Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 12:14 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 83 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 7:39 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
Kuule ,üks asi on künda mingit viljamaad,teineasi 6-7aastat harimata rohumaad. arvan,et künnan ka enamvähem ok ,aga lihtsalt tahan kulti,missest,et tõmbab kive välja ,aga lihtsalt ei viitsi randaalida mitu korda.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 11:45 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Samega saab põllud väga siledaks, ei oska paremat tahtagi. :) Esimene kord ragistab künni liikvele ja lammutab, teise korraga on asi enam vähem korras ja kolmandal korral sile. Seda siis paakunud ja ka püsirohumaa künni korral. Kui muld niiske ja lõimis kerge, saab 2 korraga hakkama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 12:04 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Universaal kirjutas:
...Sügiskünni puhul piisab kevadel täiesti Same kultivaatorist...

No näed siis...aga mõnel meist on vähe suuremad nõudmised ja Samest jääb väheks, sest ta rippes ja hõre ja liiga kerge.
Aga kui nüüd asjast rääkida, siis Jürto küsisid palju Unia maksis - möödunud kevadeks ostsin 5,3m ja maksis suts alla 9tuh.
Võtsin 5,3m, sest kevadist silumist mul pole väga palju ja pikas plaanis tahakas künni üldse lõpetada, aga see teine teema.
Libisti osas on mul ees nö. laudlibisti ja see on minu arust oluliselt edulisem asi kui aktiivlibisti 1000€ jäi ka tasku ja palju parem on tööd teha.
Laua eelis on see, et kui kuskilt rabab korraks rohkem mulda ette, siis üleliigne jookseb üle laua ja asi kogu lugu, aktiivlibistiga on vaja hakata mängima hüdraga sest seal ei jookse midagi üle, eriti annab see tunda kui muld on veel vähe niiskem. Laud ise on umbes meetristest juppidest ja vedrudega kaitstud, kui suuremat kivi saab annab vedru järgi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 12:26 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Huvitav kas keegi on proovinud jutuks olnud kultivaatoreid ka näiteks sügisel tüükultivaatoriga haritud põlde kevadel harida?

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 12:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Ma proovisin juba sügisel, sest sügis oli soe ja pikk ning põllud tahtsid roheliseks minna ja Uniaga üle mingi 11km/h ja väga hea tulemus sai, sel aastal plaanis 75mm hanijalad otsa panna siis saab veel parem ehk. Sellisel tööl tulebki hästi välja viie rea piide eelis - ei hakka ummistama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 2:36 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
jaan1414 kirjutas:
Huvitav kas keegi on proovinud jutuks olnud kultivaatoreid ka näiteks sügisel tüükultivaatoriga haritud põlde kevadel harida?

Sellepärast ilmutasingi huvi selle kultivaatori vastu, sest enamik põlde saab sügisel haritud, kuid kevadel on põld külviks liiga niiske. Ma arvan, et sellega saaks põldu edukalt kaanetada ja ülemist kihti kobestada. Väderstadile siiski mina ei julgeks mingit alternatiivi eelistada, aga see ei tähenda seda, et teised ei toimiks. ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 11:41 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
jürto kirjutas:
Hillar mine perse, mõtlesin kord just samamoodi,ostes omale välismaise asemel Ferreli haagise,konkreetne sitt on see asi ,miks ma pean mingi eesti tehnika patrioot olema kui seesama "naabrimees" mulle sitta pähe määrib. Tõsi see väder on kirves,aga see selleks,just huvitab kas töötulemus ja vastupidavus on hea. See Unia tundub asjalik olevat,palju maksis? Same teeb eestis kultivaatoreid aga järelveetavaid vist mitte?

Ülepää
Kui pii on tihedalt, saab hõredamalt panna jne jne. Keevitamise õpib ka paari aastaga ära... Käte peale ka enam ei kuse, kui mingi staas on käes.

Soovitan ikkagi kodumaist. Ja palun, aidake mu naabrimees Venemaale. Selleks ei ole vaja muud, kui osta kodumaist kaupa. Kas on palju palutud?

