Tänane kuupäev Neljapäev Mai 02, 2024 4:14 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2013 1:16 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2008 3:51 pm
Postitusi: 321
Mida teemat, nalja kui palju, miks ma alles nüüd seda lugesin!? 8) Kirsid tordipeal on muidugi hobused ja rõugud ja mahesitt ja kõik see värk :D

btw, djkiller, ma vist mõistan miks sul EMÜ pooleli jäi - tervitab sellesuvine EMÜ lõpetaja. Õiged õppejõud emüs võivad selle maheda nii maa sisse tampida, et jube hakkab :D
Et liiga offtopic poleks, siis jah, siin teemas on sulle päris palju vastukaja tulnud ja arutelu läheb juba piima ostmise peale, siis mis ma oskan öelda. Ole mees ja külasta farme, kaalu, mõtle, proovi. Vanade poolt visatakse alati sappi näkku, selles pole küsimustki, ära põe, olge julge - vb aastate pärast oled tegija, vb mitte. Ühesõnaga siin teemas on sulle informatsiooni kui palju, aga praktika näitab kitsaskohad kätte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2013 4:20 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Semm kirjutas:
Mida teemat, nalja kui palju, miks ma alles nüüd seda lugesin!? 8) Kirsid tordipeal on muidugi hobused ja rõugud ja mahesitt ja kõik see värk :D

btw, djkiller, ma vist mõistan miks sul EMÜ pooleli jäi - tervitab sellesuvine EMÜ lõpetaja. Õiged õppejõud emüs võivad selle maheda nii maa sisse tampida, et jube hakkab :D
Et liiga offtopic poleks, siis jah, siin teemas on sulle päris palju vastukaja tulnud ja arutelu läheb juba piima ostmise peale, siis mis ma oskan öelda. Ole mees ja külasta farme, kaalu, mõtle, proovi. Vanade poolt visatakse alati sappi näkku, selles pole küsimustki, ära põe, olge julge - vb aastate pärast oled tegija, vb mitte. Ühesõnaga siin teemas on sulle informatsiooni kui palju, aga praktika näitab kitsaskohad kätte.



kui koolis käisin siis ei mõelnud maheda peale üldse.Pooleli ta jäi hoopis teistel põhjustel.Tegelesin siis paralleelselt mööbli müügiga ning tol hetkel sain aru ,et see kool pole mulle.
Aeg edasi sain jahimeheks ning hakkasin hinda maaelu(värske õhk ja rahu) + normaalsem toit.
Päris mahehaige ma ei ole.Nagu eelnevalt sai öeldus siis mahe teeb ühte poolt maha ja vastupidi.Päris lolliks ei tasu minna


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 07, 2013 5:49 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
kuhu siis mahategijad jäid?

vahepela sai külastatud tuttava ühe farmi(tal neid kaks) kes on investinud üle 1 milli euro.
Tema jääb tõuaretuse juurde ning liigks simmentaalid

Valis ta õige tee või keegi pakub midagi vastu?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 07, 2013 7:04 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
No päris nii ei saa ju küsida. Igaüks peab ikka ise välja mõtlema, mis tõug sobilik oleks. Aga, simm on täitsa hea valik küll.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 7:02 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
djkiller kirjutas:
kuhu siis mahategijad jäid?

vahepela sai külastatud tuttava ühe farmi(tal neid kaks) kes on investinud üle 1 milli euro.
Tema jääb tõuaretuse juurde ning liigks simmentaalid

Valis ta õige tee või keegi pakub midagi vastu?

Siin oleme,ma arvan,keegi ei viitsi jahuda lihtsalt sel teemal. Ma arven,et üle milli investeeriaid on põllumeeste hulgas palju palju,iseasi mis aja jooksul see mill on sisse pandud. kas aasta jooksul või 20 ? Mõni laseb siiamaani sama tehnika ja hoonetega mis kolhoosist sai.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 9:02 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:
kuhu siis mahategijad jäid?

vahepela sai külastatud tuttava ühe farmi(tal neid kaks) kes on investinud üle 1 milli euro.
Tema jääb tõuaretuse juurde ning liigks simmentaalid

Valis ta õige tee või keegi pakub midagi vastu?

Ma ka täiesti olemas! Vaata noorhäerra! Kui juba sellised apsakad, et LIIGIKS simmentaal, siis ikkagi lõpetaks põllumajanduskooli. http://arhiiv.koolielu.ee/files/Loomali ... 3,Imetajad. No mis me oskame kosta, kas ta valis õige tee või mitte. Sõltub, kui rahul ta ise on. Mõni näeb õnne pudelis, teine oma saares, kolmas unistab suure kala püüdmisest jne. Rahulolu oma teega on personaalne.. Võibolla valis vale tee, kuna üle kõige siin ilmas vihkab ta sitahaisu- aga midagi ta ju peab tegema- seda me ei tea. Jürto ütles investeeringu kohta õigesti. Samuti oleks tore, kui see raha tagasi tuleb!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 9:05 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
jürto kirjutas:
djkiller kirjutas:
kuhu siis mahategijad jäid?

vahepela sai külastatud tuttava ühe farmi(tal neid kaks) kes on investinud üle 1 milli euro.
Tema jääb tõuaretuse juurde ning liigks simmentaalid

Valis ta õige tee või keegi pakub midagi vastu?

