Tänane kuupäev Neljapäev Mai 02, 2024 3:42 am
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 9:13 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2011 11:09 pm
Postitusi: 5
Kas keegi oskab juhatada kust otsida rihmadega ruloonpressile alumisi rihmasid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 6:44 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
Pärnumaal, Saugal tegeletakse igasuguste rihmadega. seal oli nii valmisrihm kui ka rullis millest sulle lõigatakse ja liimitakse või ostad alligaatorid ja paned nendega. Nimeks on Optitrans.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 12:44 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2011 11:09 pm
Postitusi: 5
Aitäh hea vastuse eest!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 3:30 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Nov 09, 2009 4:51 pm
Postitusi: 20
Asukoht: Eesti, Rapla mk.
Kas nende "alligaatoritega" jätkatud rihmaga on konkreetselt ka tööd tehtud?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 7:24 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
läänekal on pidevalt ja ka vene omal kasutasin neid 2 aastat tagasi.
Miks ei peaks toimima. Vene omal ju rihmal väiksem pinge ka. hea on ka see, et nood alligaatorid on suht odavad võrreldes originaalvariantidega. Ja pealegi mina ei viitsinud poolt pressi maha lammutada, et rihma vahetada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 24, 2011 10:37 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Nov 09, 2009 4:51 pm
Postitusi: 20
Asukoht: Eesti, Rapla mk.
SPL kirjutas:
läänekal on pidevalt ja ka vene omal kasutasin neid 2 aastat tagasi.
Miks ei peaks toimima. Vene omal ju rihmal väiksem pinge ka. hea on ka see, et nood alligaatorid on suht odavad võrreldes originaalvariantidega. Ja pealegi mina ei viitsinud poolt pressi maha lammutada, et rihma vahetada.


