Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 7:15 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2017 12:14 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Soov hankida uut Poola põllutehnikat -randaal ,kultivaator,niiduk mida siis 59 KW ehk 80 HP traktor vedada suudaks ja hakkama saaks ,seoses sellega küsiks kellel millega kogemusi ,soovitusi?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2017 6:03 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 21, 2010 9:34 pm
Postitusi: 32
Asukoht: Harjumaa
urm71 kirjutas:
Soov hankida uut Poola põllutehnikat -randaal ,kultivaator,niiduk mida siis 59 KW ehk 80 HP traktor vedada suudaks ja hakkama saaks ,seoses sellega küsiks kellel millega kogemusi ,soovitusi?


Minu kogemus Poola põllutehnikast, et sellest tuleb hoida võimalikult kaugele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2017 7:31 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Jaan 27, 2010 5:32 pm
Postitusi: 36
KYLAMEES kirjutas:
urm71 kirjutas:
Soov hankida uut Poola põllutehnikat -randaal ,kultivaator,niiduk mida siis 59 KW ehk 80 HP traktor vedada suudaks ja hakkama saaks ,seoses sellega küsiks kellel millega kogemusi ,soovitusi?


Minu kogemus Poola põllutehnikast, et sellest tuleb hoida võimalikult kaugele.


Võiksite mainida ka, mis firma tehnikast kaugele tasub hoida. Ise sai osta 4.a tagasi Samasz niiduk, millega oli niidetud ca 1200ha . Siiamaani ise niitnud iga aasta ca 50ha ja kestab veel, pole probleeme olnud. Tent sai ostetud uus peale aint. Töölaius 2,6m.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2017 10:25 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
põllumaad iga aasta ca 50 ha vaja harida la ligi 20 ha heinamaid. Poola 1000 l. pritsiga küll rahul. kuid näiteks olen näinud et Rolmako randaalil olid Itaalia kettad 3 mm. paksused.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 19, 2017 12:06 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Huvitav miks keegi oma Poola tehnikast ei taha rääkida, kas on häbi suurte tegijate ees tunnistada et odava tehnikaga harivad, küll peaks ju Eestimaal väiketalusid olema kes ei saa endale lubada kõrgema hinnaklassi masinaid ja kellel vene raud juba läbi. No ei usu mina et poolakad sellist jama toodavad . Müügimehed müüvad ju, kui jama -läheks jutt edasi ja müük lõppeks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 19, 2017 12:11 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Hirmsasti tahaks näiteks teada milline randaal Russile jõukohane, kas 3m rippes veab ära .Mudeleid ju erineva raskusega ja ketta suurusega, või kas 5m same kultivaator sobib. Tahaks õppida teiste kogemustest mitte enda vigadest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 19, 2017 10:45 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2008 3:51 pm
Postitusi: 321
Mul jäi 95HP landini hätta sel aastal 3m poola randaaliga. Tegin töö ära, aga väga vaevaliselt. Seega 100+HP minu hinnangul 3m randaali jaoks vaja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 19, 2017 9:36 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Mis sellest Poola kolast ikka väga rääkida on, kapitalist kingitusi ei tee, nii palju kui maksad nii palju ka saad.
Kaks ja pool Poolas tehtud asja olen ostnud, esimene hooldusniiduk 2,4m kunagi ammu, täielik pask, seisab ammu ootab vanarauda viimist, põhimõtteliselt mõtetu ost, sest ei tööta. Teine on Unia s-pii kult, nagu isegi on asi, tööd teeb ilusti, aga koostekvaliteet on... noh seda on vähe. Laagrid, kuigi neid on vähe on maailma kõige odavamad, simmerlingid on sellised mis ei sobi sellise töö jaoks ja kui selle simmerlingi taga olevat määritavat laagrit määrida, siis heal päeval lendab simmer eest...
Komlas pooledi Poolas tehtud Kongskilde tüükas on iseenesest OK kuna kasutusel on Lemkeni vanem tööorgan, aga need vähesed asjad mis on täielikult Poolas tehtud on jälle nagu on. Üks asi on kõigil minu Poola masinatel ühine nimetaja ja see on surnud spiraalvedrud, neid nad ei oska ikka üldse teha, selliseid võin ma sobivast traadist ise ka keerata ja ära värvida...
Üldiselt soovitan südame kõvaks teha ja normaalseid masinaid vaadata, pikas plaanis on kasulikum.
Vaata 3m Väderit varbrulliga, seda peaks tõsta jõudma ja hind ei ole ka väga hull.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 19, 2017 11:18 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Unia ares TXL 3,5m, 560 ketta ja ogarulliga, kaalu veidi alla 2t. Savimaadel, rulliga koos, bellarussi (130hj) järgi ei pane.
Remontida pole 3 hooajaga midagi vaja olnud, aga ha teeb ka ehk ainult 60 ringis. Kvaliteet poolaka kohta üllatavalt hea ja metalli on piisavalt.
Valides sai korra vaadataud ka metal fach toodangut aga see oli ikka kordades nigelama ehitusega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Reede Jaan 20, 2017 10:58 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Vene randaaliga saab russ ju hakkama küll see aga järelveetav samas mul enamus maid liivakad . Mulle jäi esialgu silma Bury 2,5m http://www.talutehnika.ee/est/mullatehn ... kbt-25-4m/ .Samas Nordamus kiitiset palju russile võetud 3m Agro-masz ja veab küll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Reede Jaan 20, 2017 9:59 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Palju need poola jurakad maksavad?
Kasutatult on koorleid/randaale saada euroopas piisavalt, et endale sobiv leida ka tuntud tootjate seast ja mõistliku hinnaga.
Pole randaalil ju midagi sellist mida lihtsate vahenditega ja tavaliselt ka üsnagi soodsalt remontida/uuendada ei saa!

