Tänane kuupäev Laupäev Apr 27, 2024 10:41 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 523 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 12:51 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
Kust kohast see paks lumi tekib ???
Miks te lasete teel käest ära minna ja munadeni lume peale sadada.

Mul on lepingus kirjas, et lumesaju ja tuisu korral võib hooldatavat trassi ööpäevas lükata 2 korda.
Eriti ekstreemsetes olukordades tuleb edasine tegevusplaan kooskõlastada vallavalitsusega.

Nagu aru olen saanud, siis paljud teehooldajad käituvad järgmiselt:
Kui lund sajab ja tuiskab, siis istutakse soojas toas kannikaid kandiliseks ja oodatakse tormi lõppu.
Selleks hetkeks on aga teed juba nii kinni tuisanud, et tuleb lükata juba risti lahti või halvemal juhul tellida kopplaadurid.
Rämedalt paksu lume korral tekib meeletu kütusekulu jne. Kokkuvõttes läheb selline teehooldus minu meelest kordades kallimaks.
Odavam on saju ja tormi korral trasse jookvalt hooldada.

Eelmisel aastal 6.detsember kui Monica möllas, siis minul vähemalt küll erilisi probleeme ei esinenud.
Lükkasin ühe ringi ära, tegin paar kolm tundi vahet, lasin valgel pasal rahulikult möllata ja siis uuesti rajale.
Oleks ma hommikuni oodanud, siis oleks vist nikerdanud risti lükkamisega terve järgmise ööpäeva, et teed uuesti lahti saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 1:39 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
sepikoda kirjutas:
Mul on lepingus kirjas, et lumesaju ja tuisu korral võib hooldatavat trassi ööpäevas lükata 2 korda.

Mitu töötundi sul traktoril ette keris eelmise talvega?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 3:15 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
Vaatasin järgi, lund sai eelmisel talvel nügimas käidud 18 korda.
Kogu trassi peale kulus keskmiselt 2-3 tundi. Seal sees ka naabrimuttidega väravapeal väike vestlus jne.
Inimesed tulevad ju ikka välja ja tahavad suhelda, kes kiidab, kes kurdab jne. Maa värk noh...
Seega kokku eelmisel talvel ´ca 60 töötundi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 3:28 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
... kalkulatsioon näitab seda, et minu masin on talvel väljas tunnihinnaga 90euri+km (vanas rahas 1408 eeku+km)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 3:39 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
sepikoda kirjutas:
Hooldatavaid teid minul kokku 30 kilomeetrit, nendest hoove ja sissesõiduteid umbes 1km.

Kogu trassi peale kulus keskmiselt 2-3 tundi.

... kalkulatsioon näitab seda, et minu masin on talvel väljas tunnihinnaga 90euri+km (vanas rahas 1408 eeku+km)


Ära plära. :!:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 6:01 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
Mis mul plärada, võta paber ja pliiats ning tee kiire kalkull.

90 eurist tund hakkavad siis maha minema kütus, varuosad, töötasu ja kogu muu huinjaa.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 6:26 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
30 km teid on hooldada. Mitu kilomeetrit ühe korraga tavaliselt maha sõidad? Kas 50 oleks keskmine? Sõidukiirus 15 kuni 20km/h? Siis klapib küll.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 6:38 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
ega SA sepikoda viimsi vallas lund lükka,et nii hästi makstakse.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 6:54 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Andrese talu kirjutas:
30 km teid on hooldada. Mitu kilomeetrit ühe korraga tavaliselt maha sõidad? Kas 50 oleks keskmine? Sõidukiirus 15 kuni 20km/h? Siis klapib küll.


15-20 vähe ei ole?
mina lükkan ikka 30-40
tühjalt sama- kuidas tuju on :D

aga kas see 2-3h trassi peal nagu vähe ei ole
või on tee nagu üks lõik vmi?

krt mul siin pakutakse 15km plus veel mõned km'id- ja ma ei saaks mingi imega neid 3h jooksul lahti, kuna need nagu pardi pask laiali. plus siis lõigud on väga väga lühikesed kohati :D

vot sellega olen nõus, et tuisu aegus ei maksa väga nagu toas istuda lükkajatel- oma teid siin lükkan ka nii- tuisu/saju aegus aerutan läbi rahulikult(rõhutan oma teid, sest tavaliselt keegi ei telli nii-v.a. mõni tuttav kes on öelnud, et lükkad siis tule mulle ka, raha pole probleem).
aga kujutan ette, et vallale tehes tuleks räige kiun raudselt- et mis sa nühid- siiani seletanud paljudele, et nii on parem, jääb see räige pressimine nagu ära, sipsti edasi-tagasi ja valmis. ei mõista seda keegi.
eelmine talv oli- käisin ühel lükkamas- mitu korda käinud juba siis ütles, et nii laialt pole vaja. okei, ühe korra lükkasin siis ühe saha laiuse(2,6m) ja ühe tuisu pressisin läbi teist enam mitte ja kinni ta jäigi :D no ei saada aru, et laialt tuleb lükata, et oleks kuhu lund lükata/paigutada pärast- uue näol.