Siin oleme,ma arvan,keegi ei viitsi jahuda lihtsalt sel teemal. Ma arven,et üle milli investeeriaid on põllumeeste hulgas palju palju,iseasi mis aja jooksul see mill on sisse pandud. kas aasta jooksul või 20 ? Mõni laseb siiamaani sama tehnika ja hoonetega mis kolhoosist sai.



investeering tehtud alla aasta ning see veel kasvab.Tuleb uus laut + uued loomad juurde euroopast.
Tahab kuni 400 loomani ajada.
Ta siin ühteist juba müünud ka(2 pulli)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 11:32 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
jah ,aga mis ajast ta tegutseb,kas järgnevatel aastatel on investeeringute maht sama,jagad aastate peale ära tuleb vb. 50-100kilo aastas? seda ei saa nii üheselt võtta,et nüüd pani milli hakkama jne. Loomulikult usun,et tegu on eduka ettevõttega jne aga sa ei saa selle põhjal hakata nüüd omale haakeriistu ostma lihaveise kasvatamiseks, mis oli su teema. Kõige lihtsam soovitus sulle,mine soome ehitajaks.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 5:18 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
jürto kirjutas:
jah ,aga mis ajast ta tegutseb,kas järgnevatel aastatel on investeeringute maht sama,jagad aastate peale ära tuleb vb. 50-100kilo aastas? seda ei saa nii üheselt võtta,et nüüd pani milli hakkama jne. Loomulikult usun,et tegu on eduka ettevõttega jne aga sa ei saa selle põhjal hakata nüüd omale haakeriistu ostma lihaveise kasvatamiseks, mis oli su teema. Kõige lihtsam soovitus sulle,mine soome ehitajaks.



ma olen investor mitte soome ehitaja.
Pani investeeris 2012 ja pole veel aastat täis.
Külastan tema farmi sellepärast ,et saada teada miks ta valis sellise lihaveise tõu.Raha pidi sisse voolama hakkama umbes 5 aasta pärast.

Teemaks oli silo ja heina jaks vastava haakeriistad mis kuluvad ära lihaveiste kasvatamiseks. täpselt nagu teemapealkiri räägib.

Point nimelt selles ,et keegi ei julge tuua välja numbreid millega opereeruvad.rentaablus ,investeeringu tasuvus jne


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 12:27 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
kui ostad silo kombipressi, siis on orienteeruvaks tasuvuse koguseks 7000 + rulli aastas, muuga ei oska aidata eriti. Kombipressi kohalt omal kogemus olemas.

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 12:54 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
djkiller kirjutas:
ma olen investor mitte soome ehitaja.
Pani investeeris 2012 ja pole veel aastat täis.
Külastan tema farmi sellepärast ,et saada teada miks ta valis sellise lihaveise tõu.Raha pidi sisse voolama hakkama umbes 5 aasta pärast.

Teemaks oli silo ja heina jaks vastava haakeriistad mis kuluvad ära lihaveiste kasvatamiseks. täpselt nagu teemapealkiri räägib.

Point nimelt selles ,et keegi ei julge tuua välja numbreid millega opereeruvad.rentaablus ,investeeringu tasuvus jne

Mulle tundub, et sa ajad siin mingit jama ja loomapidamisest oled ka väga kaugel.
Hõlptulu pead mujalt otsima.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 1:11 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2011 11:53 am
Postitusi: 241
Asukoht: Pärnumaa
vot just nimelt Rait :)

_________________
Künnan, külvan, äestan, väetan


edit: enam ei väeta ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 1:45 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:


ma olen investor mitte soome ehitaja.
Pani investeeris 2012 ja pole veel aastat täis.
Külastan tema farmi sellepärast ,et saada teada miks ta valis sellise lihaveise tõu.Raha pidi sisse voolama hakkama umbes 5 aasta pärast.


Lisaks sellele, et investor oled, oled ka siga kõva naljamees. Põhjus, miks nii hilja üleval olen, on see, et lähen esmapoegijat vaatama- raha raiska pole siiamaani iseenesest voolama saanud. Investor ise laseb pikka und, või lakub kuskil jooki. :mrgreen: Krdi pull vend ikka :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 7:16 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
:mrgreen: miks hilja,pigem vara:D

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 12:54 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Kuule, investor djkiller. Kui investeeringust oled huvitatud, siis osta kuskilt tegutsev lihaveisefarm. Siis näed koheselt igasuguseid rahavoogusid ja raha sissevoolamist ja tunned mõnu investeeringutest ja saad kõigile ütelda, et oled investor, hoolimata sellest, et libastusid värskele koogile, said pullilt tappa ja pead kohe oma belarussi kargama, et silo ette tõsta... investor :mrgreen:


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.