Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 8:59 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 7:10 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
Djkiller, Kui palju loomi kevadel reaalne plaan soetada oleks? Ise soovitaks 50 loomaga alustada., Mida plaanist arvad?



ma pole veel konkreetset liiki välja valinud.Nagu tuttav mulle ütles ära enne alusta kui sa ei ole omale selgeks teinud mida sa kavatsed tegema hakata(tema võttis omale sihiks tõuaretuse).
Kuna mul pole tänaseks päevaseks ka ühtegi investeeringut tehtud.Ei tehnika ega lauda osas.Ühel kinnistule tehtud elektrikarjus mille andsin kasutada naabrimehele.
Hetkel seisuga olemas ainult postimaterjal usun ca 100 ha jaoks.
Märtsikuu on käega katsutav ning muu kõrvalt arvan ,et ei suuda kõike selgeks teha.
Paari farmi külastades lootsingi saada mingi numbri omale selgeks ,kuid ka sealt tulin pika puuga.Ainult kui võtta mõne talu finantsaruanne kus pole kajastatud varasemad või muud investeeringud.

Ütleme farm ca 100 looma.Omanik ütleb vundamendist kuni katuseni (+ tenhika ) panin alla x summa.Tagasi hakkasin teenima nt 5 aasta pärast.Tööl on mul y inimest (teatud koolituse või kvalifikatsiooniga).
Kindlasti on alustada sellel kergem kelle vanaisa või isa tegeles ning sai õpitud kõrvalt.
Kunagi ammu oli ca 40 lammast ja mõned nutriad siis ei käinud kooliski.
Asja selgeks tegemine tuleb alustada totaalsest nullist(on küll läbitud kaks mahekoolitust,kuid eks suuremosa teavad millised need koolitused on)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 7:11 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
Djkiller, Kui palju loomi kevadel reaalne plaan soetada oleks? Ise soovitaks 50 loomaga alustada., Mida plaanist arvad?



Idee on hea.Üle ei tasu kohe punnida ning alla 50 pole erilist mõtet.
Üks asi on kunstseemendamine ,aga kas mõni pulli ka rendib või käib ainult müük?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 7:24 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Põhimõtteliselt maksab tõuloom 1000 eur+km. Pull maksab 2500 ringis+km. Noh lisandub lauda remont, tehnika- ma arvan, et press 10 000+ km ja ülespoole, siis kaaruti vaaluti, vikat- kõik kokku 20 000 ringis, , kui väikselt ja odavalt läbi ajada.. minu vaaluti ja niiduk olid 26 000 ringis. Aga need ka odavamapoolsed. Noh, alguses investeerid
52 000 loomad ja pull
20 000 vikat ja vaaluti.
10 000 press
20 000 käiberaha aastas- igasugused kulud.
Ma arvan, et need on korraliku stardi jaoks tagasihoidlikud numbrid. Kuskil 100 000 ja enam eurot pead investeerima. See oleks igasugune miinimum. Ma arvan, et reaalselt kulub 150 000 ringis, kui tahad asja käima saada miinimumvahenditega. Kas oled valmis investeerima? Võin lahkelt loomaliike soovitada ka. Kas paneme asja käima? Kõigepealt peaksidki kevadel olema valmis 150 000 ringis investeerima.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 7:32 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
djkiller kirjutas:
Kulla kallis mees.Ostajks oli eraisik mitte ettevõte.
Investeerib firma.
Vii siis ennast enne kurssi kui poriga loopima tuled :D


