Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 3:09 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 7:15 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
djkiller kirjutas:
hillar2 kirjutas:
Kasvatan kodus sordikoeri - takse. Laudas on mul herefordi tõugu loomad. Tundub, et kasvatan ka teist liiki loomi - kopraid...
Liik, liigi, liiki...


Kui sul omal tegevust jagub mis siis pakud end kui töömeest?:D

Koormust jääb üle. Ööpäevas 24h: käin nt tehases tööl -8h, -8h uneaeg, -3 h meelelahutus (uudiste lugemine, naabriga suhtlemine, sõit tööle-koju, toitumine). 5 tundi päevast jääb üle oma ettevõttega tegeleda + nädalavahetused. Või siis kuskil kolhoosis tööl käia - mõistliku ülemusega jõuab ikkagi kokkuleppele, et peale hoogtööd saab paar päeva puhkust, et hein ära teha või vili kokku panna.

Väljas ilmastikumõjude käes on kariloomade produktiivsus väike, eriti maheda puhul, kus ei tohiks anda kättesaadavamaid jõusööte. Mahe peaks kasvatama ise vilja (nt 3-4 aastat karjamaa ja siis kaer + hernes, oder + ak). Küllalt kulukaks, riskid on suured. Juba heinaseemne hektari peale kulub 100€, kui osta valmissegu.
Muide, paljud teis loomi kindlustavad? PRIA vist isegi mingi osa hüvitab kindlustusmaksest.

edit: Eelneva postituse mõte oli juhtida tähele panu sellele, et põder, lehm, siga, lammas on loomaliigid; AB, HF, HC on tõud. Kuigi mul on kaks maaülikooli lõpetamata kõrgharidust (mis nõukogudeajal isegi võrdus bakalaurusekraadiga :lol: ), riivas see minu silma, et räägiti koguaeg liigist ja seejärel nimetati tõug. Muidugi haritumad inimesed, nagu Andrese talu, ei ärritunud sellest vaid kiitsid takka...

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 8:35 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Andrese talu kirjutas:
Vaata noorhäerra! Kui juba sellised apsakad, et LIIGIKS simmentaal, siis ikkagi lõpetaks põllumajanduskooli. http://arhiiv.koolielu.ee/files/Loomali ... 3,Imetajad. !

hillar2 kirjutas:
Kuigi mul on kaks maaülikooli lõpetamata kõrgharidust (mis nõukogudeajal isegi võrdus bakalaurusekraadiga :lol: ), riivas see minu silma, et räägiti koguaeg liigist ja seejärel nimetati tõug. Muidugi haritumad inimesed, nagu Andrese talu, ei ärritunud sellest vaid kiitsid takka...
:roll: No tegin ju juttu sellest, aga ei huvita kedagi. Pärast pöörasin veel tähelepanu- hakkasin ise liigitama, aga ei pööratud sellele ka tähelepanu.


Viimati muutis Andrese talu, Esmaspäev Veebr 11, 2013 8:53 pm, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 8:52 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
Andrese talu kirjutas:
Vaata noorhäerra! Kui juba sellised apsakad, et LIIGIKS simmentaal, siis ikkagi lõpetaks põllumajanduskooli. http://arhiiv.koolielu.ee/files/Loomali ... 3,Imetajad. !

hillar2 kirjutas:
Kuigi mul on kaks maaülikooli lõpetamata kõrgharidust (mis nõukogudeajal isegi võrdus bakalaurusekraadiga :lol: ), riivas see minu silma, et räägiti koguaeg liigist ja seejärel nimetati tõug. Muidugi haritumad inimesed, nagu Andrese talu, ei ärritunud sellest vaid kiitsid takka...
:roll: No tegin ju juttu sellest, aga ei huvita kedagi. Pärast pöörasin veel tähelepanu- hakkasin ise liigitama, aga ei pööratud sellele ka tähelepanu- kedagi ei huvita. :lol:



selge.nüüd siis kaks korda puust ja punaselt ette tehtud .Tuleb kõrva taha panna;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 12, 2013 10:09 am 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
hillar2 kirjutas:
djkiller kirjutas:
hillar2 kirjutas:
Kasvatan kodus sordikoeri - takse. Laudas on mul herefordi tõugu loomad. Tundub, et kasvatan ka teist liiki loomi - kopraid...
Liik, liigi, liiki...


Kui sul omal tegevust jagub mis siis pakud end kui töömeest?:D

Koormust jääb üle. Ööpäevas 24h: käin nt tehases tööl -8h, -8h uneaeg, -3 h meelelahutus (uudiste lugemine, naabriga suhtlemine, sõit tööle-koju, toitumine). 5 tundi päevast jääb üle oma ettevõttega tegeleda + nädalavahetused. Või siis kuskil kolhoosis tööl käia - mõistliku ülemusega jõuab ikkagi kokkuleppele, et peale hoogtööd saab paar päeva puhkust, et hein ära teha või vili kokku panna.

Väljas ilmastikumõjude käes on kariloomade produktiivsus väike, eriti maheda puhul, kus ei tohiks anda kättesaadavamaid jõusööte. Mahe peaks kasvatama ise vilja (nt 3-4 aastat karjamaa ja siis kaer + hernes, oder + ak). Küllalt kulukaks, riskid on suured. Juba heinaseemne hektari peale kulub 100€, kui osta valmissegu.
Muide, paljud teis loomi kindlustavad? PRIA vist isegi mingi osa hüvitab kindlustusmaksest.

edit: Eelneva postituse mõte oli juhtida tähele panu sellele, et põder, lehm, siga, lammas on loomaliigid; AB, HF, HC on tõud. Kuigi mul on kaks maaülikooli lõpetamata kõrgharidust (mis nõukogudeajal isegi võrdus bakalaurusekraadiga :lol: ), riivas see minu silma, et räägiti koguaeg liigist ja seejärel nimetati tõug. Muidugi haritumad inimesed, nagu Andrese talu, ei ärritunud sellest vaid kiitsid takka...


