Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 8:54 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 523 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 5:34 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
Jürto !

mind iga talv oma pangaarvele tulev ´ca 150kilo eeku ka väga ei häiri...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 9:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
sepikoda kirjutas:
Jürto !

mind iga talv oma pangaarvele tulev ´ca 150kilo eeku ka väga ei häiri...

Kuule mis jama sa siin ajad, sa ise ka oma nubreid arvutad või lihtsalt puistad nagu varukast.
Sul on 30km teid 18 korda ajasid nad läbi ja 10€/km iga korra eest teeb kokku 81 000 eek'i mitte 150 000.
Ja kui võtta teistpidi 150 000 eek'i ja sinu välja käidud tunni hind 1408 eek ja jälle 18 korda, siis kahe tunni asemel kulub sul trassi läbimiseks 5,9h.
Kolmandaks, oma väitel tegid eelmine talv 60h tööd ja nüüd väidad, et said selle eest 150 000eek'i ehk siis 2 500eek/h.
Tule mõistusele ja hakka mõtlema millest ja mida sa kirjutad siia.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 10:09 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
BUSTED
Sepikoda, ära nüüd ütle, et ülejäänud pool summast tuli teistele lumelükkamise teenuse tegemisest, see rikuks kõik ilusa :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 10:46 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
Kahjuks pean jah kõik ilusa rikkuma...
Nagu ühes eelnevas postituses kirjutasin on minu klientideks lisaks omavalitsusele veel
RMK, Metsaliitto, igasugu erametsaomanikud ja erinevad jahiseltsid jne.

Asun logistiliselt ideaalses piirkonnas kus konkurents puudub.
Lähim traktor on 15km kaugusel ja see mingi 40 aastat vana linttraktori kosu
ning tolle omanik ka juba suhteliselt eakas mees ning ei viitsi asjaga väga tegeleda enam.
Kohaliku osaühingu mehed võibolla teeks vaikselt haltuurat ka, aga trakadel on faking GPS-id peal
ja keegi ei julge meetritki enam niisama kuskil sõita.

Ja lõpetuseks, tulgem nüüd ikka maapeale tagasi... KÄIVE EI OLE KASUM !!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 5:57 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
No räägi ära siis palju sul sealt puhast tuleb? Arvesta ikka hooldused ja amortisatsioon jne kah. Jumala hea ettevõte siis kui gps peal on ,enamus inimestega paraku muidu ei saagi. Vanad kolhoosnikud muidu ei saagi kui peab koguaeg jälgima,maksa palka palju tahad ikka virutavad ja susserdavad. Nagu osa,rõhutan osa, rekkajuhte teenib päss mingi 1200 euri kuus nt ,aga ikka on vaja omale diiselt niristada? ma arvan,et maksa sellisele kasvõi 3-4 kilo euri kuus need ikka varastavad. Ok läks teemast välja.

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 5:04 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
sepikoda kirjutas:
Kahjuks pean jah kõik ilusa rikkuma...
Nagu ühes eelnevas postituses kirjutasin on minu klientideks lisaks omavalitsusele veel
RMK, Metsaliitto, igasugu erametsaomanikud ja erinevad jahiseltsid jne.

No ja iga kord kui vallale 30km teid ära lükkasid käisid tegid veel jahimeestele 25km, sest muidu ei tule su 150 000 kokku.
Ise ka usud seda mida siia kirja paned?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 9:01 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
Rait, ära vaeva rohkem oma pead...
Kui sa vaid teaksid kui palju kilomeetreid ainuüksi meie piirkonnas RMK-l on vaja teed puhastada,
et oma sajad miljonid metsast välja vedada, siis sa kukuks perseli...
Need kuradi metsaveorekkad on ju talvel sellised kitsed, et anna olla. Vähegi lund ratta alla jääb, siis tühjalt on perses kohe,
istub kinni ja kogu moos. Odavam on tee korralikult puhas hoida, kui neid kuradeid ükshaaval traktoriga sikutamas käia.
Ja kui neil on ikka vaja metsa vedada (loe Raha Vedada), siis ei maksa see lumelükkamine neile midagi.
Küsid 1000 eeku tund siis ainult naeravad, et pohhui, me tõmbame ühe ainsa tihuse kuuse külili ja ongi sinu tunnike tööd kinni makstud.
Nii käib tegelik elu.