Keskmine hind 2011 aastal oli Lääne-Virumaal metsamaa eest 1600€ ja põllumaa eest 990€
Sa maksad 62ha eest 4000€ ja teed tehingu ära ja ei ole rahul kui ma seda huiamiseks nimetan.
Ütle siis kuidas nimetatakse vanainimestelt maa välja petmist?
Kas Inesteerimiseks?
Muide polegi oluline, mis hiljem sai nii et ära hakka sellega apelleerima siin.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 8:21 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Andrese talu kirjutas:
Põhimõtteliselt maksab tõuloom 1000 eur+km. Pull maksab 2500 ringis+km. Noh lisandub lauda remont, tehnika- ma arvan, et press 10 000+ km ja ülespoole, siis kaaruti vaaluti, vikat- kõik kokku 20 000 ringis, , kui väikselt ja odavalt läbi ajada.. minu vaaluti ja niiduk olid 26 000 ringis. Aga need ka odavamapoolsed. Noh, alguses investeerid
52 000 loomad ja pull
20 000 vikat ja vaaluti.
10 000 press
20 000 käiberaha aastas- igasugused kulud.
Ma arvan, et need on korraliku stardi jaoks tagasihoidlikud numbrid. Kuskil 100 000 ja enam eurot pead investeerima. See oleks igasugune miinimum. Ma arvan, et reaalselt kulub 150 000 ringis, kui tahad asja käima saada miinimumvahenditega. Kas oled valmis investeerima? Võin lahkelt loomaliike soovitada ka. Kas paneme asja käima? Kõigepealt peaksidki kevadel olema valmis 150 000 ringis investeerima.


+traktor ka.
Kas antud töödega saab hakkama üks korralik kvalifitseeritud inimene?
Lauda remonti raske arvestada.ehitiste alune maa 1320 m²(katus,uksed,el. süsteem,joogivee torustik (ning see lisaks soojustada + silo patarei(d) (on küll mingi nõuka aegne ,aga see vast ei vasta enam EL nõuetele)
Mitu siloauku peab olema( tuttav rääkis ,et hea oleks kui kolm) ehk siis esimene ports enne jaani siis on proteiini rikkam ning teised teatud vahedega.Ning uutel pidi olema äravoolu kanalid ning mahutid kuhu see voolab.(sain aru ,et see tuleb kuhugi ära toimetada).
.Kui teha siis tuleks teha vast kõik korda? Oma puurkaev olemas (veeproovid kindlasti?+ puhatus ning uus pump)

Rait

Kes ütles ,et ostuhind on 4000 EUR (ajaleht kes ei kontrollinud fakte ega küsinud minu käest)? oled seda 60 ha tükki näinud?
Paku mis rapsimees ei harinud tervet haritavat pinda? See maa on soine,kive täis,võsa jne haritavat maad oli seal ca 13 ha juures kui mälu ei peta (reaalselt haritud ca 10 ha juures).Sp oligi tal hea ajakirjanik ohale kutsuda ja ajada hala ,et näed mingi noor nolk tuli tema mängumaale kiusama.
See oli notari juures fikseeritud hind + pane sinna osta veel hüpoteek jne.
Hinna määras omaniku kõrgharidusega inimene mis jäi XX 000 EUR peale.
Kuna inimesel polnud kiiret raha saamisega sai tehtud lisaleping mida ma igakuiselt ka täidan.
Ning mina olen oma lubaduse andnud allkirjaga lisaks suuliselt omanikule ja tema tütrele kes hinna määras.
Ära rebi fraase kontekstist välja kui sa ei ole faktidega kursis.
Mina opereerun faktidele mitte külanaiste juttudele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 10:18 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Tead ma ei olekski midagi öelnud su maa ostmise kohta, kui sa ei oleks ennast investoriks nimetanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 10:53 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
rait kirjutas:
Tead ma ei olekski midagi öelnud su maa ostmise kohta, kui sa ei oleks ennast investoriks nimetanud.



kinnisvara maakleriks ei saa kuna ple vastavat paprit ja samas muu osas jne sama oleks võinud öelda et hunt kriimsilm 9 ametit ja 10 nes nälg:D
seega võtsin kokku investor

:D :D :D :D

kelleks siis sina ennast pead?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 10, 2013 10:59 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 7:23 pm
Postitusi: 138
Asukoht: Järvamaa
djkiller kirjutas:
Sõdin kohaliku põllumehega kes on 2 aastat saanu samuti minu maade eest toetus kus ei maksa ei renditasu .Ühel aastal jäin 19 ha toetusest ilma kuna to tark oli teinud ületaotluse ning ei taganenud sellest.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Sa jätad midagi mainimata.