Pilt

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 02, 2014 11:44 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Samel pole esilibisti hüdrauliline ka, minuteada ei saagi vist üldse kui ise ei ehita. Päris tülikas on teda regullida käsitsi. Kas on vähe ja ei tee midagi või on liiga palju. Liiga paljuga oli viimane suvi enne rüpsi külvi mitu juhust kus niiske mullaga murdis keskmise osa libistil kaks polti ära. Sealt kus saab libisti survet aukudega timmida, aga see kronsa on seal 2 poldiga kinni ja üks saab rohem vatti. Kogu keskmine libisti on kahest otsast timmitav ja seega kaks polti ainult peab kogu mullavalli survele vastu pidama. Need murdis ära. Lõpuks panin 10.9 ja siis jäi pidama, 8.8 läks kaks korda järjest. Iseenesest nagu hullu valli ei tekitanudki ette ja põld oli korralikult sile ka künniga juba.
Taga rulli peab ka kivisel põllul jälgima, sinna tahab kivi korjata ja siis ei käi ringi enam. Täitsa närvi ajab ikka vahel.
Samel on see ka veel, et kui see alumine veoaas kus ta natuke keerates mängida annab, ära kulub, siis vahetada teda lihtsalt ei saa. Pm võiks see ju käia sinna kuidagi poltidega raami külge. Minul töömahud väiksed, aga suurema mahu korral võib see seal küll probleemiks saada. See seal ikkagi kuluvosa.
Minu arvamused said kõik kirja. Aga teen temaga edasi ja välja vahetada ei plaani küll mitte, kuna töö saab tehtud. Pigem jah kui ka kunagi üldse loobuda kultivaatorist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 7:41 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2011 3:38 pm
Postitusi: 164
Üldiselt tundub tüükaga haritud maale kultivaatoriga peale minna suht jama tegevus kuna kisub mõtetult palju põhku uuesti pinnale. Olude sunnil tegutsen ka ise praegu nii, aga õigem oleks seda teha mingisuguse kergrandaaliga- näiteks heliodor.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 8:04 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2011 3:38 pm
Postitusi: 164
õpipoiss kirjutas:
Samel pole esilibisti hüdrauliline ka, minuteada ei saagi vist üldse kui ise ei ehita. Päris tülikas on teda regullida käsitsi. Kas on vähe ja ei tee midagi või on liiga palju. Liiga paljuga oli viimane suvi enne rüpsi külvi mitu juhust kus niiske mullaga murdis keskmise osa libistil kaks polti ära. Sealt kus saab libisti survet aukudega timmida, aga see kronsa on seal 2 poldiga kinni ja üks saab rohem vatti. Kogu keskmine libisti on kahest otsast timmitav ja seega kaks polti ainult peab kogu mullavalli survele vastu pidama. Need murdis ära. Lõpuks panin 10.9 ja siis jäi pidama, 8.8 läks kaks korda järjest. Iseenesest nagu hullu valli ei tekitanudki ette ja põld oli korralikult sile ka künniga juba.
Taga rulli peab ka kivisel põllul jälgima, sinna tahab kivi korjata ja siis ei käi ringi enam. Täitsa närvi ajab ikka vahel.
Samel on see ka veel, et kui see alumine veoaas kus ta natuke keerates mängida annab, ära kulub, siis vahetada teda lihtsalt ei saa. Pm võiks see ju käia sinna kuidagi poltidega raami külge. Minul töömahud väiksed, aga suurema mahu korral võib see seal küll probleemiks saada. See seal ikkagi kuluvosa.
Minu arvamused said kõik kirja. Aga teen temaga edasi ja välja vahetada ei plaani küll mitte, kuna töö saab tehtud. Pigem jah kui ka kunagi üldse loobuda kultivaatorist.



Ma ei saa aru miks sa seda libistit siis nii maas hoiad kui ise kirjutad, et põld oli juba künniga sile. Kui on soov põldu tasasemaks siluda, siis tuleks selleks soetada vastav tööriist. kultivaatori mõte on ikka mulda kobestada ja väiksemad ebatasasused, muhud kaotada.
Mis puutub Same kultivaatori veorangi, siis tõenäoliselt on sul lihtsalt valesti järel. Vead esiots liiga maas ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 10:51 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Ise olen timmiminud tagaaistega töö alguses, "grammikese" tõstes/ langetades, et paras kogus aktiivlibisti ees oleks. Peale selle veelkord sügavused ja paralleelsuse maapinnaga üle vaadanud. Endal pole õnnestunud veel polte ragistada, aga eks ta võimalik ole, kui suurem hunnik ees.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 6:00 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Henrik kirjutas:
...enamik põlde saab sügisel haritud, kuid kevadel on põld külviks liiga niiske.
Kuidas sellest nüüd peaks aru saama? Sügisel kohe kultiveerite ka? Või tahaks...?

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 6:09 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2008 12:38 pm
Postitusi: 553
Asukoht: Lääne virumaa
Aare kirjutas:
Henrik kirjutas:
...enamik põlde saab sügisel haritud, kuid kevadel on põld külviks liiga niiske.
Kuidas sellest nüüd peaks aru saama?

Sellest võiks aru saada niimodi, et peale lume sulamist on põllu pinnas külvamiseks liiga niiske, kuid mullas oleva optimaalse niiskuse säilitamiseks tuleks põld kaanetada (mulla juurestikule jääb piisavalt niiskust ning külvipinnas pole liiga märg, et ei ummistataks seemendeid), ideepoolest peaks NZA olema ideaalne riist selleks tööks. Mida varem saad põllule seda parem, aeg on siiski raha põllumajanduses.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 6:17 pm 
Eemal

Liitunud: Laupäev Jaan 30, 2010 6:01 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Saaremaa
Tegelt ma pidasin silmas rohkem sügisest harimist (vastus jõudis enne, kui mu täpsustus). Ehk veelkord: kas on plaanis sügisel juba kevadeks ette kultida? Või on seda keegi teinud? Rootslased näiteks praktiseerivad säärast harimist.

_________________
muuhulgas põllumees...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Kultivaator
PostitusPostitatud: Reede Jaan 03, 2014 9:19 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
Universaal kirjutas:
Ma ei saa aru miks sa seda libistit siis nii maas hoiad kui ise kirjutad, et põld oli juba künniga sile. Kui on soov põldu tasasemaks siluda, siis tuleks selleks soetada vastav tööriist. kultivaatori mõte on ikka mulda kobestada ja väiksemad ebatasasused, muhud kaotada.
Mis puutub Same kultivaatori veorangi, siis tõenäoliselt on sul lihtsalt valesti järel. Vead esiots liiga maas ?


No natuke võiks ikka libisti maas olla ju kui ta küljes on ja mõne koha peal ikka viskab ader ka vimka sisse suurema kiviga vms, et selle koha võiks ju mulda täis vedada. Muidugi võiks iga töö jaoks oma riist olla aga vastava riista soetamine ei ole alati otstarbekas ja jõukohane. Tuleva kevad ei tohiks sellega probleemi enam olla. Ja ma ei lasknud sinna hullu valli ette koguda. Võisid ka praak poldid olla või miski muu jõud, mis neid tol hetkel hammustas. Ei vea esiots maas. Ja ma ei taha Samet maha teha, lihtsalt mul nii juhtus ja räägin, mis võiks minu meelest olla teisiti.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 83 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.