Räägime ikka nüüd vene ruloonpressist ja konkreetsest töötegemisest, palju nende alligaatoritega rulle kannatas teha hooajal ja palju kokku? Ärme hakka arvama, et lääne ja vene omad on täpselt samad. Ma ei ütleks, et alumistel rihmadel nüüd see vedu nii imekerge on, trumli ja alumiste rihmade vahelt käib kõik materjal läbi, mis rulli läheb. Sõltub muidugi vaalust ja pressija võimest kiirelt liikuda.
Alumiste rihmade vahetamine on nüüd küll kõige kergem töö, esimene võll välja ja tagant ühest servast ragapuu lahti - sealt vahelt topib need rihmad vabalt sisse/välja (ma usun, et kümneid rihmasid nii vahetanud, ka üksinda). On ehk 6 polti lahti keerata ja vedrud järgi lasta....
Ok, kui alumisel rihmal võib-olla kannatab sellist nalja teha (kui rihmad 100 prossa sirgelt jooksevad ja vastu piirajaid ei käi), siis ülemisel kohe kindlasti mitte. Seal on piisavalt palju kohtasid kuhu see alligaatoriga jätkatud koht võib taha hakata ja siis on selle rihma ja selle alligaatoriga selleks korraks kõik. Kahjuks mul pole pilti alles sellest aga nähtu ja kogetu põhjal töötegemiseks.... ei tea, ei soovitaks. Lääne pressidel on küll töötamas nähtud aga seal ilmselt ei ole niipalju kohti, kuhu see rihm külgepidi otsa jookseks :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 24, 2011 6:07 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
Siiani küljes. Kasutasin ühe hooaja seda pressi. Rulle tegin 1800. Ei jooksnud kuskile vastu. Isegi kui jookseb, siis see alligaatorit ära ei lõhu. Sirgelt ei jookse rihm kunagi. Aeg-ajalt läheb ka lääne pressil rihm vastu eraldajat.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 9:43 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2010 10:42 pm
Postitusi: 52
Kas keegi oskab öelda, mis vahe on vene ketiga pressidel PRF 145 ja PRF 750? Niipalju, kui olen uurinud, on neid veel omakorda vist kahte varianti, laia ja kitsa ketiga. Mis see juurde annab.
Nimelt mõtlesin soetada omale vene ketiga pressi. Praegu on olemas rihmadega PRP 1,6. Rihmad aga hakkavad otsa saama ja uued maksavad juba 2/3 ketiga pressi hinnast.
Äkki oskab keegi natuke rääkida, kuidas need ketiga pressid võrreldes selle rihmadega pressiga on. Liigub mõte õiges suunas, või peaks ikka uued rihmad vaatama ja sellega edasi toimetama.
Näiteks üks asi õudsalt häirib rihmadega pressi juures. Kipub igalepoole võlli pukkidele heina ümber mähkima. Käi kogu aeg kabiinist välja noaga seda lõikamas.
Veel on igavene jama see "raud" seal taga. Ei oskagi täpselt kirjeldada, aga pressi tagaosas, kus hein hakkab rulli moodustama, on selline kolmnurkprofiilis raud. Kui see küljes, siis alumiste rihmade ja selle vahele korjab heinatuusti, mis kiilub seal niikõvasti kinni, et isegi rihmad jäävad seisma. Vanad kolhoosimehed soovitasid selle raua sealt minema visata, aga siis jälle häda. Peab olema suur vaal, muidu ei hakka rulli moodustama ja jookseb lindina tagant välja kõik.
Äkki keegi siinsetest veel selle pressiga kokku puutunud ja oskab nõu anda.
Aitäh!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 10:08 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
Selle rauaga on nii, et see tuleb vardaga asendada. ma panin 14mm materjali sinna ja toimis aga jah aasta kasutasin seda pressi ja rohkem seda näha ei taha. igavene ikaldus sellega. mõttetud rullid ka mis sellega tulid. aga prf 145 oli ka aastaid tagasi, hüüdnimega kolksutaja, mis oli kuulda kaks küla eemaltki. ja kitsa ketiga mida alguses toodeti. seda ära osta kuna pole saada keti ja võlli vahelisi üleminekuid. esimesed 15000 rulli oli tore teha. pärast oli masin otsas ka. plekid ja muud asjad olid juba läbi ja sai maha müüdud. niiet kui prf, siis kindlasti laia ketiga. muide rihmad pole nii kallid midagi kui lased need teha. pärnus Optitrans teeb kõike mida vaja. ja sealt saab odavalt alligaatoreid ka. peavad samahästi kui originaalid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 10:16 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2011 11:09 pm
Postitusi: 5
müün oma rihmadega ruloonipressi kuna hein on valmis ja sain kettidega ruloonipressi peaaegu tasuta,sest meil oli ka varem kettidega press nüüd on kust osasid saada kui vaja.olete huvitatud siis andke teada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 10:24 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2010 10:42 pm
Postitusi: 52
Aga mis seal Pärnus siis ühe ülemise rihma hinnaks tuli? Koos selle alligaatoriga ja ilma.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 21, 2011 10:35 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
alligaator oli 1500 + km/meeter ja rihma ma ei tea aga sõber vahetas omal ära ja oli ka sealt ostnud ja siis oli ta 10k kõik rihmad saanud koos alligaatoritega. hinnad vb muutunud ka ei tea. halumasina rihma saan ka sealt. nüüd nad kolisid saugalt ära ka muidu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2011 12:12 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 24, 2011 9:22 pm
Postitusi: 559
Teen aastas maksimaalselt 250 rulli (arvestatud varuga). Hakkan vaikselt pressi valima. Valikuteks on sisuliselt kõik vene ja ida-sakasa tehnika hinnaklassis kuni 1500 eurot. Olen kuulnud jutte, et vene rihmadega pressiga pidi olema jama teha, sest pidi hakkama rihmasid risti viskama. Miks? Kas see on seepärast, et operaator on sõitnud keset vaalu ja pole täitnud rulli ühtlaselt, seega on surve eri rihmadel erinev. Omal olen lasknud teenusena teha kahel aastal rihmadega pressiga rullid. Üles korjab hästi. Rullid on head, rasked, mõistliku suurusega (jõuan isegi üksi kantida) aga häirib see, et keskelt on tihedamad, kui äärest. Seega, kui rull jääb põllule kauemaks siis on jama käes - niiskus imbub sisse. Samuti ei saa vist rihmadega pressil "suuremat" rulli teha (kui surve nii, et rull valmis ei saa edasi pressida). Tiheduse probleem isegi ei häiri mind, sest saan viia rullid varju alla ja maast lahti tõsta. Siduma hakkab vist press ise. Samas pidi vahepeal heinatuusti ümber nööri mähkima ja kogujasse söötma, et siduma hakkakas. Veel on kahtlane see külgtiisel, kas see mitte rohkem ei lõhu masinat kui tagatulev. Kardan rohkem seda, et kui vihmapilv lätimaa kohal (10 km minust) ja ma põllul olen ning siis tuleb rihmadega mingi jama ja töö jääb seisma. Samas on nende presside hind küllaltk odav (1000 euro eest on valikut). Eraldi küsimus on selles, et kas selle 250 rulli saab valge kindadaga hakkama (määrimine välja jätta).