Toetus määratakse sellele, kes omab õiguslikku alust maa kasutamiseks.
Miks siis "kohalikku põllumeest" pole kohtusse kaevanud?


Saak jääb, seaduse järgi, rendi ennetähtaegsel lõppemisel omanikule. Kui rendillepingus pole teisiti.
Seal on üks aga?

Maaomanik on kohustatud külvajale kompenseerima tehtud kulutused.

Kohus tahab kindlasti teada "kas omanik on selle olukorra vältimiseks midagi ette võtnud?"


Vaata pokkerimängus on kõnekäänd "Kui Sa pole esimese poole tunni jooksul aru saanud keda kotitakse, siis oled see Sina"

Sama võiks taandada ka põllunduse kohta.

"Kui sinu ümbruskonna põllumehed on kõik m***d siis on soovitav peeglisse vaadata ja natuke enesekriitilisem olla"


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 12:14 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Djkiller. Alguses ei pea silo auku tegema. Pagan, kiletaja läks meelest- see maksab ka veidikene- 10 000 kanti. Ühesõnaga, kui tahad lihaveistega tegemist teha, siis peaks sul praegu olemas olema vaba raha orienteeruvalt
250000- 300 000 euro ringis, kui tehnika ja laut ja muud kulud kokku panna ja täie auruga alustada. Siis vead esimese müügini välja.Eeldan muidugi, et see raha on olemas, muidu puudub edasisel arutelul mõte. Kas võib hakata maad kuulama, kus sulle lehmakari leida? Tutvusi mul on. Muidugi on eeldus, et sa alt ei hüppa, kui juba teemaks läheb ja kauba eest ka koheselt tasud. Limusiinid, simmentalid on produktiivsed. Koos käibega oleks esimene investeering loomakarjale 60 000 ringis. Anna ka palun teada, mis kuupäevaks oled valmis esimese investeeringu tegema. Sellele järgneb suve alguses tehnika näol 100 000 eurot- traktor koos haakeriistadega. Suvist käiberaha ära unusta -20 000 kanti jne. Niisiis, ole hea ja anna teada, aitame sul siin jalad alla saada!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 12:28 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Ma võin ka abistada. Võta ühendust, kui neegrit vajad, palgas jõuame kindlasti kokkuleppele.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 6:57 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
kle hillar ega elu nii hull ka ei ole :lol:

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 9:06 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
Max Power kirjutas:
djkiller kirjutas:
Sõdin kohaliku põllumehega kes on 2 aastat saanu samuti minu maade eest toetus kus ei maksa ei renditasu .Ühel aastal jäin 19 ha toetusest ilma kuna to tark oli teinud ületaotluse ning ei taganenud sellest.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Sa jätad midagi mainimata.

Toetus määratakse sellele, kes omab õiguslikku alust maa kasutamiseks.
Miks siis "kohalikku põllumeest" pole kohtusse kaevanud?


Saak jääb, seaduse järgi, rendi ennetähtaegsel lõppemisel omanikule. Kui rendillepingus pole teisiti.
Seal on üks aga?

Maaomanik on kohustatud külvajale kompenseerima tehtud kulutused.

Kohus tahab kindlasti teada "kas omanik on selle olukorra vältimiseks midagi ette võtnud?"


Vaata pokkerimängus on kõnekäänd "Kui Sa pole esimese poole tunni jooksul aru saanud keda kotitakse, siis oled see Sina"

Sama võiks taandada ka põllunduse kohta.

