Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 13, 2024 9:19 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 10, 2014 8:58 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2010 2:56 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Harjumaa
Tere.

http://www.same.ee/?cat=75&ln=et

Palun kommentaare selle niiduki kohta. Miinuseid ja plusse ning kas tasuks võtta lisadena ka rattad või on oht, et kui liiga künklik siis lõhub asjata neid rattaid? Traktoriks siis, mis ette läheb MTZ82.

Tänan tähelepanu eest! :)


Viimati muutis Tarki, Teisipäev Veebr 11, 2014 8:59 am, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 10, 2014 3:18 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Tegin same tööorganitega sellise masina, ainus vahe selles, et pildil olevaga sa tõenäoliselt rinnust saadik heina sisse ei lähe, minu omaga saab kõrget heina ka lasta. Põhjus nimelt selles, et terade katmine jääb suure massi korral väikeseks. Mina panin katma nii, et katab terve tera ulatuses. Suurema massi korral, kui terad kergelt kaldus ja kiirust veidi on, pole mul muret, et põllule tera kattepiirkonda triibud jätab. Esimesel versioonil, mis tegin, saigi vähe katma ja just suurema massi korral oli see probleem. Kui laiemaks ehitasin ja ühe organi lisasin, siis sai katet suurendatud ja tulemus paranes. Teine teema on selles, et purusti esisein ei tohi liiga madal olla,(mul pole üldse) sel juhul litsutakse esiseinaga hein maha ja terad ei haara seda . Mina tegin plaadi paksust materjalist ja lisasin tugevduse ülespoole. Sõltub, mida teha tahad sellega. Ilma ratasteta ei kujutaks töötegemist ette. Tööorganid iseenesest on head, lihtne vahetada. Kui pauku paned, pole muret, et see matakas palju maksma läheb. Võlli polegi kõveraks saanud, mõõka olen seevastu saanud aeg-ajalt peale matsu sirgeks taguda, mis pole kõige suurem ettevõtmine.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 10, 2014 8:34 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Ma ei ole küll kuulnud, et Andrese talu oleks rihmi kirunud aga tean tuttavat kellel samuti see masin ja tema pole absoluutselt rahul. Karjamaid võib sellega üle niita ja golfiväljakut hooldada(kuigi sinna ta ilmselt ka ei sobi :mrgreen: ) aga suure rohu sisse ei ole sellega asja. Rihmad ei pea valule vastu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 10, 2014 10:09 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Kuu aega töötasin same purustajaga. Ei ütleks, et raskes rohus probleeme oli, tulemus jäi ka hea. Mina soovitan tugirataste asemel pikka võlli - ebatasastel põldudel parem (nt kui üks ratas läheb künnivakku). Üks põld oli selline kus nõgesed üle kapoti ja ohakad üle kabiini, aga niitis maha (varsti näete slaide). Kividega oli nii, et kui äärmisele võllile sai siis polnud hullu, aga kui otse kümnnesse ja rataste vahelt sai keskmisele võllile, siis selle kangutas kõveraks.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 11, 2014 8:58 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2010 2:56 pm
Postitusi: 28
Asukoht: Harjumaa
Äitähh asjaliku info eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 11, 2014 9:41 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
õpipoiss kirjutas:
Rihmad ei pea valule vastu.

Rihmad peavad pingutatud ja õige profiiliga olema. Täheldasin, et ühest rihmast sain kähku jagu, kui polnud korralikult pingutatud!!! Olen mõned rihmad aastate jooksul ikka vahetanud- kui kaua rihmad vastu peavad, ei oska kommenteerida- pole sellele tähelepanu pööranud. Tõsi ta on, et rihmad saavad korralikku vatti, -rihmad, rihmarattad on soojad- kuumad. Masina valik peaks sõltuma ka sellest, kui palju aastas pinda vaja purustada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 16, 2014 8:27 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kuna tegemist Same hooldusniidukiga, siis ma kasutan seda teemat, muidu risustame haakeseadmete osa liiga ära igast erinevate asjadega.
Nimelt mure nagu arvatavasti paljudel teistel, et võsa tahab põlluservast põllule tungida ja vaja mingit robustset niidukit millega seda ohjata ja silma hakkas see.
http://www.same.ee/?cat=155&ln=et
On keegi elusalt näinud seda riistapuud ja kas see võiks olla see robustne aparaat?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 17, 2014 10:01 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Okt 03, 2009 9:09 pm
Postitusi: 179
http://www.same.ee/?cat=102&ln=et

Sama asi, aga hüdrauliliselt käitatav - ekskavaatori külge panduna väga hästi ennast õigustab. Kännud, käsivarrejämedused lepad, nagu pardip... lendab laiali.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 19, 2014 11:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Uurisin selle niiduki hinda ja vähe kirves on, üle 8tuh.+km, selle raha eest on seal nüüd küll natuke vähe masinat...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Hooldusniiduk SAME BP-275
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 20, 2014 12:03 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Sa ajad midagi segi, sest kui 2011 küsisin masina hinda siis oli nõks üle 30 000 krooni.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.