Tänane kuupäev Pühapäev Apr 28, 2024 3:10 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 09, 2013 12:10 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
See jutt et, mahe ravida ei või on jama.
Mahe ei või vaktsineerida, aga ravima peab ja see on ka lubatud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 09, 2013 1:20 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Kordamine on tarkuse ema,mahe on jama. ökomehed ärge solvuge.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 09, 2013 2:51 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
jürto kirjutas:
Kordamine on tarkuse ema,mahe on jama. ökomehed ärge solvuge.

Ei taha kedagi solvata, aga olen samuti samal seisukohal. Vajadus toidu järele aina kasvab, aga maad ei tule kuskilt juurde ning seega tuleb olemasolevat kasutada efektiivsemalt.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 09, 2013 6:24 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
jürto kirjutas:
Kordamine on tarkuse ema,mahe on jama. ökomehed ärge solvuge.

Ah, mis sa plärad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 09, 2013 9:42 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Madis kirjutas:
Ei taha kedagi solvata, aga olen samuti samal seisukohal. Vajadus toidu järele aina kasvab, aga maad ei tule kuskilt juurde ning seega tuleb olemas olevat kasutada efektiivsemalt.

Kas siit koorus välja põhjus, miks sina põllumajandusega tegeled, et üritad maailma ära toita :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 10, 2013 1:07 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
rait kirjutas:
Madis kirjutas:
Ei taha kedagi solvata, aga olen samuti samal seisukohal. Vajadus toidu järele aina kasvab, aga maad ei tule kuskilt juurde ning seega tuleb olemas olevat kasutada efektiivsemalt.

Kas siit koorus välja põhjus, miks sina põllumajandusega tegeled, et üritad maailma ära toita :lol:

sul ei jää kaevu ka vett, kui sa selle eesmärgi võtad :lol:

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 10, 2013 4:18 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 6:57 pm
Postitusi: 10
Andrese talu kirjutas:
metslane kirjutas:
See pole mingi jutt.Mägiveiseid ainult mahedana pidada ongi mõtet.Samuti hereforde.Mingit auru selle peale ei lähe.

Ah, mine sa ka oma jutuga.

Osa põllumehi arvavad,et siis nad on kõvad tegijad,kui ilguvad mahedate üle.Mulle arusaamatu,kui peetakse vähenõudlikke lihaveiseid ja ei võeta mahetoetust.Ärge siis võtke üpt-d ja ammlehma toetust ka ja majandage,kui kõvad tegijad olete.Kui on 100 ha maad ja 50 ammlehma,saab mahetoetust umbes 10000 euri.Paberitööd aastas umbes pool päeva.Järeldage ise kes kelle üle peaks ilkuma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 10, 2013 9:55 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2010 9:13 pm
Postitusi: 560
Asukoht: Põhja-Eesti
No tegelikult ei ole elul ju suurt midagi viga, et üldse ilkuma peaks! Kui ikka sõda käes ja mitte midagi, peale oma näpu, suhu pista ei ole vot siis on põhjust vingumiseks-virisemiseks-ilkumiseks.

Kena õhtu jätku kõigile! :wink:

_________________
Mis kuradi sõnnik, see on puhas sitt!
Ärge te öelge mulle, mida ma pean tegema, ja ma ei ütle teile kuhu te peate minema!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 10, 2013 11:28 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
metslane kirjutas:
Osa põllumehi arvavad,et siis nad on kõvad tegijad,kui ilguvad mahedate üle.Mulle arusaamatu,kui peetakse vähenõudlikke lihaveiseid ja ei võeta mahetoetust.Ärge siis võtke üpt-d ja ammlehma toetust ka ja majandage,kui kõvad tegijad olete.Kui on 100 ha maad ja 50 ammlehma,saab mahetoetust umbes 10000 euri.Paberitööd aastas umbes pool päeva.Järeldage ise kes kelle üle peaks ilkuma.