Simo.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 7:48 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 04, 2009 7:49 pm
Postitusi: 1112
Krt, siis läheb küll kähku, kui 30-40 uhada :) Hirmsasti võib raputada sellise tempo juures. Simo, kas Maxxumil kabiinivedrustus ka on?- võibolla loll küssa, aga siin lihtne küsida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 25, 2011 8:14 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Mai 24, 2009 10:50 pm
Postitusi: 43
Viimsi on Järvamaalt 100kilti eemal, väga ei viitsiks nii kaugele objektile minna:)
Kuigi paarikümne kilomeetri kaugusel olen käinud korduvalt nii RMK-le ja Metsäliitole metsaveoteid lükkamas.

Mul on valla teedest pikad kruusatee trassid, pikkustega umbes 12km+7km+7km+3km.

Minul on viimaste aastatega kujunenud talvisest olukorrast selline arusaam:
Inimesed on sellised kiunujad, et oi oi oi... Nii kui lumi üle kingaääre sisse tuleb, siis helistatakse valda ja läheb mölinaks lahti,
et miks raisk teed ei ole lükatud. Inimesed on ära hellitatud ja samas vallaametnikud hoiavad oma soojast toolist kõvasti kõvasti kinni.
Ja kõige selle valguses tulebki vallal teehoolduse eest maksta, sest muidu on perse majas ja inimesed enam järgmistel valimistel sind ei vali,
sest sa kuradi vallamolu ju ei hoolitse talvel meie teede eest.

Minul on lepingus selgesõnaliselt kirjas, et:
*kui lumikatte paksus teel on vähemalt 10cm, tuleb teed lükata
*peale sadu peavad hoovide väljasõidud ja teed olema läbitavad hiljemalt kell 7.00 hommikul

Nii, et sahad ette ja andke pedaali !!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 6:26 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Andrese talu kirjutas:
Krt, siis läheb küll kähku, kui 30-40 uhada :) Hirmsasti võib raputada sellise tempo juures. Simo, kas Maxxumil kabiinivedrustus ka on?- võibolla loll küssa, aga siin lihtne küsida.


esisillavedru ja kabiini oma ka :wink:

sepikoda kirjutas:
Mul on valla teedest pikad kruusatee trassid, pikkustega umbes 12km+7km+7km+3km

oi siis küll- nii on normaalne lükata- aga kui kuskil on mõni sada meetrit siis on jura, meil siin on.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 6:29 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 18, 2008 6:33 am
Postitusi: 2311
Asukoht: läänemaa
miks makstakse kilomeetri hinnaga ongi see viga,et keegi on hakanud nii üldse lükkama,tunni hind on tunni hind ja ükskõik mida ma teen arvestan kõige hullema järgi. arvestades ,et pederastid tõstsid üleeile kütuse hinda 3 senti liiter paneks praegu juba julmalt ette tund 100 euri plus käive või sõitku sitale. Mind see lumi ei sega.... :mrgreen:

_________________
Tark ei torma!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 11:53 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 07, 2008 9:48 am
Postitusi: 265
Asukoht: Avispea
jürto kirjutas:
miks makstakse kilomeetri hinnaga ongi see viga,et keegi on hakanud nii üldse lükkama,tunni hind on tunni hind ja ükskõik mida ma teen arvestan kõige hullema järgi. arvestades ,et pederastid tõstsid üleeile kütuse hinda 3 senti liiter paneks praegu juba julmalt ette tund 100 euri plus käive või sõitku sitale. Mind see lumi ei sega.... :mrgreen:



väga lahke sinust muidugi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: LUMESAHAD
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 26, 2011 2:10 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 08, 2010 11:57 pm
Postitusi: 1424
Asukoht: Raplamaa
jürto kirjutas:
miks makstakse kilomeetri hinnaga ongi see viga,et keegi on hakanud nii üldse lükkama,tunni hind on tunni hind ja ükskõik mida ma teen arvestan kõige hullema järgi. arvestades ,et pederastid tõstsid üleeile kütuse hinda 3 senti liiter paneks praegu juba julmalt ette tund 100 euri plus käive või sõitku sitale. Mind see lumi ei sega.... :mrgreen:

+1


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 523 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.