Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 12:20 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 278 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vähe suuremad kombainid!
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2010 8:11 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Räägiks siis kombainidest mis sobiksid 600+ha koristuseks. Ja heeder ilmselt siis 7,5-9m.
Kes mida valiks ja miks?
Ise valiksin 9m taha Newholland CR9070Elevation ,Case Axial-Flow 8120 või Claas lexion 570. Ei tea midagi arvata Massey, JohnDeere, Fendt kombainidest!
Keegi võiks rääkida ka kuidas saab CX860või 880 9m heedriga hakkama. Või üldse kui palju jõuvajadus on, kui saagikus talinisul 6+t/ha jne.
Ühesõnaga arvamused ja ehk ka kogemused nende ja teiste enamvähem samaklassi kombainidest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2010 9:45 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 21, 2010 7:25 pm
Postitusi: 19
Ega mul küll suurt kogemust pole aga ma arvan et kui 9 meetrisega tahta koristada peaks see põld olema ka enamvähem nagu rimi parkla, mida eestis esineb suht harva. Ja kinnijäämise oht on ka üpris suur.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 05, 2010 10:46 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 23, 2009 1:13 pm
Postitusi: 61
Asukoht: viljandi/põltsamaa
ma isiklikult arvan et üle 7ja peale meetreid heeder peaks paras küll olema.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 06, 2010 12:49 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Kuidas sellest kinnijäämisest aru saada?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 06, 2010 1:38 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 24, 2009 3:41 pm
Postitusi: 219
Asukoht: jõgevamaa, järvamaa
kauri kirjutas:
Ja kinnijäämise oht on ka üpris suur.

Kahe elektriposti vahele :lol: :lol:

_________________
NH8770 mtz 1221.2 mtz 820


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 06, 2010 6:47 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 8:04 pm
Postitusi: 38
Lõikan ise NH 9 m heedriga. Väikseim põld on alla 1 ha. Mingid kinnijäämist ei tasu kindlasti peljata, peab lausa soo olema kui ära upud. NH on hea läbivusega, kui just mootori pealt ei hakka kokku hoidma mis oleks mõtetu. Kokkuvõtteks, 9 m heedrit ei tasuks karta ning sellise pinna juures oleks see öige valik. Kui midagi veel täpsemalt soovid teada siis pane PS


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 2:33 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Jaan 21, 2010 7:25 pm
Postitusi: 19
Kaleidoskoop kirjutas:
Kuidas sellest kinnijäämisest aru saada?


eks see laiema heedriga kombain on ju raskem ka ja youtubis on neid videosi küll kuidas need jurakad kinni istuvad. Teen lihtsalt loogilist arutlust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 3:31 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 3:08 pm
Postitusi: 1434
Asukoht: Rakvere
Case 8010 vajab 9m heedrit, et effektiivselt töötada. Väiksema heedriga töötab mootor alla oma võimete.

_________________
Farming360


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 5:13 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
kauri kirjutas:
Ega mul küll suurt kogemust pole aga ma arvan et kui 9 meetrisega tahta koristada peaks see põld olema ka enamvähem nagu rimi parkla, mida eestis esineb suht harva. Ja kinnijäämise oht on ka üpris suur.

Laia heedri vigadest kipuvadki rääkima need, kellel kogemusi pole.
Ma olen 9m heedriga CX860 koristanud ca 4000 ha ja kitsamat ei taha esimesest päevast alates. Ebatasastes kohtades (reeglina põllu servas kumerused, mida aastaid ühte pidi küntud) võtan vähe aeglasemalt aga siledal sama kiiresti kui kitsamad naabrimehed. Suured kombainid on konstrueeritud lääne- euroopa saakidele ja meil siin käivad ka 9 meetrise heedriga pooltühjalt. Suure heeri ja suure kiirusega ka lihtsam kombaini reguleerida.
Ainult raskuse pärast laiast eedrist loobuda ei ole mõistlik. Jõudluse vahe on ikka nii oluline.
Pehme maa jaoks on vaja rehvirõhud õigeks panna ja difrilukk on abiks. Neliveo järgi pole kunagi vajadust tundnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 8:35 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Kalle kirjutas:
kauri kirjutas:
Ega mul küll suurt kogemust pole aga ma arvan et kui 9 meetrisega tahta koristada peaks see põld olema ka enamvähem nagu rimi parkla, mida eestis esineb suht harva. Ja kinnijäämise oht on ka üpris suur.

Laia heedri vigadest kipuvadki rääkima need, kellel kogemusi pole.
Ma olen 9m heedriga CX860 koristanud ca 4000 ha ja kitsamat ei taha esimesest päevast alates. Ebatasastes kohtades (reeglina põllu servas kumerused, mida aastaid ühte pidi küntud) võtan vähe aeglasemalt aga siledal sama kiiresti kui kitsamad naabrimehed. Suured kombainid on konstrueeritud lääne- euroopa saakidele ja meil siin käivad ka 9 meetrise heedriga pooltühjalt. Suure heeri ja suure kiirusega ka lihtsam kombaini reguleerida.
Ainult raskuse pärast laiast eedrist loobuda ei ole mõistlik. Jõudluse vahe on ikka nii oluline.
Pehme maa jaoks on vaja rehvirõhud õigeks panna ja difrilukk on abiks. Neliveo järgi pole kunagi vajadust tundnud.



Räägi tiba ka sellest, kuidas CX860-l mootor üle käib sellest? Mitu ha tunnis jõuab sellisel Eestile tavalisel kuni 15ha põllul?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 8:50 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 8:04 pm
Postitusi: 38
Nõus Kalle öelduga eelnevalt. Minu 6 t saak 9 meetrise heedrida CX igatahes ei pidurda kindlasti, ta jõuab seda norm seedida. Jõudlusest...... norm päevaga kippus 40 ha põld väikseks jääma.... (saak ei olnud sis küll 6 tonni)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 9:57 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Veebr 07, 2010 9:44 pm
Postitusi: 7
minu isiklik arvamus, et claasi rootorid on suth pommikindlad masinad, on kogemus just 480 ja 580 , mõlemad 9se heedriga ka, ei meeldi holland järelpeksusysteem, claasil vähe paremini lahentatud.See andis just eelmise aasta sygisel tunda.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 10:35 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 8:46 pm
Postitusi: 195
Asukoht: Järvamaa
Mootori koormust näitab odras 50-60% ja nisus 70-80%. Nendest numbritest ei oska midagi arvata kuna ei tea kuidas masin seda arvutab aga puudu pole kunagi tulnud. Samade masinatega võetakse ka 12-13 tonni hektarilt koos põhupurustajaga.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 11:02 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
Huvitav küll kuda teil niivähe jõudu tarvis on. Meil praegu on CX820 280hj 6.1 meetrine heeder ja ütleks, et jõudu jääb väheks nii rapsis odras kui nisus. Kui sealt hj ümber arvutada heedri meetri kohta oleks 9m vaja 400+ jõudu. Või korjate väga kuiva vilja?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 08, 2010 3:31 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
aa Claas Lexion 600'l on vist trummel ja kaks rootorit?
miks see hea on? kas terakadu väiksem või on siis masina tootlus suurem kui lihtsalt rootor või trummel?

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 278 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.