1.Lihaveised ei ole vähenõudlikud. Kui neil midagi vähe on, siis on neil kisa lahti või hakkavad surema. 2. kui tahad, et loomad hästi kasvavad, siis väheste vahenditega neid ei kasvata. 3. paberitööd on rohkem kui pool päeva aastas. 4. pean ise lihaveiseid mahedana ja tean, mida räägin. 5. sa ei öelnudki midagi väga valesti peale selle, et keegi Sinu kallal ilkunud on ja end tegijaks peab.... nii tegija ikka, et vana-aasta õhtul televiisorivaatamist sain lubada ja nähtut mäletasin. 6. Esimestes postitustes haukuv toon ei ole hea näitaja. 7. mittemaheda eelised võivad teatud olukordades toodangu näol nii suure vahe sisse tuua, et see 10 000 euri mahetoetusi on mitmekordselt ületatud. 8 ära üritagi vaielda- jääd prügise seljaga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Reede Jaan 11, 2013 8:16 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Vähe liiale ei läinud selle arvestusega, et 10 000€ 50 ammlehmaga mitmekordselt tavatootmises on võimalik ületada?
Ma pigem eeldaks kombineeritud tootmist, et ammed mahedad ja nuumal olevad tavas, sel juhul saaks igalt poolt maksimumi - vähemalt seni kuni maheliha maksab põhimõtteliselt sama palju kui tavaliha.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Reede Jaan 11, 2013 9:23 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 04, 2013 6:57 pm
Postitusi: 10
Ega kõiki lihaveiseid ei saa ühte patta panna.On suur vahe ka kasvatada mägiveiseid või belgia sinist.Teemaalgatajal oli plaan mägiveiseid kasvatada ja ainult rohumaad.Kui tegelda ainult püsirohumaadega ongi paberimajandus pool tundi aastas.Mägiveiseid teraviljaga nuumata üsna mõttetu.Tean samuti mida räägin,sest juba pea 10 aastat niimoodi majandatud.Põhitegevus on mujal ja minu eesmärk on võimalikult väike töökulu.Ja toimib küll.Kui ma mahe poleks,saaksin lihtsalt 10000 aastas vähem.Loomadeks mägiveised ja nende ristandid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Reede Jaan 11, 2013 10:03 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Palju teie saate üldse lihaveisest raha? Kevadel müüsin 2 aastase AB mullika. Koos allapanuga kulus umbes 20 rulli heina talvega ja kuigivõrd sai silo ka mõne rulli, täpselt ei mäleta. Jahu sai keskmiselt 2,5 kg päevas. Söötmine kindlatel kellaaegadel, talvel oli laudas. Lõpuks tuli pangakontole mõni euro üle 2000.
On see intensiivne kasvatamine? Jahu on tegelikult üldine mõiste, vahel Masinaühistust ostetud jõusõõt (Baltic Agro vist segab), vahel mahe kaerajahu. Lakusool, peoga mingit mineraali. Vesi tallitamisega samal ajal, vaid suvel said loodusliku rohumaa veerel lombis juua.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Reede Jaan 11, 2013 11:11 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2008 9:47 pm
Postitusi: 476
Asukoht: Läänemaa
rait kirjutas:
Madis kirjutas:
Ei taha kedagi solvata, aga olen samuti samal seisukohal. Vajadus toidu järele aina kasvab, aga maad ei tule kuskilt juurde ning seega tuleb olemas olevat kasutada efektiivsemalt.

Kas siit koorus välja põhjus, miks sina põllumajandusega tegeled, et üritad maailma ära toita :lol:

Õnneks või kahjuks on tegu ainukese valdkonnaga, mis tõsiselt huvi pakub ja millega on ka võimalus vaikselt tegeleda (loodetavasti ka tootmismahte suurendada). Praegu linnas elades ja ülikoolis käies saan aru, et maal on ikkagi kordi parem. :)
Aga okei, aitab teemavälisest jutust minu poolt.

_________________
Põllumees rikas, põlvini sitas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 12, 2013 12:57 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
rait kirjutas:
Vähe liiale ei läinud selle arvestusega, et 10 000€ 50 ammlehmaga mitmekordselt tavatootmises on võimalik ületada?
Ma pigem eeldaks kombineeritud tootmist, et ammed mahedad ja nuumal olevad tavas, sel juhul saaks igalt poolt maksimumi - vähemalt seni kuni maheliha maksab põhimõtteliselt sama palju kui tavaliha.

Ma tean ühte härrat, kes kasutabki 100 ha tuuris maid ja 50 amme kanti loomi. Ütles, et tema peab toodangut andma, et omadega välja tulla, seepärast ta mahe ei tahagi olla.... Sain aru millest ta rääkis, kui aastaste loomade rümp kaalus 300 kilo + sünnikaal. Ma ei tea, mida ta neile sisse uhab- võibolla maisi. Ütles ka, et alla R klassi loom pole aksepteeritav. Ma pole kindel, kas mahedana õnnestub sama kiiresti sama tulem saada. Ilmselt mitte. Võibolla- paari kuu pärast näen :lol: .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 12, 2013 1:02 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
hillar2 kirjutas:
[. Lõpuks tuli pangakontole mõni euro üle 2000.
.

Mis tal rümbamass oli? Sellise summa juures pidi ikka hind koos käibega olema :lol:


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.