Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 10:39 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 132 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 9:40 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
Järgmiseks hooajaks tuleb uus vaaluti.
Valin 1-rootoriliste masinate vahel, mille töölaius on 4,5-4,6 m. Belarus 920.3 peaks selliseid masinaid vabalt suutma vedada.
Lisaks ei ole minu maade suuruse juures (u 50 ha) mõtet 2-rootorilistel vaalutitel, kuna siis on hind juba x2 või rohkemgi.
Kindlasti tuleb valitavale masinale külge tandemratastega telg (4 ratast) ja ette aisade juurde veel lisaratas, et masin kopeeriks võimalikult hästi põllupinda.
Valikus on järgmised masinad:

Fella TS 456 DN: http://www.agroproff.ee/tehnika-myyk/vaalutid-2/

JF-Stoll R 460 DS: http://www.tatoli.ee/?id=32&g=3&m=52

Pöttinger Eurotop 461 N: http://www.agriland.ee/tooted/heinatehn ... ootoriline

Kverneland 9546 Proline: http://www.dotnuvosprojektai.ee/categor ... d/vaalutid

Hinna osas on masinad suhteliselt samas suurusjärgus (keskmiselt 7700 €) välja arvatud JF-Stoll (u 5800 €)

Tekkisid mõned küsimused:
1. Kas on parem, kui vaaluti reduktor jookseb määrdega kambris või õlivannis? Ma saan aru, et kui õlivannis, siis jooksevad ka juhttee ja juhtlaagrid õli sees? Ühelt küljelt on ju hea, et vahetad teatud tundide tagant õli ära ja siis saad rahulikult tööd teha, mitte ei pea iga päev määrdepritsiga ümber masina jooksma (öelge nüüd, et mis see 50 ha juures siis ära ei ole määrida eksole :D )
Samas väidavad määrdes jooksva juhttee müüjad, et määrdes teema parem, kuna lekkeid ei ole nii palju.
Minu info kohaselt jooksevad Fella, JF-Stoll ja Pöttinger määrdes, Kverneland aga õlis.
Milline lahendus on siis parem?

2. Fella paneb vaalu paremale, teised aga vasakule (sõidusuunas vaadatuna). Mis sellel vahet on? Paremale on ergonoomiliselt parem, kuna traktori juhtseadmed kõik paremal poolel? Muidu mingit muud vahet ma ei leidnudki.

3. Kõrguse reguleerimine käsitsi või hüdrauliliselt? Kvernelandi Proline on ainuke valikust, millel kõrguse reguleerimine hüdroga. Mina näen selles suuremat töömugavust ja ka töökiirust.

4. Pii kinnitus ümber toru või torust väljaspool? Kas on sellel mingi vahe? Tõstab kuidagi paremini vaalust välja? Purunemine ei ole juhtteele nii ohtlik kui kinnitus väljaspool toru?

5. Kverneland ja Vicon on sisuliselt üks ja sama masin, mistõttu Viconit ma ei otsinudki. Aga kas ka siin üles loetud masinatest on ka mõni selline, millel sisu on sama, lihtsalt teine firmamärk peale värvitud?

Äkki keegi on nimetatud masinatega pikemalt tööd teinud ja oskab kohe head-halvad küljed välja tuua.
Ise kaldun vaikselt Kvernelandi poole :D Sel hooajal kasutasin Kvernelandi 2628 niidukit ja midagi ei ole ette heita sellele masinale.
Lisaks saab enne jõule tellides Kvernelandi 10% soodsamalt 8)
Ootan arvamusi.

