Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 1:55 pm
  

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi



Tee uus teema Vasta teemale  [ 118 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
  Printerivaade Eelmine teema | Järgmine teema 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 11, 2013 2:35 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Kas selline asi on võimalik ,et ma saan teha lepingu juba lepinguall oleva maa peale ,et leping hakkab kehtima alates sellest kui kellegi vana leping kaotab kehtivuse ?

Näiteks Mari rendib Jürile maad, aastani 1.jaanuar 2014 aga Pets teeb lepingu mariga juba 2013 aastal ja lepingus on kirjas ,et leping hakkab kehtima siis 1.jaanuarist või siis 2.jaanurist 2014 kuni siis x aastani.

Isiklikult arvan,et see on võimalik aga kas keegi on ka nii teinud ; ) ?

Ja mis on ka siis rendi hinnad teil hetkel ; ) seda teemat vist pole enam eriti puudutatud liiga valus teema ; )


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 11, 2013 9:21 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
Minu teada on lubatud. Ise olen igaljuhul samuti sõlminud.
Hinda praegu 65st kuni ülemakstud maatükkideni. Valikut väga lihtsalt ei ole. Aga uueks perioodiks läbirääkimised seisavad veel ees. Maaomanikud kindlasti ootavad, et saavad kõvasti hinda tõsta, nähes riigimaade alghindu ja kuuldes et ÜPT ju tõuseb. Peab selgeks kuidagi tegema, et muud toetused ju korjatakse ära :roll: Riigimaade alghinnad ei aita ka kohe kuidagi kaasa sellele.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 11, 2013 9:58 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Maad mis on siis üle makstud ja kus sa ei teeni kasumit või siis teenid nii mõtetult vähe ei võta lihtsalt rendile ja mis te arvate,et teised võtavad ,olgu korra võtavad aga edasi ,mis kasu on tükist mis toodab sulle minimaalset kasu kui sedagi või siis kahjumit ja kui juhtub veel,et midagi läheb nati viltu kah siis see imepisike kasum mis oli võimalik teenida on kah kadunud ; )
Arvan,et hinnad on meie enda teha ja kes vähegi saab siis rääkigu kõrval olevate konkurentide/koostööpartneritega kah asjad läbi ,et mis hinnast alates üle ei paku aga eks see ole kah aumeeste värk kes peab kinni kes ei pea aga mina isiklikult olen veel see noormees kes peab oma sõna ja üleüldiselt kui mehel pole sõna siis mis mees ta selline on paras m*nn on ja sellised lastakse sõja ajal ma*a

Üks selline asi veel,et meie kandis üks mehike sai ühe tüki maad endale ala 15-25 ha kuskil sinna kanti kündis lihtsalt ülesse ja kogu moos ehk keegi räägib viljakasvatuse toetuste kohapealt olevale lambale, kas sellise tegevuse eest saab eraldi toetust ja mis see toetuse hind ka on juhul kui saab ?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 11, 2013 11:14 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Veebr 24, 2010 6:17 pm
Postitusi: 196
jama ongi selles, et mõni arvestab, et tal tasub ka kahekordse hinnaga võtta, mis sina oled välja arvutanud. Inimeste kasumi lootused on erinevad, mõnele lihtsalt meeldibki maatöö ja ei tahagi seda raha niipalju kokku kühveldada. Võtab koduligidalt kirvehinnaga veel ühe tüki ligi ja tükiks ajaks tegevust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 12, 2013 11:54 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Ma ei tea, mis on teie arvates üle makstud, aga antud hetkel ei tee enam tootjate omavahelise kokkuleppega midagi ära. Kui tootjad ei maksa siis maksab mõni purustaja või ostetakse see maa üldse mõne maa äritseja poolt ära. Paar nädalat tagasi oli maalehes ka artikkel maa rentimise teemal. Särgava ütles seal, et see on põllumehe enda teha, mis rendi hinnad on. No ei ole enam kahjuks nii. Ta loobus ühest põllust, sest ei old nõus 20€ per ha maksma. Mulle jääb arusaamatuks, kuidas ta nii üldse maad saab. See on vesi ainult purustajate veskile. Ta võtab 30-ga rendile ja paneb sealt olenevalt sellele palju purustamine maksma läheb oma taskusse.
Meie kandis ei ole ka rendihinnad siiamaani väga kõrged olnud. Vaba maad on olnud piisavalt ja tootjad on kõrgema nõude peale maast loobunud. Aga viimasel kahel aastal on maa järgi meeletult nõudlus kasvanud. Ja on kuulda kuidas omanikelt on maa ära ostetud ja nüüd purustatakse. Meil on hetkel peamine purustaja valla peamaakorraldaja ja tema famiilija. Siiamaani purustasid ainult enda maid, aga sel aastal rentisid päris palju juurde. Minu eest napsasid ka päris mitu tükki ära. Samas nad vist üle 30 ei maksa .
Endal on praegu lepinud umbes 170 ha peale ja hinnad varieeruvad 0-60. Järgmine aasta uued tükid mõned ilmselt juba 70 per ha.
Mis ma siis kokkuvõttes öelda tahan, on see, et praeguse toetusesüsteem ei võimalda rendi suhtes läbirääkimistel selliseid tootjate vahelisi kokkuleppeid madalama hinna juures kui purustamine mõtetuks muutub. Ja samamoodi ei saa praegu maa kvaliteeti hinna läbirääkimistel arvestada. Olgu ta siis väga hea põllumaa, väga õhuke paepealne muld, mis ainult karjatamiseks sobib, või soomuld, mille kuivendussüsteem vajab korrastamist. Kui purustada annab ja toetust saab läheb kõik loosi. Meil on veel ESA ala ka ehk veel 25 euri juurde. Aga see vist kaob nüüd uuel perioodil ära.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 12, 2013 1:33 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 05, 2008 12:40 pm
Postitusi: 587
Asukoht: Lääne-Virumaa Simuna
weikepõllumiees kui saad kuni 60€ha hakkama siis on teil päris hästi läinud. Meil siin viru kandis on konkurents tihe ja rendihinnad küündivad 125€ ha ja kahjuks koorivad "naabrimehed" ka üksteisel nahka. Murettekitav on asjaolu, et praegu on viljahind veel üsnagi hea, aga kui hinnad kukuvad 130€ kanti mis ei ole üldsegi nii utoopiline, siis ei tea mis saama hakkab. Meedia toimetab ka täpselt põllumehele vastupidiselt, kiidetakse, et toetused tõusevad ja toredast viljelusvõistlusest on saanud ka rentnikele hea koht kust vaadata palju põllumees kasumit lihtsalt "niisama" saab.

