Asukoht: läänemaa
kindlasti see, et tegu on moodullatiga, nagu ka lelydel, ja kivikaitsesüsteem mis võrreldes paljude teiste pakkujatega kus võll ära murdub on see väga palju odavam. uuri agroproffist videosid ja infi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 4:39 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
irwinaator kirjutas:
kindlasti see, et tegu on moodullatiga, nagu ka lelydel, ja kivikaitsesüsteem mis võrreldes paljude teiste pakkujatega kus võll ära murdub on see väga palju odavam. uuri agroproffist videosid ja infi.


Mis on siis moodullati eelised? On ka teistel odavaid lahendusi - näiteks kronel tifti süsteem. Mina ütleks selle peale nii, et kes niidab kiviaedasid - siis on see kivikaitse süsteem vajalik. Kellel põllud korras, siis ei pruugi kunagi seda kivikaitset vaja minnagi.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 8:05 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
irwinaator kirjutas:
kindlasti see, et tegu on moodullatiga, nagu ka lelydel, ja kivikaitsesüsteem mis võrreldes paljude teiste pakkujatega kus võll ära murdub on see väga palju odavam. uuri agroproffist videosid ja infi.

Ma tahtsin ka just Krone tifti mainida, aga Devil jõudis ette...
Alustuseks tasuks mõned suuremad kivid ära korjata, sest nii suured kivid mis panevad võllid/tiftid/dirveguardi murduma, siis neist ei saa ka normaalsel kiirusel traktoriga üle sõita.
Päeva lõpuks on tunduvalt olulisem kopeerimisvõime ja stabiilsus suuremal kiirusel ning siinkohal paneb Kuhn´i Lift Contorl pika puuga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 11:22 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
vellemees kirjutas:
.
Küsimus oleks selline, et kumba eelistaksite kas KUHN GMD 3110 ...
?

Kuhn 3110 liftcontroliga 2 hooaega kogemus. Enne ostu sai tuntumad niidukimargid enam vähem kõik läbi vaadatud. Hind oli üldjoontes sarnane. Helistasin mõnele sama niiduki omanikule, kes olid Kuhnile üle läinud teiste tuntud tootjate niidukitelt, ja omasid võrdlusmomenti. Kuulsin kiitussõnu, ei saa siiamaani midagi halba ise ka öelda. Transpordiasend on taga, nagu adral. Terasid läheb sõltuvalt sellest, kuidas kive on, nii on iga niidukiga. Tera maksis euro ringis. Kuna niiduk on raske, peaks ka masinal kaalu olema. Mul valtra n101, sellel on mõnikord uljamal pööramisel tunda olnud. Pööretest niipalju, et valida sai, kas 540 või 1000 rpm käimakotiga niiduk. Mul on 1000 pöördeline. Niitnud olen 700 kuni 1000, nii kiiresti, kui põld lubab. Kvaliteet pole seetõttu kannatanud. Kui terad nürid, ja kiirus suur, jätab väga lühikest, peenikest ja poolkuiva kõrt veidi püsti. Aga see iga vikatiga nii. Ummistamisi on ette tulnud mäletamistmööda ainult ühel põllul ja putke tõttu, kuna see hoiab oma sarikad ja kämblad laiali. Ka väga uhke ristik ja hein on ilusti läbi läinud. Rohkem ei oska midagi lisada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 1:31 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Mai 04, 2010 7:41 pm
Postitusi: 62
Asukoht: Viljandimaa
irwinaator kirjutas:
kindlasti see, et tegu on moodullatiga, nagu ka lelydel, ja kivikaitsesüsteem mis võrreldes paljude teiste pakkujatega kus võll ära murdub on see väga palju odavam. uuri agroproffist videosid ja infi.


See võib küll odavam tulla, aga igakord, kui saad kivi ja võlli ära murrab, kisud lati juppideks jälle? Sellele kulub päris omajagu aega. Lely'l on latt näiteks osadest kokkukäiv, kui tahad seda katkist võlli vahetada, siis vist pidi lati sinnamaani nendest osadest lahti arutama, kusmaal see katkine osa on, kui õieti mäletan. Kui juhtub, et läheb kõige sisemine võll, siis peab terve lati laiali arutama ning see pole päris 10 minuti töö. :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 8:20 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 8:03 am
Postitusi: 310
Asukoht: Ida-Virumaa
Tänan vastuste eest :D Aga kas tõesti ei ole kellelgi kogemusi Pöttingeriga ?
Kummal esindusel on Kuhni varuosad ja terad paremini kättesaadavad kas Taurel või Stokkeril?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.