Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 1:56 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 8:32 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
Tegelikult on nii, et minul kah Mecmar kuivati olemas ja seda juba 8 hooaega. Küsige mis teid huvitab, sest ise seletada ei oska.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 8:48 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
kaspar78 kirjutas:
Jürtole
Meie tootevalikus on otsepõletiga, kui ka soojusvahetiga kuivatid. Eestisse olen müünud, tänase seisuga, 20 kuivatit ja kõik on ilma soojusvahetita. Maailmas pidi olema ainult Rootsis seadus, mis ei luba kasutada otsepõletiga kuivatit. Kuna otsepõletiga süsteem viljale mingisugust maitset ega lõhna külge ei jäta ,siis mehed tellivad kuivati otsepõletiga ja põleti väliskorpusele monteerivad korstna kuju. Eestis on mehed võtnud otsepõletiga kuivati, kuna sellega ei kaota nad seda 12-13 % soojust, mis muidu korstnasse läheb. Ja muidugi on otsepõletiga kuivati tunduvalt odavam.
Meie tootevalikus on kuivati käitamiseks 3 erinevat varianti; esimene on traktori jõuvõtuvõllilt käitatav,teine on 4 rineva elektri mootoriga käitatav ja kolmandat varianti saab käitada nii traktoriga kui ka elektriga.

Kuivateid mis vedelküttel tehakse ümber põlevkiviõlile,mis "haiseb"omamoodi.Kas ilma soojusvahetita ei jää lõhn viljale külge?
Põlevkiviõli on siiani olnud tava sinisest,punasest odavam ja on ka nati "äkilisem".
Kuna Kallel on olnud see kuivati päris kaua kasutusel,võiksid seda tolmu rohkust veidi täpsustada.Üks töömees kes seda tüüpi kuivatiga sügisel töötas kirus küll et hoia eemale?

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 8:56 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Käisin sügisel üht Pedrotti kiirkuivatit vaatamas. Seal poisid kirusid rapsikuivatamist, raps jääb aukudesse, õhk ei käi läbi. Viimasena kuivas raps ja siis pandi talvekorterisse. Poisid nädal puhastasid. Kuidas Mecmariga?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 9:09 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Kui alustasin Mecmar kuivatite müügiga Eestis, siis oli põhi küsimus, kas viljale haisu juurde ei jää. Läksin selle jutuga saku instituuti HR Arvi Kallase juurde ja palusin tema hinnangut meie kuivatile. Ta käis Kalle juures, vaatas, uuris kuivatit ,võttis viljast proovid ning lõpuks helistas ja ütles,et võin julgelt müüa seda tüüpi kuivateid. Ütles ,et kui keegi veel kahtleb või kardab seda tüüpi kuivatit osta, siis võib vabalt temale helistada või tema juurde konsuldatsioonile minna.
See eelnev rootslastest jutt oligi sellele viidatud ,et neil on keelatud otsepõleti, aga kuna viljale haisu, ega maitset külge ei jää, siis saavad nad kontrolle petta oma korstende kujudega.
Tolm on jah üks miinuseid meie kuivatil . Samas on meil mitmed kuivatid ruumis sees ja seal on puhasti torud seinast välja viidud mille tulemusena pole see asi kuigi hull.
Oma müügitöö olen üles seadnud nii ,et algselt püüan seletada, mida endast kujutab Mecmar kuivati ja sealt edasi olen viinud uue kliendi kokku mõne mehega, kelle on kogemusi Mecmar kuivatiga,et uus mees saaks ausaid vastuseid. Mitte ,et ma valetaks ,aga ikka usutakse rohkem külameest, kellel käed õlised ja omab sellist masinat,kui müügimeest, kelle eesmärk on müüa masinat :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 9:12 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
Tolmu on tõsiselt palju ja kuivati ümbrus näeb vihmasel sügisel päris ropp. Samas on see hea, sest vilja sorteerima ei pea.Selle töö teeb kuivati ära. Mina olen sorteerinud ainult seemnevilja.
Viimasena rapsi kuivatamisel jääb kuivati sisse õlikiht ja kuivati ei roosteta. Minu kuivati puhastamisega tegelevad sõbrad vihm ja tuul.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 9:14 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 7:23 pm
Postitusi: 138
Asukoht: Järvamaa
Kalle kirjutas:
Minu kuivati puhastamisega tegelevad sõbrad vihm ja tuul.

Rooste??


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 9:19 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
Punane asi metallil kui metall kaua vihma käes vedeleb. :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 9:20 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Max Power kirjutas:
Kalle kirjutas:
Minu kuivati puhastamisega tegelevad sõbrad vihm ja tuul.

Rooste??

Kui väljas seisab siis raud ikka roostetab.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 9:22 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Dets 02, 2007 11:29 pm
Postitusi: 295
Vot seda, kas põlevkiviõliga jääb hais juurde, kui kasutada otsepõletit, seda ei oska ma öelda. Tean seda ,et paar" kaskadööri" on lõuna-Eestis proovinud ja ei pidavat jääma haisu juurde. Nad ei ole proovinud Mecmariga, vaid mingi teise firma otsepõletiga kuivatiga. Samas, ei ole ma nende meestega ise rääkinud. Loodan, et nad loevad seda foorumit ja võtavad sõna. Minu teada, peaks ikka tavaline diisel valusamalt põlema kui põlevkiviõli.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 07, 2008 9:54 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2008 6:43 pm
Postitusi: 1142
Asukoht: kesk-eesti
Meie kandi õli pakkuja jutu järgi pidavat olema paar kraadi temp.kõrgem.
Vahetavad põleti pumbal tihendi ja võtavad hoolduse enda mureks.

_________________
56693751


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 08, 2008 9:31 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 7:23 pm
Postitusi: 138
Asukoht: Järvamaa
Kalle kirjutas:
Punane asi metallil kui metall kaua vihma käes vedeleb. :D


Siiani arvasin, et päkapiku väljaheited.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 10, 2008 9:50 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 6:09 pm
Postitusi: 286
Kalle kirjutas:
Viimasena rapsi kuivatamisel jääb kuivati sisse õlikiht ja kuivati ei roosteta. Minu kuivati puhastamisega tegelevad sõbrad vihm ja tuul.

Sinu rapsid on kõik kahe astmeliselt koristatud! Oled sa mõne "lihtsureliku" rapsi ka oma Mecmarist läbi lasknud? Neid mis üle 20% niiskusega.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 10, 2008 10:00 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
Olen kuivatanud ka rapsi, mille testimisel mu niiskusemõõtja on loobunud koostööst ( näitab max 43%). Kuivati toimimise kohalt pole vahet kas 20% või 40%. Lihtsalt aega ja kütet võtab erinevalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 20, 2008 8:08 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Kalle kirjutas:
Tegelikult on nii, et minul kah Mecmar kuivati olemas ja seda juba 8 hooaega. Küsige mis teid huvitab, sest ise seletada ei oska.


Ma sooviksin seda kuivatit näha. Eriti huvitab roppus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 21, 2008 11:07 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
Tulge ja vaadake.Asun Koeru lahedal.56609411


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.