Tänud
Oliver


Viimati muutis ONiils, Kolmapäev Dets 04, 2013 4:24 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 10:52 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Vaata, et piid ei oleks sirged vaid oleks see niiöelda jonks sees. Siis vaata, et piid oleksid tugevad. Samuti vaata et raam oleks tugev, kuna ühel "pisikesel" vibreeris raam laiali, aga see oli pronar. Hüdroregull ei anna sulle midagi. Regullimist on siis, kui lähed turbamullalt tugevamale pinnasele ja vastupidi. On ka mõned eriolukorrad, aga näppimist nii palju küll pole, et reguleerimislahendusele tähtsust pöörata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 11:13 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Apr 07, 2011 8:42 am
Postitusi: 103
Asukoht: läänemaa
samas kui nii väike pind on siis võiksid ka pakkumist SIP vaalutajale küsida kuda sellel hind on. endal oli sip star 350 7 hooaega ja ca 150 ha aastas sealhulgas ka rohelise kokkuajamine. selle ajaga nüüd kulus juhttee ära ja oli täiesti määrdevaba laagritel mööda relsse, seega vajab nüüd uusi varuosi. kuid meiekandis on ühel mehel ka 6 hooaega olnud star 450 ja toimetab väga kenasti pole nagu midagi juhtunud sellega seal minuteada määrdevannis ja on ka kaitsesidur takistuste korral väga kasulik. ei oska hinda öelda, aga arvan et odavam kindlasti kui kverneland ja stoll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 11:46 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
Uurin ka SIP-i hindasid. Olen valmis suts rohkem välja käima masina eest, millega saab rahumeeli tööd teha ja mitte muretseda, et kas ikka peab vastu.
Aga kiire netiotsing näitas juba seda, et SIP vaalutil on sirged piid.
Mida kasutaja Andrese talu selle all mõtles, et piil peab jonks sees olema? Kas siis rehitseb paremini või on purunemisoht väiksem?
Pii läbimõõduga 9-10 mm on minu arust juba üsna tugev tükk.
Eks pean vaatama, kas mõnel maaletoojal on masin laos, et saaks ka käed külge panna. Kahjuks enamik esindusi/ladusid Läänemaast kaugel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 12:17 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Kasutanud/omanud Pöttingeri 461N masinat nüüdseks 3 aastat. Hein, silo, põhk - ühesõnaga kõike vaalutanud. Töömaht jääb mul aastas sinna 50-100ha vahele(päris täpselt ei teagi, sest saanud Andrese taluga aja kokkuhoiu mõttes koostööd teha).
Pöti kohta ei oska midagi halba öelda. Mina olen ainult määrdepritsi talle ikka ilusti näidanud vahel ja tööd teinud. Muud pole tal miskit teha.
Kõrguse regulli koha pealt, ma olen seda 3 aasta jooksul vbla paar korda ainult regullinud, ja seda ka siis kui põhku vaalutasin, siis polnud nii madalalt vaja. Kui hüdro tasuta kauba peale antakse siis võtaks, muidu ei näe pointi.(Samas ma ei tea palju nad selle eest üldse küsivad)

Kas sa pöttingeri võtsidki pakkumise teadlikult järelveetava? Minuteada see A peaks seal tähendama järelveetav. N nagu mul on kolmepunkti. Russil käib igatpidi sellest jõud üle. Järelveetaval ei näe selle masina puhul küll mõtet. Rippes on kindlasti mugavam, julgen arvata ka et kiirem lõppude ja otste ja nurkade tegemisel.

Pii toru ümber tundub mulle loogilisem. Kui polt puruneb ei kao pii kohe ära(juhul kui pole välimine). Seda pole küll juhtunud mul, aga lihtsalt oli esimene mõte kas ümber või väljaspool.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 2:29 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Töötanud kahekettalise pötingeri külgvaalutajaga, aga ainult paar päeva, seega midagi mainida ei oska. Kui pii läks katki siis sai lihtsalt reha küljest võetud heina vaalutamisel ja põld sai puhtaks. Muidu oleks võinud pii ka ära vahetada või võtta, aga põllul ei olnud neid kaasas. Masin oli küllaltki vana, mingi 8 aastat. Ühel kurvteel jooksis õli välja, sinna valati mingit sitta pidevalt juurde. Lõpuks oli kurvtee hävinenud, mis seal täpsemalt ei teagi.
JF stolli masinat ka lähedalt näinud, aga minu arust oli seal kurvtee käpad "vabas looduses". Samas rullipressidel on kõigil käpa laagrid mittemääritavad.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 3:33 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Mul oli ka kasutuses pöttingeri külgvaaluti kahe kettaga. Kuna ostsin juba kasutatud, siis tean mida tulevik pötile toob. Õlivann ei pea enam õli ja peab tavotti sisse panema, et mingitki määret oleks. Piiõla kinnitusklambrid kuluvad nii, et hiljem meeletud loksed sees. Ise vahetasin lõpus kiirlukustuvad klambrid poltide vastu ning puurisin augud üle. Kui peab hakkama pii otstes olevaid laagreid vahetada, siis tööd oi kui palju.
Mina lisaksin sinu nimistusse veel krone. Piiõlad käivad juhteedest kahe poldiga välja ning piiõlg(vars - ei teagi täpset nimetust) kinnitub omavahel toruneediga - millel peaks olema väiksem võimalus ajapikku kuluda ning loksuda.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 4:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
[quote="õpipoiss"]Kas sa pöttingeri võtsidki pakkumise teadlikult järelveetava? Minuteada see A peaks seal tähendama järelveetav. N nagu mul on kolmepunkti. Russil käib igatpidi sellest jõud üle. Järelveetaval ei näe selle masina puhul küll mõtet. Rippes on kindlasti mugavam, julgen arvata ka et kiirem lõppude ja otste ja nurkade tegemisel.quote]

Ikka 461 N jh (3 punkti rippes), vaatasin valesti kogemata.
Aga kas sellel Pötil on siis reduktor õlis ja juhttee ikka määrdega?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 5:20 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kunagi sai mingis kataloogis võrdluspilte nähtud teemas sirge pii vs jonksuga pii. Viimane korjas mäletatavasti paremini üles ja vist oli ka purunemiskindlam. Ise oskan kommenteerida kahekettalist Kuhni vaalutit. Piid on küll nii karmid, et ei oskagi kohe midagi öelda. Sadu hektareid läbi uhanud, sellel sügisel avastasin esimese katkise pii.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 6:11 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
ONiils kirjutas:
Ikka 461 N jh (3 punkti rippes), vaatasin valesti kogemata.
Aga kas sellel Pötil on siis reduktor õlis ja juhttee ikka määrdega?


