Tänane kuupäev Neljapäev Mai 09, 2024 11:40 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 118 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 8:44 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
no kui rendilepingus kirjas, et toetused saab tema, siis tohib. kõik oleneb mis punktid lepingusse pandud on.
õnneks mul veel nii hull ole, et 2k per ha, aga isegi see mõnele 1000 hektarist välja köhida on ikka liig, mis sest, et ma mahe olen. toetussummad võiksid ikkagi saladuses olla mitte, et iga ahv vaatab palju ma midagi saan ja, siis tuleb jutuga, et sul ju raha on, et tõstaks natuke renti. probleem polegi vb niiväga selles summas kui selles, et maaomanik tahab seda mustalt saada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 8:59 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Sa deklareeri MTA-s ära et sellele ja sellele isikule makstud renti sellises summas. Siis järgmise aasta tulude deklareerimise aegu tõmmatakse nad liistule, et tulumaks ju maksmata.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 9:01 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Ise te ajate selle rendi nii suureks kui olete selliste summadega nõus ja mustalt ka veel.Kas siis keegi teist ei käinud Baltik Agro õppepäeval talvel kus toodi kõik kulud ja tulud välja ja maarent oli 500 hektar.Siis sai ka harija hektarilt tulu 500 krooni ringis.Mõelge nüüd ise kas see on normaalne kui sina teed kõik ära ja saad 500 ja maaomanik laseb nipsu ja saab sama raha.Mina sellise asjaga kül nõus pole ja Saatsin pikkalt ...... kes üritasid rohkem küsida.Nüüd seisab maa niisama tühjalt ja see on isegi hea.Teised kes üritasid ka midagi kobiseda panid kohe peale seda suu kinni kui nägid mis juhtub. Üle 300 hektarist ei maksa ja juttul lõpp.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 9:13 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 11:52 am
Postitusi: 120
Asukoht: Raplamaa
normaalsusest on asi kaugel aga neid kellele ma 1000 hektarist maksan on kaks yhel 20 ha ja teisel 7. mõlemad kodu lähedal karjamaaks. yldiseltkajamaaga probleem ongi, sest sööda varumine käib mul nii 10 km kodust eemal ja sealmaksan maade eest 350 -400. aga pole ju pääsu kui ei maksa siis tuleb teine kes maksab ja oledki maast ilma. mine karjaga kuhu tahad. õnneks see aasta yks paneb pillid kotti aga tema maa on ka juba ära vallutatud. õnneks saab järjepanu isiklikku maad juurde kodu ümbruses.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 9:15 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Alates sellest aastast ei maksa enam ÜPT-d maaomanikule, sest peale selle polegi muid toetusi, kui just keskkonda v mahedat ei võta. Pole lihtsalt võimalik. Kui ei sobi, siis siin tegijaid palju ja las nemad maksavad või tehku ise (paar tükki on selle tee valinud). Lõin siin jahimeeste jaoks oma maad kokku ja sain pea 500 hektarit, seega elan ka ilma rendimaadeta kenasti ära.
Samas metsafirmad on samuti hakanud raha välja taguma. Kui varem sai enamvähem normaalsetel tingimustel kaubale, siis nüüd tahavad saada 70% ÜPT-st omale ehk sellel aastal siis umbes 1000 EEKu hektarist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 9:25 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 03, 2008 4:19 pm
Postitusi: 2276
Asukoht: Tartumaa
Meile öeldi see aasta juba, et kui rendi hind ei kõlba siis maa omanikul huvilisi küll kes tahavad maid rentida- kas tegemist hirmutamisega või tõega. Kui arvestada, et mitu suurt firmat on ümber siis on ikka hirm küll.
Sadala Agro on näiteks siin kandis mõned tükid juba nagu üle võtnud vist.