Sina Rait aga vaatad asja ikka nii vale mätta otsast, et nutt tuleb peale.
Jutu järgi oletan, et oled seda tüüpi mees, kes tahab ratsa rikkaks saada. Aga nii see kahjuks ei ole.
Rikkaks saavad need, kellel on teatud ringkondades tutvusi, sidemeid ja kontakte.
Ja esmajärjrkorras pead ennast üleüldse tõestama, et oled ikka mees ja ajad asja, mitte lihtsalt kuskil foorumis kõvatama,
et mina alla selle ja selle hinna ei liiguta lillegi.

Krt, ma olen lund ja paska lükanud MTZ-iga, T150K-ga öösel ja päeval, teeääres nende risudega istunud ja külmetanud
ning piisavalt oma ajusid keberniitanud.
Mina olen ennast tõestanud ja nüüd läheb mul hästi.

Sinul aga soovitaks alustada päris algusest...
Kui tahad teehoolduses kaasa lüüa, siis uuri kõigepealt infot
ja tee omale kõigepealt selgeks kellele ja kuidas eesti vabariigis maanteevõrk kuulub ja jaguneb.
Võin sind pisut valgustada...
*Suurim teedevõrgu omanik on riik ja riigi teid hooldavad reeglina teedevalitsused.
*Siis on omavalitsuste hallatavad teed, mida kapaitavad kohalikud linnad ja vallad.
*Ja siis tulebki RMK, kellele kuulub sadu ja sadu ja sadu kilomeetreid metsavahelisi kruusakattega teid.
*Ja kõige lõpuks tulevad nende meeste teed, kuhu on pandud sildid "Eratee".

Edu kõigile ja minupoolt võiks antud teemalõigu lõppenuks lugeda...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 9:31 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Sa võid ju kõva mees olla aga natsa peaks Sa ka seadusi teadama.RMK on riigi asutus ja seal ei tohi teha midagi ilma hanketa.Muul juhul on see seaduse rikkumine.Olen ka osalenud igasugustes RMK hanketes ja tean seda asja natuke.Raha ikka nii ei loobita nagu Sa väidad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 9:40 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
Kuhu ma oma ütlemistega jõuda tahtsin on see, et sa tegid ikka kõvasti ja veel rohkem tööd, panid nagu papa carlo, et oma 150 000.- kätte saada, aga esitasid seda alguses nagu hõlp tulu - al'a ma teen 10€ km vot on äri. Ja sa oma viimases postituses ütlesid ka ilusti ära, et käid ikka kõvasti lükkamas, valla teed ja siis RMK teid, seega mingist 60h ei ole juttugi, ma ei imestaks kui 500h.
Seda kes kõvatab foorumis ja kes ajab foorumis lihtsalt lolli möla , et tähtsam välja paista võiks kunagi kohapeal vaadata.
Sina võid seal edasi ööd ja päevad lund trügida, mul ei ole selle koha peal vaja algusest alustada, mul muid tegemisi niigi rohkem kui eales teha jõuan.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 10:07 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2010 10:42 pm
Postitusi: 52
Lugesin ka seda arutelu siin ja enamus tahaks, et vald maksaks neile tunnihinna alusel.
Aga mis moodi saaks siis õiglase hinna teada, et mõlemad osapooled rahul. Toon näite oma kodukohast. Vallas on mitu erinevat lumetõukajat. Üks tõukab T-30, mis küll eelmisel talvel oli naljategu ja läks siis MTZ 82 peale üle. Teine tõukaja kasutas mingit võimast Claasi või Fendti, ei tea täpset marki. Ühesõnaga viimasel läks oma lääne pilliga töö lennates ja see esimene pusis oma vene rauaga vähemalt kaks korda kauem. Tekibki küsimus, et kui mõlemale tunnihinna alusel maksta, siis vene tehnikaga mees jääb ju kokkuvõttes palju rohkem plussi. Muidugi Fendimees võiks ka tigukäiguga teid ajada. Aga minu arvates siin tulebki välja asjaolu, et maksma peaks ikkagi kilomeetrite järgi. Oma asi, millega siis seda teenust pakud.
Ja lõppude lõpuks, seepole ju kontrollitav, kui palju tunde tegelikult traktori roolis oldi ja palju kirja pandi. Ainus rohi selle vastu oleks GPS pealepanemine põkale.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 10:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
sepikoda kirjutas:
Rait, ära vaeva rohkem oma pead...