Reduktoris on jah alla liitri õli ja juhtteele saab määret pritsida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 04, 2013 6:30 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Andrese talu kirjutas:
Kunagi sai mingis kataloogis võrdluspilte nähtud teemas sirge pii vs jonksuga pii. Viimane korjas mäletatavasti paremini üles ja vist oli ka purunemiskindlam. Ise oskan kommenteerida kahekettalist Kuhni vaalutit. Piid on küll nii karmid, et ei oskagi kohe midagi öelda. Sadu hektareid läbi uhanud, sellel sügisel avastasin esimese katkise pii.


mis selle kuhni pii läbimõõt on?

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 05, 2013 8:21 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Veebr 25, 2010 11:44 pm
Postitusi: 93
Asukoht: Hiiumaa
Kui pii on ümber lati, pead sisemise vahetamiseks välimised eest ära keerama. Et nad purunemise korral põldu ei lendaks, seod nööriga omavahel kokku. Ega see nöör väga kaua ei kesta kui pii puru läind, aga enamus olen kätte saanud - tuleb peeglisse vaadata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 05, 2013 12:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 13, 2008 8:10 pm
Postitusi: 124
Asukoht: Läänemaa
devil22 kirjutas:
Mul oli ka kasutuses pöttingeri külgvaaluti kahe kettaga. Kuna ostsin juba kasutatud, siis tean mida tulevik pötile toob. Õlivann ei pea enam õli ja peab tavotti sisse panema, et mingitki määret oleks. Piiõla kinnitusklambrid kuluvad nii, et hiljem meeletud loksed sees. Ise vahetasin lõpus kiirlukustuvad klambrid poltide vastu ning puurisin augud üle. Kui peab hakkama pii otstes olevaid laagreid vahetada, siis tööd oi kui palju.
Mina lisaksin sinu nimistusse veel krone. Piiõlad käivad juhteedest kahe poldiga välja ning piiõlg(vars - ei teagi täpset nimetust) kinnitub omavahel toruneediga - millel peaks olema väiksem võimalus ajapikku kuluda ning loksuda.


Netis tuhlates vaatan, et Pöttingeril tõesti ei käi piiõlad nii lihtsasti välja. Piiõla kandurid lausa keevitatud rootori külge. Samas paljud kasutavad Pöttingeri nagu siit lugeda võib.
Selline konkreetne kinnkeevitatud kurvtee on jällegi selle koha pealt parem, et võimalikult vähe heina ja muud sodi satub sinna sisse. Need millel piiõlgasid saab poltidega eemaldada on ju ikkagi rohkem avatud väliskeskkonnale. Võimalusel lähen viskan laupäeval ühele Pöttile pilgu peale.
Lisaks Kronele tulevad piiõlad juhtteest paari-kolme poldiga välja ka Kvernelandil, SIPil ja Fellal. Krone annab juhtteele kolm aastat garantiid (natuke ebatõenäoline, et minu mahtude juures tulevad vead garantiiajal välja). Ootan praegu Krone hinnapakkumist.
SIP Star 470 koos esimese lisarattaga 7650+KM. Tuleb kallim kui teised aga tehasegarantii kaks aastat ja piidele kolm aastat.

Valik muutub aina keerulisemaks :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 05, 2013 3:25 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
uutel vaalutitel peaks need õlad välja käima.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Erinevad vaalutid
PostitusPostitatud: Reede Dets 06, 2013 8:28 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2008 3:51 pm
Postitusi: 321
Ka vaalutasin sel aastal ca 950 ha. silomaterjali kahekettalise pöttiga. Piisid läks kena 10 kindlasti vist. Osad leidsin üles järgmise töökäiguga, välimised lendavad otsast, sisemised jäävad alles. Alati kaks piid traka peal kaasas ja vahetus hea kiire. Vana masin, juba 6´s hooaeg äkki, lähebki vahetusse vb uuel aastal, kopeer rataste raamid on kõvasti keevitust vajanud, rattad võivad alt kaduda isemäärduvate laagrite tõttu. Okei, 950ha peale läks mul üks ratas kõigest. 1x juhtus ka reduktoriga väike äpardus, et mingi puks murdus ära(täpset terminit ei tea)m mis pidi ketast üleval hoidma ja ketas vajus siis maasse. Õli ei leki, pill on viisakas ja väga kiire, peab vist ütlema, et on hästi vastu pidanud. Piid ja laagrid ongi põhilised kuluartiklid. Ükskord lohakusest läks pii latt vms. ka pooleks, sai ka ilma ühe selleta edasi vaalutatud põllu.

Alates 2007´ndast aastast peaks pötil olema välimistele piidele paigaldatud täiendav vahetükk, ehk siis pii ei tohiks ära kaduda.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 132 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.