_________________
Case IH: FOR THOSE WHO DEMAND MORE
EfficientPower


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 9:30 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
Mina ka seda meelt,et pigem tõmban endal otsi koomale kui hakkan teistele raha teenima.Ma pole tõesti kade kes on endale omal ajal palju maad kokku ajanud aga kui Nad hakkavad ise majandama kasvõi niitma siis ju ei tule enam seda raha nii kergelt neil.Seda olen ma oma maaomanikele selgeks teind ja nii liiguvad ka asjad normaalselt.Aga suurem probleem on pria kes suhtub sellese niitmisse !!! nii nagu jumal juhatab.Meil siin mõnel maad niitmata möödund aastast ja pole nagu häda midagi Uhkeldavad mis Te lollid raiskate raha küttele.Võiks ju olla kui asi pole korralikult tehtud võetakse toetus ära mitte üheks aastaks vaid viieks.Siis oleks ehk ka kord sellel alal majas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 10, 2010 11:37 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Meil mõni mitte ei niida, vaid käib juuni lõpus libisti v rullidega üle ja asi korras. Kui PRIA kontrollima peaks tulema, on uus rohi juba läbi kasvanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 14, 2010 10:59 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 09, 2009 11:51 pm
Postitusi: 227
Asukoht: Tartu/Maaritsa
devil22 kirjutas:
ega kellegil juhuslikult vene keelset rendilepingut pole?


SIIN on igast blankette ja värke. Vene keelne kinnistu/maa rendileping on siin -> http://rup.ee/rus/blanks/rus/49.doc

Silver

_________________
Töö on lolli lõbu


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 17, 2010 9:48 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
Kaleidoskoop kirjutas:
Sa deklareeri MTA-s ära et sellele ja sellele isikule makstud renti sellises summas. Siis järgmise aasta tulude deklareerimise aegu tõmmatakse nad liistule, et tulumaks ju maksmata.

Aga mulle väideti just hiljuti, et rendi maksja( st mina) pean rendile andja eest tulumaksu ära maksma :o ( st lisa väljamineks lisaks rendi maksele) Kas keegi on veel sellest midagi kuulnud?? Aga sellise juttu vähemalt mulle, nui neljaks, väideti! Kui see peaks tõeks osutuma, siis on asi ikka päris kole ja ebaaus....

_________________
http://lambadkitsed.blogspot.com/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 17, 2010 1:03 pm 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Veebr 25, 2008 8:43 pm
Postitusi: 614
Varem oli tõesti nii. Pidasin samuti kinni ja maksin ära, kuid mingi hetk toimus muudatus.
Kui on suusõnaline leping, võid julgelt nii teha. Deklareerid ära, et maksid mingile junnile X summa põllumaa eest renti ja maksude tasumine jäi vastavalt teievahelisele kokkuleppele rendisaaja teha. Räägi oma raamatupidajaga. Kui temast pole abi, siis kellegi teisega, kes asja jagab (paraku on ka raamatupidajaid igasuguseid).


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 17, 2010 8:53 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 6:51 pm
Postitusi: 1165
Asukoht: Sangaste.
nii rumalat juttu pole mõttet ajada.Kui Sina maksad ametlikult kellelegi renti siis see keegi peab sellelt ka maksma makse.Muidugi jah kõik oleneb sellest kuidas teil omavahel on kokkulepitud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Reede Juun 18, 2010 10:00 am 
Eemal

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 5:54 pm
Postitusi: 126
Asukoht: hiiumaa
Tõesti...Lasin ühel tuttaval raamatupidajal asja veidi uurida ja ta ütles, et rentidega on tõesti nii, et rendi maksja peab maksma ka selle pealt tulimaksu, aga kui rendi saaja selle ise ära on maksnud, siis ei tohiks probleeme esineda....nii ebaloogiline, kui see ka mulle ei tundu, aga tõsi ta tundub olevat....

_________________
http://lambadkitsed.blogspot.com/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Reede Juun 18, 2010 12:10 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Veebr 24, 2008 9:17 pm
Postitusi: 60
Minu raamatupidaja seletas asja nii. Seaduse järgi peab rentnik eraisikule makstes pidama kinni tulumaksu, deklareerima selle ja tasuma EMTA-le järgneva kuu 10. kuupäevaks. Jah, on võimalus lepingusse kirjutada, et TM maksab raha saaja, aga maksja ei saa selles kindel olla, kontrollida teise isiku poolt makstud makse ei saa. Niiet kui selgub, et saaja ei ole maksnud, peab TM maksma ikkagi maksja, sest seadus on lepingust üle. Maksmata tulumaks võib selguda ka näiteks 7 aasta pärast (niikaua peab säilitama dokumente) ja selleks ajaks on oikuipalju intresse tiksunud. Teoreetiliselt on muidugi võimalik pöörduda tsiviilkohtusse raha saaja vastu lepingu rikkumise tõttu ja kahjud sisse nõuda, aga.......


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Reede Juun 18, 2010 12:14 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Veebr 24, 2008 9:17 pm
Postitusi: 60
Mul lepingus 400, millest EMTA saab 84 ja rendileandja 400-84=316


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 118 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.