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Reede Jaan 20, 2017 10:20 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Vaataks toetuste poole aga neid kasutatud masinatele ei anta. https://www.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q Siin teeb 2,5 m. Bury päris ilusa töö.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Reede Jaan 20, 2017 10:34 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
urm71 kirjutas:
Vaataks toetuste poole aga neid kasutatud masinatele ei anta. https://www.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q Siin teeb 2,5 m. Bury päris ilusa töö.

Mina soovitaks Amazone Catros(+) ka kindlalt üle vaadata. Hinna ja töö- ja koostekvaliteedisuhe vähemalt 6 meetrisel masinal oli küll igati paigas.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Reede Jaan 20, 2017 10:46 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
3m catros pria tabelis 13000 eur 1700 kg rippes. 2.5 m Bury 5500eur ja 950 kg ja arvan et liivases maas ei ole liiga kerge.
Sama raha eest saan niiduki ja ökoäkke veel kõrvale ja kui ise roolis mitte mõni raske jalaga vend ja kive vähe arvan et mingi aja ikka peab vastu. Ja põldu 50 ha, teine vend tõmbab 1 aastaga rohkem põldu sama masinaga kui mina kümnega , siin mängib juba rolli tasuvus ja otstarbekus . Sama hea näiteks kas osta uus subaru või bmw maastur või sama raha eest jalgratas tsikkel roller ja qashqai või dacia maastur ja minna naisega lõunamaareisile.


Viimati muutis urm71, Laupäev Jaan 21, 2017 12:10 am, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Mtz 920.3 haakeriistad.
PostitusPostitatud: Reede Jaan 20, 2017 10:54 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Mai 28, 2009 9:40 pm
Postitusi: 154
Asukoht: Lääne-Viru
Teevad ju hiinlased ka oma kodumaise tehnikaga tööd ja saavad hakkama . meie maal aga peetakse hiina masinaid ju lausa rämpsuks.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.