Ei, ma ei saa ikka ütlemata jätta, algul mõtlesin, et ei hakka sind ärritama, aga tühja mul sellest.
Sa kirjutad, et nutt tuleb peale minule mõeldes, mind ajab jälle naerma sinu maailma vaade.
Ma ei hakka sinu tsitaate siia vahele sättima, eks igaüks võib su postitusi ise lugeda...
Su jutt tuletas mulle meelde kahte asja, esiteks Meie Mehe laulu Settekaevu Sultan .... töötan Tiskre elamurajoonis... http://www.youtube.com/watch?v=Ewf_Hs2ga70
Ja see viimane lõik postitusest ühte anekdooti, mis oli midagi sellist: Noor ja vana torujüri läksuid kortermajasse kanalisatsiooni parandama ja kui kohale jõudsid ja keldriukse lahti tegid oli solk kohe vastas. Vana torujüri hüppas kohe ülepea sisse ja sukeldus, veidi ajapärast tuli pinnale ja karjus „võti nr 19“, noorem andis, veidi hiljem tuli pinnale ja karjus „torutangid“ noorem andis. Hetk hilje hakkas solgi tase alanema kuni oligi päris läinud, siis tuli vanem torujüri noorema juurde ja ütles „Õpi poja muidu jäädki võtmeid kätte andma“.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 10:32 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
meli666 kirjutas:
Lugesin ka seda arutelu siin ja enamus tahaks, et vald maksaks neile tunnihinna alusel.
Aga mis moodi saaks siis õiglase hinna teada, et mõlemad osapooled rahul. Toon näite oma kodukohast. Vallas on mitu erinevat lumetõukajat. Üks tõukab T-30, mis küll eelmisel talvel oli naljategu ja läks siis MTZ 82 peale üle. Teine tõukaja kasutas mingit võimast Claasi või Fendti, ei tea täpset marki. Ühesõnaga viimasel läks oma lääne pilliga töö lennates ja see esimene pusis oma vene rauaga vähemalt kaks korda kauem. Tekibki küsimus, et kui mõlemale tunnihinna alusel maksta, siis vene tehnikaga mees jääb ju kokkuvõttes palju rohkem plussi. Muidugi Fendimees võiks ka tigukäiguga teid ajada. Aga minu arvates siin tulebki välja asjaolu, et maksma peaks ikkagi kilomeetrite järgi. Oma asi, millega siis seda teenust pakud.
Ja lõppude lõpuks, seepole ju kontrollitav, kui palju tunde tegelikult traktori roolis oldi ja palju kirja pandi. Ainus rohi selle vastu oleks GPS pealepanemine põkale.