Kui võrrelda saksa nelikantpresse (väike pakipildujaga ja suur londiga) siis mis vahet neil on? Ise mõtlen, et väike on parem, sest saan pakid kohe kärusse. Suurtel pressidel tuleb meie kandis londid maha kakkuda (tõmbab kallaku peal ümber), seega peaks enne vihma tulema suurem pakiralli mööda põldu ja selleks on inimesi vaja. Suur press teeb muidugi hea tiheda paki. Need saan laka peale laduda ja siis talvel nädala jao alla pilduda. Samas on jõudlus nendel pressidel aeglasem.

Kettidega press teeb kuidagi kahtlaselt kitsa ja kõrge rulli. Sellega kehvem majandada. Samuti on kettidega pressi hind kõrgem. Meeldiv kogemus kettidega pressiga oli ühe sugulase põllul, kui äkki tõmbas pressi umbe, sest ristik oli jäänud vaalu põhjas tooreks. Likvideerisime ummistuse ja pressisime seejärel need vaalud, mis keset põldu ja kindlalt kuivad. Sai siis hiljem aeglasemalt seda viimast metsaäärset vaalu pressitud. Imestasime, et sai umbes kaks korda rohkem massi kambrisse pressitud, kui tavaliselt. Plaan oligi, et selle viimase märja vaalu viib kohe lehmadele. See näitab, et saab teha erineva kaaluga rulle. Sidumisel sikutas operaator korduvalt mingit nööri.

Kas on õige eelistada rihmadega pressi hinna pärast? Kuidas üldjoontes vene presside varosade kättesaadavusega on? Tihtipeale on nii, et kui tervel külal on heinad maas, kui minul on ja pressi pole saada. Ei jõua mõõda küla ka palumas käia kogu aeg. Kogurkäru ei taha, sest seal ei pääse viglutamisest.

_________________
endine kasutajanimi hillar


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2011 12:27 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Mär 21, 2011 11:09 pm
Postitusi: 5
Ruloonpress on veel alles kellel soovi võtku ühendust enne heinaaega!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: veneruloonpressid
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2011 7:49 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Meil siin otepää ümbruses on vast mäed suuremad kui teil ja mina oma viie aastaga kül ei jõudnud londiga sakslast uppi ajada.Ja tootlikuse poolest on väga mehine kui õigesti välja reguleerida.Ma arvan,et vene rihmadega pressile alla ei jää.Olen kuulnud,et see rihmadega venelane ei taha niiskemat heina,miks seda ma ei tea,


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.