_________________
Ära osta masinat, millest mõistus üle ei käi!!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 12, 2013 11:08 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
Õige oleks selline asi ,et need kes ainult niidavad ja otseselt põllumajandusega ei tegele ehk siis hooldavad mingit tükki seda siis niites neile ei tohiks olla pindala toetus sama mis õigetele põllumeestele ja kes see tür*stunu* pede*ast üldse sellisel asjal laseb jätkuda kelle karvased käed siin raha teenivad ? Kes saab sellest kasu teab keegi ? Ma olen isa alati nende niisama niitjate vastu olnud naad lihtsalt solgivad põlumajandust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 12:05 am 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Ma ei mäleta, et oleks antud argumenteeritud põhjendus, miks pole teostatav üpt sidumine tootmisega. Vist olen kuulnud midagi, et EL üpp -ga ei lähe kokku. Samas mahe toetused seotakse nüüd tootmisega.

Selle rendi hinna kohta ütleks veel, et olgem ausad, ka maaomanik peab maa eest tulu saama. Eks seda mõistlikkuse piiri peab otsima.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 12:09 am 
Eemal

Liitunud: Reede Jaan 27, 2012 5:36 pm
Postitusi: 43
50-50% oleks vast õiglane ;)
50% saab maa omanik kuna laenab maad ja teise 50 saab maa kasutaja kes näeb vaeva aga samas tänu maaomanikule on tal võimalus .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2015 1:24 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2009 1:02 pm
Postitusi: 675
Asukoht: Harjumaa
Ühe mu renditud maa kõrval on tükk, mis pole katastris. Kas see maa on siis riigi oma ja kas selliseid maatükke renditakse ka välja? Kust peaks asjaajamist alustama?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2015 2:26 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 9:59 pm
Postitusi: 646
Asukoht: Jõgeva
weikepõllumiees kirjutas:
Ühe mu renditud maa kõrval on tükk, mis pole katastris. Kas see maa on siis riigi oma ja kas selliseid maatükke renditakse ka välja? Kust peaks asjaajamist alustama?


Reformimata riigimaa ilmselt siis. Põhimõtteliselt vallast saad teada, mis värk selle maaga on. Võib-olla on ta erastamisel, tagastamisel, kasutusvaldusega mingi teema vms. Ühesõnaga valda sea sammud või siis riigi maa-ametist küsida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2016 10:01 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2016 12:06 pm
Postitusi: 1
Endal oleks ka plaan põllumaa välja rentida, kuid oleks selline rumal küsimus, et kas need hinnad (umbes 20€-100€/ha) on kuus või aasta peale? Näiteks kui üüriks 10 ha välja aastaks ajaks hinnaga 35€/ha, kas siis aasta peale saaks 350€ või 4200€. Eeldan muidugi, et need hinnad on aasta peale. Ärge näkku lööge.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Põllumaa rent
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 05, 2016 8:12 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2008 3:51 pm
Postitusi: 321
Aasta. 350 € aastas saaksid siis - tulumaks ka ilmselt, oleneb kokkuleppest.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 118 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  





Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
et 3.0.10

greenmiles v1.1 designed by CodeMiles Team -TemplatesDragon-.