"Kui sinu ümbruskonna põllumehed on kõik m***d siis on soovitav peeglisse vaadata ja natuke enesekriitilisem olla"


Kus sa võtad ,et antud põllumehel õigus oli? Rapsipõlluga tehti mulle usun nii külma ,et leping oli tagant järgi tehtud.Just n.ö mõned kuud ennem kui mina selel teinud olin.Kui külvaja oleks olnud kindle miks ta siis notaris käis aju uurima ning saatis kolmanda isiku kokku leppima.Kui mul õigus ma käitun vastavalt seadustele ja mul pole mitte midagi karta.
ma ei ütle ,et kõik põllumehed on m**id.Antud põllumees kasutas meie maid aastast 2006 kui ei eksi (ca 60 ha) kui saime aru ,et saame ise rohkem teenida kui renditasu loobusime(kõik oli suuline).
Ühe kinnistuga ei jätnud ta jonni.Ei maksnud renditasu ning sai ta 1 aasta etteteavitatud et 2011 hakakn ise toimetama.Selja tagant pani rapsi maha ja jokk.Oli plaan ,et lasen suvalt selle rapsi maha hooldusniidukiga ja kõik. Firma inimene oli vastu kuna arvas,et mida seal põllumees kiusata nagunii n.ö raske( suur nali) ning lootis ,et ta loobub taotlusest. Võta näpust ,tagasi ei võtnud sai oma saagi kätte(2010 aasta renti ei maksa ning 2011 ammugi tekitas kahju). Miks enam läbi ei saa on asi selles ,et tulime nende mängumaale.st seda et oma maid rendile ei anna .Hakaksime ise maid juurde rentima.Tõusid rendihinnad ning ise olime nõus maksma lausa 2 aastat kätte renditasu.
Tänu firma aktiivsusele said hakkasid need inimesed renti saama kes enne ei saanud. Mõned oli lausa 7 aaasta ilma rahata.Lõpuks sai bardakist asja küll maaomanikule mitte nahaalsele põllumehele.
Siis pole siin foorumis midagi imestada ,et tehakse mind valgeks vareseks kes igas asjas süüdi või lausa lehte tiritakse.Seega räägin probleem hetkel ainult ühe põllumehega aastast 2010-2012.
Kuna tal vb teistest uuem ja parem tehnika siis osad sõltuvad temast ning temaga rasku ei lähe :D kuna mina olen sõltumatu siis ma võin raksus olla ning omaette nokitseda.

andrese talu

see aasta tõstan käed üles kuna pean numbritega klaari saama ning palju mul täpsemalt seda raha kulub.Lisaks tegema selgeks mis liiki ja mis mida ma saavutada tahan ( aretus või midagi muud).
Lähen käin Priasse uurima toetusi ning külastaks vb foorumis mõne farmi vaataks teeks pilte ning analüüsiks. Samuti läbima koolitusi (kui need olemas on) üld veisekasvatuse kohta (peab kõigi nõksudega kurssi ikak viima).Ei taha niisama lahmida ning aastaga end nurka ajada.
Vähemalt tean kelle poole juba pöörduda loomade ostmisel.
Esimene asi pean vaatama üle farmi kui sobib teen mõned pildid ja kuulen mõne targema käest kas tollest üldse on tolku või tuleb uus ehitada.Iga asi amortiseerub ning tihi uue ehitamine on odavam ning efektiivsem


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 9:53 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
djkiller kirjutas:
...kelleks siis sina ennast pead?

Esimeses järjekorras põllumeheks, aga see ei tähenda, et ma eile sündisin ja aru ei saa mis ilmas toimub.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 10:05 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 10:28 am
Postitusi: 155
rait kirjutas:
djkiller kirjutas:
...kelleks siis sina ennast pead?

Esimeses järjekorras põllumeheks, aga see ei tähenda, et ma eile sündisin ja aru ei saa mis ilmas toimub.



mis siis toimub.äkki valgustaksid mind ning teisi ka?

Hillar

jätan meelde.Räägi oma kogemustest load jne?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Haakeriistad lihaveiste kasvatamiseks(silo+hein jne)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 10:12 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
djkiller kirjutas:

Ei taha niisama lahmida ning aastaga end nurka ajada.

Mida see lause tähendab? Mismõttes nurka ajada? Kui sul raha on olemas, pole ju umbseisusid vaja karta. Numbrid tõin välja, loomaliigid ka, hakkame pihta! Või tahad ütelda, et sul pole 60 000 eurot, et loomad osta, rääkimata tehnika soetamisest ja käiberahast?? :shock: :roll:


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.