Aga kui nüüd teemasse tagasi tulla, siis kõik mida ma öelda tahtsin on see, et ühtegi tööd ei peaks tegema selle pärast et talvel ei ole muud teha ja selle varjus jätakse arvestamata paljud nüansid ja kulud.
Loomulikult mingi vana russimees teeb odava pakkumise, sest ta lükkab ju sisuliselt 0.- hinnaga traktoriga ja kõik mis küttest järgi jääb on oma. Uut russi ta osta ei kavatse kui vana otsa saab ja seega ei arvesta ka mingit kulu kuhugi hinna sisse. Selliseid kahjuks on ja enne see asi ei muutu, kui sellised mehed on oma tehnika läbi ajanud ja see on ka üks põhjuseid miks ma leidsin, et paar aastat võiks masinad eemale hoida. Teisalt jälle need samad russimehed annavad hanke hindajatele võimaluse öelda "aga üks tegi sellise hinna, miks sina nii palju tahad", paberil on raha, mitte traktor ja selle ees suur lumekuhi.
Ja vallal ei peagi siin liiga suurt õigust jääma teenuse ostmise osas, sest vallal on seadusega pandud kohustus kõnealune töö ära teha ja kuidas ta seda teeb on iga valla enda asi. Vallal on ka alati võimalus osta endale traktor ja sahk ja sedasi töö ära teha, aga milleks sellist kulutust teha, kui leidub ullikesi, kes töö palju odavamalt teenuse korras ära teevad. Sellest, et enamusel valdadel oma traktorit ei ole võib vaid ühe järelduse teha, teenus on odavam ja sellest omakorda võib järeldada, et teenuse pakkujad teevad alla tegeliku kulude piiri töö ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 27, 2011 11:05 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Okt 16, 2009 11:39 am
Postitusi: 109
Asukoht: Valgamaa/Hummuli
Kui ma 3 aastat tagasi omas vallas pakkumise võitsin pakkusin kusagil 5% odavamalt kui maanteeameti kohalik lepingupartner. Aga nemad lükkavad ju höövliga ja veoautoga ja jumal veel teab millega ja ma pakkusin 350 eeka tund pluss käive tol hetkel. Ma ei tea millega nemad siis oma tööd ja amorte ja asju tagasi teenivad. Aga muidugi tunnihind kehtib ainult eriolukorras ja platsidel, muidu kilomeetrihind ja nad vist pakkusid 160 eek kilomeeter. Samas suurtalunik kes fendiga lükkab küsis 300 eek kilomeeter. Muidugi ei võitnud aga lükkab ka nüüd RMK-l aga ma ei tea mis hinnaga ja mille alusel kas tunni või kilomeetriga, aga tõesti RMK-l seda pappi on.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 7:59 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Meie vallas on olnud algusest peale erinevate võimsustega masinatel erinev hind.Pole ju loogiline et suur kolakas lükkaks väikesemasina hinnaga.Ja see et kumb on tasuvam oleneb talvest.
Kilomeetrihinnaga lükkamine jääb natuke segaseks et kui nt.tee on ühe kildi pikkuselt ütleme viie saha laiune ja pead kolm korda edasi-tagasi käima siis saad ikka sama hinna mis kahese laiuse eest?
Ise võtan see talv sellest tööst puhkust ja ei osalenud enam pakkumisel(mõni enda töö vaja lõpetada ja läheks lebotaks väheke spas :D )

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Reede Okt 28, 2011 11:21 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
"targutan" ja "kõvatan" ja "pritsin varukast suva numbreid" pisut siis veel...

RMK lumelükkamishanked on suht mõtetu teema ja sisuliselt nö. surnult sündinud idee.

Point on selles, et RMK tellib ju kogu metsamajandamise ja varumise erafirmadelt. Neil omal pole ju enam ainsamatki husqwarna saagigi.
Ja nüüd kui see erafirma hakkab oma tükki näiteks meie kandis tegema, siis tulevadki nad vut vut vut minu juurde vaibale murega,
et äkki saaks kuidagi teid lükata. Muidugi saab ja muidugi tulen lükkan.
Seega mingit hanget selleks RMK välja ei kuuluta kuna nad ostavad kogu teenuse algusest lõpuni sisse.

Ja RMK tegi 2 aastat tagasi ju sellise triki, et killiti igasugu vanad MTZ-id ära.
Hankedokumendis on nüüd kirjas miinimum hobujõudude number, mis oli vist äkki kas 90 või 100, täpselt ei mäleta.
Nii, et vene masinatest saab ainsana veel T150-ga löögile.
Aga T150-ga lumelükkamisjuttude jaoks võiks teha eraldi teema, sest seal juba on millest pajatada
ning tuua maapeale neid mehi, kes täna veel unistavad T150-ga lumelükkamisest.

Margusv-l jutt jumala õige,
et tunnihind kehtib ainult eriolukordades nö. platsidel ja majadevahel ja kõnniteedel.
Ülejäänud teehooldus käib alati kilomeetrihinnaga, mis on ka äärmiselt loogiline, sest siis lepitakse alguses kokku ja kõik teavad kohe palju
mingi konkreetne teelõik maksma läheb. Tunnihinnaga on aga kogu teema mõlema osapoole jaoks nagu loterii.
Kui ma peaks tunnihinnaga lükkama, siis enesestmõistetavalt sõidaks ma vaikselt tühikäiguga.

Maanteeamet lükkab hinnavahemikus 160-190eeku+kõmm kilomeeter. Oleneb piirkonnas ja teede iseloomust.
Olen ühel aastal olnud poole talve pealt kohaliku teedevalitsuse lepingupartner kõrvalteedel ja siis oli minu hinnaks 160+km kilomeeter.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 523 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.