Kusagilt on kõrva jäänud, et veise mugavustemperatuur on -5 kraadi. Meie kliima juures -5 kraadist madalamat temperatuuri on talvel ehk kuu-kaks. Tuulevarju olemasolul ei oma tuul ka suurt jahutavat effekti. Viskasin aastastele paar päeva tagasi just lindi peale, 420kg oli 5 hakatise keskmine. On see hea või halb? Lisa jõusööta pole andnud. Oluline on kindlasti hea heina toiteväärtus. Ehk mängib ka see, et kui vasikas on sündinud veebruaris märtsis, siis karjamaarohu tekkides on ta juba võimeline korralikult rohusööta omastama ja võtab seetõttu kaalus hästi juurde.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 12, 2013 10:26 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Ma arvan ka et see vähene aeg mis meil seda suurt külma on ei oma niisuurt tähtsust.Ja kui on varjualune ka siis pole probleeme.Kül aga muutub asi ju tunduvalt töömahukamaks kui neid laudas kinniselt pidada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 12, 2013 7:00 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Kaido kirjutas:
Ma arvan ka et see vähene aeg mis meil seda suurt külma on ei oma niisuurt tähtsust.Ja kui on varjualune ka siis pole probleeme.Kül aga muutub asi ju tunduvalt töömahukamaks kui neid laudas kinniselt pidada.



Jah olen nõus ,et laudas pidamine on töömahukam.Kuid varju peaks nad saama nii või naa(st olema mingi võimalus)
Oleneb kui vana sul loom on.Noorel kulub see tõesti kasvule mitte enda sooja hoidmisele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 12, 2013 10:24 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
Veisele on ikka kõige sobivam temperatuur seal +5 kandis. Mis tõugu loomad sul on MargusV? Kui viskasid šhotlasele lindi peale ja said sellise tulemuse, on see ikka väga hea. Kui aga tõuks on simmental, sharolee - siis on üsna kesmine.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 12, 2013 10:28 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 13, 2008 7:04 pm
Postitusi: 711
Asukoht: Tartu-Pärnu-Ikla
djkiller kirjutas:
Kaido kirjutas:
Ma arvan ka et see vähene aeg mis meil seda suurt külma on ei oma niisuurt tähtsust.Ja kui on varjualune ka siis pole probleeme.Kül aga muutub asi ju tunduvalt töömahukamaks kui neid laudas kinniselt pidada.



Jah olen nõus ,et laudas pidamine on töömahukam.Kuid varju peaks nad saama nii või naa(st olema mingi võimalus)
Oleneb kui vana sul loom on.Noorel kulub see tõesti kasvule mitte enda sooja hoidmisele.


Laudas pidamine võib olla täpselt sama töömahukas kui põllu peal söötmine - lihtsalt oleneb kuidas laut ehitada. Mina olen sellisel arusaamal, et kui midagi teha, siis korralikult. Kui pidada lihaveiseid, siis olla ka teadlik mida söödad, kui palju on juurdekasv jne. Pidamisel peab olema süsteem, kus saad kaaluda, eraldada jne. Põllupeal kus ehku peal heinarulli juures loomad 600g päevas juurde kasvavad - ehk oleks tõesti aeg nõu otsida, või ala vahetada. Mängida võib ka liivakastis.

_________________
claas celtis 456rx
MTZ 82
2 x T40
T100


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 12, 2013 10:35 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
devil22 kirjutas:
Veisele on ikka kõige sobivam temperatuur seal +5 kandis. Mis tõugu loomad sul on MargusV? Kui viskasid šhotlasele lindi peale ja said sellise tulemuse, on see ikka väga hea. Kui aga tõuks on simmental, sharolee - siis on üsna kesmine.


Hereford on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 13, 2013 5:48 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
pole küll lihaveise mees,aga olen pidanud õues ehf mullikaid,kui laut veel valmis polnud. Julgen öelda,et laudas on tööd palju vähem kui õues talitades.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 19, 2013 5:41 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
piltide tegemine on hetkel veninud.üritan teha nädalavahetusel siis saab vähemalt minu teema osas edasi minna.on antud laudast tolku või mitte


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 28, 2013 5:24 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ei hakkanud uut teemat tegema, kuna asi haakub antud teemaga teatud määral.
Nimelt selline asi hakkas Simal käies silma.
http://www.plegamatic.com/en/productos/agrupadores/agrupadores1e.html
Sel lehel on üks video ja teine on siin http://www.youtube.com/results?search_query=plegamatic&oq=plegamatic&gs_l=youtube.3..0.1242.3632.0.4399.10.6.0.4.4.0.121.677.0j6.6.0...0.0...1ac.1.FXjKDwVV--k
Käru on ka olmas.
http://www.plegamatic.com/en/productos/remolques/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 28, 2013 7:52 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Päris huvitav, see võimaldab lihtsamalt transportida aga lõpuks ikkagi inimesel väikseid pakke käsitseda. Ei tea mis selle masina ja käru hinnad on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Reede Mär 01, 2013 5:29 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
weikepõllumiees kirjutas:
Päris huvitav, see võimaldab lihtsamalt transportida aga lõpuks ikkagi inimesel väikseid pakke käsitseda. Ei tea mis selle masina ja käru hinnad on.

siis läheb lisaks tarvis masinat mis sul neid väikseid pakke teeb.Kokku haakeriistu tuleb rohkem kui tavaliste rullidega?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 02, 2013 7:18 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Väikepaki presside hinnad on väga odavad, pole nende teise kahe omaga võrreldavad.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.