Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 1:05 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Missugust niidukit valida?
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 16, 2008 11:21 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Oleks vaja umbes 2.8m rootorniidukit, ilma muljurita, rippes. Kas keegi tegeleb heina või silotegemisega ning mis masinat kasutab.Mis firma oma eelistada? Olen vaadanud Pöttingeri, Kuhni ja Lely.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 17, 2008 6:12 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Mina soovitaks nt Krone niidukit. Ise olen 4aastat kasutanud Krone easycut 320(3,2m lai) samuti ilma mujurita. Aastas niidan keskeltläbi 300ha. Kusjuures mitte kõik põllud pole mul väga siledad,kopeerib väga hästi põllupinda . Vigu ei ole rohkem esinenud kui "kõrge ketta" võllil vahetasin kaks laagrit,ketas oli loksuma hakanud natuke.see juhtus eelmisel aastal. Ka Pöttinger Novacat on väga hea ,sõber kasutab seda ,tal muljuriga niiduk,praeguseks kasutanud ühe hooaja ,probleeme pole olnud.Mõlematel niidukitel on ka terade kiirvahetus,ilma oleks suht jama. Teiste firmade niidukeid ei oska kahjuks kommenteerida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 17, 2008 9:48 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Lely on väga hea. Latt koosneb moodulitest, kui probleem, keerad mutri lahti ning vahetad mooduli ära, ei mingit laagritega jändamist kiirel tööajal. Kui korralikult hooldatud, ei esine mingeid tõrkeid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 17, 2008 11:47 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Krone pidi jah korralik masin olema, olen ka seda kuulnud. Lely niisamuti et moodulite värk. Kui juhtub vahetad ära ja valmis. Müügimees nagu alati kiitis taevani seda lahendust et eestis vastast ei leidu sellele niidukile jne. Ja ma täitsa usun et võib hea olla aga siiski loeb ka mis mulje on firmast jäänud. See tuleb välja pärast seda kui oled sealt juba midagi ostnud, alati ei peagi ka ostma näiteks oli juhus kui küsisin infot masina kohta, mis oli väiksemale tegijale mõeldud ja müügimees jäi hätta. Ütles otse välja et keskenduvad suurtele tegijatele, et pole nii väikest veel eriti müünd jne. Seega oli sellega otsustatud et seal ei saa midagi osta. Kui minu=väiksel tegijal midagi juhtub ja varuosa vaja lähen sinna ja öeldakse et sorry aga me keskendume suurtele. No ma ei tea. Vähemalt oli aus vastus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 5:44 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
palju see moodul maksab? Osta saab ilmselt aind esindusest? Laagri vahetus maksimum tund aega kettaid katsud kontrollid nagunii hommikul või õhtul; ennem ,peale, tööd. Samas lely (welger) peaks suht kõvv olema küll. Endal uhtnaga siiani head suhted,kuigi olen ka väike.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 7:23 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 28, 2008 7:37 pm
Postitusi: 223
Asukoht: RAPLAMAA
Lely võid osta ka Tatoli või Rodnase kaudu ja et kõik ainult suurtegijate jaoks liigutavad,seda hästi uskuda ei tahaks.Klient on klient ja arve tasuvad nagunii kõik-seega vahet ju pole


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 8:21 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Lüües kaasa suure naabri silotegemisel on jäänud meelde niidukimeeste hinnang:kuhn halb,taarup hea.Kui põllul tõsine kivi läheb laiali iga niiduk olenemata tootjast.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 5:18 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
arvan ,et kindlasti võiks olla niiduk keskmise ühendusega,mitte nurgast.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 18, 2008 8:17 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Suure tegija jutt ei ole seotud Uhtna talutehnikaga, kui kellelegi selline mulje jäi. See keskelt ühendus on kahtlemata hea aga hind ka krõbedam. 2.8 pole ei tea mis lai tegelt ju, et otsas ühendus vastu ei peaks. Ei ole kuulnud küll et oleks ära murdunud. Ka liblikaid on otsast ühendusega ja neil on muljurid veel lisa raskuseks nii et ma arvan et otsast ühendus väga nõrk ikka pole.Pigem jah maapinna kopeerimise tulemus võib halvem olla kui keskelt ühendusega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2008 8:13 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 11, 2008 8:07 pm
Postitusi: 126
On`s kellegil kogemusi, palju see Lely moodul siis maksab ka? Ning palju neid siis kulub ka (no teadlikult kive ei rammi ju keegi, aga ikka joppab...) Ning kel kogemust, võiks seda Lelyt ja lahendust natuke kiita või laita.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 11, 2008 9:44 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Moodul maksab u. 6000.- mooduli vahetus pole raske töö, kuid kuna moodulid ja vahetükid asetsevad jämedal "poldil" tuleb keskmiste mooduliteni pääsemiseks latt lahti harutada. Kõige nõrgem koht on peamooduli ja teise mooduli vahel asetsev vahetükk, mis kipub kivi saades esimesena järgi andma. Olen ka kohanud meest, kes küsis kui tihti peaks terasid vahetama, niiduk niitis teist hooaega ja terad olid peaaegu nullis. Tegamist oli väketalunikuga, kel mõned lambad ja kivi vabad maad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 22, 2008 6:22 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 21, 2008 6:32 pm
Postitusi: 172
meil on Lely Splendimo 320 PC, teeb korraliku töö, minu meelest. Esimest hooaega on kasutuses ja üks probleem on olnud. Esimese mooduli peal on metall torbik, mis kaitseb kardaani ülekannet ja sellel torbikul tulid kinnituspoltidel seibid alt ära ja poldid loksusid lahti....aga selle kordategemine on igati jama töö ja natuke aeganõudev....aga noh, korralikud vene seibid alla ja kärab jälle::DDDDD

_________________
Põllumees-põline rikas


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 22, 2008 9:13 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Jason kirjutas:
meil on Lely Splendimo 320 PC, teeb korraliku töö, minu meelest. Esimest hooaega on kasutuses ja üks probleem on olnud. Esimese mooduli peal on metall torbik, mis kaitseb kardaani ülekannet ja sellel torbikul tulid kinnituspoltidel seibid alt ära ja poldid loksusid lahti....aga selle kordategemine on igati jama töö ja natuke aeganõudev....aga noh, korralikud vene seibid alla ja kärab jälle::DDDDD


Selle torbikuga on veel selline lugu, et kui niidukisse tuleb vibra sisse, on see torbik paska täis. Võtad torbiku maha ja teed seest tühjaks, paned tagasi ning niiduk töötab ilma vibrata nagu oleks uus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 23, 2008 6:50 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 04, 2008 8:10 pm
Postitusi: 43
meil kaks aastat käis ja peale seda tuli lati vahetus,see mooduli pealne kopsik hakkabki suht palju lagunema.Meie omal kukkusid ka külje katted ära ja esimene katte pandi lisaks kettidega kinni


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 23, 2008 11:23 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Aug 04, 2008 8:10 pm
Postitusi: 43
ja ka kesk tiisel läks suht ruttu keskelt pooleks


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 292 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.